Téma: Érkezés

csabaga 2017 máj. 04. - 17:42:40
(286/386)
Szalámitaktika.
Charlie Major 2017 máj. 03. - 20:23:51
(285/386)
\"...magyaroknak külön szavuk is van rá \"
Mi az?
1/10
Törvénytelen 2017 máj. 03. - 15:18:58 1/10 Előzmény Gollam247
(284/386)
igen, nálam mindenképp az év filmje, hiszen arra a fontos dologra hívja fel a figyelmet, hogyha mindenki szeret mindenkit akkor nincs háború. Valamint arra is utal burkoltan, hogy egy Swinger klubban nem azért fizetünk sztriptíztáncért tízezreket, hogy egy kigyúrt feka riszálja a pöcsét a fejünk körül egész éjjel. Mert sajnos ilyen is elõfordul manapság.
2/10
frensys 2017 ápr. 23. - 22:25:50 2/10
(283/386)
Én imádom a scifiket..de ez akkora szar unalmas összevissza kotyvasz volt, hogy még jó, hogy nem néztem meg moziban anno..
9/10
beo71 2017 ápr. 20. - 15:35:56 9/10 Előzmény Jakab-Benke Nándor
(282/386)
Egyetértek. Tetszett a kritika, fõképp, azért, mert eltalálta a véleményemet!
Roberto DiCapribogyó 2017 ápr. 14. - 23:27:04
(281/386)
A széles körben ismert, nagyra értékelt filmek között rég láttam ennyire idegesitõ, összegányolt, felfújt lufi filmet...a legjobb forgatókönyv jelölés egyenesen megdöbbentõ és értelmezhetetlen. Ezek után azt sem tartom már elképzelhetetlennek, -amit Vin Diesel egyébként már egy ideje mondogat - hogy a Halálos iramban x-edik része legjobb film oscar dijat fog kapni:).

Spoilert tartalmaz innentõl!

A film cselekménye, ahogy korábban itt már irták, 3 szálon mozog:
- kapcsolatfelvétel-nyelvfejtés
- társadalomkritika-országok együttmûködésének kérdése
- gyerek elvesztésén szenvelgõs-jövõbelátós

Ami a fõ szál volt, legalábbis a rá szánt idõ tekintetében érzésem szerint az az elsõ. Ez egész egyszerûen vontatott, unalmas volt. (összeahsonlitásképp a Szárnyas fejvadászt kifejezetten izgalmas filmnek tartom komótos tempójával együtt) Ráadásul a leglényegesebb dolgot, az egész velejét, az az hogy jön létre a kapcsolat, hogyan fejtik meg az idegenek nyelvezetét, azt egy az egyben kihagyták...odáig eljutunk, hogy a pacákat "lefotózzák", gondolkodnak, aztán egyszer csak váltás és egy mondatban emlitenek egy olyat, hogy köszönet a pakisztáni kollégáknak a segitségért, megfejtésekért...bazzeg, mi ez ha nem klasszikus szemfényvesztés, lufi?!

A másik két szál meg igencsak jelképesen van jelen, alig foglalkoznak velük, igy hozzáadott értékük kvázi nincs. Mire gondolok? Az "emberek széthúznak, agresszivek, nem tudnak együttmûködni" drámai szál kb. annyival le van tudva, hogy van egy enyhe hiszti a kinai tábornok részérõl, hogy õ márpedig támadni fog, de mikor kezdtem várni, hogy ok, láttunk már ilyet ezerszer, de legalább most be fog indulni ez a vonal, el kezdik kifejteni drámai jelenetek sorában a konfliktust, akkor jön a jövõbelátása a csajnak és hopp már meg is oldódott a dolog.

A harmadik szál az meg egyenesen érthetetlen hogy kerül ebben a filmbe bele. Ennyire erõvel a Titanicba is bele lehetett volna tenni mondjuk egy horror vonalat...
Ugye itt végülis két alszál van: a, meghalt a gyereke betegségben...aztán a végén jön a nagy csavar, hogy ez majd a jövõben következik be és õ errõl tud már a jelenben.
b, a kinai tábornokot úgy gyõzi meg, hogy a jövõbõl szerez információt (magától a tábornoktól).
Az a, szál-lal kapcsolatban látom itt többeknek megszaladt a gondolkodása, hogy szabadott, nem szabadott volna-e megszülnie a gyereket...könyörgöm errõl nem szólt a film, nem vetett fel ilyen kérdéseket!!! Az hogy egy 2 órás filmben van 2 mondat a végén ezzel kapcs. az nevetséges, ezzel való foglalkozásra méltatlan, az alkotók is igy gondolták, hisz ellenkezõ esetben mondjuk 30 percet szántak volna a témára és nem két mondatot. (mielõtt valaki belekötne, az igaz hogy flashback-ekbõl sokat látunk a gyerek gyerekkorából,de ez ennyi, a morális dilema az csak a végén van felvetve a filmnek minimális szinten). Ne lássunk már bele olyan dolgokat egy filmbe, amik nincsenek ott!! A Titanic sem a Renault autók dicsõitésérõl szólt, csak azért mert volt egy jelenet a három órás filmben, amikor egy ilyen autóban szeretkezett a pár.
A b, szál meg engem nem úgy ért, hogy hû de izgalmas csavar, hanem hogy az eddigi katyvaszhoz hozzákevertek még egy adalékanyagot, hátha összeáll belõle valami, de csak még nagyobb katyvasz lett belõle.

Hogyan lehetett volna egy jó filmet kihozni akkor ebbõl a történetbõl?
Szerintem úgy, hogy mindegyik szál kibontására forditanak elég idõt, praktikusan három különálló (de egymáshoz akár kapcsolódó, egymásra utalásokat tartalmazó) filmben:
- egy film, ami annak az izgalmát és HOGYANJÁT mutatja be, amikor egy földönkivüli fajjal kapcsolatfelvétel történik (lásd: Harmadik tipusú találk.)
- egy film, ami arra fókuszál, hogy az idegenek megjelenése felszinre hozza az emberi faj rossz oldalát: széthúzás, agresszió, egoizmus, pánik, stb. És hogy egyes nemes lelkû egyének hogyan kovácsolják össze végül egységbe a népet és jöhet a happy end. (hasonlóan mondjuk ahhoz, amit Gandhi ért el Indiában)
- egy film ami egy izgalmas morális dilemát jár körbe (pl. az idõutazást akkor ide bevonva): hogyan döntenél, ha tudnád, hogy a leendõ gyerekednek komoly problémái lesznek az életben? Egyáltalán biztos hogy az lesz, vagy lehet rajta változtani? Na jó, de milyen áron? stb.
Tardigrada 8 2017 ápr. 08. - 21:44:21
(280/386)
Nekem, csak a rendezés miatt 10/7. Nem rossz, de engem nem fogott meg a sztori.
csincsilla72 2017 ápr. 06. - 21:53:25 Előzmény Atesz1987
(279/386)
Ez a 110 perc arról szólt, hogy micsoda iszonyatos gondolkodásbéli és civilizációs különbség lehet két idegen értelmes faj között. Arról szólt, hogy micsoda kifinomult gondolkodás, effektíve "mennyi ész" kell ahhoz, hogy kialakulhasson a közös kommunikáció és megértés. Mindkét oldalon. Tehát ha A faj felkeresi B-t, ráadásul úgy, hogy nem tud róla semmit, csak azt, hogy majd valamikor, 3000 év múlva szüksége lesz a segítségére, akkor egyetlen dolgot tehet: megáll az ajtóban és szépen megvárja, hogy a másik felvegye vele a kapcsolatot. Õ azzal, hogy ott áll asz ajtóban, már jelezte szándékát.
Közös nyelv és közös gondolkodás nélkül nincs megismerés. A kulturális és politikai viszonyokat majd az után lehet felmérni, hogy szóba álltunk egymással.
A kommunikációra pedig fel voltak készülve, de én kérek elnézést a heptapodok nevében, amiért nem egy angolul beszélõ diplomatát küldtek.
Egy kifinomult, intelligens film. Csodálatos atmoszférája van, remek színészi játékokkal.
9/10
elemes 2017 ápr. 04. - 10:56:52 9/10 Előzmény meridian74
(278/386)
"Mondom ezt Mensa HungarIQa tanúsítvánnyal rendelkezõként"

Ha mensa tag vagy akkor olvashattad már BeAn (ex elnök) régesrégi szösszenetét kb a 90-es évek végén írta: "...attól, hogy valaki intelligens, még nem bölcs, nem hasznos, nem humánus, nem kreatív, nem tisztességes, nem tehetséges, sõt még csak nem is feltétlenül vonzó. Az intelligencia csak lehetõség."
lng 2017 ápr. 04. - 08:56:45 Előzmény meridian74
(277/386)
"Ez egy sz*r film. Mondom ezt Mensa HungarIQa tanúsítvánnyal rendelkezõként és mondom ezt munkapszichológus által megállapított magas együttérzõ képességgel rendelkezõként."

Az a baj hogy hiaba rendelkezel ilyen papirral, nem ertetted meg a filmet. De segitek ez a film nem elsosorban egy scifi, hanem egy drama, ami elgondolkodtat az elet donteseirol. Probalsz bele kotni a sci fi reszebe, mert nem erted mirol szol. Ez tipikusan az a film amihez kell hogy szulo legyel, es legyen eleg elet tapasztalatod, kulonben nem erint meg. En a film mondani valojan ket napig agyaltam mert annyira megerintett. De lehet nekem magasabb az egyutt erso kepesseggem.

Amugy ha van egy ilyen Mensa papirod akkor az mire jo? Azon kivul hogy leirhatod es elmondhatod mindenhol hogy neked van ilyen, jobban alszol tole, vagy okosabbnak erzed magad?
Atesz1987 2017 ápr. 01. - 11:36:21 Előzmény Viharsziget
(276/386)
Majdnem minden idõutazós film ezen a kérdésen nyûglõdik. Tudományos válasz jelenleg nincs, csak elméletek vannak. Szóval ezt a kérdést nem lehet megválaszolni.
Atesz1987 2017 ápr. 01. - 11:26:47
(275/386)
Egy átlagos zs kategóriás hálivúdi filmnek elnézem azt a nyilvánvalóan ostoba elképzelést, hogy az ufók úgy veszik fel velünk a kapcsolatot, hogy fognak 20 db böszme nagy ûrhajót, leszállnak a Föld több pontján, és várják, hogy a Föld tudósai odamenjenek, és elkezdjenek aktivitizni. Mivel ez a film kifejezetten a kapcsolatfelvételrõl szól, és nagyon mély, és elgondolkodtató akar lenni, nem tudom elnézni ezt a marhaságot. Most komolyan, ti fordított esetben el tudjátok azt képzelni, hogy az emberiség úgy mutatkozna be egy idegen civilizációnak, hogy fog egy rakás marha nagy ûrhajót, leszáll az idegen planétán, és reménykedik benne, hogy az az idegen civilizáció nem süllyed azonnal anarchiába, és nem vet be ellenünk tömegpusztító fegyvereket? A kapcsolatfelvétel elõtt nem mérnénk fel a kulturális, és politikai viszonyokat? Nem készülnék fel a kommunikációra? Nem, mi odautaznánk ki tudja hány fényévnyi távolságból, beesnénk a küszöbön, aztán majd lesz valahogy. Teljesen hiteles. Na ettõl kezdve engem teljesen hidegen hagyott a film, ráadásul ennyire vontatott, unalmas filmet ritkán látni. Erre kár volt 110 percet áldozni. Jah, az idõparadoxonon kellett volna elájulni? Nem bonyolultabb sokkal, mint egy Terminátor film esetében. Nem tudom mit kellett ezen annyira ajnározni.
Viharsziget 2017 márc. 26. - 19:16:26
(274/386)
SPOILER:

Végig azt hittem, hogy a kislánya halott és ez megrázza és ezek jutnak eszébe, aztán a csavar, hogy ez csak a kezdet, úgymond a jövõ, (aki megfejti és beszélaz idegenekkel, annak nem egysíkosaz idõ).

azt viszont nem érem, hogy: ugye a könyv alapján fejtette meg a dolgokat amit látott (elõszö múltnak hittem, de ez a jövõ) na már most ha jövõbelát és látja a megfejtés, kkor a jövõ hogy alakult ki, ha akkor nem tudta a megoldást, csak úgy, hogy a jövõbe látta? Hogy a jövõben ez megfejtésre kerüljön ahhoz mg is kellett fejteni a jelenben....lehet zavarosan fogalmaztam. spoiler vége
4/10
idõjós1010 2017 márc. 26. - 13:00:02 4/10
(273/386)
Bár láttam a filmet, mégsem tudnám megmondani mirõl is szólt, mert az hétszentség, hogy nem arról, ami a képkockákon fut. Ami az idegeneket illeti, döbbenetesen elnagyolták, nagyon minimalistára lett véve, és vizuálisan is abszolút nulla volt, amit adni tudott. A nõ múltja valóban megható, de nem igazán fogtam fel, hogyan kapcsolódik az idegenekhez. Mindennek amit látunk, mélyen mögé kéne nézni, de nekem ezt nem sikerült megtennem. a lényeg talán az idõ volt,: a múlt, és a jövõ valamiképpen való felfogása, de talán nem is figyeltem oda rá eléggé, ahhoz hogy megértsem. 45 percet néztem belõle figyelmesen tévén keresztül, aztán inkább kiraktam monitorra, és közben játszottam, mert a téma lett volna a lényeg, képátló, és 5.1 ide nem kell. Viszont tényleg érdekelt volna, hogyan lehet egy idegen nyelvet megfejteni a nulláról, pláne belátható idõn belül, és ember számára felfogható rajzok nélkül. Elkezdte a film levezetni, de aztán ugrott egy nagyot, és tulajdonképpen így nem derült ki semmi. pöedig ezt éreztem a film, talán másik lényegének, ha már az idegenekkel nem foglalkoztak különösebben, hisz nyilván minden logikának ellentmond ez a tintahal szerû megjelenés, és maga az ûrhajó is, amiben érkeztek. Maga az írásjel sem hiszem hogy reális, az általuk kiadott hangok meg végképp nem. Kb mintha egy bálnáról mintázták volna. Végtelenül minimalista film.
qwert12234 2017 márc. 26. - 11:29:37
(272/386)
Nagyon tetszik ez a válasz
mert ez most arra késztet, hogy újra nézzem majd a filmet ezzel a szemmel amit leírtál ***SPOILER***("Louise emlék-bevillanásai nem jövõ és nem múltidejûek, hanem egyszerre, egyidõben mindkettõ. Louise az általa látott jövõben a saját jelenével szerez meg egy jövõbeni eseményhez kapcsolódó múltbéli információt")
mert így már tud saját döntést hozni és ha ezzel a gondolattal nézem meg a filmet lehet kap egy teljesen más mondanivalót,és jelentést a film. ***SPOILER VÉGE***
köszi
9/10
elemes 2017 márc. 26. - 01:23:09 9/10 Előzmény Wolf76
(271/386)
"Kizárt, hogyha elõre tudja, hogy meg fog halni a gyereke, akkor is megszüli"

Mindenki meg fog halni.
Kivétel nélkül mindenki.
A te gyereked is.
7/10
JoeM 2017 márc. 25. - 22:38:41 7/10 Előzmény qwert12234
(270/386)
http://screenrant.com/arrival-movie-2016-ending-time-explained/
Érdemes elolvasni, mert a film idõkezelése teljesen egyedi, nem alkalmazható rá a klasszikus idõutazós körforgás elmélet. Röviden, Louise emlék-bevillanásai nem jövõ és nem múltidejûek, hanem egyszerre, egyidõben mindkettõ. Louise az általa látott jövõben a saját jelenével szerez meg egy jövõbeni eseményhez kapcsolódó múltbéli információt, ebbõl már érthetõ az enyhe komplexitása a film idõkezelésének.
Ettõl függetlenül meg lehet próbálni a hagyományos módszerrel visszafejteni a kínais jelentet, mert egy jó lehetõség egy elmegyakorlatra egy igazi idõutazás rajongónak.
Csak itt mindjárt az elsõ sorban már hiba van, mivel a 2040-es találkozóban látott jövõje Louisnak nem létezhet. Hiszen az általunk látott jelenben megszerzi az információkat és ezek birtokában kéne eljutnia az általa látott jövõbe, de nem ezt látjuk. És ez pont amiatt van, mert a film idõkezelése nem lineáris.
Ha a Louise által látott jövõ egy lineáris idõvonalban lezajlott esemény lenne, akkor az azt jelentené, hogy egyszerre létezett egy olyan Louise, aki felhívta a tábornokot és egy olyan, aki semmirõl sem tud.
6/10
Arter 2017 márc. 25. - 09:54:00 6/10
(269/386)
Érdekes egy film volt. Eltér az eddigi ûrlényes filmektõl, kissé lassú és vontatott, de mégis leköti a nézõt. Nem egy világ megváltó alkotás, de egyszer meglehet nézni. Tetszett ez a fajta megközelítése a témának, vajon hogyan kommunikáljunk az idegenekkel? Tetszett ez a szimbolikus megoldás is. Viszont nem hiszem, hogy még egyszer megnézném, mert azért nem lett annyira hú de nagy alkotás, de egyszeri kikapcsolódásnak tökéletes. 6/10
7/10
Wolf76 2017 márc. 24. - 15:46:03 7/10
(268/386)
Kizárt, hogyha elõre tudja, hogy meg fog halni a gyereke, akkor is megszüli!!! Egy igazi anya ezt nem akarná átélni pár évért cserébe!!!
qwert12234 2017 márc. 24. - 00:43:13
(267/386)
Örülök ha ezt elolvasod de elõbb az ez alatt lévõt mert azt írtam elõbb ez annak a folytatása

ha jobban átgondolom megvan az hogy miért azt a jövõt látja amiben mindent pontosan úgy fog tenni ahogy látta mert ez oldja fel a paradoxont
(de ha fel lehet oldani nem is biztos hogy paradoxon ? nem tudom valaki írhatna róla valamit aki jobban benne van a témában)

2040 találkozik a kínai parancsnokkal és információkat tud meg tõle
2020 felhívja a parancsnokot és az információival meggyõzi arról , hogy a támadás értelmetlen
2040 saját döntést hoz nem megy el arra az ünnepélyre ahol találkozna a kínai parancsnokkal
ezért 2020-ban nem fogja tudni a parancsnok telefonszámát mert így hogy változtatott a jövõn már azt látta volna hogy nem megy a bankettre
2040 nem tudja felhívni a parancsnokot ezért minden máshogy történik
2020 egészen mást látott volna megint. (és így megy tovább? "ebben a hurokban ragadva?")

egészen addig megy így amíg nem csinál mindent pontosan úgy ahogy a jövõt látta
de ugye ez nála nem lesz egy tudatos cselekvés mivel õ 2020 ban nem fogja tudni hogy ez az egész már több milliószor lepörgött mindig másféle képen
vagyis addig pörög ez az egész amíg nem kap egy olyan jövõt amit végig tud élni pont úgy ahogyan látta és amikor ez megtörténik feloldódik a paradoxon.

nagyon érdekelne a véleményetek errõl megcáfolni vagy kiállni mellette.