Téma: Érkezés

10/10
giggs1985 2016 nov. 26. - 13:36:54 10/10 Előzmény zebegényiek
(128/388)
SPOILER
Az megvan, hogy ha nem születik meg a gyereke, akkor nem csak a felnõtt- és öregkora, hanem az egész élete veszik el?
Honnan veszed, hogy évekig volt kórházban???
Ha te elõre tudnád, hogy rákos leszel valamikor, akkor inkább úgy döntenél, hogy ne is élj egy percet sem???
10/10
giggs1985 2016 nov. 26. - 13:34:38 10/10 Előzmény Balubocsi
(127/388)
Szalámitaktika a megfejtés. ;)
1/10
cukahara 2016 nov. 25. - 21:38:32 1/10
(126/388)
Jajj.
Nagyon elegánsan a fõszereplõ elsõ intelligens mondatát is félbeszakították. Már fél mondatnál több se férhet bele a tudományról korunk Hollywood filmjébe. Ez intelligens.

És milyen elegánsan tudták CGI-vel a vászonra festeni a kutató tábort alkotó öt sátrat , meg a négy dzsipet.

A CGI kiöli a filmbõl a valóságosságot és emiatt az élményt is.

Biztosan ez volt életed elsõ filmje moziban. Teljesen el lehettél varázsolva a képektõl. "Még az emberek szemei is olyan nagyok és szépek".

Ha az ember látott 10 vagy 20 évvel ezelõtti filmeket, akkor megvan az a viszonyítási alapja ahhoz, hogy 5 perc után tudja, hogy ez a film gyereknek szól.
9/10
beo71 2016 nov. 25. - 14:17:43 9/10
(125/388)
"A történetben és a megvalósításban találkozót adott egymásnak intelligencia és az elegancia,"- Vízer Balázs kritikájából loptam. Muszáj volt, annyira találó, ez az egy sor elég lenne megfogalmazni a véleményemet.
Nem megbántva senkit, de már akkor tudtam, hogy valami különlegeset fogunk látni, amikor a moziterembe lépve tapasztaltam, a híres Y generáció távol tartja magát a filmtõl. Hál'istennek.
A párommal is le tetettem a kukoricát és mások is abba hagyták, itt minden hangra, rezdülésre figyelni kellett. Nem különösebben szoktam figyelni a filmek zenéjére-kivétel TARANTINO - itt azonban kihagyhatatlan megemlíteni. A film második fele már nem tökéletes, így 9/10 lett, de késõbb lehet bánni fogom, mert az ilyen rendkívüli élményt nem lehet elfelejteni.
Megjegyzem, az összes kritikában azt olvastam : Villeneuve a Sicárió, Fogságban kiváló rendezõje, viszont nem említik - legnagyobb bánatomra - lejobb filmjét : A felperzselt föld címût.
Denis Villeneuve már most a legnagyobbak között van és még jön a Szárnyas fejvadász.
7/10
eIemes 2016 nov. 23. - 10:23:46 7/10
(124/388)
katt elõzmény :)
zebegényiek 2016 nov. 23. - 02:58:32
(123/388)
Rosszul látod.
Olvasd el a diagramm-os post-od. És kérdezd meg magadtól, hogy melyik filmhez kapcsolódik.
7/10
offtopic
eIemes 2016 nov. 22. - 23:41:54 7/10
(122/388)
amit alább írtam, szerintem teljesen ontopic, a film (és az alapjául szolgáló novella) általam meglátott értelmezési rétegeihez szól.
zebegényiek 2016 nov. 22. - 23:17:45
(121/388)
Én nem az instant boldogságra vágyom, hanem egy nem szét off topic-olt fórumra.
Egy diagram az Európában a elõforduló halálozási okokról, az pont nem ezt erõsíti.

SPOILER!!!
Illetve gy olyan filmre, ahol a megoldást nem a kinai elnök MAGÁN telefonja nyújtja. Leolvad az ember agya.
SPOILER VEGE
7/10
eIemes 2016 nov. 22. - 08:40:24 7/10
(120/388)
"Az élet nem csupán a halálból áll én úgy tudom.
Stimmel.

"Egy ilyen önzõ döntéssel elveszed a gyerekedtõl, azt ami igazán szép az életben."
Az életben az a szép, amit ember széppé teszel vagy szépnek látsz.

"Sõt,mit ér az élet tizen x éves korig?"
Naaaaaaaaaaaaaaaaaaa.

"De egy gyorsan végbemenõ szívinfarktust igen, ha azt 98 éves korában kapja meg."
Az emberek 99.9%-a erre vágyik, de csak 0.1% jut el eddig.

"teljesen lényegtelen minden képsor, ami nem a film mondanivalójáról szól."
Instant boldogságra vágysz...?
zebegényiek 2016 nov. 22. - 02:17:38 Előzmény eIemes
(119/388)
Az élet nem csupán a halálból áll én úgy tudom.

Spoiler.
Egy ilyen önzõ döntéssel elveszed a gyerekedtõl, azt ami igazán szép az életben.
Spoiler vége.

Sõt,mit ér az élet tizen x éves korig? Játszatni egyedül a babáiddal, majd évekig a kórházban lenni? Szép élet. Én ezt nem kívánnám a gyerekemnek.
De egy gyorsan végbemenõ szívinfarktust igen, ha azt 98 éves korában kapja meg.

Egy olyan filmrõl vitatkoztok, ami egy szót sem ér. Ezt a filmet 15 percben is el lehetett volna készíteni, mert annyira teljesen lényegtelen minden képsor, ami nem a film mondanivalójáról szól.
Morten 2016 nov. 21. - 22:21:05
(118/388)
jól indult...de utána nagyon ellaposodott.
unalomba fulladt és igazából, nem kötött le...
sokkal jobbra számítottam...
az elõzõ rendezése után ...nagy nagy csalódás....
jó indulattal 6/10
timisske 2016 nov. 21. - 09:57:03
(117/388)
Szörnyûûû, nagy izgalmakra számítottam de majdnem elaludtam, alig vártam hogy vége legyen. Sokkal jobb film lehetett volna.

SPOILER
A heptapodok szerintem Izé rokonai (Addams family). :-)
SPOILER vége
7/10
eIemes 2016 nov. 21. - 07:30:50 7/10 Előzmény Balubocsi
(116/388)
leigázás
Balubocsi 2016 nov. 20. - 21:09:36
(115/388)
Jó volt ez úgy ahogy van. Jobb mint egy lövöldözõs, csihi-puhi amerikai nyálas ökörség. Valaki megírná "...a magyarok el is nevezték...." Köszönettel. BAlu
7/10
eIemes 2016 nov. 20. - 20:42:02 7/10
(114/388)
A filmbeli nõ abban különbözik a nagyon sok többi szülõtõl, hogy tudja, amire a többiek nem akarnak gondolni.
7/10
eIemes 2016 nov. 20. - 20:40:36 7/10
(113/388)
Egy okoskodó hólyagnak képzelem magam (komolyan, emiatt nincsenek is barátaim. igyekszem fejlõdni, de nagyon nehéz).

Ha átfutod a listát, nem nagyon van olyan, amit szívesen adnál ajándékba a gyerekednek. Pedig hát -- ez a választék.
7/10
eIemes 2016 nov. 20. - 18:23:24 7/10
(112/388)
"másrészt nem szólt szabad akarat vs. eleve elrendelésrõl"

pedig mi másról? tudja elõre, hogy meg fog történni --> megtörténik.
ez maga a predesztináció.

igen, láttam.
7/10
eIemes 2016 nov. 20. - 18:22:08 7/10
(111/388)
"k*rvára nem mindegy, mikor és mekkora valószínûséggel,"

Most kegyetlen leszek, mert enélkül, úgy tûnik, nem akarsz gondolkodni.

1. Lehetõleg akkor haljon meg a gyerekem, amikor én már nem élek, így nem kell megszenvednem az elvesztését. Önzõ szempont.
2. Mekkora valószínûséggel: 100%.
3. Hogyan: az EU tagállamokban a következõ okokból halunk meg, ezekbõl választhatsz a gyerekeidnek:

férfiak, csökkenõ valószínûségek sorrendjében:
- koszorúérszûkület és következményei
- krónikus tüdõbetegség ill mélylégúti betegség
- vastagbélrák
- baleset (közelekdési baleset és alzheimer, demencia miatti balesetek)
- tüdõgyulladás (parkinson-kór, baleset miatti ágyhoz kötöttség)
- tüdõrák
- agyi érkatasztrófa (sztrók)
- cukorbetegség szövõdményei
- májelégtelenség (alkoholizmust nem ide számítáva)
- hasnyálmirigyrák
- öngyilkosság
- veseelégtelenség
- gyomorrák
- alkoholizmus
- AIDS

nõk, csökkenõ valószínûségek sorrendjében:
- mellrák
- koszorúérszûkület és következményei
- agyi érkatasztrófa (sztrók)
- krónikus tüdõbetegség ill mélylégúti betegség
- vastagbélrák
- baleset (közelekdési baleset és alzheimer, demencia miatti balesetek)
- tüdõgyulladás (parkinson-kór, combnyaktõrés miatti ágyhoz kötöttség)
- cukorbetegség szövõdményei
- hasnyálmirigyrák
- veseelégtelenség
- tüdõrák
- májelégtelenség
- gyomorrák
- öngyilkosság
- alkoholizmus
- AIDS

Ezek 2013-as listából származnak, de ha elõre tekintünk, romlik a helyzet: a klímaváltozás következményei elég csúf irányt is vehetnek, tehát az éhhalál, háború, gyilkosság is elõkelõ helyet kaphat.
krampampuli 2016 nov. 20. - 18:00:49
(110/388)
Számomra meg az a röhejes ahogy sokan meg akarják fejteni egy filmben mindig a mitet és miértet. Mintha az életben mindig mindenrõl tudnánk mindent és csak akkor értékelünk valamit pozitívan ha teljesen értjük. A kettõnek vajmi kevés köze van egymáshoz. Hátra kell dõlni és élvezni vagy ha nem tetszik ott hagyni a filmet ennyi az egész. Számomra a film elképesztõen tetszett 10/10 akinek meg nem hát nem. Hol itt a probléma, mit kell ezen feszülni? :)
EIB 2016 nov. 20. - 15:55:48
(109/388)
SPOILER

Nehéz dolog ez, mert nyilván mindenki születésébe bele van kódolva a halála is.
Persze nem mindegy, hogy tizenévesen rákban történik, vagy 100 évesen végelgyengülésben, de mind meghalunk. És elég fájdalmas lesz.
Õ úgy döntött, hogy bevállalja ezt, annak ellenére, hogy a lánya meghal, a férje elhagyja, és ez valószínûleg elég szar lesz neki (is). Meglehetõsen vitatható döntés szerintem, de nem tudom, önzõség -e. Mert azért nem csupán kap tõle, hanem ad is a lányának elég sok szeretetet, ez látható volt.
És mivel tudja, hogy rövid lesz a lánya élete, minden pillanatot megpróbál kiélvezni vele. Persze egyébként is így kéne.