Téma: Érkezés

1/10
offtopic
Törvénytelen 2017 márc. 14. - 18:10:58 1/10
(246/386)
érdekes, hogy senkinek nem tetszett, mégis 7 ponton áll. Nem véletlenül tûntek el a csillagok a nevek mellõl, ugyanis egy kamuszavazás ami itt folyik. Az oldal adminisztrátorai beállítják egy nekik tetszõ átlagpontra a filmet, amin a mi értékeléseink nem sokat húznak.
3/10
stupek2 2017 márc. 14. - 17:05:24 3/10
(245/386)
Nem értem miért jelölték Oscarra! Fõleg hangvágás miatt! Nálam alig volt hangja a filmnek, zenét alig hallottam, az idegenek meg csak egyszer szólaltak meg!
A film nézése közben a "Kapcsolat" címû film jutott eszembe. Az sokkal jobb volt. Sõt olyan filmet is láttam, ahol szintén jönnek az idegenek, ugyanígy "beállnak" és nem csinálnak semmit, mire az emberiség bedühödik és szét akarja lõni. Sajnos egyre több film utánzás, egy már meglévõ régebbi film ujraforgatása, vagy már az ujraforgatott ujraforgatása. Mivel nekem nem mondott semmi ujat a film, ezért 3 pont.
Robzombi 2017 márc. 14. - 13:37:01
(244/386)
Spoiler....

Azóta kicsit visszább olvastam, és látom hogy hogy ez a jövõbe látás csak a csajnak volt.
Robzombi 2017 márc. 14. - 13:08:54
(243/386)
SOILERES!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Aki nem nézte ne olvassa !

Szerintem nem volt olyan gáz azért.
Én úgy álltam hozzá, hogy ez egy realisztikusabb változata a idegenekkel való kapcsolat felvételnek.

Viszont, maga a nyelv és a "képesség" már más tészta.

Mivel egy ilyen "képesség" egyáltalán nem hoz egységet. Elég csak arra gondolni, hogy mire is jó tulajdonképpen ez? Ok hogy látják a jövõt és így elkerülhetik. De emlékezzünk csak a Felejtés bérére. Egy ilyen jövõbe látásnál, ha nem megfelelõ mennyiségû információhoz jutnak, akkor ebbõl könnyen egy önbeteljesítõ jóslat lehet. El akarják kerülni de éppen ezért történik meg.

Ezen felül sajnos ezzel is vissza lehet élni nem is kicsit. Kezdjük azzal hogy vannak ugye akik pl fel vannak mentve nyelv tanulás alól, mert gondjuk lenne vele õk alapból kiesnek. Nem feltétlenül azért mert nem elég intelligensek. És vannak azok akik megtanulják ugyan de nem megfelelõképpen. Igazából . Itt megint fenn áll a helyzet, hogy lesznek akiknek sikerül õk jutnak irányító helyzetbe, és irányíthatják azokat akiknek ez nem sikerül.. És nincs biztosítva hogy nem élnek ezzel vissza. Szóval ettõl világbéke biztosan nem lesz.

Na meg gondoljunk bele aki ezt megtanulja az többet nem fog élvezni se egy filmet se egy játékot se egy viccet, mert tudni fogja a végét :PPP

Plusz a csajnak elméletileg elõbb kezdtek látomásai lenni a jövõrõl, mint hogy találkozott volna az idegenekkel. Bár ha nagyon bele akarunk magyarázni, azt is lehet mondani, hogy mivel az idegenek már eleve tudták hogy eleve õ fogja megoldani a dolgot, így elõre küldtek neki valami tudat alatti üzenetet amitõl látomásai lettek.

Persze itt jön megint egy ellentmondás, mert ha tudták elõre hogy mi lesz akkor elég nagy kibaszás volt ez az egész nyelv fejtegetösdi. Mert már a nõ által tudniuk kellet volna némileg Földi nyelven, ezáltal elõsegíthették volna a folyamatot.

Amúgy szerintem túl jóindulatúnak állították be az idegeneket. Pl volt az mikor felrobbant a bomba ,és az egyik ûrlény meghalt vagy megsérült. Akkor is semmi retorzió nem volt. Pedig azt is mondhatták volna, hogy na hagyjuk ezeket a kreténeket Smile
és az se tettszett , hogy ahogy megoldódott a gond szó szerint elpárologtak :PP

Am az is lehet hogy nem is az ûrbõl érkeztek hanem a tengerek melyérõl. Ez magyarázná azt is hogy miért hasonlítanak a tintahalakra. Az is lehet, hogy azért is "segítettek", mert nem akarták hogy tönkre tegyük a földet. Hiszen az ö otthonuk is .

Azért is gondolom ezt ,mert mikor a csaj bekerül az ûrhajó mélyebb részeibe ott amolyan sûrûbb levegõ rétegû vízpára szerûségben van, azért is kap nehezebben levegõt. Legalábbis ha azon a gondolat meneten megyünk tovább amit írtam.

Amúgy ez a nyelves dolog annyira nem hülyeség. Ha belegondolunk vannak olyan hangfrekvenciák képek színek amik hatással vannak az agyunkra. Elég csak az epilepsziásokra gondolni.

Szóval ezek a szimbólumok lehet hogy tudat alatt aktiválnak valamit szunnyadó képességet az agyban. szóval ilyen formán mûködhet ez a dolog, de ez a nyelvtanulás és a gondolkodás elsajátítsa eléggé fura. Tudom film. De attól még el lehet gondolkodni rajta.
9/10
offtopic
elemes 2017 márc. 13. - 23:08:41 9/10
(242/386)
Nem ez a mondanivalója :
A többi stimmel.
2/10
Owl 2017 márc. 13. - 22:46:01 2/10
(241/386)
A nagy hype magával ragadott, de most másnap már azt mondom, ez nem jött be. A film mondandója, hogy figyelem, óriási és egyedi! SPOILER: FOGJON ÖSSZE AZ EMBERISÉG, mert különben,...... hát izé, különben nem kapják meg a TUDÁST! A tudást, ami arra jó, hogy,...... ízé hát az nem derül ki, hogy mire. A Cthulhu fejû bálnalények ezt nem fejtették ki. A bálnalények teret ugrottak egész idáig, hogy aztán kerregjenek egy sort és karikát rajzoljanak az üvegre. A haccsereg meg A4-es táblákon filctollal próbál kommunikálni. TAPS!!! A fõszereplõ meg bevállal a jövõbe látva egy rákos gyereket, mert az jó buli! Hál' Istennek nem mentem moziba ezért a förmedvényért, hálát adok a Prometheusnak, hogy becsukta nálam az ajtót, rengeteg pénzt és idegeskedést spórolt meg nekem. Lassan ki kell mondani: a mozi halott. Tehetségtelen paprikajancsik és pénzemberek tobzódása lett a filmipar. Csak azt tudnám, 20 évvel ezelõtt miért tudtak normális filmeket forgatni, mikor még nehézkes volt a technika. Talán épp azért.
TirszinJ 2017 márc. 13. - 12:13:06
(240/386)
Valamint az is eléggé logikátlan, ha ezek a lények az írott nyelvüket jöttek megtanítani nekünk, akkor miért csak hangokat adtak, miért vártak az írásukkal addig, amíg a tudós hölgy meg nem mutatott nekik egy táblát egy statikus "ember" felirattal???
Az igazat megvallva, hasonló témában nekem a 40 évvel ezelõtti Harmadik típusú találkozások jobban tetszett, sõt talán még kreatívabb alkotásnak tartom ma is.
4/10
5/10
nikato 2017 márc. 13. - 09:06:34 5/10
(239/386)
SPOILER: Én az ufókra voltam kíváncsi, nem egy kislány haldoklására!!! Minek írták bele a storyba???!!! A fene se akart drámát nézni!! Nem illett a filmbe!
5/10
nikato 2017 márc. 13. - 08:55:05 5/10
(238/386)
Uncsiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!
Gandalf80 2017 márc. 12. - 21:48:01
(237/386)
Szerencsétlenek, akik ezt moziban ülték végig.
Tinman 2017 márc. 12. - 09:20:58 Előzmény Sleeper Service
(236/386)
Sleeper Service: Ha te egy évmilliókkal fejlettebb faj vagy és értelmes módon szeretnél segíteni az önmagát lassan kipusztító, egymással ellenséges légkört kialakító, egység nélküli emberiségen, hogy tennéd?

a, Adnál nekik fegyvert, hadd öljék egymást halomra.
b, Angolul beszélnél velük, lesüllyednél az õ szellemi szintjükre, ahelyett, hogy õket hoznád fel a te szintedre tanulás útján?
c, Ledobsz nekik egy korlátlat energiaforrást, meg hozzá leírást és ennyi?
d, Kvázi leteszteled õket, hogy elég fejlettek-e már ahhoz, hogy méltók legyenek egyetlen nagy lépést megtenni egy sokkal fejlettebb nyelvrendszer felé, mely nyelvrendszer megértése a gondolkodási folyamat olyan mértékû megváltozását hozza el magával, hogy használója onnantól idõfolyamot lát és nem csak a jelen egy adott pillanatát.

Segítek: Nem az "a".

Lerágott csont, hogy agyunk bizonyos területeit használjuk csak a legkomplexebb gondolkodási folyamatok során is. Valóban lehetne hová fejlõdni és valóban elképzelhetõ, hogy eddig teljesen ismeretlen képességekre tehetünk szert. Egy jóval fejlettebb, KÖZÖS nyelv valóban hatalmas kincs lenne az emberiség számára...
1/10
Törvénytelen 2017 márc. 12. - 08:48:58 1/10 Előzmény Sleeper Service
(235/386)
"Vicces peldaul, hogy a nalunk lenyegesen fejletteb lenyek, ugy veszik fel fel velunk a kapcsolatot a megjelenusukkel - lesz ami lesz alapon, hogy keptelenek kommunikalni velunk. Nekunk kell megtanitani oket. Emiatt akkor szinte biztos, hogy a kulturankbol, motivacioinkbol, viselkedesukbol sem ertenek semmit, ellenben eroteljesen segiteni akarnak. Honnan veszik, hogy bajban vagyunk, ha nem ismernek?"

Abszolút igaz ez amit leírtál! Hatalmas nagy logikai bukfenc az egész film.
ramicica 2017 márc. 11. - 20:54:39 Előzmény Kaliff
(234/386)
Aki picit figyel, az megérti a filmet.
Gyönyörûséges volt, fõleg a képnyelv megjelenítés részén.
Olyan, amilyennek lennie kell.
Számomra inkább egyszerû volt.
Nem a történetben vártam nagyobb bonyodalmat.. hanem abban h vh a nõ, vagy a gyeremeke történetét még beleszõttem volna a késõbb összeálló történetbe.
1-2 azonosságot meg beletettem volna..
Köszönet a fimért.. csodálatos lett.


Mégis: köszi az összefoglalást...


Számomra inkább filozófiai játéknak tûnt.. kommunikáció elmélet megvalósulásának.
Szívesen néztem volna még tovább.
4/10
1990bazdmeg 2017 márc. 11. - 16:37:25 4/10
(233/386)
Gyengus nagyköltségvetésû amerikai sci-fi tele klisékkel.
Elején jól felkeltették az érdeklõdést, hogy valami izgalmas lesz, hogy újfajta kreatívabb és eredetibb ábrázolást álmodtak meg a film készitõi az idegen civilizációkról.
Aztán miután meglátjuk a füst mögött a 7lábú polipokat majdnem minden remény elszáll.. A két tudós áltudományos zagyvasága se menti meg a filmet. Elég agymenés, jövõbelátó polipok meg szentimentális kínai hadminiszter :D 4/10
6/10
pihes 2017 márc. 11. - 15:27:15 6/10
(232/386)
Nagyon úgy tûnhet sokáig, nem látunk mást, csak 2 álló polipot, a paraván mögött, amik, festéket lövelnek a vászonra. Nem is járunk túl messze...
Igazából, fejlettségükrõl szól, a kommunikáció, a mondanivaló, az elõre(látás), a mindenség stb.
Egyszerre van jelen a múlt, miközben látják a jövõt...
Egy kicsit, zegyvalék a történet, de, értelmezni kell, ahogy véljük.
perry 2017 márc. 04. - 00:03:55
(231/386)
Mikor már érv sincs :DDD
"Éretlen fórumtagokkal nem vitatkozom, az okos enged elv bölcsességét alkalmazom.;)"
perry 2017 márc. 03. - 23:56:51
(230/386)
Én + mondtam :) "Így fórumoztok ti".
perry 2017 márc. 03. - 21:55:26
(229/386)
Bele gondolok hová fejlõdik az emberi tudat?
Egyszer kellene egy olyan sci-fi filmet készíteni ami a Port.hu ûrhajón játszódik és mindenki alvó fázisban van -szerencsére-:). De Ó irgalom atyja ne hagyj el a meteor mezõ miatt felébred egy fórumozó.
Szerencsétlen egy évig írja a posztjait, beszélget a robot moderátorral, majd felébreszt (számtalan variáció) nõt vagy férfit.
Viszont semmiben sem értenek egyet, tahó módon irkálnak egymásnak, anyáznak, buziznak, zsidóznak, cigányoznak, az egyik okosabb mint a másik. Jottányit sem engednek egymásnak. Ego játékot játszanak ami szellemileg egy rögbi meccsnek felel meg.
Az ûrhajó pedig csak halad, halad bele a fene nagy ûrbe.
A történet kitalált,a valósággal való bármilyen egyezés a véletlen mûve.
9/10
elemes 2017 márc. 03. - 21:32:15 9/10
(228/386)
Szívesen :)
10/10
Kaliff 2017 márc. 03. - 20:37:27 10/10
(227/386)
Te nem erdemelsz tobb reagalast. Se ertelmeset, oszintet. Troll.