Téma: Érkezés

1/10
cukahara 2016 nov. 25. - 21:38:32 1/10
(126/386)
Jajj.
Nagyon elegánsan a fõszereplõ elsõ intelligens mondatát is félbeszakították. Már fél mondatnál több se férhet bele a tudományról korunk Hollywood filmjébe. Ez intelligens.

És milyen elegánsan tudták CGI-vel a vászonra festeni a kutató tábort alkotó öt sátrat , meg a négy dzsipet.

A CGI kiöli a filmbõl a valóságosságot és emiatt az élményt is.

Biztosan ez volt életed elsõ filmje moziban. Teljesen el lehettél varázsolva a képektõl. "Még az emberek szemei is olyan nagyok és szépek".

Ha az ember látott 10 vagy 20 évvel ezelõtti filmeket, akkor megvan az a viszonyítási alapja ahhoz, hogy 5 perc után tudja, hogy ez a film gyereknek szól.
9/10
beo71 2016 nov. 25. - 14:17:43 9/10
(125/386)
"A történetben és a megvalósításban találkozót adott egymásnak intelligencia és az elegancia,"- Vízer Balázs kritikájából loptam. Muszáj volt, annyira találó, ez az egy sor elég lenne megfogalmazni a véleményemet.
Nem megbántva senkit, de már akkor tudtam, hogy valami különlegeset fogunk látni, amikor a moziterembe lépve tapasztaltam, a híres Y generáció távol tartja magát a filmtõl. Hál'istennek.
A párommal is le tetettem a kukoricát és mások is abba hagyták, itt minden hangra, rezdülésre figyelni kellett. Nem különösebben szoktam figyelni a filmek zenéjére-kivétel TARANTINO - itt azonban kihagyhatatlan megemlíteni. A film második fele már nem tökéletes, így 9/10 lett, de késõbb lehet bánni fogom, mert az ilyen rendkívüli élményt nem lehet elfelejteni.
Megjegyzem, az összes kritikában azt olvastam : Villeneuve a Sicárió, Fogságban kiváló rendezõje, viszont nem említik - legnagyobb bánatomra - lejobb filmjét : A felperzselt föld címût.
Denis Villeneuve már most a legnagyobbak között van és még jön a Szárnyas fejvadász.
7/10
eIemes 2016 nov. 23. - 10:23:46 7/10
(124/386)
katt elõzmény :)
zebegényiek 2016 nov. 23. - 02:58:32
(123/386)
Rosszul látod.
Olvasd el a diagramm-os post-od. És kérdezd meg magadtól, hogy melyik filmhez kapcsolódik.
7/10
offtopic
eIemes 2016 nov. 22. - 23:41:54 7/10
(122/386)
amit alább írtam, szerintem teljesen ontopic, a film (és az alapjául szolgáló novella) általam meglátott értelmezési rétegeihez szól.
zebegényiek 2016 nov. 22. - 23:17:45
(121/386)
Én nem az instant boldogságra vágyom, hanem egy nem szét off topic-olt fórumra.
Egy diagram az Európában a elõforduló halálozási okokról, az pont nem ezt erõsíti.

SPOILER!!!
Illetve gy olyan filmre, ahol a megoldást nem a kinai elnök MAGÁN telefonja nyújtja. Leolvad az ember agya.
SPOILER VEGE
7/10
eIemes 2016 nov. 22. - 08:40:24 7/10
(120/386)
"Az élet nem csupán a halálból áll én úgy tudom.
Stimmel.

"Egy ilyen önzõ döntéssel elveszed a gyerekedtõl, azt ami igazán szép az életben."
Az életben az a szép, amit ember széppé teszel vagy szépnek látsz.

"Sõt,mit ér az élet tizen x éves korig?"
Naaaaaaaaaaaaaaaaaaa.

"De egy gyorsan végbemenõ szívinfarktust igen, ha azt 98 éves korában kapja meg."
Az emberek 99.9%-a erre vágyik, de csak 0.1% jut el eddig.

"teljesen lényegtelen minden képsor, ami nem a film mondanivalójáról szól."
Instant boldogságra vágysz...?
zebegényiek 2016 nov. 22. - 02:17:38 Előzmény eIemes
(119/386)
Az élet nem csupán a halálból áll én úgy tudom.

Spoiler.
Egy ilyen önzõ döntéssel elveszed a gyerekedtõl, azt ami igazán szép az életben.
Spoiler vége.

Sõt,mit ér az élet tizen x éves korig? Játszatni egyedül a babáiddal, majd évekig a kórházban lenni? Szép élet. Én ezt nem kívánnám a gyerekemnek.
De egy gyorsan végbemenõ szívinfarktust igen, ha azt 98 éves korában kapja meg.

Egy olyan filmrõl vitatkoztok, ami egy szót sem ér. Ezt a filmet 15 percben is el lehetett volna készíteni, mert annyira teljesen lényegtelen minden képsor, ami nem a film mondanivalójáról szól.
Morten 2016 nov. 21. - 22:21:05
(118/386)
jól indult...de utána nagyon ellaposodott.
unalomba fulladt és igazából, nem kötött le...
sokkal jobbra számítottam...
az elõzõ rendezése után ...nagy nagy csalódás....
jó indulattal 6/10
timisske 2016 nov. 21. - 09:57:03
(117/386)
Szörnyûûû, nagy izgalmakra számítottam de majdnem elaludtam, alig vártam hogy vége legyen. Sokkal jobb film lehetett volna.

SPOILER
A heptapodok szerintem Izé rokonai (Addams family). :-)
SPOILER vége
7/10
eIemes 2016 nov. 21. - 07:30:50 7/10 Előzmény Balubocsi
(116/386)
leigázás
Balubocsi 2016 nov. 20. - 21:09:36
(115/386)
Jó volt ez úgy ahogy van. Jobb mint egy lövöldözõs, csihi-puhi amerikai nyálas ökörség. Valaki megírná "...a magyarok el is nevezték...." Köszönettel. BAlu
7/10
eIemes 2016 nov. 20. - 20:42:02 7/10
(114/386)
A filmbeli nõ abban különbözik a nagyon sok többi szülõtõl, hogy tudja, amire a többiek nem akarnak gondolni.
7/10
eIemes 2016 nov. 20. - 20:40:36 7/10
(113/386)
Egy okoskodó hólyagnak képzelem magam (komolyan, emiatt nincsenek is barátaim. igyekszem fejlõdni, de nagyon nehéz).

Ha átfutod a listát, nem nagyon van olyan, amit szívesen adnál ajándékba a gyerekednek. Pedig hát -- ez a választék.
7/10
eIemes 2016 nov. 20. - 18:23:24 7/10
(112/386)
"másrészt nem szólt szabad akarat vs. eleve elrendelésrõl"

pedig mi másról? tudja elõre, hogy meg fog történni --> megtörténik.
ez maga a predesztináció.

igen, láttam.
7/10
eIemes 2016 nov. 20. - 18:22:08 7/10
(111/386)
"k*rvára nem mindegy, mikor és mekkora valószínûséggel,"

Most kegyetlen leszek, mert enélkül, úgy tûnik, nem akarsz gondolkodni.

1. Lehetõleg akkor haljon meg a gyerekem, amikor én már nem élek, így nem kell megszenvednem az elvesztését. Önzõ szempont.
2. Mekkora valószínûséggel: 100%.
3. Hogyan: az EU tagállamokban a következõ okokból halunk meg, ezekbõl választhatsz a gyerekeidnek:

férfiak, csökkenõ valószínûségek sorrendjében:
- koszorúérszûkület és következményei
- krónikus tüdõbetegség ill mélylégúti betegség
- vastagbélrák
- baleset (közelekdési baleset és alzheimer, demencia miatti balesetek)
- tüdõgyulladás (parkinson-kór, baleset miatti ágyhoz kötöttség)
- tüdõrák
- agyi érkatasztrófa (sztrók)
- cukorbetegség szövõdményei
- májelégtelenség (alkoholizmust nem ide számítáva)
- hasnyálmirigyrák
- öngyilkosság
- veseelégtelenség
- gyomorrák
- alkoholizmus
- AIDS

nõk, csökkenõ valószínûségek sorrendjében:
- mellrák
- koszorúérszûkület és következményei
- agyi érkatasztrófa (sztrók)
- krónikus tüdõbetegség ill mélylégúti betegség
- vastagbélrák
- baleset (közelekdési baleset és alzheimer, demencia miatti balesetek)
- tüdõgyulladás (parkinson-kór, combnyaktõrés miatti ágyhoz kötöttség)
- cukorbetegség szövõdményei
- hasnyálmirigyrák
- veseelégtelenség
- tüdõrák
- májelégtelenség
- gyomorrák
- öngyilkosság
- alkoholizmus
- AIDS

Ezek 2013-as listából származnak, de ha elõre tekintünk, romlik a helyzet: a klímaváltozás következményei elég csúf irányt is vehetnek, tehát az éhhalál, háború, gyilkosság is elõkelõ helyet kaphat.
krampampuli 2016 nov. 20. - 18:00:49
(110/386)
Számomra meg az a röhejes ahogy sokan meg akarják fejteni egy filmben mindig a mitet és miértet. Mintha az életben mindig mindenrõl tudnánk mindent és csak akkor értékelünk valamit pozitívan ha teljesen értjük. A kettõnek vajmi kevés köze van egymáshoz. Hátra kell dõlni és élvezni vagy ha nem tetszik ott hagyni a filmet ennyi az egész. Számomra a film elképesztõen tetszett 10/10 akinek meg nem hát nem. Hol itt a probléma, mit kell ezen feszülni? :)
EIB 2016 nov. 20. - 15:55:48
(109/386)
SPOILER

Nehéz dolog ez, mert nyilván mindenki születésébe bele van kódolva a halála is.
Persze nem mindegy, hogy tizenévesen rákban történik, vagy 100 évesen végelgyengülésben, de mind meghalunk. És elég fájdalmas lesz.
Õ úgy döntött, hogy bevállalja ezt, annak ellenére, hogy a lánya meghal, a férje elhagyja, és ez valószínûleg elég szar lesz neki (is). Meglehetõsen vitatható döntés szerintem, de nem tudom, önzõség -e. Mert azért nem csupán kap tõle, hanem ad is a lányának elég sok szeretetet, ez látható volt.
És mivel tudja, hogy rövid lesz a lánya élete, minden pillanatot megpróbál kiélvezni vele. Persze egyébként is így kéne.
7/10
eIemes 2016 nov. 20. - 15:51:51 7/10
(108/386)
Jelentkezzen az a szülõ, aki nem tudja, hogy a gyereke szenvedni fog és meg fog halni.
offtopic
D. Diablo 2016 nov. 20. - 15:44:50
(107/386)
Hát ez az: a szülõk nem ismerik a gyerekeik jövõjét.

Az alkotás karakterének azonban lehetõsége nyílik belepillantani a jövõbe, és annak ellenére hoz egy döntést, hogy minek teszi ki a gyerekét, férjét, és magát is.