Téma: Erõszakik

1/10
Laci1-67 2015 jún. 10. - 15:10:58 1/10
(395/435)
A film értékelésére 1*-t adtam. Nézhetetlen, szûrreális, értelmetlen és illogikus katyvasz. Csak azért néztem végig, hogy megnézzem mit hoznak ki belõle...Kár volt! A 8,4* értékelésen nagyon, de nagyon csodálkozom!!! Hát még IMDb-n a 8*-on!
10/10
-NOMAD- 2015 márc. 20. - 01:25:33 10/10 Előzmény Véleményem
(394/435)
Pedig de. A káromkodás pont menõ. Ebben a filmes stílusban mindenképpen. A legtöbb dialógus nem lett volna az, ami a trágár mivolta nélkül. Nagyon sokat tett hozzá (igen szerintem nem elvett) a megnyilvánulások mivolta a szereplõk jelleméhez és a hangulathoz. Lehet, hogy te tökéletes életet élsz, tökélyre fejlesztett szókinccsel és nyelvtani fordulatokkal cicomázott ékes beszéddel, de NEM ILLENE A FILMBE A KIBEB@SZOTT AGYONKULTURÁLTSÁG. Vili? ;)
Karakterek (PONT) Hozzájuk tartozik a stílus, ami sok más filmben is megjelent és szintén megosztotta a közönséget, bár jellemzõen több volt a pozitív értékelés ott is. Szerintem nem hiába.
Magam részérõl kedvelem ezt a stílust. Kicsit kiragadja a nézõd a nagy drámaiságból. Néha kellenek ilyen filmek is, és mivel ritkának mondhatóak, számomra egész értékesek.
A vígjáték megnevezés is teljesen a helyén van. Irreális, komikus eseménysor. Tróger és trágár monológok sora ... Volt jelenet, amin szakadtam a röhögéstõl. Colin Farrel ÓRIÁSIT (!!!!!) alakít, de a többiek is hozzák a színvonalt Ralph Fiennestõl eltekintve, aki unottnak tûnik ... Lehet nem volt neki kihívás, de azért kicsit több érzelmet tolhatott volna a karakterébe. Minden esetre 10/10. alapmû!!! :)
Véleményem 2014 nov. 01. - 16:40:43
(393/435)
Egy korábbi hozzászólással ellentétben nem mondanám hogy isteniek a dialógusok, a káromkodás nem menõ egyáltalán. Menõzni inkább olyan dologgal lehetne, amire valóban fel lehet nézni... A csõcselékre nem.
Persze a dialógusok üzenete - leszámítva a szegényes kivitelét - helyenként találó, de nem mindenhol.
Hogy miért van vígjátékhoz sorolva az valami képtelen elírás lehet.
A helyszín gyönyörû, szerintem az egyetlen élvezhetõ dolog a filmben.
Egyszer megnéztem, felejthetõ.
10/10
Ghee 2014 szept. 29. - 17:58:08 10/10
(392/435)
nem tudok belekötni. minden tekintetben jó film, ami leginkább dráma, az is angol fûszerezettséggel tálalva.
talán a "filmcímmagyarítók" kaphatnának egy nagy 0 pontot, amiért elkövették azt, hogy ennek a filmnek EZT a címet adták. totális megtévesztés.
10/10
10/10
missLady 2014 júl. 31. - 19:50:28 10/10
(391/435)
Több év kihagyás után néztem meg másodjára, és most sem okozott csalódást. Tökéletesen ötvözi a fekete humort és a drámát, mindenbõl pont elég, nem több, nem kevesebb. Egyik pillanatban mosolygunk, a másikban tán még el is gondolkodunk az adott jeleneten. Colin Farrell hihetetlenül jól alakítja a gyerekes, ugyanakkor lelkiismeretes bérgyilkost, és a hihetetlen jó színész cím igaz Gleesonra és Fiennesra is. Tökéletes színészi gárdát hoztak össze.
Damill 2014 júl. 06. - 22:42:08
(390/435)
Nagyon erõs dráma, egyáltalán nem vígjáték, ahogyan itt fel van tüntetve. Kitûnõ jelenetek egytõl egyig. Az erõszak ennyire nyílt ábrázolása (szétlõtt fej, kitört végtag) azonban szerintem túlzás.
3/10
Max_Payne 2014 máj. 17. - 11:51:08 3/10
(389/435)
Jó színészek,érdekes karakterek, helyenként vicces jelenetek, mégis összességében egy unalmas, érdektelen film. 3/10
10/10
breeder 2014 máj. 07. - 23:58:21 10/10
(388/435)
***SPOILER***
MÉg annyit azért hozzátennék, hogy amikor a film elején Ray lelövi a kisfiút, azon nagyon felháborodtam
Meg az is nagyon durva, amikor Ray ül a játszótéren, és agyon akarja magát puffantani!
***SPOILER VÉGE***

Szóval módosítanék: ez a film inkább *groteszk, mint komikus! Azt hiszem ez a legmegfelelõbb szó rá.
Akiket viszont ez a kettõsség zavar, hogy egyszerre nevetségesek, és egyszerre ijesztõek a szereplõk, annak azt tanácsolom inkább ne nézze meg ezt a filmet!
10/10
breeder 2014 máj. 07. - 23:46:21 10/10
(387/435)
Egyedi hangulatú alkotás! Bár tény, hogy sokat káromkodnak benne, de sok durva filmmel ellentétben itt kifejezetten viccesek és izgalmasak ezek a jelenetek, és nem sértõek. Ha vígjátékként kezeljük akkor nagyon jól elszórakoztat. Ha viszont komoly krimiként, akkor lehet hogy csalódást fog okozni. Nekem minden esetre nagyon tetszett, és egyáltalán nem, bántam meg, hogy megnéztem!

10/10
Killbox 2014 ápr. 18. - 17:33:27 Előzmény vabea
(386/435)
Az Oscar-on nincs vígjáték kategória, eredeti forgatókönyvért jelölték egyébként.
Easy Rider 2014 márc. 16. - 17:27:43
(385/435)
Ez a film egyértelmûen megosztja az embereket és vannak embertípus, akiknek nem való egy ilyen film. Tegnap újra megnéztem a filmet - most szinkronosan - és annak ellenére hogy reklámokkal szakította meg "kedvenc" kereskedelmi tévém, még így sem aludtam be alatta. A szinkron is a helyén volt, a káromkodások is: nem tudom, hogy két suttyó bérgyilkostól és még prosztóbb fõnöküktõl milyen beszédet is várna el az ember... Akinek nem tetszenek a káromkodások, annak ajánlom a Disney valamelyik meséjét!:) Az eredeti nyelven is voltak káromkodások, ráadásul ott lehetett élvezni Gleeson, Farrell és Fiennes remek akcentusait (Fiennes talán cockney nyelvjárásban nyomta). Ha már Tarantinot szóba hozta valaki, akkor ki merem állítani, hogy a Ponyvaregény szinkronjában sokkal több felesleges káromkodás van, már-már céltalan, de ugye így szerettük meg, ehhez szoktunk hozzá.
A film tényleg jól lavírozik a fekete humorú komédia és a dráma között, ízig-vérig az "angolos" vonalon mozog, Guy Richie féle filmek jegyeit rendesen magán hordja, s még úgysem fordul unalomba a film, hogy Farrell karaktere nem kicsit gyerekes, Gleesonnal kvázi Apa-Fia kapcsolatot alakítanak ki a film folyamán... A zenérõl meg ne is beszéljünk, Carter Burwell óriásit alkotott a melankolikus és egyben zseniális filmzenével. Többször nézõs, remek hangulatú film.
8/10
Hatnull 2010 2014 febr. 16. - 17:13:16 8/10 Előzmény pie85
(384/435)
Igazán nívós és szellemes angol gengszterfilm, egyedi humorral, vígjátéknak mégsem nevezhetjük. Mndenkinek érdemes megnézne. 10/8.
2/10
antaresz 2014 febr. 16. - 00:38:11 2/10
(383/435)
Ebben az "ótvar gusztustalan történetetben"...e filmhez nem lehet senki költõi (megj.: nyolcadik jegyzet pontomnál feladtam, általánosítottam, tudva kit érdekel, hol, mikor, hogy vesztettem el e nem! sztorit..õrület..inkább beteges film!!!...lényeg..Ralph Finnes miért játszik????? MÉLTATLAN Hozzá! ennél jobban figyelni nem lehet..ez nem normális film!..Miért adta nevét e hülye szerephez? Az egész film..semmirõl se szól(max. szokványos)...b..d-ról..embernek nem ajánlom, hogy megnézze. Bocs!
pie85 2014 febr. 02. - 02:15:02
(382/435)
huh... szóhoz sem jutok! ez valami fenomenális volt! 5 perce végeztem vele és csak néztem magam elé percekig. erõs jelenetek, párbeszédek, páratlan feszültség humorral ötvözve. minden percét élveztem, lekötött!
nem lehetett tudni, hová fog eljutni a film vége. egyáltalán nem volt sablonos, ami nálam nagy pozitívum filmeknél.
asszem bõvült a kedvenc filmjeim raktára, mindenkinek ajánlom :)

hibátlan!
10/10
10/10
csontosmeggymag 2014 jan. 08. - 00:06:53 10/10
(381/435)
Egyik, ha nem a kedvenc filmem. Isteni dialógusok, minden jelenet kiváló, zene fantasztikus, magyar cím szánalmas. Látszik, hogy európai film. Csak ajánlani tudom. :)
cereza 2014 jan. 06. - 11:34:09 Előzmény mushi
(380/435)
nem vagy vele egyedül :D :D :D Ez egy dráma. Én meg vígjátékos kedvemben voltam... Szerintem egyértelmûen pasiknak való film, nekem nem tetszett a stílusa (igaz, Tarantinot meg Guy Richit sem sorolnám a kedvenceim közé...). Én nem ajánlom jó szívvel senkinek, mert akkor meg engem söpör el a nép haragja :) Még nem pontoztam, fogalmam sincs, mennyit adjak rá... Szerintem gáz film, engem megtévesztett a mûfaji besorolás, a magas pontszám meg az a sok díj és jelölés. Valószínûleg stílusban nem passzolunk egymáshoz ;)
9/10
vabea 2013 dec. 14. - 23:14:00 9/10 Előzmény Gringabringa
(379/435)
akkora volt a becsapódás ereje , hogy a lába leszakadt, de azért még pár fontos infót elmondott . :-)
9/10
vabea 2013 dec. 14. - 23:09:01 9/10 Előzmény wolfxy
(378/435)
Az is vicces, hogy az Oscarra is vígjáték kategóriában jelölték, igaz fekete humor kategória nincs.
Pheithó4 2013 dec. 10. - 15:40:07
(377/435)
" intellektuálisan trágár " ez nagyon tetszik... és a film is persze!
5/10
Viktor6665 2013 dec. 09. - 01:45:48 5/10
(376/435)
Nagyon morbid viccek vannak benne. Nekem nem jött be túlságosan.