Téma: Erõszakik

tanhu 2012 ápr. 09. - 23:01:28
(335/435)
Vígjátéknak nem mondanám noha ha poén csattan azon fetrengsz, de ez a tündérmese mókák nélkül nem lehetne tündérmese...és szerencsére a szinkron sem ölte meg.Ilyen unikumokat még.Pazar lesz az utánunk a tûzözön, de ki az a hülye aki ilyen késõre merészeli tenni.Telkják ilyenkor a dzseki csent
10/10
Túrin 2012 ápr. 09. - 22:30:15 10/10 Előzmény balazs0729
(334/435)
Csak itthon nem ismert. Az írója amúgy többszörös díjnyertes megbecsült drámaíró a szigeteken.
10/10
Túrin 2012 ápr. 09. - 22:24:27 10/10
(333/435)
Szomorúan olvasgatom az elmúlt kb. 100 kommentet. Elkeserítõ nézni, hogy már itt tartunk, a többségünknek ennyi esze van (illetve nincs), ennyi érzéke valami minimálisan többhöz, annál, ami egy bébiételhez hasonlít, amit még meg is rágnak, mielõtt a szánkba köpködik.

Nem vígjáték? De. Nem dráma. De. Jé, tényleg, mindkettõ elfér egy filmben? Akár egyetlen pillanatában is. "Döbbenetes felfedezés."
tanhu 2012 ápr. 09. - 21:52:30 Előzmény STiZsolti
(332/435)
Annak a Nils Holgerson túl jó.Az nézzen gyõzikét,nyalóvilágot,és mexikói,brazil stb. telenovellákat de kizárólag csak ilyeneket...
tanhu 2012 ápr. 09. - 21:36:23 Előzmény delfinoraptor
(331/435)
Ez egy kurvajó film és még finom voltam!isteni forgatókönyv,emberi történet.Eszméletlen hangulat.Olyan teljesen eltérõ kontrasztokat ötvöz egybe anélkül,hogy az ember csak egy pillanatra is érezné az erõltetést ami minden szempontból csúcsfilmmé teszi.Ez nem vígjáték.A fordított címét valami nagyon barom adhatta, aki vagy nem ezt a filmet látta vagy be volt lõve...
A mûfaja olyan artmúvi ami,noár,akciófilm és egyben városfilm is.nevetni is lehet rajta, de inkább megható az egész.Akinek ez unalmas az nézzen mást.Igazi ünnepi film.Most nézem meg szinkronnal is.Eredetiben számtalanszor láttam.Megunhatatlan gyöngyszem.10-bõl több mint 10.pont.Kizárólag igényeseknek...
gtothistvan 2012 ápr. 06. - 19:37:04
(330/435)
messze van a vígjáték besorolástól
delfinoraptor 2012 márc. 27. - 18:38:35
(329/435)
Szerintem eszméletlenül unalmas. Van pár beszólás amin elmosolyodtam, de ezek nem értek 104 percet a délutánomból. Mûfaja pedig egyáltalán nem vígjáték.
10/10
Sadenal 2012 márc. 12. - 18:16:32 10/10
(328/435)
Ez mekkora film volt te jó isten! :O Amikor a végén kiosztja a Harry-t a toronyõr..:) Ezt meg kell nézni. A forgatókönyv ugyan tele van trágár szavakkal, de mikor nem nevetünk a magyar szitkozódáson, ha filmben halljuk? :)


10/10
7/10
convar 2011 dec. 28. - 15:12:13 7/10
(327/435)
A 2 legnagyobb jelenet sztem:

Az egyik, amikor a turisták odamennek Rayhez:

-Maga volt már fenn a torony tetejében?
-Ja. Ja, egy rakás szar.
-Valóban? Az útikönyv szerint kötelezõ látnivaló.
-Nos, hótziher, hogy maga fel nem megy oda.
-Parancsol? Miért?
-Úgy értem, egy szeles lépcsõsor vezet fel. Most nem viccelek.
-Egész pontosan mit is szeretne ezzel mondani?
-Hogy pontosan mit szeretnék mondani? Maga akkora, mint egy telibekúrt elefánt!
.
.
.
a túlsúlyos fickó elkezdi kergetni Colin Farrellt
.
.
.
-Ugyan már, hagyjuk, puffancs.

:DDD


A másik: Harry megérkezik Yurihoz:

-Válasszon, Waters úr.
-Egy uzi? Nem a kibaszott Los Angeles-i gettóból másztam elõ. Nem azért jöttem, hogy lelõjek 20 tíz éves feketét egy kocsiból. Rendes fegyvert akarok, rendes embernek valót.
.
.
.
-Faszfej.
-Õ hozzám beszél?
-Nem, Eirik az ön pártján áll, Waters úr. A fiatal barátja megvakította múlt éjjel.
-Ray volt?
-Ki akartam rabolni, de elvette tõlem a fegyvert. Vaktöltények voltak a pisztolyban, az egyiket a szemembe sütötte el. Már sosem fogok látni ezzel a szememmel az orvos szerint.
-Nos, õszintén szólva nekem úgy tûnik, az egész a te hibád.
-Mi?
-Úgy értem, ha ki akarsz rabolni valakit, és csak vaktöltény van nálad, hagyod, hogy elszedjék tõled a fegyvert, majd azt is hagyod, hogy szemen lõjenek vele, amihez, feltételezem, közel kellett hozzád kerülni, na, akkor tényleg a te hibád, hogy ekkora köcsög vagy. Szóval, miért nem hagyod abba a nyávogást, és örülsz, mint majom a farkának?
-Eirik, a helyedben nem válaszolnék.
-Azt hittem, holtan akarja látni a pasast!
-Tényleg holtan akarom látni a pasast. Keresztre akarom feszíttetni. De ez nem változtat a tényen, hogy jól megszopatott téged, te vak kis buzi. Nem igaz? Köszi a stukkert, Yuri.

Ralph Fiennes ebben a filmben is fantasztikus :)
10/10
Badstuber 2011 dec. 14. - 23:42:02 10/10
(326/435)
Zseniális film! 10/10
3/10
pupacs 2011 nov. 12. - 12:25:10 3/10
(325/435)
Attól, hogy minden második mondat szitkozódás, még nem lesz értékelhetõ film. De ettõl eltekintve is szánalmas.
Io 2011 okt. 30. - 14:39:46
(324/435)
Ez a film más, mint amit megszoktam. Nem mindennapi.És épp ettõl tetszett annyira. Van hangulata, izgalmas.
10/10
L. balint 2011 szept. 11. - 11:15:07 10/10
(323/435)
Nekem a vége kifejezetten tetszett. Nem tudom mi a baja néhány embernek. Állati jó film. 10 pont.
Manchester Utd. 2011 júl. 22. - 14:09:28 Előzmény ko02
(322/435)
Egyet értek. Az egész egy bõ másfél órás, egybefüggõ üresjárat.
Se izgalom, se elgondolkodtató dilemma, egyszerûen SEMMI. Ralph Fiennes hogy kerül ebbe a fércmunkába, nem is értem, csak azért nem ez a legrosszabb szerepe, mert az már korábban is megvolt az "Álmomban már láttalak" címû förmedvény esetében.
Nagyon rossz film, kerülje, aki tudja.
10/10
balazs0729 2011 júl. 16. - 08:40:04 10/10 Előzmény Direktor09
(321/435)
Kedves Director 09! Bocs a késõi(majd 2 éves válaszért, most nézem újra a 2009-es filmeimet). Szóval, halványak az emlékek, hogy mirõl is kezdtünk el vitázni, szerintem a film besorolásán, minek is nevezzük, dráma, vígjáték, szatíra. Elolvastam pár hozzászólásod ehhez a filmhez, és azóta kicsit öregebb is lettem, és ahogy a dal idézi, bölcsebb is talán, és most már annyira nem érdekelnek, hogy ki milyen címre fordít le mit, én mondjuk jobban örülök egy olyan hírnek, hogy Woody Allen beperelheti a magyar filmgyártást, mert a legutóbbi munkájának a címét kicsit "magyarosították", vagyis újraértelmezték, és nála van valami a szerzõdésekben errõl, de ez Woody. Nézd nem tudom, hogy ki találja ki ezeket a címeket, de címeres barom az biztos:D:D:D:D:D. az meg hogy te minek ítéled a filmet, és én minek ítélem legyen a magunk dolga, visszaemlékezve egyébként(majd most fogom újranézni) tövig rágtam a körmöm, röhögtem a jó beszólásokon, és szerettem a szép várost, a jó színészi játékot, szóval ez alapján lehet akár krimi is, vagy épp szatíra(mert a Dr. Strangelove-on is hasonlókat éltem meg), de tudod mit? Olyan sok film van ami összemos határokat, mi meg itt vitázunk ,hogy vajon milyen stílusból eredhet. Nem teljesen mindegy? Tudom én robbantottam ki a vitát, csak azóta tényleg eltelt 2 év, és jobban átlátom.
Tudod úgy voltam vele, hogy végre csináltak egy nagyon jó film a 21.században a sok lejárt lemez mellé, egy igazi, pörgõs frankó filmet, és valahogy az ember az ilyet azonnal megrohanja. Ráadásul ismeretlen rendezõ, íróval, rá lehet cuppanni, jót tesznek ezek a beszélgetések, mert elõbbre visz. szóval jó hogy ismét elolvastam ezt a topicot.
Remélem egyszer válaszolsz majd, te is nézd újra a filmet, és kezdjünk újra valami újabb vitát.
M.Zs.F 2011 máj. 03. - 09:56:22
(320/435)
Ha jól emlékszem akkor az elsõ filmem Colin Farrelltõl amit láttam. És szerintem meg fogom nézni a többit is! :)

Mellesleg ez erõsen vigjáték az én izlésem szerint, más gyakorlatilag mi is lehetne??.....

10/6
monimalna 2011 ápr. 16. - 13:37:40
(319/435)
nekem nagyon teccet:))
de ki volt aza ahülye aki kitalálta h ez egy vígjáték???
9/10
akkika 2011 márc. 14. - 23:44:53 9/10
(318/435)
Zseniális fil, egyszerre vicces, drámai és megható.
A vége miatt csak 9 pont.
G-x 2011 márc. 13. - 11:06:01
(317/435)
Egyszer meg lehetett nézni, mert van mondanivalója, néha egy-két poén beszúrva, de még egyszer nem ülném végig. Talán amiatt, hogy eredeti tetszik sok mindenkinek. 6/10
CabStar 2011 márc. 13. - 10:26:34 Előzmény bushwaka
(316/435)
Haver, ilyen beállítottságúnak írták meg a karaktereket, és vitáznak egy jót egymással! Mi ezzel a gondod? Nem kell mindenre a köznapi frusztrációidat egybõl rávetíteni. -,-'