offtopic
umma 2012 aug. 13. - 20:36:26
(19/19)
Ezt a sztorit (... és a nyolcadik napon Isten megteremtette a down-kórosokat, hogy legyen szeretet a világon) Garas Dezsõtõl hallottam, mivel az õ unokája is down-kóros (a menye Balla Eszter).
adamnagysweetmovie 2012 aug. 12. - 22:05:48
(18/19)
A szemlén díjazták.
Csak az elsõ 2-3 jelenetet tudtam megnézni még, de azalapján érdekesnek tûnt, mind az idõkezelése, mind a dialógjainak tömörsége.
http://tv2.hu/tenyek/cikk/a-41-magyar-filmszemle-dijazottjai
feszter 2012 ápr. 07. - 00:21:36
(17/19)
kedves elképzelés isszonyat megvalósítás.... botrány rossz film.... sajna
odson 2009 nov. 28. - 23:41:07
(16/19)
igen, elég vázlatszerû volt, mintha egy tényfeltáró tv-mûsor 10 perces riportfilmjét és egy egész estés filmet kereszteztek volna - félúton ez lett belõle. A downos szülõk életébõl, problémáiból hangsúlyos dolgok benne vannak, de az elõzõ hozzászólásomban idézett francia film pl. erõsebben érinti a lényeget. Odeonban szerintem megvan, ha valaki érdekel.
Kockás 2009 nov. 28. - 23:33:52 Előzmény odson
(15/19)
Na,ez jó kérdés!Erre azért jobban odafigyelhettek volna.Mondás ide vagy oda,illet volna más címet adniuk.
Ez a film akár lehetett volna jó is,de nem az lett.Amatõr dialógusok,összecsapott az egész.És Szalay színésznõ létére szörnyen rossz.Mintha szappanoperát olvasnának fel úgy játszik mindenki.Kár az egészért,nagy csalódás volt.Olyan,mintha nem is filmet,hanem valami propaganda ízû ismeretterjesztést láttam volna.Van down kórós ismerõsünk.Felnõtt és csodálatos ember.Csodálatos,önfeláldozó szülei vannak,talán ezért is vártam sokat ettõl a filmtõl.
odson 2009 nov. 28. - 20:15:25
(14/19)
csak érdekesség, de fura - vajon miért adják egy down szindrómás gyermekrõl szóló filmnek totál ugyan azt a címet, amit egy down szindrómás gyermekrõl szóló, már vetített filmnek adtak? Pont ezen a címen ment tíz éve a mozikban:
http://www.imdb.com/media/rm3036388608/tt0116581
Pünkösdi Kató 2009 jún. 01. - 14:20:51
(13/19)
Én is megnéztem a filmet, de nem találtam benne olyan részt, amire írtad, hgoy a Kriszta szégyellte a gyerekét. Talán az a jelenet, ahol mózeskosárban oson le a lépcsõházban, de utána már semmi szégyellnivalót nem láttunk, én legalábbis nem. Legfeljebb a mama nem tudott mit kezdeni Titivel amíg kicsi. Amikor már nagyobb volt, akkor már tudott vele játszani.
Az a mondat pedig szerintem kellett, amikor Kriszta mondja, hogy hányszor jött haza bõgve, ezt el tudom képzelni. (Amikor a mama panaszkodott, hogy Titit csúfolják a játszótéren.)
Az a jelenet furcsa volt, amikor a barátnõje mondta,hogy adja neki Titit... Miért is? Az indoka eléggé zavaros volt...
Azt viszont feleslegesnek tartottam, hogy a palija - Cserna Antal - kétszer megjelent és nem is láttuk,hogy hogyan fogadta a hírt, hogy gyereke van és Down szindrómás. Pár mondatot megejthettek volna, hogy támogatja, velül lakik, elmenekül, ha már a mama folyton emlegette, hogy keresse meg Titi apját, mert kötelezettsége van.
Összeségében örültem, hogy láttam a filmet, érintett nem vagyok - de hosszú még az élet, sosem lehet tudni.
The Nanny 2009 jún. 01. - 13:28:23
(12/19)
www.culture.hu/main.php?folderID=882&articleID=283836&ctag=articlelist&iid=1

Ebbõl az interjúból - többek között - kiderül, mennyi és milyen jellegû a színésznõ személyes érintettsége és tapasztalata a témával kapcsolatban.
balthis 2009 jún. 01. - 12:40:30
(11/19)
Sajnos nincs igazad...
Túl sok olyan családot nem ismerhetsz ahol sérült gyereket nevelnek.....
bhg 2009 jún. 01. - 09:33:24
(10/19)
Ja és még valami, összekeveredtek itt kicsit a dolgok, Szalay Krisztának nincs és nem is volt Down szindrómás gyereke.
Jagdglück 2009 máj. 31. - 22:00:31
(9/19)
Jó, hogy ilyeneket is levetít néha a tv...
10/10
sz.m.mazsi 2009 máj. 31. - 21:25:25 10/10
(8/19)
Ez egy kincs. Köszönöm Szalay Krisztának, hogy él, és létezik, és hogy úgy él, és azt teszi, amit tesz.

Kicsit a véletlenekrõl: Amikor volt ennek a filmnek a forgatása én kómásan mentem órára a Zichy Jenõ utcában sétáltam. Láttam valami kócos hajú nõt egy Mózeskosár félével. Aztán a kamerákat is megláttam. Elkezdtem gondolkodni rajta, hogy milyen film lehet, de hamar kiment a fejembõl.

Pár hónapra rá láttam meg a Thália programjában, hogy adják Az ötödik Sally-t. Fogalmam sem volt róla, hogy ki ez a Szalay Kriszta, de a könyv miatt elmentem, megnéztem. Mondhatnám úgyis, hogy megláttam, és megszerettem. Félelmetes játékot mutatott be egy félelmetes darabban. Aztán maradtam a beszélgetésre. És rá kellett jönnöm, hogy a szinész mögött ott az ember. Egy nagyon jó ember.

Sokáig kerestem, jártam utána, de az És a nyolcadik napon-t nem játszották már, a filmrõl a neten sem találtam semmit. Aztán ráhagytam. Talán nem volt meg a megfelelõ ideje.

Két napja a buszon láttam egy Down-szindrómás kislányt. Gyönyörû volt, tényleg. Önfeledten játszott, a babáját rakosgatta ide-oda, mindenhova felültette, megkérdezte tõle, hogy jó-e... El is felejtettem leszállni.

És ma. Ma reggel kómásan rápillantok a mûsorújságra, és ott van a cím. A cím, az alkotás amit kutattam.

És lám, nem volt hiába. Megláttam a jelenetet, amikor Kriszta a Kosárban viszi a babót sétálni. Abban a zöldségesben, azzal a zöldséges bácsival, ahol, akinél én szoktam nap, mint nap vásárolni.

Az enyém volt, benne voltam. Minden percében!
Szóval: sokbeszédnek kicsi az alja: KÖSZÖNÖM!

Üdv.: Egy bõbeszédû "rajongó"
nostri 2009 máj. 31. - 21:24:04 Előzmény Szandryyy
(7/19)
Nekem nem tetszett a film...nem a téma, hiszen éppen emiatt néztem meg, tudtam mi a lényeg, Szalay Kriszta érintett a témában , az õ könyvébõl készült a film,neki is down szindrómás a gyermeke...
épp az õ szerepét játszhatta volna más...valahogy
nem jött le a lényeg. írónak-újságírónak jó, de színésznek csapnivaló volt, túljátszotta.
Ezen kívül a sérült gyermekeket nevelõ szülõk azért
nem szégyenlik ennyire a gyereküket, vagyis talán egyáltalán nem, ha igen, akkor meg nem nevelik, hanem
intézetbe adják.
itt is túl volt spilázva, szerintem.
10/10
offtopic
csipesz73 2009 máj. 31. - 21:11:07 10/10
(6/19)
Rendezõ:Pajer Róbert

Krisztának aki írta köszönet a lányom nevében aki szintén Down-szindrómás.
Szerintem a gyerekeinkkel kéne foglalkozni és nem egymást piszkálni.
Hogy Sárámat idézzem mikor a fenekébe harapok:-) :
-" apa neeeeeeeeeeee"
- és kacag a kispiszok ahogy a torkán kifér.
butterfly_25 2009 máj. 31. - 18:06:10
(5/19)
idézet a színpadi változat ismertetõjébõl:

"Szalay Kriszta: És a nyolcadik napon címû darabja az anyasággal - a vele járó örömökkel, feladatokkal, nehézségekkel - foglalkozik.
Megírását saját élményei indították el. Középsõ gyermekére azt mondták, értelmi fogyatékos lesz. 3 éve küzdelem után a kislánya talpra állt. Õ pedig, mint édesanya, azt gondolja, sokkal több lett, hogy ezt a feladatot megkapta az élettõl.
A szerzõ tehát saját tapasztalataira építve, valamint Down-szindrómás gyermekek szüleivel való beszélgetések alapján írta meg az "És a nyolcadik napon" címû darabot."
navsti1 2009 máj. 31. - 14:48:28 Előzmény nostri
(4/19)
Szalay Kriszta színésznõ, és nincs Down-szindrómás gyereke.
Zs1120 2009 máj. 31. - 13:10:57 Előzmény nostri
(3/19)
Hali!

Tévedés, hogy tizenévesen meghalnak! Kb. 300 Down-szindrómással vagyok kapcsolatban, köztük csecsemõ, gyerek, kamasz, felnõtt és öreg!
nostri 2009 máj. 31. - 11:02:01
(2/19)
...és még annyit érdemes tudni a filmrõl, hogy Szalay Kriszta, aki rendezte - amúgy újságíró - érintett, hiszen neki is egy ilyen down-os babája született, a könyvet is õ írta, szóval ebbõl csinált filmet...
Az én családomban is volt down-szindrómás unokatestvér,vagyis a férjem nagybátyja, drága, jólelkû, szeretnivaló ember volt,
mondhatom mindenki imádta.
Két éve halt meg 69 évesen, ami nagyon-nagyon ritka, hiszen a down-osok nagy részük tizen éves korukban elmegy, kevesen érik meg a negyvet is.
Sajnos nálunk a szülõk halála után intézetbe került K. ahol iszonyatosan bántak velük, persze ez csak késõbb derült ki...dolgoztatták õket, elszedték az ápolók az otthonról kapott pénzt, cigarettát...míg végre befolyásos ismeretség, utánajárás kapcsán elkerült onnan egy másik Dunántúli intézményben. Szerencsére beteg csak pár napig volt. Mindenki megrendült a halálakor.
Amúgy jól taníthatók, K. is levelezett szinte mindenkivel, akit megismert, ha bemutattuk valakinek, a címeket azonnal megjegyezte, és levelezésbe kezdett bárkivel.
Szóval nézzétek a filmet, így talán az elõítélet sok emberben megszûnik, ha down-szindrómás emberkét lát.
megszûnik egy down-szindrómás láttán.
Szandryyy 2009 máj. 30. - 12:00:34
(1/19)
aki teheti nézze emg holnap mert nagyon aranos film lesz...én csak forgatási képeket láttam belõle de azt rengeteget mivel unokatesóm G.Bíró Balázs az egyik fõszereplõje és nem értem h mirt nem írták oda a nevét, na mind1, szóval szerintem érdemes megnézni és betekinteni, hogy milyen is azoknak a világa akik nem olyanok mint mi