eucrow 2009 febr. 26. - 11:23:13
(16/37)
A Testvéred feleségét nagyságrendekkel jobb.
10/10
krihu 2008 aug. 29. - 23:16:29 10/10 Előzmény Zsoltvagyok
(15/37)
Én az amazontól rendeltem.
www.amazon.co.uk

De az Ádám almáinál írt cégnél is megvan. Egy rendeléssel két legyet üthetsz :)
Vagy akár többet is, vannak még kitûnõ dán filmek ott.
Zsoltvagyok 2008 aug. 25. - 09:16:12
(14/37)
nem tudja valaki, hol lehet ezt a filmet beszerezni DVD-n?
verdeleth 2008 márc. 30. - 10:35:02
(13/37)
Én is moziban láttam, de azóta megszereztem. A moziban rajtam kivûl mindenki sirt, szóval lehet hogy szivtelen vagyok. DE Azért ez a film nem hozza azt a szintet amit a Testvéred feleségét... Nem olyan megrázó, felkavaró stb De ez nem is baj, nem hinném hogy a rendezõ hölgy azt az opuszát egykönnyen túlszárnyalja. A végét nem igy zártam volna le, de hát nem az én dolgom, igy egy kicsit túl lett húzva. De hát ez már csak részletkérdés egy ilyen jó filmnél- A szinészek, jelenetek pedig elmondhatatlanul profik Miért nincsenek ilyen jó szinészeink?
Pl. a születésnap után Jörgen kiborulása Na, tt nekem is majdnem beindult a k9nnycstornám
Szóval szinte tökéletes film, nézzétetek, aztán a Testvéred feleségét... is jöhet
10/10
krihu 2008 márc. 13. - 17:44:28 10/10
(12/37)
Nincs harag :) Nagyszerû mozi vagytok, és én is sejtettem, hogy nem a Ti hibátok.
De úgy gondoltam, hogy az általam szóvá tett két mondat fontos az egész film értelmezéséhez is.
Egy megoldás van: Meg kell tanulnunk dánul!
10/10
Cirko-Gejzír 2008 márc. 13. - 14:22:10 10/10 Előzmény krihu
(11/37)
Sziasztok, a Cirko-Gejzír nevében írok. Elõször is szeretnék elnézést kérni az esetleges felirat elcsúszások miatt. Ez a labor hibájából történt, mi nem tehetünk róla. A másik a megjegyzés a feliratokkal kapcsolatban, hogy nem mindig kerül minden kiírásra. Ennek az az oka, hogy különbözõ szabványok vannak arra nézve, hogy egy felirat hány karakteres lehet és hány másodpercig kell, hogy megjelenjen. Ennek következtében fordulhat elõ, hogy ami rajta volt az angol feliraton, az nem fér ki a magyarban. További jó Cirkózást!
10/10
krihu 2008 jan. 28. - 20:52:17 10/10
(10/37)
Volt alkalmam angol felirattal is látni a filmet, s talán érdekel benneteket, hogy van egy tévedés meg egy hiány a magyar szövegben.
Amikor Anna azt kérdezi az anyjától, hogy sikerült-e elfelejtenie Jacobot, a magyar feliraton azt feleli Helene: "Hát, azt hiszem." Az angol felirat: "Well... I thought so." Azaz: "Hát, azt hittem." Múlt idõben!

Helene és az anyósa a konyhában beszélgetnek arról, hogy elõzõ este Jörgen sofõrje vitte-e haza Jacobot. Itt az idõs hölgy utolsó mondatát NEM fordították le magyarra. Ez: "It seems he is giving it all to that Jacob." Azaz: "Úgy tûnik, Jörgen mindent odaad annak a Jacobnak." Ezt hallva dermed meg Helene, döbben rá, hogy valaminek valóban kell lennie a háttérben, akkor kutatja ki a titkos szekrényke kulcsát.

Szerintem mindkét mondat fontos.
(És ott vannak még az elcsúszások a magyar fordításban; meg a szülinapi partin Anna megjegyzése felcserélõdik a beszédet tartó munkatárs mondatával. De ezek azért kikövetkeztethetõk.)
6/10
F_E_B 2008 jan. 14. - 07:37:53 6/10
(9/37)
Kicsit erosnek talalom a film 9-es ertekeleset.
Bar a szineszi jatek tenyleg eleg jo, a tortenet azert nem oly eros.
A szinten nemreg latott Pragai tortenethez kepest plane nem.
10/10
krihu 2008 jan. 13. - 23:48:55 10/10
(8/37)
Nekem az a "problémám" ezzel a filmmel, hogy nyolc napja láttam (elõször), és -az általad használt képpel szólva- még mindig a mozi elõtt állok.
Nekem is "két mosolyos" megjegyzésem van, de duplán :)
1/a A Hansen-kölyök (Martin vagy Morten)nem mosolyog a temetésen.
1/b Pramod félmosolya pedig számomra inkább az az indiai mosoly (ahogy mi innen általánosítunk), ami nem arról szól, hogy "minden jól van", hanem annak a tudatában születik, hogy "ez az élet, minden sosem lehet rendben".
2/a Helene mosolyog a temetésen, Jacobra, és ez napokig zavart. De aztán eszembe jutott, hogy a nagymamám temetésén, ahogy a zokogás közben felpillantottam, és láttam az egybegyûlteket, milyen hálát éreztem irántuk, és mikor hozzám léptek, tudtam mosolyogni.
2/b Mads Mikkelsen a Wilbur...-ben hozott orvos figurával, a Hogy szeretsz-szel, meg a Prágával is nagyot dobott, de Jacob számomra gyomorba vágós volt ilyen elõzmények után is. No és végül is az egyetlen problémám az, hogy a szerzõdés aláírása után Jörgenre mosolyog. Egyelõre ez nem illik nekem a képbe.
Seemann 2008 jan. 05. - 00:43:13
(7/37)
Ludvighoz csatlakozva hasonlóan látom, hogy talán a vége egy picit el lett húzva. Mindenestre az alapgondolatot Jörgen meg is fogalmazza, amivel teljes mértékben egyet tudok érteni, azaz, nem kell azért Bombay-külsõre utazni hogy segíthessünk, lehet ezt szülõhazánk bármelyik eldugott kis szegletében, sõt, a közvetlen életkörnyezetünkben is mívelni. Csak körül kell nézni. Persze a film egésze nem errõl szól, hiszen Jacob nem mások számára akar segítõkészségével feltûnni, hanem vállalva az isten háta mögötti porfészek eldugottságát és névtelenségét segíti az indiai fiatalokat.
7/10
Ludvik Jahn 2008 jan. 04. - 01:09:57 7/10
(6/37)
Lehet, hogy csak túl sokot gondolkodtam a film közben, de a "mozgató ok" számomra már jóval a feltárulása elõtt nyilvánvalóvá vált...
Azt azért meg kell hagyni, hogy színészi alakítások tekintetében igen erõs mûvet sikerült összehozni egy-egy felejthetetlen jelenettel.
Midazonáltal: mintha a rendezõ nem tudta volna "belõni" a reális idõkeretet mondanivalója elõadására, így a vége felé már meglehetõsen vontatottnak éreztem a történetmesélést.
Ezen kisebb hibák dacára tipikus európai alkotás, amit sokkalta érdemesebb megtekintésre, mint oly sok ostoba, koncepciótlan és eredeti ötlet híján lévõ tengerentúli.
Pörcike 2008 jan. 03. - 22:06:26 Előzmény morzsa
(5/37)
letöltöttem, megnéztem, bõgtem. odacsapott rendesen. ugyanúgy, mint a rekonstrukció, vagy az említett hogy szeretsz? stb...
Obránszky Ármin 2007 dec. 30. - 16:28:01
(4/37)
A Hogy szeretsz? és fõleg a Testvéred feleségét... után elég sokat várok a filmtõl. A rendezõnõ ezzel a két filmmel bizonyította nekem, h képes elképesztõen magas színvonalon alkotni (dánhoz méltóan mondhatnám). Az Oscart ugyan nem sok esélye volt elvinni, mert az évezred talán eddigi legjobb filmjét, A mások életét kellett volna maga mögé utasítania, amit érthetetlen módon nem jelöltek legjobb férfi fõszereplõre és legjobb filmre, de a jelölés tovább erõsíti bennem a kedvet, h megnézzem. Sajnos vizsgaidõszak van, így lehet, h csak letöltés lesz belõle, de mindenképp látni szeretném a filmet.
morzsa 2007 dec. 30. - 15:36:09
(3/37)
pedig sajnos nem olyan meglepõ ez a fáziskésés a remek filmek honi forgalombahozatala terén..legyünk optimisták, hátha egyszer majd javul a helyzet!
10/10
grichie 2007 dec. 29. - 13:14:15 10/10 Előzmény morzsa
(2/37)
Bevallom, amikor a tavalyi Oscaron az európai filmek legjobb 5-ös listájában megjelent a film címe, kiváncsi lettem rá és gonosz módon letöltöttem. Mind a rendezés mind pedig a színészek és a forgatókönyv is elsõrangú. Meglep, hogy csak jó másfél éves késéssel jut el hozzánk.
morzsa 2007 dec. 27. - 08:57:39
(1/37)
elõre elkötelezettje vagyok a filmnek, hiszen dán. és még svéd is. mi lehet ez, ha nem a tökély maga?
õszintén bizakodom és remélem ,hogy beváltja a hozzáfûzött reményeimet, különben mélységesen el leszek keseredve.