Téma: Esmeralda

9/10
napraforgó 2021 jún. 16. - 18:17:06 9/10 Előzmény Helena25
(180/220)
Ha nem láttad még, akkor

nem kell aggódni, mert doktor Malaver ténylegesen nem erőszakolta meg Esmeraldát, csak azért találta ki, mert azt hitte, igy megszerezheti a lányt.



Vannak olyan emberek, akik el tudják fogadni a nőnek a mástól született gyerekét, pl. ha elvált asszonyt vesznek el, netán özvegyet, akinek van már gyereke.
Abban egyetértünk, hogy nagyon nehéz egy erőszakból származó gyereket szeretni, ezért az igy fogant gyermeket legtöbbször elvetetik. De azért nem lehetetlen, és itt igy irták meg Esmeraldát.
Helena25 2021 jún. 16. - 17:57:30 Előzmény napraforgó
(179/220)
Azért annyira nem mese, nem kell csak mesének felfogni, végül is a 20. század végén vagyunk, reális elemei bőven vannak. 20 évvel folytatódik, mert mikor Crisanta Ferminnel beszélt, akkor mondta, hogy keres egy sírt, 20 évvel ezelőtt eltemettek itt egy kislányt. Tehát 20 évvel vagyunk a viharos éjszaka után. Hogy 30 évesek, csak kb. írtam, azért a 29 év majdnem 30, annyira nincs jelentősége, de nem húsz évesek. Az apa kora stimmel, 60 éves Enriqe Lizalde. 40 éves Blanka, rajta látszik, hogy nem olyan öreg, hogy ekkora gyerekei legyenek. Esmeralda meg akkor találta meg a szüleit, amikor ez a szörnyűség történt, és nem akárkik a szüleik, gazdag emberek. Azonnal el kellett volna mondania az anyjának, mi történt vele az elmúlt éjszaka, mert ugye JA másnap megy érte, úgy viszi a szüleihez, ahogy elhozta Luciotól. És ott elmondani mindent. Ez olyan dolog, amit el kell mondani még idegennek is, vigyék a rendőrségre, vigyék orvoshoz, hogy tényleg megerőszakolták-e. Ezt tudnia kell. Ha elmondta volna, az anyja azonnal viszi a fővárosbaorvoshoz, a rendőrségre, csak hát akkor másfelé futott volna a történet, de szerintem abból is ki lehetett volna kerekíteni egy történetet. De hogy az anyja se jelenti fel azt az orvost, még gyanú esetében is kellene, és akkor kivizsgálják az ügyet. De hogy ennyire nyíltan bevallja Malaver, hogy megerőszakolta az elájult nőt, és a család tagjai nem tesznek semmit, hihetetlen. Én José Armandót is megértem, hogy nem akarta Malalver gyerekét, de ezt nagyon egyszerűen tisztába lehetett volna tenni. A helyzet megváltozott, Armando szereti Esmeraldat, de gyerekkel együtt nem tudja, ez érthető. Nem hiszem, hogy sokan lennének manapság, akik ilyen helyzetet felvállalnának, hatalmas a lelki nyomás és előbb-utóbb megmérgezi a kapcsolatot. Az erőszakról nem tehet Esmeralda, ez igaz, de attól az még megtörtént, és ragaszkodik a gyerekhez. A valóságban ez nem igazán jellemző. Erőszakban született gyermeket nem igazán tud szeretni az anyja, de biztos vannak olyanok is, akik igen. Amikor Esmeralda várandós volt, akkor is hogy becézgette a hasában lévő magzatot, azért furcsa, furcsa hozzáállás, mintha a világ legtermészetesebb dolga az ilyen gyermeknemzés. Több sorozatban is volt ez már téma, és ott úgy ábrázolták, hogy rá se tudott nézni a babára. A pszichológusok tudnának erről írni, én nem vagyok pszichológus, én azonnal elmondatm volna mindent és vigyenek orvoshoz, vigyenek a rendőrségre. Bármennyit köszönhet annak a gazembernek, ehhez nem volt joga.
Ami még érdekes, hogy semmi iskolai végzettsége nem volt Esmeraldanak, Alvaro anyja tanítgatta, de mehetett a kórházba dolgozni, ápolónak. Nem ismerem a mexikói iskolarendszert, van-e ott 8 általános, de neki még az se volt, írni-olvasni nem tudott. Mindneféle iskolai végzettség nélkül betegeket ápol, gyógyszert vitt stb.
9/10
napraforgó 2021 jún. 16. - 04:46:14 9/10 Előzmény Helena25
(178/220)
Ez az egész egy mese, nem kell úgy felfogni, mintha igaz lenne.
Sőt, a történet egy remake, a sztori inkább illik az '50-es évekbe. Ha akkor játszódna, hihetőbb lenne a történet. Már többször feldolgozták ezt a történetet, a legújabb változatban már állandóan a mobil telefonjaikon lógnak.

Lehet, hogy Jose Armando és Esmeralda születése után nem 20, hanem inkább 25 év elteltével folytatódik a történet, akkorra már JA elvégezhette az orvosi egyetemet. Ennyi korcsúszás még bele is fér a szereplők valós korába . Amúgy Leticia Calderon csak 29 éves volt a sorozat bemutatásakor, Fernado Colunga meg valóban 31. De ne felejtsük el azt sem, hogy a sorozat minimum 3 évet ölel fel a Casa Grandebeli megismerkedéstől a végéig, ahol már kb. 2-2 és fél éves a kisfiuk. Igy a szinészek valós kora már nagyon közelit a szereplők korához.

Esmeralda maga sem volt bizonyos benne, hogy megerőszakolták-e és egy ilyen hátrányos helyzetű nőnek nem olyan egyszerű vádat emelni egy orvos ellen. Abban a faluban egy szál rendőrt sem láttunk, na és kivel is vizsgáltatták volna meg Esmeraldát (azon frissiben, mert ugye pár nap, vagy egy-két hét után már minek), magával a megerőszakolójával? mert úgy tűnik, nem hemzsegnek arrafelé az orvosok.

Azon én is kiakadtam, hogy JA nem akart DNS tesztet, pláne orvos létére, ez nagy hiba volt.
De valahol megértem Esmeraldát is, ő nyilván azt akarta, hogy a férje ne azért fogadja el a fiát, mert vér szerint az övé, ne ezért szeresse őt is, hanem mert ő vétlen egy esetleges nemi erőszakban, hanem mert feltétel nélkül szereti.
Helena25 2021 jún. 15. - 21:23:07
(177/220)
Blanka szülése után 20 évvel folytatódik a történet. Azért Esmeraldan és José Armandón, a két főszereplőn látszik, hogy nem 20 évesek. A valóságban 30 évesek. Nem találtak egy 20 éves lányt és fiút ezekre a szerepekre? Kötelező volt rájuk osztani? Nem értem. 20 évesen már végzett az orvosi egyetemen. Miért nem figyelnek az ilyen részletekre? Meg 20 év alatt egyszer sem voltak a Casa Grande-ban? Nem mentek le nyaranta? Ez is hihetetlen ilyen formában. José Armando és Blanka között is 7 év van, ha jól emlékszem. Nem találtak idősebb anyát? Nemi erőszakért nem jelentik fel Luciót? Nem viszik el orvoshoz Esmeraldat, hogy most megerőszakolták vagy sem? Ugye elájult, nem emlékszik. Az emebr ilyenkor nem megy el orvoshoz? DNS-vizsgálatot is csináltatok nem, kié a gyerek? Ezekkel olyan életszerűtlen, 20. század végén, 1997-ben készült a sorozat. Jobb nekik bizonytalanságban élni?
Katalin Anna 2021 máj. 27. - 13:43:53 Előzmény napraforgó
(176/220)
Alvaro szerintem, összejött avval doktornővel! Volt rá utalás!
10/10
offtopic
Kukucska Ildikó 2020 márc. 07. - 06:51:50 10/10
(175/220)
Ez nagyon jó volt de lehetne folytatása is
9/10
napraforgó 2020 jan. 06. - 16:09:00 9/10
(174/220)
Már megint változtatnak a kezdési időponton. Hol délben megy, hol későeste, gyaakorlatilag éjszaka, hol meg visszateszik délutánra.
kriptonyt 2020 jan. 03. - 19:34:57
(173/220)
Mi a fenéért kellett a Valentina helyére tenni az Esmeraldát.?
Anikó_Cica Mica 2019 nov. 11. - 13:01:03
(172/220)
Múltkor még a Tv2 ön adták most meg már át rakták máshová.Tök jó hogy idde odda rakosgatják a sorozatokat.
9/10
napraforgó 2019 szept. 12. - 12:55:46 9/10
(171/220)
A mai rész ismertetője: Jose Armando megkéri Florecita kezét. Rodolfo és Blanca azt hiszik, Fatim csapdába csalta a férfit. Rodfolfónak eszébe jut, hogy Blanca egyik ékszere évekkel korábban elveszett.

1. Jose Armando nem kéri meg Florecita kezét, mert Esmeraldát szereti.
2. Fatima kit csal csapdába?
kriptonyt 2019 szept. 02. - 15:38:28
(170/220)
Nem is az Esmeralda megy. Talàn levették a mûsorròl?
evaszanto 2019 aug. 26. - 16:50:28 Előzmény kriptonyt
(169/220)
Igen, közben hozzám is elért az információ. Elég jónak tűnik.
kriptonyt 2019 aug. 26. - 13:32:38
(168/220)
Nem a rabszolgàs. Ez egy új mexikòi sorozat.
evaszanto 2019 aug. 26. - 12:50:06 Előzmény kriptonyt
(167/220)
Ha a Viktória, a rabszolgák megmentőjére gondolsz, az sem új, tavaly is ment már min. 2x, sőt! Szerintem ebben az évben is.
kriptonyt 2019 aug. 22. - 16:55:34
(166/220)
Hàla Istennek nem lett igazam. Új Mexikòi sorozat kezdõdik Victoria címmel.
kriptonyt 2019 aug. 21. - 16:21:07
(165/220)
Sajnos van egy olyan érzésem, hogy a Ramòn utàn ami jövõ héten pénteken vége lesz 15.40- re beteszik az Eszmeraldàt. Azért gondolom, mert semmilyen elõzetes nem volt, hogy mi következik a Ramon utàn. Remélem nem lesz igazam!!!
evaszanto 2019 aug. 17. - 10:54:37
(164/220)
Ki az a Jacinto? Nyilván Adrián Luceróra gondolsz...
kriptonyt 2019 aug. 14. - 19:28:18
(163/220)
Hàt ez hihetetlen. 2018- ban leadtàk egymàs utàn kétszer. Most meg pàrhuzamosan megy a tv2- õn meg az Izauràn. A mûsorszerkesztõknek elment az eszük!
9/10
napraforgó 2019 aug. 14. - 12:33:12 9/10
(162/220)
Egy újszülöttnek minden vicc új. Vagy egy sorozat.
gyöngyiné juli 2019 aug. 06. - 16:48:37
(161/220)
szánalmas, hogy megintcsak ezeréves ismétlésre telik