Téma: Esmeralda

kriptonyt 2019 aug. 01. - 07:21:04
(160/220)
Te jò ég! Màr megint Esmeralda!? Nincs màs???
9/10
napraforgó 2018 dec. 08. - 05:36:25 9/10
(159/220)
Már 20 éve is sajnáltam, hogy úgy elrontották a végét. Akkoriban az volt a trend, hogy a korábbi szerelmespárt a sok nehézség, viszontagság után újra összehozták a végére.
Pedig Jose Armando nem érdemelte ezt meg, a gyávasága, az önzése, a gőgje miatt, amivel elutasította a feleségét és a fiát, sok szenvedést okozva ezzel Esmeraldának.
Sajnáltam, hogy a jegyességet Alvaro Lascagnoval olyan sokáig elhúzták, jobb lett volna, ha korábban összeházasodnak és Esmeralda megpróbál boldog lenni az új kapcsolatában. Így a végére a sok halasztgatás miatt Alvaróból egy féltékeny szerencsétlent csináltak, aki már mindenben Jose Armando szándékos kersztbetevését látta, csak hogy nelehessen boldog Esmeraldával.
Az sem volt túl jó ötlet, hogy Alvaroval karöltve Esmeralda megtagadta a jogot, hogy Jose armando láthassa a fiát. Mert igaz, hogy eleinte hallani sem akart róla, de később ezt megbánta és szeretett volna kapcsolataot kialakítani vele. Rengeteg elvált pár van, ahol a gyerekek láthatják az elvált szülőt. A gyerekek elég rugalmasak, meg tudnak szokni mindent, főleg, ha már kiskoruktól úgy nőnek fel, hogy apa máshol él, anya, meg itt Alvaro papa meg együtt és vele.
Aztán ott van Jose Armado balesete, amely miatt megvakul - hát annál nagyobb baromságot nem hallottam, hogy nem akarja kivizsgáltatni magát egy neurológussal (hogy mennyire sérült a látásközpont, a vaksága ideiglenes, vagy végleges, lehet-e segíteni rajta műtéttel, vagy egyéb módon, stb.), mert bűnhődni akar. Az a fixa ideája, hogy ez Isten büntetése, amiért anno megtagadta a nőt és a gyermekét, és megérdemli, hogy most így bűnhődik.
Hát mit lehet tenni egy ilyen barommal? Mindenesetre nem a karjaiba omlani és mindent megbocsátani, mint ahogy Esmeralda tette. Az a nő sem túl értelmes, ha egy ilyen jellemgyenge pasinak meg tud ott bocsátani.

Ennyiben sokkal jobb a remake, a Pillantásod nélkül, mert Ebben Marina nem megy vissza Albertohoz, habár jó viszonyt ápol vele, engedi, hogy a fiát látogassa, de ő maga inkább Ricardot választja társnak, mert benne nem kellett csalódnia. Ráadásul Alberto itt nem is volt akkora címeres ökör, mint Jose Armando a másikban, és mégis... Marinának már nem kellett. Ő legalább következetes volt a döntéseiben.
9/10
napraforgó 2018 nov. 23. - 14:22:55 9/10 Előzmény Széles Ágnes
(158/220)
igazad van, Dr. Perez-Montalvo lánya, de ahogy nézem ezt a két sorozatot, annyi sok szereplő van benne, rengeteg névvel, néha keverem őket.
9/10
napraforgó 2018 szept. 11. - 16:10:21 9/10
(157/220)
Kicsit meghaladott már az az ijedelem, amit Esmeralda mutat, amikor Dr. Lazcagno megcsókolja. Az meg egyenesen hülyeség, hogy neki csak egyetlen "szerelme" van, a fia, ezért hallani sem akar más férfiról, más boldogságról.
Ezzel a majomszeretettel rontják el az anyák a fiaikat.

Amúgy kíváncsi lennék, vajon miből éltek Dominga és Esmeralda kb. egy évig ott Socorrónál, mert egyikük sem dolgozott. Pár hétig kitarthatott az a pénz, amit Jose Armando adott, talán Blanca is támogatta őket, habár az önérzetes és öntudatos Esmeralda nemigen fogadhatott el alamizsnát, hisz Blanca pénze is Rodolfótol származott. Gondolom Socorro meg nem ingyen kosztosokra volt berendezkedve.
Onnantól, hogy elkezd ápolónőként dolgozni, lesz valamennyi keresete, amiből megélhetnek, habár két felnőtt, meg egy gyerek eltartására az csak szűkösen lehet elég.
Széles Ágnes 2018 szept. 08. - 14:25:11
(156/220)
"José Armando komoly érdeklődést mutat Dr. Lazcano lánya, Georgina iránt. " Hát ez jó!!!
9/10
napraforgó 2018 aug. 30. - 11:42:18 9/10
(155/220)
Nem tudom, hogy észrevettétek-e, de Dr. Alvaro Lascagnot abban a részben, amikor a főorvos lányának a kiállítására mentek Jose armando Dr. Alvaro Galiardoként mutatta be Gracieláéknak. Aztán még ugyanabban a részben visszaváltottak a Lascagno névre.
9/10
napraforgó 2018 aug. 22. - 06:24:03 9/10 Előzmény Széles Ágnes
(154/220)
Nekem is jobban tetszik, valahogy derűsebb, színesebb. Bár a Pillantásod nélkül eddig sokkal valóságosabb. K0váncsi vagyok, hogy mi lsz ott, ha a DNS teszt kideríti, hogy Marina Ocaranza. És mi lesz a terhességgel, meg a gyerekkel. Valahogy nehezen hiszem, hogy Alberto is meghülyül, mint Jose Armando.
ccaty 2018 aug. 21. - 22:28:44
(153/220)
Szakosodott ez a csatorna a TV2 sorozatainak rendszeres ismétlésére. A TV2 ugyan már eleve egy adásokat ismétlésekkel teli csatorna volt eddig is, hiszen bármikor kapcsolok véletlenül pl. a délutáni órákban oda, a Walker a texasi lotyó valamelyik része látható ott. Kész. Azt oda bebetonozták, kirobbantani nem lehet. Valami szörnyen lusta szerkesztőjük lehet, mert nem nagyon tallózik a műsorok között. Még annyi fáradtságot sem vett, mint azt most a nyári műsorok között tapasztalhattuk, hogy a Hal a tormán adásait cserélgetné, ha már amúgyis ismétlésekkel nyomják tele a műsort. Vége felé közeledik a Feriha, az ismétlése majd erre a csatornára kerül, mint ahogyan a TV2-re került megint a többször ismételt Julieta is. A régi sorozatokat, gondolom, azért nem veszik elő, mert a szinkronjuk nincsen meg és biztosan a vetítési jogok sem rendezettek. Így maradnak az ismétlések ezen a csatornán.
Széles Ágnes 2018 aug. 19. - 23:26:53
(152/220)
Nem emlékszem,hogy a filmben több szó esett volna Dr.Malaver végrendeletéről, csak amikor Esmeralda megkapta az értesítést az ügyvédtől. Elfogadta vagy visszautasította? Újra nézem a sorozatot, nekem jobban tetszik,mint az új "Pillantásod nélkül".
9/10
napraforgó 2018 aug. 15. - 13:33:47 9/10
(151/220)
Amikor régen láttam ezt a sorozatot, nemigen kritizáltam, elfogadtam a mesét olyannak, amilyennek csinálták.
Most már több furcsaságot észreveszek, így például azt, hogy hiába derült ki, hogy Jose Armando nem igazi Penarreal, Esmeralda meg igen, Rodolfo továbbra is jobban ragaszkodik a parasztfiúhoz, mint a saját lányához. És ahogy el tudta fogadni a kakukkfiókát, úgy nem akarja elfogadni a saját lánya gyermekét, aki pedig vér a véréből, akárki is lenne az apja.
JA meg amilyen kedves és kitartó udvarló volt kezdetben, olyan fafejű lett mostanra. És még arra sem lesz hajlandó, hogy egy DNS teszttel megbizonyosodjon arról, hogy ki is az apa, ami viszont teljesen érthetetlen. Normális ember bizonyosságot akar, akár pro, akár kontra.
kriptonyt 2018 jún. 05. - 21:08:55
(150/220)
Esmeralda! Hàt ez "nagyszerű"! Fél éven belül kétszer ugyanaz a sorozat, ugyanabban az időben, ugyanazon a csatornàn. Nincs màs? Gratulàlok Izaura tv!
evaszanto 2018 jún. 02. - 16:48:00
(149/220)
A Marimar után megint Esmeralda... már unalmas! Tényleg nem találtak mást? Amit nem ismételgettek már ezerszer?
evaszanto 2018 jún. 02. - 16:47:26
(148/220)
A Marimar után megint Esmeralda... már unalmas! Tényleg nem találtak mást? Amit nem ismételgettek már ezerszer? Köszönjük
malvinkicska 2018 febr. 16. - 09:32:39
(147/220)
Szerintem jobb lenne egy olasz, vagy másik sorozat ez a sok ismétlés, nem igen szórakoztató, mert most már ezek nem aktuálisak változik a világ.
10/10
syuzi 2018 febr. 14. - 15:15:52 10/10 Előzmény kriptonyt
(146/220)
Marimar lesz utána várom már azt is mert nagyon szerettem azt a sorozatot is Thaliával és az nem is lesz olyan hosszú sori :)
kriptonyt 2018 jan. 31. - 21:24:54
(145/220)
Kív`ancsi leszek mi lesz majd az Esmeralda ut`an. Remélem szintén valami jó
10/10
syuzi 2018 jan. 04. - 15:32:04 10/10
(144/220)
Most kezd csak izgi lenni még jó sok rész van vissza belõle mirre Jose Armando és Esmeralda boldog lehet egymással
TomasRosicky 2017 nov. 18. - 18:59:11
(143/220)
Szerdai rész volt a kedvencem mikor Alvaro anyukája ezt mondta: Hozok neki gyümölcslevet, mert csak azt issza meg
lafilm 2017 nov. 06. - 17:08:21
(142/220)
Sziasztok,
A szakdolgozatomhoz kellene segítség. Aki szívesen néz filmeket vagy szokott moziba járni tudna rá szánni pár percet, hogy kitölti a kérdõívet?

Köszönöm

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfY_24lIPSUSO3FOZE51G1TncjBB5-KHXuF6MVgaxpKy8lz-g/viewform?c=0&w=1
9/10
napraforgó 2017 nov. 06. - 14:39:32 9/10
(141/220)
Na látod, te is is tudod a választ. Pont azért nem csináltak DNS tesztet, mert akkor vége lett volna a dilemmának és vele együtt a sorozatnak.
Egyébként szerintem nem biztos, hogy egy nõ észreveszi, ha eszméletlen állapotban megerõszakolják. Talán, ha nagyon durva az illetõ és nagy károkat okoz odalenn....