Téma: Esmeralda

9/10
nikato 2017 nov. 06. - 14:29:15 9/10
(140/220)
SPOILER: Mostani ésszel nézve: Hogy hihették el, hogy Malaver dr. hozzáért Esmeraldához mikor eszméletlen volt? Hogy nem venné azt észre nõ????!!!! És miért nem vitték el egybõl DNS tesztre a gyereket? (Akkor hamarabb véget ért volna a sorozat mondjuk.) Az egészben azt sajnáltam a legjobban, hogy Graciela és Adrian nem jöhettek össze a végén. Na a másik amit utáltam, hogy miért halt meg? Nem lehetett volna egy gyors gyomormosást végezni? De már az elsõ rész is fura volt. Egy vak bébirõl mIért hiszik, hogy halott és, ha észreveszi, hogy nem az, miért nem vitte vissza azonnal.. SPOILER VÉGE
De anno nagyon odavágott a rendszernek.. Emlékszem még arra is mikor az elsõ rész ment. Még a mamáék fekete-fehért tv-jén néztük, pont napközibõl jöttem haza. :\'( Régi szép idõk. Jó szinkronok is voltak. Jó színészek.
TomasRosicky 2017 nov. 03. - 20:57:39
(139/220)
Kedvencem Alvaro és a kedvenc jelenetem tõle, amikor meg volt fázva és Esmeralda látogatóba jött és az anyja ezt mondta: Hozok neki gyümölcslevet, mert csak azt issza meg. Nagyon állat és várom azt a részt. Szombatonként nézem maratonban
2/10
reay 2017 okt. 11. - 18:24:11 2/10
(138/220)
Végre valaki kiosztotta Crisantát. Azt hiszi azzal el van intézve minden, hogy egy szoborhoz imádkozik és naphosszat sírdogál. Blancát sem csípem túlzottan. Jobban mondva, szinte csak Domingát tartom valamire, habár õ is benne volt a hazugságban. A falusi bolond figurája egyszerûen rémes, semmi humoros nincsen benne. Gyerekkoromban láttam valamikor, szinte semmire nem emlékeztem már belõle, csak arra, hogy a fõszereplõ vak.
9/10
nikato 2017 szept. 12. - 10:21:35 9/10 Előzmény reay
(137/220)
Egyik sem jó!
2/10
reay 2017 szept. 10. - 22:34:47 2/10 Előzmény nikato
(136/220)
Helló Nikato :)

A törököket miért utálod? És a dél-koreaiakról mi a véleményed?
10/10
syuzi 2017 aug. 27. - 11:12:17 10/10
(135/220)
Nagyon jó kis sorozat nekem az egyik kedvencem :)
9/10
nikato 2017 aug. 10. - 18:21:58 9/10
(134/220)
Hihetetlen mennyire nagy számok voltak ezek a sorozatok régen, most már nem fogja annyi érdeklõdés övezni, de mindig jó rá visszaemlékezni! Még emlékszem amikor volt az 1. rész, amikor legelõször adták az Rtl klubon. (Akkor még nézhetõ adó volt.) De ezek még jó sorozatok voltak, a törököket utálom, meg a mai latin-amerikaiakat sem nézem meg, de ezeket a régieket még néha meg tudom nézni.
evaszanto 2017 aug. 03. - 15:56:41
(133/220)
Ééééés... hamarosan isméééét! Amint a Vad angyalnak vége, gondolom. Má promózzák.
9/10
ms0304 2012 febr. 18. - 20:18:05 9/10
(132/220)
+ Fernando Colunga Mexicóban nagyon elismert. A szegény sorból, hátrányos helyzetbõl érkezett sikeres ember példája. ( származása: indián-fekete-spanyol keverék) Mûszaki egyetemet végzett, közben - hogy pénze legyen - fõleg lovas és búvár kaszkadõr volt. Minden filmjében helyettes nélkül vették fel a veszélyes jeleneteket. 26 éves volt, amikor felfigyeltek rá és a Televisa színészképzésre küldte. Az Esmeralda idején már 31 éves volt, nem egy fiúcska az utcáról, akkor már több, mint 1o éve volt a filmiparban, nem mellékesen polgári diplomával. A színészet mellett autó és motor javító, alkatrészforgalmazó cége van. Az unokatestvérei és az apja csinálja a boltot.
9/10
ms0304 2012 febr. 18. - 19:58:49 9/10
(131/220)
Elolvastam a véleményeket. Sokat vártok egy telenovellától!
Egyébként: JA és Graciela elkényeztetett nemesi csemeték. Már az elején elmondja JA Esmeraldának, hogy õ zárt, kényelmes világban, elõre eldöntött jövõképpel élt.Kimaradt az életébõl minden, ami a szülei elképzelésén túl volt. Nem csoda, hogy összezavarodott a nem várt eseményektõl. A film kezdetén jött haza Európai és USA gyakorlatról. Mint mondja: olyan, mintha a villám csapott volna bele...
Alvaro szerepe a regényben sokkal rövidebb. Az eredeti történetben el sem jut a võlegénységig. Juan Pablo Gamboa nagy sikere miatt bõvítették a szerepet. Ugyanez volt Adrián és Graciela esetében is.
A Georginát játszó színésznõ apja megegyezik a sorozatbeli apjával. Ana Patricia Rojo anyja egy délamerikai ország szépségkirálynõje, az apja pedig fiatal korában rendkívül jóképú férfi volt. Ahhoz képest a lány...
Személyes kedvencem a Domingát játszó színésznõ, Rachel Olmedo és Lety Calderon. Fantasztikusak! Olvastam, hogy a regénynek 1970-ben, 1984-ben és 2000-ben is volt feldolgozása, de ekkora sikert megközelítve sem értek el.
Harmadik kedvencem Fer Colunga. Nagyon jó színész! Nézzetek meg néhány részt eredeti nyelven. A szinkron (amit mi jónak tartunk) rontott rajta. A YouTube-on az Esmeralda jelenetei megtalálhatók színészenként. Fer Colunga "75-77 Fernando Colunga en Esmeralda" hiv. érhetõ el ( 75-76-77. részbõl csak az õ jelenetei)
9/10
napraforgó 2011 nov. 24. - 09:08:50 9/10 Előzmény Tilda36
(130/220)
Bocs az ellenvéleményért. Georgina arca kerek és nem kövérkés. Elég karcsú nõ. Apukáját nem ismerem. Nem mindenki gonosz, akit a természet kerek pofival áldott meg. Azt meg nyilván nem õ dönti el, hogy milyen szerepet osztanak rá.
Tilda36 2011 nov. 22. - 20:23:23 Előzmény napraforgó
(129/220)
Bocs, nekem is kétszer ment el, pedig csak javitani akartam a mondanivalómon.
Tilda36 2011 nov. 22. - 20:22:18 Előzmény napraforgó
(128/220)
Georgina soha nem volt szép, mert elég kövérkés arca van, persze az apjától örökölte.
Nekem mindkettõ unszimpatikus, nem véletlen, hogy Ana Patricia Rojo szinte mindig gonosz karaktereket alakít. Laura Zapata egy egész más jelenség, sokoldalú és tud csinos is lenni ha akar, pedig sokkal idõsebb az elõzõekben említett színésznõnél. Az Árva angyalban is borzalmas volt Estefánia alias Ana P.R. igaz a karaktere miatt, de õ jó alany, hogy a nézõk a szerepek alapján itéljék meg.

Alvaro karaktere a külsejével együtt nekem is jobban tetszett mint Jose Armando.
Esmeraldának sem kellett volna ilyen sokáig hülyitenie õt, szegény Hortenzia!
Hiába tanittatta õt, foglalkozott vele mégis visszavágyott az õt és gyermekét elhagyó nyavajgó és örökké keresztbe tevõ volt pasijához. Örök szerelem, persze mert mindkét fõszereplõ Blanca és Rodolfo gyermeke volt, a szülõk miatt vissza kellett táncolni a siránkozó "hõsszerelmeshez".

Ez a Melicio meg a rengeteg hadonászásaival és idétlen dumájával vezette a hõsszerelmest a vízeséshez. Ez is annyira életszerû volt, én elbõgtem magam.:-D
offtopic
Tilda36 2011 nov. 22. - 20:19:04 Előzmény napraforgó
(127/220)
Georgina soha nem volt szép, mert elég kövérkés arca van, persze az apjától örökölte.
Nekem mindkettõ unszimpatikus, nem véletlen, hogy Ana Patricia Rojo szinte mindig gonosz karaktereket alakít. Laura Zapata egy egész más jelenség, sokoldalú és tud csinos is lenni ha akar, pedig sokkal idõsebb az elõzõekben említett színésznõnél. Az Árva angyalban is borzalmas volt Estefánia alias Ana P.R. igaz a karaktere miatt, de õ jó alany, hogy a nézõk a szerepek alapján itéljék meg.

Alvaro karaktere a külsejével együtt nekem is jobban tetszett mint Jose Armando.
Esmeraldának sem kellett volna ilyen sokáig hülyitenie õt, szegény Hortenzia!
Hiába tanittatta õt, foglalkozott vele mégis visszavágyott az õt és gyermekét elhagyó nyavajgó és örökké keresztbe tövõ volt pasijához.
9/10
napraforgó 2011 nov. 22. - 19:22:46 9/10
(126/220)
"mindig pénzsóvár, szob és gonosz volt" - természetesen sznob és nem szob.
9/10
napraforgó 2011 nov. 22. - 08:01:45 9/10 Előzmény Alicante
(125/220)
Hadd védjem meg szegény Georginát. Illetve a színésznõt. Õ nem malacképû, sõt nagyon is finom pofija van. Hát istenem, a lába tényleg nem olyan szép. Nadrág, vagy hosszú szoknya elõnyösebb lenne neki.
A színésznõre már többször osztottak olyan szerepet, ahol angyalarcú, de ármánykodó, esetleg gonosz nõt kellett alakítania.
Akárcsak Laura Zapata, itt Fatima asszony, õk a rosszak, akik idõnként keresztbe tesznek szegény sorsüldözött szerelmeseknek.
Mellesleg Fatima "megtérése" sem túl hiteles, mindig pénzsóvár, szob és gonosz volt, az ilyen ember nem tér meg csak úgy egyik percrõl a másikra, hogy aztán csöpögjön a jóindulattól (legfeljebb egy ilyen szappanoperában).
José Armandó tényleg túl sokat nyavajog a végén, de valószínûleg ez szintén kívánalom a latin ízlésvilágban. Az érzelmek túláradó megnyilvánulása. A megbánást, bánkódást demonstrálni kell legalább 5 részen keresztül.
Engem zavart Meléció idétlenkedése, harsánysága is, meg a torzonborz haverje, akit itt Trolébusznak fordítottak. Elég hülye név, meghagyhatták volna az eredetit, a Choforót.
Viszont nagyon szimpatikus volt, hogy a forgatás során elhunyt, Fermint játszó színészrõl megemlékeztek.

Mindent összevetve, 10-05 éve még jobban vigyáztak, hogy a mûfajból a színvonalasabb sorozatokat válogassák ki. Most már tucatjával veszik a szemetet.
Talán lehetne kérni a vásárlásnál, hogy meg lehessen vágni, és akkor a legnagyobb hülyeségeket a magyar változatból ki lehetne hagyni....
Alicante 2011 nov. 21. - 15:57:03
(124/220)
Azért kultúrált véleményt csak lehet mondani a sorozatról.
Egyébként egyetértek Napraforgóval még ez volt az egyik legélvezhetõbb sorozat a dél-amerikaiak közül, de itt is vannak ordító hibák!

Továbbra is az a véleményem, hogy Alvaro a lányos képével sokkal férfiasabb, mint Jose Armando, mert az önsajnálattól és nyavajgásaitól sokszor kiakadtam már így a vége felé.
Azt írod örök szerelem, valóban, de hányszor is mondta el neki Esmeralda, hogy már nem szereti? Hatalmasat csalódott benne, mert az õ bûnének tartotta JA, ami vele történt (nem történt).
Ráadásul JA képes lett volna E-t lecserélni a malacképû, rendkívül gonosz elefántlábú zsiráfra!
Vele kapcsolatban csak a sori vége felé kezdett kételkedni holott az a mocsok azt javasolta L. Malavernek, hogy rabolja el a fiát...meg a többi szemétségérõl már nem beszélve...

Mindegy, végülis ettõl függetlenül jó sorozat volt alapjában véve, a szereplõk meg zseniálisan játszottak.
9/10
napraforgó 2011 nov. 21. - 14:39:17 9/10
(123/220)
Attól, hogy egy film mexikói, meg szappanopera, még nem kell feltétlenül nélkülöznie a logikát! Sõt, legalább egy bizonyos mértékig meg is kell tartani, különben élvezhetetlenné válik a film/sorozat.
Magdanagyi 2011 nov. 21. - 11:53:53
(122/220)
A kritikusoknak:! Kéretik nem elfelejteni, hogy ez egy mexikói szappanopera. Ezért itt logikai megfontolásoknak kevesebb helyet kellene hagyni. /Bárki feleségét megerõszakolják, akár nálunk is - megkérdezném a férjet: õ mit gondolna az együttélésrõl a továbbiakban?!/ Nem azon morfondirozni, hogy Alvaró megérdemelné jobban, vagy sem. Ez a film az "örök szerelemrõl"/van ilyen?/ szól. Irigykedni lehet, kritizálni nem nagyon érdemes.
9/10
napraforgó 2011 nov. 21. - 05:15:39 9/10
(121/220)
Azért a kis logikai hibák mellett is ez az egyik legjobban elfogadható, nézhetõ szappanopera.
Belenéztem egy-kettõbe, hát a hajam égnek állt a hülyeségektõl.