Téma: Esmeralda

9/10
napraforgó 2023 okt. 22. - 15:47:01 9/10
(220/220)
Graciélát eleinte sajnáltam az erőszakos anyja miatt, de ahogy halad a történet egyre ellenszenvesebb lesz. Ahogy álnokul tőrbecsalja Adriánt, ahogy felkeresi Auroritát és gonoszul beszél vele, eléri, hogy szakítsanak. Az álnoksága, az erőszakossága egyre inkább hasonlít Fatimára. Két ingyenélő, önző nő, nem számít milyen áron, csak nekik jó legyen.
9/10
napraforgó 2023 okt. 16. - 19:42:43 9/10
(219/220)
Már mióta nyavajognak azon, hogy ki Jose Rodolfo kinek a fia, illetve, hogy Jose Armando nem hajlandó elismerni, a nevére venni.
Egyszerűen nem hiszem el, hogy lassan két éve a gyerek még mindig nincs anyakönyvezve. Ez csak a mesében, meg itt a filmben lehetséges.
Mert a törvény szerint a gyerek apja a férj. Ez egy törvényi vélelem. Sőt, ha a fogantatási időben a nő férjnél volt, de a szülésnél már nem, akkor is automatikusan a férj nevére anyakönyvezik a gyereket.

És az sem életszerű, hogy egy egyszerű névváltoztatási ügy hónapokig eltartson. Itt Magyarországon félóra alatt elvégzik.
9/10
napraforgó 2023 szept. 27. - 17:46:14 9/10
(218/220)
Nem értem Adriánt, miért nyavajog, hogy még 3 hónapig egy házban kell élnie Graciélával. Miért nem költözik vissza a bérházba az apjához? Hisz csak azért költözött be a Penareál házba, mert Aurorita megharagudott rá és elköltözött az anyjától. Hogy a lány visszaköltözhessen, ezért ment el Adrián. De mivel most megint jóban vannak, nyugodtan visszamehetne és lakhatna az apjával, ahogy régebben.

A semmirekellő, ingyenélő Graciéla meg nagyon irritál. Az a nő életében még hideg vízbe sem nyúlt, nem ért semmihez, csak a pénzköltéshez. Mit akar egy fizikai munkás férfitól, akire főzni, mosni kéne, meg takarítani, stb, stb. Adrián biztos nem tudná eltartani olyan színvonalon, amihez a nő szokva van.
9/10
nikato 2023 jún. 12. - 12:54:41 9/10
(217/220)
Most megint rákaptam, ha ciki, ha nem, imádtuk régen, de tényleg zavaróak a logikátlanságok ahogy alább is írták/írtuk. SPOILER: Hogy hihették a babára, hogy halva született eleve ez is fura volt, hogy egyáltalán nem sírt fel, nem adott ki hangot, Crisanta meg se nézte. Blanca - Raquell Morell 9 évvel volt idősebb, mint a lányát alakító Leticia Calderon, de kinéz 49-54-nek. Domingát és Crisantát minimum börtön illette volna a gyerekcseréért, hogy lehetett hagyni, hogy Esmeralda sanyarú szegénységben nőjjön fel? A Casa Grande-ba miért nem mentek el 20 évig? Egy dolog, hogy Blanca nem akart, de Rodolfo is mindent Dionisiora bízott? Mikor Malaver doktor fenyegette Esmeraldat, és azt is mondta, hogy megerőszakolta, miért nem mentek a rendőrségre? Mexikóban elég keményen jár el az igazságszolgáltatás. Azt meg már meg se említsük, hogy Esmeralda ki van sminkelve és ki vannak festve a körmei, ez már csak szőrszálhasogatás.
Na, de amiért írni akartam most: Graciela és José Armando első unokatestvérek, Rodolfo és Graciela apja testvérek voltak, ha jól vettem ki, vagyis ez vérfertőzés lett volna (ugye azt nem tudták, hogy José Armando nem Peñarreal), még a vezetéknevük is megegyezett Gracielával. Azután meg, hogy Esmeraldat az apja a nevére vette, már testvérnek számítottak hivatalosan, még ha nem is voltak azok. Hogy ment a házasságlebonyolítás? Akkora egy bunkó volt a sorozat felétől José Armandó, folyton megalázta Esmeraldat, ki az aki megbocsátott volna neki? Alvaro a tenyerén hordozta.
De ezeket már mindig leírták/leírtuk lejjebb. SPOILER VÉGE
Enrique Lizalde (Rodolfo) és Laura Zapata (Fatima) minden sorozatban elképesztően jól hozták a gonosz karaktereket.
A szinkron is még a magyarszinkron fénykorában készült. Mindenkihez passzol a hang, egy darabig együtt "mentek" a színészekkel más sorozatokba, aztán valahogy vége szakadt.
7/10
gasko 2022 jan. 26. - 23:54:59 7/10
(216/220)
Nagyon régen láttam a teljes sorozatot, de a Graciela-Adrian páros volt akkor a kedvencem.
Esmeralda és José Armando a végére már hidegen hagytak. Ahogy többen is írták: az egész évődésnek véget lehetett volna vetni egy DNS-teszttel.
Ami a Graciala-Adrian párost illeti: érdekeseket írtatok. Engem Auroria kezdettől fogva nagyon irritált. Legalább annyira ragaszkodott Adrianhoz, mint Graciela. Az volt a különbség, hogy Adrian - csak a vak nem látta - nem szerette igazából Aurorát.
Helena25 2021 okt. 08. - 18:56:52
(215/220)
Véget ér a sorozat hamarosan. Más befejezés kellett volna, ez a José Aramando vaksága nagyon gáz, mire volt jó? Az időhatárokon felesleges szerintem agyalni, semmi nem logikus. Csak haladtak az események, egyszer nem volt karácsony, újév, olyan mintha végig nyár lett volna. Még a hónapot se tudni, mikor született José Armando és Esmeralda. A sorozat tele volt logikátlanságokkal. Maga a történet szép, csak a kivitelezés hagyott maga után kívánni valót itt-ott. Nekem addig tetszett, amíg a Casa Grande-n voltak. A városi rész egyáltalán nem jött be. A Casa Grande-ra csak húsz év múlva mentek vissza? Akkor találkoztak először José A. és Esmeralda. Tehát a 20 év alatt, amikor 5-8 évesek voltak a birtok felé se néztek? Azért ez is furcsa. Graciela haldoklik, mirét nem vitték kórházba? Ott sopánkodtak, sírtak-ríttak. Az ember automatikusan kórházba viszi, nem? Egy gyomormosás lehet segített volna. Jól beletörődtek a halálába. Nem sokkal később Adrian meg vihorászik, furcsa, mintha semmi sem történt volna. A temetésén meg pár ember, se Crisanta, se Esmeralda, se Graciela barátnői. Melicio is csoró, sokat nem füredhetett, viszont a ruhája nem volt koszos soha, a gyereket is rábízták egy értelmi fogyatékosra, a konyhába is bejárt. Egymásnak ellenmondó, koszosan élethűbb lett volna. Karaktere nagyon fárasztó volt végig. Esmeralda és Blanka is inkább nővér és húg, és nem anya és lánya, nincs közöttük annyi korkülönbség. Látni, nagyon látni. Az elején a fülbevaló is érdekes. Crisantának készpénzt kellett volna adnia, nem fülbevalót vagy nem családi ékszert, hanem egy másik vásárolt ékszert. De hát ennek jelentősége volt, azért se került eladásra.
Vége lett. Most úgy lett volna jó, hogy el kezdik ismételni a felújított változatát, Pillantásod nélkül.
9/10
napraforgó 2021 okt. 04. - 09:37:43 9/10
(214/220)
Jose Armando sajnos hülye. Először is nem akart DNS vizsgálatot, hogy megállapitsa, hogy Jose Rodolfo az ő fia-e. És itt a végén nem akarja kivizsgáltatni magát, hogy a vaksága tartós-e .MR kellene, meg EEG, ezt, mint orvos pontosan tudja, de a hülyéje inkább bűnhődni akar a korábbi bűnei miatt.
Hát hogy lehet egy ilyen bolond fickót szeretni?
9/10
napraforgó 2021 szept. 27. - 19:37:53 9/10
(213/220)
Aurorita nyarvogása is sok, már kb. századszor nyafogta el, hogy Adrián őt sohasem fogja feleségül venni.
Ahányszor Adrián megingott, meg visszatáncolt én nem is mentem volna hozzá a helyében. Egy ilyen ingatag, bizonytalan jellemű fickó amúgy sem egy főnyeremény.
9/10
napraforgó 2021 szept. 27. - 19:31:41 9/10
(212/220)
Elgondolkodtam azon, hogy vajon mennyi ideig is tartott ténylegesen Esmeralda és Jose Armando házassága.
A történet kezdetén (nem a múltbeli legeslegelején) úgy tűnt, hogy a Penarreal család egy rövid időre utazott le a Casa Grandeba. Talán csak néhány hetet akartak lenn tölteni, vagy talán egy egész nyarat. Rodolfo a birtok ügyeit akarta áttekinteni, ellenőrizni, Jose Armando a vizsgáit kipihenni. Talán a forró nyárból menekültek Mexicocityből a hegyek közé.

Úgy tűnik, hogy Jose Armando már az első héten találkozott Esmeraldával és elég hamar szerelembe is estek. Nem tudom, hogy mennyi idő telt el, amig feleségül is vette az előljáróságon. Aztán igen hamar elkezdődtek a családi botrányok, majd megtörtént a tragédia, Rodolfo elvitte és odadobta a lányt Malavernek. Aztán már csak pár hét, és kiderült Esmeralda terhessége, és ezzel vége is lett a házasságnak. Nem jogilag, mert az csak pár hónappal később történt, de ténylegesen szakitottak.
Akárhogy is, ez az egész lezajlott kb. 2 hónap alatt, vagy akörül.

Aztán lezajlott Esmeralda terhessége, amelynek nagy részében már ott volt a közelében Alvaro. Majd a szemműtét, és Esmeralda munkába állt, miközben Alvaro anyjánál tanult. A kis Jose Rodolfo kb. egy éves lehetett, amikor Esmeralda elfogadta Alvaro házassági ajánlatát. És azóta eltelt még egy év, mert a kisfiú szemre olyan kétéves lehet.

Sehogy nem tudom megérteni, hogy az a két hónapig tartó szerelem és házasság miért esik olyan nagy súllyal latba, hogy Alvaro kitartó, két és fél éve tartó barátságát, áldozatos, hűséges szerelmét felülirja.
Annyira kár, hogy a forgatókönyvirók ragaszkodtak ahhoz, hogy Esmeralda kibéküljön és visszafogadja az önző, jellemgyenge férjét a másik, kedves, szelid jófiú Alvaro helyett.
Ez nekem sehogy sem klappol.
És hogy ezt a történethez nem passzoló véget valahogy elfogadhatóvá tegyék, itt a történet végén Alvarót hazugságokba kergetik. Előbb nem mondja el Esmeraldának az igazságot Jose Rodolfóról, majd azt hallgatja el, hogy sok elutasitás után Jose Armando mégis hajlandó lett volna a nevére venni a kisfiút.
9/10
napraforgó 2021 szept. 14. - 16:41:57 9/10 Előzmény nikato
(211/220)
Szerintem is ott kellett volna befejezni a történetet, hogy Esmeralda férjhez megy Alvarohoz és boldogan élnek a kisfiúval.
Jose Armando meg szenvedhetett volna a saját hülyesége miatt. Én az egész vakságos dolgot a végéről elhagytam volna, annyira erőltetett volt a befejezés.

Némely tartalomismertetőben azt irják, hogy 18 év után térnek vissza a Casa Grandéba, máshol 20 évet irnak. Akárhogy is, ez túl kevés idő ahhoz, hogy Jose Armando elvégezhesse az orvosi egyetemet.
A történet kb. 3 évet ölel fel, hisz a kis Jose Rodolfo már olyan 2 éves forma, és ennyi idő nem szokott elég lenni ahhoz sem, hogy valaki olyan kitűnő plasztikai sebésszé váljon, mint itt JA.
De nem emlékszem, hogy a sorozatban utaltak volna arra, hogy ténylegesen hány év telt el. Hány év is telt el. De ez legyen a legkevesebb.

Engem idegesit Adrian ide-oda csapódása, nem szabadott volna ennyiszer meginognia. Hisz már vagy féltucatszor szakitott vele Aurorita, annyiszor visszatáncolt. Gracielitát egy nagyon szép és nagyon fiatal szinésznő alakitotta, bájos volt, de a karaktere idegesitően önállótlan és persze sznob is, hisz kezdetben ő sem akart leereszkedni a lovászfiúhoz. A végére meg egy idegbeteg hisztérika lett, teljesen nyilvánvaló volt, hogy nem lesz jó vége a megszállott, mániákus szerelmének. Csak úgy, mint Dr.Malaverének sem.

Blancáról még a sorozat elején elhangzott, hogy az orvos megmondta, nem szülhet többet, mert belehalna. Azt az egyetlen terhességet is alig élte túl. Szó volt róla, hogy gyenge a szive, magas a vérnyomása, minden izgalom ágyba döntötte. Tehát egészségügyi okból nem lehetett több gyereke.
Crisanta még aggódott is, hogy ha az első, egyetlen gyerek nem fiú lesz, Rodolfo el fogja hagyni az ő Blancáját, hogy más asszony szüljön neki fiút. Ezért is vette rá Domingát, hogy cserélje ki a halottnak vélt kislányt az elárvult fiú csecsemőre.

Fernando Colunga valóban szinte mindig ilyen gyenge jellem pasikat alakitott, sajnos a nagyszer főhősnő a végén mindig megbocsátott neki és visszafogadta. Valahogy ezt várták el az asszonyoktól a 20-30 évvel ezelőtti sorozatokban.
9/10
nikato 2021 szept. 14. - 15:58:28 9/10
(210/220)
SPOILERES: Most olvastam, hogy egy interjúban Leticia Calderon bevallotta, hogy vitatkozott a producerekkel, mert azt akarta, hogy karaktere az eredeti befejezés helyett Alvaro Lazcano (Juan Pablo Gamboa) partnere legyen. Leticia szerint Alvaro méltó volt Esmeraldához. Az eredeti befejezés győzedelmeskedett, és Leticia kérését figyelmen kívül hagyták. De amúgy szerintem is jobb lett volna, én drukkoltam. José Armando szemét volt nagyon, ráadásul, mindkettő Blancaék gyerekeként volt elkönyvelve, Esmeraldat is, ha jól emlékszem nevére vette az apja, hogy a fiának is Pennareal legyen a neve? De Juan Pablo Gamboa-nak jobban állt a rossz fiú szerep a Paula és Paulinában, ott is neki drukkoltam, Colunga karaktere ott is bunkó volt.
De azon sem térek még mindig napirendre, hogy a birtokra 18 év után térte vissza újra, nem szólt Dominga, hogy él a kicsi, pedig szólhatott volna, inkább felnevelte szegénységben és vakságban, mert ugye csak egy műtétre volt szükség, Rodolfo, ha annyira fiút akart Blanca megpróbálhatott volna még egy gyereket szülni. A 18 éves kor azért sem reális, mert José Armando akkor nem lehetett volna még orvos, csak akkor kezdte volna kb. az egyetemet. A végén Adriannak és Gracielanak is össze kellett volna jönni. SPOILERES VÉGE
9/10
napraforgó 2021 szept. 13. - 19:17:59 9/10
(209/220)
Bár ez csak egy mese, de sok elgondolkodtató dolog van benne.

Épp Jose Armando, aki csakúgy belecsöppent egy idegen családba, aki valójában egy kakukkfióka volt, pont ő tagadja meg a saját fiát. Mert Blanca szinte az első perctől tudta, hogy ez a gyerek nem az ő fia. Crisanta kénytelen volt bevallani neki, amikor annyira keresték azt a fülbevalót. És mégis elfogadta, szeretettel nevelte.
És amikor Rodolfo úr is megtudta a gyerekcserét, biztositotta Jose Armandot, hogy továbbra is a fiának tekinti. Nem utasitotta el, nem mondta neki, hogy tegye le azt a nevet, amit bitorol.

És ezek után ez az ember, aki már tudja, hogy nem igazi Penarreal, ez mondja azt a babára, hogy nem kell neki, mert talán, talán nem az övé. És bár módja lett volna megbizonyosodni is, erre nem hajlandó, érthetetlen módon, mert fél az eredménytől. Mitől is? Hogy mégis övé a gyerek? vagy épp ellenkezőleg?

Furcsa, hogy ezt az érvet - miszerint ő sem vérszerinti gyerek, csak befogadott - senki nem hozta elő. Sem Esmeralda, sem az anyja, sem az apja. Sem senki más.
9/10
napraforgó 2021 aug. 27. - 09:11:44 9/10
(208/220)
Az egész cirkuszt meg lehetne előzni, ha csináltatnának DNS vizsgálatot, akár Jose Armado mintájával, akár Dr. Malaverével és akkor nem kellene itt sok-sok részen át rettegni, hogy a gonosz doktor elveszi Esmeralda fiát. Ez lenne a legkézenfekvőbb dolog, pláne, hogy van, sőt vannak orvosok is a családban.

Amúgy azt sem értem, hogy egy olyan gazdag ember,mint Rodolfo Penareál miért nem fogad testőrt a lánya és pláne az unokája mellé?
Látni fogjuk, hogy Dominga és a buta Meléció is elviszi a kicsit a játszótérre, ahonnan aztán Malaver elrabolja a gyereket. Mi a bánatnak járnak játszótérre, amikor ott a ház körül a szép nagy kert?

Nekünk is szép nagy kertünk volt a ház körül, igy én sem vittem játszótérre a gyerekeimet. Volt homokozójuk, pancsoló medencéjük, hintájuk, nagy füves területük a futkározáshoz, stb. Játszótér olyanoknak kell, akik panel-kaptárakban laknak és a gyerkeknek csak pár négyzetméter életterük van.
Helena25 2021 aug. 23. - 18:58:23 Előzmény napraforgó
(207/220)
Ezt a hisztériát, még Blanka is, zokog, mert ugyanabban a kórházban fekszik Malaver. Most mit kell ezen rinyálni? Na, bumm. Ő is dolgozik a kórházban, a gyerekével meg Dominga és Aurorita van! Nekik szülte? Esmeralda egyszerű lányként nőtt fel, most meg olyan erős sminkben, minek az a vastag rúzs a szájára? Ilyen nagy személyiségváltozáson ment át? Ki tanította sminkelni? Sokáig még azt se tudta mi a smink. Blanka és Esmeralda inkább nővér és húg, nem anya és lánya, 8 év van köztük, furcsa, látszik, hogy nincs nagy korkülönbség közöttük. Georgina is úgy tesz, mintha José Armando lenne az egyedüli férfi a világon, akaratos, öntörvényű, a babaarcához nem illik.
Gracielat csak annyiban sajnálom, hogy ő ebbe a szerelembe belehal.
9/10
napraforgó 2021 aug. 22. - 19:23:49 9/10 Előzmény Helena25
(206/220)
Sajnálom, de én annyira nagyon nem tudom sajnálni az ingyenélő, idegbeteg, folyton nyarvogó Graciélát. Mennyire más az unokatestvére, Esmeralda. Neki van tartása és akármennyi csapás érte, nem adta fel, mindig talpraállt. Graciéla csak magának köszönheti a baját. Nem kell mindent a gonosz anyjára fogni, mert ha gerincesebb, talpraesettebb, rég otthagyhatta volna Fatimát. Nem utólag kell nyavalyogni. És nem becsületes, hogy tönkreteszi egy másik, ártatlan kislány boldogságát a saját mániája miatt. Akárhogy is, ez az idegbeteg nő semmiképp nem tudná boldoggá tenni Adriánt. Mindhárman boldogtalanok lennének a férfi és a két nő is.

De Adrián is inkább hazaköltözhetne az apjához, legfeljebb reggel korán elindul a Penareál házba,hogy várja az utasitásokat.
Gazdagék úgysem kelnek korán, biztos odaérne tömegközlekedéssel időre. De igy legalább kevésbé lenne kitéve Graciela erőszakos nyomulásának.
Helena25 2021 aug. 22. - 17:00:08 Előzmény napraforgó
(205/220)
Ezt én sem értem: ha Graciela így szerette Adriant soha nem lett volna képes más férfihoz hozzámenni feleségül! Ráadásul Blanka a segítségét is felajánlotta, hisz ő támogatta, mondta ne tegye, amikor ott állt a menyasszonyi ruhában. Akkor kellett volna Gracielanak földhözvágni a fátylat és rohanni, vissza se nézni. Most "megy neki" az anyjának? Mondjuk nem lenne késő, ha nem lenne Aurorita, vagy annak lenne egy csöpp kis esze, félreállna az útjukból. Adrian Gracielat szereti, ez egyértelműen látszik, csak Adrian nem akarja megbántani a csajt, azért veszi feleségül, mert megígérte neki. Ezt a hülyeséget! Lehettek volna boldogok, de Adrian is nehéz fejű, kegyetlenül bánt vele, pedig tudta, hogy főleg az anyja tehet mindenről, rángatta a lányát, nem kellett volna ezért Gracielat büntetnie. Sőt, vissza is vághatott volna Fatimanak azzal, hogy mégiscsak elvette a lányát, sokszor megalázta. Fatimat kirugdalni abból a házból, elküldeni dolgozni, nem még pénzt adni a kiadásaira, amikor teszi a kis hülye megjegyzéseit Esmeraldara, ott gonoszkodik. Rokon, vagy nem rokon, menjen a francba, ritka ellenszenves egy nőszemély.
9/10
napraforgó 2021 aug. 18. - 19:30:43 9/10 Előzmény Helena25
(204/220)
Ráadásul Fatimának és Gracielitának nincs egy árva vasa sem, úgyhogy fölösleges olyan nagyon felvágni a származására, éppoly nincstelenek, mint Adrián. Csak annyi a különbség, hogy ők soha életükben nem dolgoztak.
Én nem helyeslem Graciela nyomulását, nála már megszállottság az, hogy mindenáron meg akarja kapni Adriánt. Tudomásul kellene már vennie, hogy ő alakitotta úgy az életét, amikor máshoz ment feleségül. Innentől semmi joga nincs zaklatni Adriánt, aki tudomásul vette a döntését és továbblépett.
Adrián ingadozása sem tetszik, ha már elkötelezte magát, akkor tartania kellene magát ahhoz.

Fatimát valóban ki kéne dobni a házból. Blanjka helyében én elérném Rodolfónál, hogy vegyen nekik egy lakást, vagy egy kis házat,esetleg béreljen nekik valamit és hagyják el a házukat. Még ha a lakást is kifizetnék nekik, meg adnának egy szerény apanázst, akkor is legalább nem rontanák ott a levegőt.
Nemcsak Fatima rosszindulata, de Graciela nyavalygása is fárasztó, piszkosul ráérnek.
Helena25 2021 aug. 18. - 18:50:23
(203/220)
Ezt a Fatimat miért nem vágják ki Blankáék a házukból? Állandóan gonoszkodik, be nem áll a szája, elviselhetetlen, és még pénzt is kap tőlük, ők tartják el, nem dolgozik. Nem szégyelli magát?
Helena25 2021 júl. 26. - 18:27:13
(202/220)
Rodolfo viselkedését nem értem, milyen haragra gerjedt, amikor megtudta Adrian és Graciela szeretik egymást, tiltja őket egymástól, lehordta Adriant is, Gracielat is, külön-külön. Pedig már megértőnek kellene lennie, azok után, ami történt. Lenézte Esmeraldat, sértegette, megalázta, tiltotta a fiától, aztán közben kiderült a lánya. Úgy hogy pont neki kellene megértenie ezt, de még mindig a társadalmi rangról papol. Ez az arrogancia megmaradt benne, fura. Graciela megérdemelte volna a boldogságot, inkább az anyját "nyírták volna ki" a végére. De neki ezt szánták, ennél nagyobb büntetés nincs, mint eltemetni saját, ráadásul egyetlen gyermekét.
Esmeralda átalakulása nem tetszik, jobban tetszett, amikor szende, szolid lány volt, most meg visszafelesel, odamondogatja a dolgokat, kinyílt a csipája, hogy szokták mondani. Semmi kedvesség nincs benne, kevély, átesett a ló túloldalára.
9/10
napraforgó 2021 júl. 17. - 15:46:26 9/10 Előzmény Andrea2000
(201/220)
Igen, ez mind igaz. Ezeket a hibákat megpróbálták kiküszöbölni a téma újrafeldolgozásában, a Pillantásod nélkül-be
Abban Marina, Esmeralda karaktere nem békül ki a szerelmével, Osvaldoval, hanem a másik orvos (Alvaro karaktere) felesége lesz. Graciela megfelelője, Vanesssa meg kitör az anyja uralma alól. Nem beszélve arról, hogy a gonosz szülők, Marina apja és Vanessa anyja megbűnhődnek a végén.
Ennek ellenére nekem a klasszikus, a "régi" Esmeralda jobban tetszett, minden hibájával és meseszerűségével együtt.