Téma: Esmeralda

9/10
napraforgó 2011 nov. 21. - 05:13:21 9/10 Előzmény Alicante
(120/220)
Sebastien Robbles-Hill állandóan nyaggatta Jose Armandot (õ volt a lelkiismeret hangja), hogy csináltassa meg a DNS tesztet. Érthetetlen, hogy JA orvos létére nem vette igénybe ezt a lehetõséget.
Illetve érthetõ - így lehetett elhúzni a történetet vagy 100 résszel. Mi lett volna, ha rögtön kiderül az igazság?

Amúgy azon is jókat derültem, hogy ennek a kórháznak az orvosai milyen univerzálisak voltak. J Armando plasztikai sebész lett (rögvest az egyetem után olyan nagy szaktekintélynek örvendett, hogy a neves professzor maga mellé vette... Haha.. Nem kellett neki évekig gyakorolni, képezni magát, mindjárt kíváló szaktekintély lett.

Aztán ott van a szemsebész, Alvaro.
Két orvos is van Esmeralda környezetében, a gyerekéhez mégis egy harmadik, Sebastien járkál ki. Nyilván õ a gyerekorvos, esetleg a belgyógyász.
Alvaro meg ott téblából a nappaliban, várja a diagnózist.
Azért egy megfázás nem olyan komoly baj, hogy egy sebész ne tudná, mit kell tenni...
Mellesleg a gyereken se látszott soha, hogy beteg lenne, amikor orvost hívtak hozzá....

A lóról meg nyilván le kellett ugrani, a valódi esést nem kockáztathatták. Aztán premier plánban lehetett látni az a fura színû festéket, amit vérként akartak eladni....
Alicante 2011 nov. 20. - 16:11:39
(119/220)
Még annyit, hogy egy megerõszakolás után egy tisztességes férfi a neje mellé áll, próbálja vele feledtetni a történteket, vagy ha ez nem sikerül feljelenti Malavert erõszakos bûncselekmény miatt...de itt a logika nem mûködött.

Lucio Malaver meg nem vehette volna el E. fiát még abban az esetben sem, ha õ lenne az apja, mert erõszakból született, itt is hibáztak a f.könyvírók. Nincs az a bíróság, aki egy bûnözõnek ítélje a gyermeket. Mondjuk valamivel húzni kellett a történetet...
Alicante 2011 nov. 20. - 16:05:22 Előzmény napraforgó
(118/220)
Teljes mértékben egyetértek veled. Alvaro jobban megérdemelte volna Esmeraldát, mint ez az önsajnálatba menekülõ Jose Armando. Ezt a sok nyavajgást, amit most levág, közben azzal jön, hogy féltékeny volt...mégis miért, haegyáltalán megerõszakolta volna Malaver Esmeraldát az nem megcsalás, mert nem Esmeralda beleegyezésével történt volna meg a dolog, akkor miért is volt féltékeny?
Az meg az én szememben is mocskos dolog, hogy eleve megtagadta a fiát, még rá sem mert nézni, nehogy valami szörnyeteget lásson. Alvaro és a szülõk is feltétel nélkül elfogadták a kicsit, õ meg még a nejét is eltaszította magától!

Az meg egyszerûen nevetséges, hogy orvos létére soha nem jutott eszébe, hogy DNS tesztet csináltasson ha már bizonytalan, errõl is elõször Rodolfo beszélt.
A mai részben meg mindenki körülugrálta, puncsoltak neki, sõt a menõ orvosok leutaztak hozzá, ezt végülis mivel érdemelte ki?

A másik, amit észrevettem...nem esett le a lováról, hanem õ maga ugrott elõre kinyújtott karral teljes lendületbõl. Igaza volt Alvaronak mindenben amit a Casa Granden mondott a szülõknek, Fatimának és a személyzetnek. Mégis leugatták!!!

Talán jobb, hogy Alvaro elhagyta E-t, mert boldogtalan lett volna mellette E. sóvárgásai miatt.
Azt már meg sem említem, hogy Alvaro sokkal jobban néz ki mint J. Armando!
ERIKA82 2011 nov. 20. - 13:00:10 Előzmény lilei
(117/220)
Dominga-t alakító színésznõ Raquel Olmedo ezen film után is aktív.
pl: A szerelem tengere sorozat (Mar de amor) 2009
(Piel de otono) 2004
Hajrá skacok!(Vivan los ninos) 2002
9/10
napraforgó 2011 nov. 18. - 07:26:09 9/10
(116/220)
Én sajnálom ezt a szegény Alvaro Lascagno-t. Annyira nem érdemli meg, hogy Esmeralda visszamenyjen Jose Armandohoz. Jose Armando meg végképp nem érdemli meg, hogy Esmeralda szeresse.
A nõk egy ilyen sorozatban a tündöklõ páncélú lovagba szeretnek beleszerelmesedni, nem egy ilyen emberi gyengeségektõl nem mentes, sõt jellemhibás emberbe.
Mert szerintem Jose Armando elutasítása Esmeraldával, meg a gyerekkel kapcsolatban már nem szimpla gyengeség, hanem komoly jellemhiba.
Én nagyon elgondolkodnék azon, hogy késõbb mennyire számíthatnék egy olyan emberre, aki az ártatlant ennyire el tudja taszítani, meg tudja alázni.
Szerintem egy ilyen "öntudatos macsótól" semmi jó nem várható késõbb sem.
(És nem nagyon hinnék a "megbánta" sztoriban)
Kár, hogy nem derül ki, mi lesz szegény elhagyott Alvaroval....
Szerencsére a sorozat készítõi mértéktartóan ízlésesek maradtak, nem lett nagyon geil a vége.
lilei 2011 nov. 05. - 23:51:38
(115/220)
Hello....Dominga hova tûnt?....azóta sem volt egyik sorozatban sem....pedig õ volt a legtermészetesebb szereplõ....sztem
9/10
ms0304 2011 nov. 05. - 23:05:59 9/10 Előzmény Attila Kocso
(114/220)
Nem a Háború és békét nézted!
Az Esmeralda szerencsére színvonalas "ponyva".
Attila Kocso 2011 nov. 02. - 19:45:10
(113/220)
Ponyva!:)
Likenice 2011 szept. 27. - 17:53:41 Előzmény PubiPotter21
(112/220)
Ez valóban nagyon szomorú!
Sajnos a valóságban is vannak szülõk,akik megnyomorítják gyermeküket merõ "szeretetbõl",ami annyira önzõ és vak.
9/10
ms0304 2011 szept. 24. - 19:14:02 9/10 Előzmény napraforgó
(111/220)
Nem mellékes, hogy ebben a soriban elsõrangú színészek játszanak.
Fernando Colunga végig szuper volt, de az utolsó részben még rátett azzal, hogy a gyógyulását - ami más színésszel nevetséges lett volna - nagyon komolyan, méltósággal tudta játszani.Azt nyilatkozta valahol, hogy Lizalde ( Esmeralda apja) segített neki a legtöbbet. Lizalde pedig elismert színész az országában.
Leti Calderon pedig..., mint egy álom!
9/10
napraforgó 2011 szept. 24. - 07:05:17 9/10
(110/220)
Amikor anno vetítették ezt a sorozatot, nagyon szerettem. Esmeralda gyönyörû volt. A történet maga persze elég hihetetlen, de az ember egy szappanoperának eleve úgy áll neki, mintha mesét olvasna Tündér Ilonáról, meg Árgyélus királyfiról. Szóval nem is várja a valóságot.
Hogy Esmerelda és Jose Armando egy napon születtek és elcserélték õket....A szegény paraszt fia jólétben nevelkedik, a gazdag család lánya pedig egy kunyhóban tengeti életét, vakon... és mégis gazdag az élete, mert mindenki szereti, a természet gyermeke.
Aztán mit ad isten, találkoznak - és egymásba szeretnek. J Armando elhagyja Esmeraldáért a szép és ugyan nem gazdag, de elõkelõ menyasszonyát, akivel egyébként inkább baráti-testvéri viszonyban voltak, mint szerelmi kapcsolatban.
Aztán jön az ármány - a zord atya nem fogadja el a szegény lányt, nem is sejtve, hogy az a tulajdon gyermeke. A tûzvészben elcsúfult orvos meg magának akarja Esmeraldát és gonosz hazugságot talál ki: erõszakot követett el az eszméletlen nõn, így annak születendõ gyermeke nem az ifjú férjtõl van. A fiatal, eddig szerelmes férj ekkor megszabadul a nõtöl, nem kell neki a más gyereke. Hogy orvos létére miért ódzkodik a DNS vizsgálattól, az rejtély. Meg az is, hogy miért nem olyan nagylelkû és határtalan a szerelme, hogy elfogadná a kedvese gyerekét, akkor is, ha az netán mástól van, az szintén rejtély.
Esmeralda magára marad, illetve, ahogy eddig is, most is mindenki támogatja. Persze ezek többnyire szegény emberek. De csodás módon találkozik egy ifjú orvossal, aki megállapítja, hogy egy szemmûtét visszaadhatja a látását és megoperálja. Esmeralda visszanyeri a látását, az ifjú orvos meg beleszeret és nõül kéri. Elfogadná a fiát is sajátjaként, az anyósjelölt szintén imádja, tanítgatja, és Esmeralda, az iskolázatlan, irástudatlan leány hirtelen mûvelt, tanult nõvé válik.
És mit ad isten, kiderül a származása titka is, õ gazdag Penareal család gyermeke, nem Jose Armando. Most már a családfõ is a kebelére öleli és támogatnák a kibékülését az eddig igazinak tartott fiúval.
De jönnek a bonyodalmak, ám az igaz ok, ami ezt megakadályozza, JA ellenszenve az "idegen" gyermekkel szemben (pont õ, aki szintén csak kakukkfióka volt a gazdag Penareal családban - ez valahogy kevéssé érthetõ)
És közben ott van a másik gazdag orvos, aki teljes mellszélességgel kiáll E mellett - de szegényt E nem tudja szívbõl szeretni, inkább csak hálából menne hozzá.
A végén persze kiderül az ármány, a gyerek természetesen JA-é, mert a megerõszakolás csak kamu volt, de JA most már a bûntudattól gyötörve nem zud közeledni a volt feleségéhez, gyermeke anyjához. Kell egy ostoba baleset, amelynek köovetkeztében megvakul(!) és elszenvedi mindazt, amit a nõ vak korában.
Így megbûnhõdve vélgül persze ismét egymáséi lesznek.

Ez a mese fõvonala, persze megspékelve pár kedves mellékszereplõvel - a jóságos és bölcs cigányasszony, aki E-t fölnevelte, a kövér házvezetõnõ, dadus, a falu bolondja, meg a sírásó, no és az elõkelõ, de örökké boldogtalan Graziella kisasszony, a bánatos epekedõ szerelmes Adrián, néhány kedves leányka, a gonosz boszorkány nagynéni (szegény Laura Zapatához már hozzánõtt ez a szerepkör, minden sorozatban õ a gonosz anyós, intrikus nagynéni), és persze a szülõket játszó színészek, akik valószínûleg elég híresek lehetnek a hazájukban. (a mûfajhoz képest túl jól játszanak)

Azt hiszem, ha a mese jól van kitalálva és megcsinálva, akkor tényleg élvezhetõ.

de sajnos manapság annyi silány sorozatot vesznek meg, némelyikbe belenéztem, de még csak véletlenül sem élvezhetõk.
Azt hiszem a legnagyobb baj, hogy igaznak próbálják feltüntetni a sok sületlenséget.

Mert annyi megvakulás, lebénulás, kómába esés, amnézia, aztán meg a hirtelen, csodás gyógyulás, a sok eltitkolt gyermek elõkeveredése, vagy a titkos iker megjelenése, meg a sok skizofrén, több személyiséggel bíró emeber, ami ezekben elõfordul, még mese szinten sem hihetõ, hát még ha úgy is tesznek, mintha mindez valóság lenne.... Szerintem ezért ócskák ezek.
És mindig azon gondolkodom, hogy végignézte ezt valaki, mielõtt megvette??? Mert miért kell nekünk, nézõknek ilyen szemetet nézni? Ezt föltehetõleg valaki ott külföldön, kiküldetésben vette, fizették az útját, stb. De miért a legócskább sorozatokat válogatta össze???

Egy jó szappanopera olyan, hogy az ember végig tudja, hogy mesét lát - épp azért nézi.
BEN1986 2011 márc. 24. - 22:52:12
(109/220)
9/10
ms0304 2011 márc. 24. - 18:42:44 9/10
(108/220)
A tanmesékben így van! Graciela a nõi, J Armando a férfi ellenpárja Esmeraldának és Adriannak. Mindkettõjükre - Armandora is - érvényes, amit Adrian mond: "Graciela elkényeztetett, önzõ, gyáva, de szeret engem és én is õt".
Más: Anno 1998-ban láttam a sorozat sok részét. Akkor egy szép, de hihetetlen, kicsit buta történetnek tûnt. Tavaly megnéztem a sory4-en, most pedig az 5-ön. Rá kellett jönnöm, hogy a színészek zseniálisak. Adrian és Gracielita annyira jól sikerült, hogy a két színész még mostanra sem szabadult meg a szerepektõl.
PubiPotter21 2011 márc. 24. - 00:56:43
(107/220)
Ennek a sorozatnak egyetlen, de hatalmas hibája, hogy Graciela meghal a végén és nem találnak egymásra Adriannal....
pernelle 2011 jan. 29. - 15:53:33
(106/220)
Sziasztok!
Régen imádtam ezt a sorit ,jó pár részt meg nétem az ismétlésbõl is . Nagyon jó a történet,leticia Calderon meg egyszerûen gyönyörû. találtam egy szuper oldalt ahonnan letöltehetem:www.telenoveladownload.g-portal.hu illetve romantikus sorozatok g-portal.hu utóbbi fenn van minden rész!
Petrapetrus 2009 dec. 30. - 21:38:27 Előzmény GörögNecsi
(105/220)
137 epizód, ha jól rémlik még '97-'98-ból... :-)
crazyforyou 2009 dec. 23. - 21:57:10 Előzmény Skultetyko
(104/220)
Ja akkor jó,köszi!! :)
Skultetyko 2009 dec. 23. - 13:03:29 Előzmény crazyforyou
(103/220)
Nem, még van néhány rész; eltart az új évig!
crazyforyou 2009 dec. 22. - 14:30:27
(102/220)
Ma van az utolsó 2 rész???
10/10
GörögNecsi 2009 dec. 06. - 01:40:51 10/10
(101/220)
Kíváló szappanopera! :)
Én végigizgultam az elejétõl a végéig annak idején!
Ez az a sorozat ami csak annyi részbõl áll amennyi kell, nem 7658 epizódból és összevissza lezáratlanul mennek a cselekmények! Van fixen pártucat rész aztán Happy End-el véget ér :)
10/10