Téma: Esmeralda

9/10
ms0304 2011 szept. 24. - 19:14:02 9/10 Előzmény napraforgó
(111/211)
Nem mellékes, hogy ebben a soriban elsõrangú színészek játszanak.
Fernando Colunga végig szuper volt, de az utolsó részben még rátett azzal, hogy a gyógyulását - ami más színésszel nevetséges lett volna - nagyon komolyan, méltósággal tudta játszani.Azt nyilatkozta valahol, hogy Lizalde ( Esmeralda apja) segített neki a legtöbbet. Lizalde pedig elismert színész az országában.
Leti Calderon pedig..., mint egy álom!
9/10
napraforgó 2011 szept. 24. - 07:05:17 9/10
(110/211)
Amikor anno vetítették ezt a sorozatot, nagyon szerettem. Esmeralda gyönyörû volt. A történet maga persze elég hihetetlen, de az ember egy szappanoperának eleve úgy áll neki, mintha mesét olvasna Tündér Ilonáról, meg Árgyélus királyfiról. Szóval nem is várja a valóságot.
Hogy Esmerelda és Jose Armando egy napon születtek és elcserélték õket....A szegény paraszt fia jólétben nevelkedik, a gazdag család lánya pedig egy kunyhóban tengeti életét, vakon... és mégis gazdag az élete, mert mindenki szereti, a természet gyermeke.
Aztán mit ad isten, találkoznak - és egymásba szeretnek. J Armando elhagyja Esmeraldáért a szép és ugyan nem gazdag, de elõkelõ menyasszonyát, akivel egyébként inkább baráti-testvéri viszonyban voltak, mint szerelmi kapcsolatban.
Aztán jön az ármány - a zord atya nem fogadja el a szegény lányt, nem is sejtve, hogy az a tulajdon gyermeke. A tûzvészben elcsúfult orvos meg magának akarja Esmeraldát és gonosz hazugságot talál ki: erõszakot követett el az eszméletlen nõn, így annak születendõ gyermeke nem az ifjú férjtõl van. A fiatal, eddig szerelmes férj ekkor megszabadul a nõtöl, nem kell neki a más gyereke. Hogy orvos létére miért ódzkodik a DNS vizsgálattól, az rejtély. Meg az is, hogy miért nem olyan nagylelkû és határtalan a szerelme, hogy elfogadná a kedvese gyerekét, akkor is, ha az netán mástól van, az szintén rejtély.
Esmeralda magára marad, illetve, ahogy eddig is, most is mindenki támogatja. Persze ezek többnyire szegény emberek. De csodás módon találkozik egy ifjú orvossal, aki megállapítja, hogy egy szemmûtét visszaadhatja a látását és megoperálja. Esmeralda visszanyeri a látását, az ifjú orvos meg beleszeret és nõül kéri. Elfogadná a fiát is sajátjaként, az anyósjelölt szintén imádja, tanítgatja, és Esmeralda, az iskolázatlan, irástudatlan leány hirtelen mûvelt, tanult nõvé válik.
És mit ad isten, kiderül a származása titka is, õ gazdag Penareal család gyermeke, nem Jose Armando. Most már a családfõ is a kebelére öleli és támogatnák a kibékülését az eddig igazinak tartott fiúval.
De jönnek a bonyodalmak, ám az igaz ok, ami ezt megakadályozza, JA ellenszenve az "idegen" gyermekkel szemben (pont õ, aki szintén csak kakukkfióka volt a gazdag Penareal családban - ez valahogy kevéssé érthetõ)
És közben ott van a másik gazdag orvos, aki teljes mellszélességgel kiáll E mellett - de szegényt E nem tudja szívbõl szeretni, inkább csak hálából menne hozzá.
A végén persze kiderül az ármány, a gyerek természetesen JA-é, mert a megerõszakolás csak kamu volt, de JA most már a bûntudattól gyötörve nem zud közeledni a volt feleségéhez, gyermeke anyjához. Kell egy ostoba baleset, amelynek köovetkeztében megvakul(!) és elszenvedi mindazt, amit a nõ vak korában.
Így megbûnhõdve vélgül persze ismét egymáséi lesznek.

Ez a mese fõvonala, persze megspékelve pár kedves mellékszereplõvel - a jóságos és bölcs cigányasszony, aki E-t fölnevelte, a kövér házvezetõnõ, dadus, a falu bolondja, meg a sírásó, no és az elõkelõ, de örökké boldogtalan Graziella kisasszony, a bánatos epekedõ szerelmes Adrián, néhány kedves leányka, a gonosz boszorkány nagynéni (szegény Laura Zapatához már hozzánõtt ez a szerepkör, minden sorozatban õ a gonosz anyós, intrikus nagynéni), és persze a szülõket játszó színészek, akik valószínûleg elég híresek lehetnek a hazájukban. (a mûfajhoz képest túl jól játszanak)

Azt hiszem, ha a mese jól van kitalálva és megcsinálva, akkor tényleg élvezhetõ.

de sajnos manapság annyi silány sorozatot vesznek meg, némelyikbe belenéztem, de még csak véletlenül sem élvezhetõk.
Azt hiszem a legnagyobb baj, hogy igaznak próbálják feltüntetni a sok sületlenséget.

Mert annyi megvakulás, lebénulás, kómába esés, amnézia, aztán meg a hirtelen, csodás gyógyulás, a sok eltitkolt gyermek elõkeveredése, vagy a titkos iker megjelenése, meg a sok skizofrén, több személyiséggel bíró emeber, ami ezekben elõfordul, még mese szinten sem hihetõ, hát még ha úgy is tesznek, mintha mindez valóság lenne.... Szerintem ezért ócskák ezek.
És mindig azon gondolkodom, hogy végignézte ezt valaki, mielõtt megvette??? Mert miért kell nekünk, nézõknek ilyen szemetet nézni? Ezt föltehetõleg valaki ott külföldön, kiküldetésben vette, fizették az útját, stb. De miért a legócskább sorozatokat válogatta össze???

Egy jó szappanopera olyan, hogy az ember végig tudja, hogy mesét lát - épp azért nézi.
BEN1986 2011 márc. 24. - 22:52:12
(109/211)
9/10
ms0304 2011 márc. 24. - 18:42:44 9/10
(108/211)
A tanmesékben így van! Graciela a nõi, J Armando a férfi ellenpárja Esmeraldának és Adriannak. Mindkettõjükre - Armandora is - érvényes, amit Adrian mond: "Graciela elkényeztetett, önzõ, gyáva, de szeret engem és én is õt".
Más: Anno 1998-ban láttam a sorozat sok részét. Akkor egy szép, de hihetetlen, kicsit buta történetnek tûnt. Tavaly megnéztem a sory4-en, most pedig az 5-ön. Rá kellett jönnöm, hogy a színészek zseniálisak. Adrian és Gracielita annyira jól sikerült, hogy a két színész még mostanra sem szabadult meg a szerepektõl.
PubiPotter21 2011 márc. 24. - 00:56:43
(107/211)
Ennek a sorozatnak egyetlen, de hatalmas hibája, hogy Graciela meghal a végén és nem találnak egymásra Adriannal....
pernelle 2011 jan. 29. - 15:53:33
(106/211)
Sziasztok!
Régen imádtam ezt a sorit ,jó pár részt meg nétem az ismétlésbõl is . Nagyon jó a történet,leticia Calderon meg egyszerûen gyönyörû. találtam egy szuper oldalt ahonnan letöltehetem:www.telenoveladownload.g-portal.hu illetve romantikus sorozatok g-portal.hu utóbbi fenn van minden rész!
Petrapetrus 2009 dec. 30. - 21:38:27 Előzmény GörögNecsi
(105/211)
137 epizód, ha jól rémlik még '97-'98-ból... :-)
crazyforyou 2009 dec. 23. - 21:57:10 Előzmény Skultetyko
(104/211)
Ja akkor jó,köszi!! :)
Skultetyko 2009 dec. 23. - 13:03:29 Előzmény crazyforyou
(103/211)
Nem, még van néhány rész; eltart az új évig!
crazyforyou 2009 dec. 22. - 14:30:27
(102/211)
Ma van az utolsó 2 rész???
10/10
GörögNecsi 2009 dec. 06. - 01:40:51 10/10
(101/211)
Kíváló szappanopera! :)
Én végigizgultam az elejétõl a végéig annak idején!
Ez az a sorozat ami csak annyi részbõl áll amennyi kell, nem 7658 epizódból és összevissza lezáratlanul mennek a cselekmények! Van fixen pártucat rész aztán Happy End-el véget ér :)
10/10
Skultetyko 2009 szept. 17. - 14:15:33
(100/211)
És még valami: az ilyen típusú filmek szép vagy kevésbé szép, egyszerû tanmesék, ahol végül mindig az igazság gyõz; mindig kiderülnek a titkok, a cselszövõk leleplezõdnek, a bûnösök meglakolnak, az igazak pedig boldogan élnek...
Vegyük figyelembe tehát, hogy mi az "üzenet" - szemben pl. az "igényes és humanista" Bûvölet-tel, ami valóban színvonalas sorozatként indult, és mostanra oda jutott, hogy minden fõszereplõ bûnözõ, akik megússzák a gyilkosságot, a nemi erõszakot, az emberrablást, az okirat hamisítást, a normális emberek pedig egyszerûen eltûnnek vagy elmenekülnek, és legvégül gyõz a szemétség, az aljasság, a gonoszság, és egész Róma a bûn és bûnözés melegágya lesz.
Ennek mi az üzenete???
Skultetyko 2009 szept. 17. - 14:01:57 Előzmény HansHaag
(99/211)
Én is utálom ezeket a sorozatokat, és bár csak kevés élményem van belõlük, de ez nem a legrosszabbak közül való. Ahol doktornõk, jogászok, egyéb értelmiségiek a szereplõk, azokban milliószor több és életszerûbb gonoszság van, és sokkal gyengébb a filmek dramaturgiája. Ebben a filmben az a bolond, bár nagyon leegyszerûsített figura, de a szent együgyûséget mutatja be. A gazdag, intellektuális környezetben játszódó történetek, hidd el, sokkal rosszabbak!
Dr.Mouse 2009 szept. 10. - 18:21:57
(98/211)
Nyehhehhe! ;-D Megnéztem, ha már itthon vagy, miket írogattál a mai napon, abszolút egyetértek, de itt ezzel a véleménnyel valószínûleg magunk maradunk. Pedig az érvek korrektek. :)
HansHaag 2009 szept. 10. - 15:13:07
(97/211)
..hááát... miután betegen fekszem, belepillantottam - hisz ez rémes!
Ezek nem tudnak játszani, a rendezés primitív, a szinkronhangok is rosszak, Nyírõ Beát még nem hallottam értelmes nõt alakítani.
Az az idióta falu bolondja, meg mi a f...t keres benne?? Úgy hallottam, õ a rendezõ, és ez szintén sokat elárul az õ személyiségérõl - is. Kit érdekel egy ilyen tehetségtelen, lényegtelen kripli-karakter ripacskodása??
Tudjátok, ezek a sorozatok a Latin-Amerikai nyomornegyedek lakóinak készültek - figyelem elterelés céljából - és sajna nem sokban különbözik kis hazánk ezektõl a szellemileg és minden téren hátrányban rekedt emberek szintjétõl. Emlékezzetek csak, az ostoba gyûjtésekre a szemmûtétre, ill. anno a felszabadításra (Isaura).
Plusz;
a latinoknál nem léteznek doktornõk, írónõk, jogásznõk és egyéb értelmiségiek? Le vannak maradva és azt sugallják, egy nõnek ez nem is kell - mondom, a nyomornegyedek nõi nézõihez szól... Szégyen. (Pláne, hogy jobbára nõk nézik...)
Tudom, most utáltok, de ez a véleményem, meg az összes barátomé is, csak általában nemigen tévedünk erre az oldalra...

Elnézést azoktól, akik szeretik - mert, hiába primitív "alkotások" ezek, úgy mûködnek, mint a drogok, a szellemet mérgezik és az értékes idõt veszik el az igazi Életbõl.
Sok, amúgy értelmes ismerõsöm is belecsúszott, pl. nehezebb életszakaszban egy-egy ilyen sorozatba, szégyellték bevallani, de rászoktak. Nem bûn - nem ítélkezem, csak döbbenet, hogy tudták ezeket a silányságokat eladni Európába, ahol azé' már rászoktunk az igényességre és a gondolkodásra.

...azért szép napot Mindenkinek! :)
Helena 8 2009 szept. 04. - 17:20:39
(96/211)
sziaszok! nem tudja valaki,hogy hol lehet letötltteni? köszönöm válaszotokat. vagy ha valakinek meg van,érdekelne.
barackvirág30 2009 aug. 11. - 22:52:09 Előzmény lullaby.
(95/211)
1998-ban vetítették az RTL-en. Pontosan emlékszem. Akkor is imádtam és most is.:)
barackvirág30 2009 aug. 11. - 22:49:09 Előzmény phoebe46
(94/211)
Adrián magyarhangja: Viczián Ottó
Én is imádom:)))
Nagyon passzol a hang a színészhez.:)
Ibolya80 2009 aug. 11. - 22:40:54
(93/211)
Hali! Ha jól emlékszem akkor nagyon sok gyógyszert vagy valami nyugtatókat szedett be,mert máshogy nem bírta elviselni,hogy nincs vele Adrian,de nem akart öngyilkos lenni,csak sokat vett be és mire rájöttek,hogy mi történt,már nem tudtak rajta segíteni,mert addigra felszívódott benne a sok bogyó. Nekem is szimpatikusabbak voltak mint a fõszereplõ páros,én inkább miattuk néztem a sorit.
Ibolya80 2009 aug. 11. - 22:40:32
(92/211)
Hali! Ha jól emlékszem akkor nagyon sok gyógyszert vagy valami nyugtatókat szedett be,mert máshogy nem bírta elviselni,hogy nincs vele Adrian,de nem akart öngyilkos lenni,csak sokat vett be és mire rájöttek,hogy mi történt,már nem tudtak rajta segíteni,mert addigra felszívódott benne a sok bogyó. Nekem is szimpatikusabbak voltak mint a fõszereplõ páros,én inkább miattuk néztem a sorit.