nagyanyacsakkkettõvan 2016 júl. 23. - 11:13:51 Előzmény filoszemitabélus
(19/39)
Ez már az "Élet és irodalom" fotósának is feltûnt. Lehet benne valami!
filoszemitabélus 2016 júl. 23. - 10:58:57
(18/39)
Esterházy Péter feltalált valamit (vagy csak elõszeretettel alkalmazta) amire mondaná Kohn bácsi, hogy "ögyes!"
A vendégszöveg. Csak egy copy-paste és nõ a sorok száma, dõl a lé.
breeder 2016 júl. 23. - 03:58:17
(17/39)
..én egyszerûen ha nem kedvelek egy írót, nem beszélek róla, hidegen hagy a munkássága és nem foglalkozom vele többet. :)
breeder 2016 júl. 23. - 03:31:35
(16/39)
Tegyük hozzá gyorsan, hogy ez az írás a szépirodalom része. :DD
Csakúgy, mint a királyság visszaállatása.
Mí meg, akik ülünk a globális felmelegedés közepette és internetezünk, már a monitor puszta látványa is elvakítja az agyunkat... :D

Azt hiszem holnap veszek egy Eszterházy-tortát és gyorsan befalom. :)

Hozzáteszem, nem vagyok sem Eszterházy Péter fan, sem más egyéb író rajongója, de mindig elborzaszt, ha ilyeneket olvasok. :SSS
filoszemitabélus 2016 júl. 22. - 12:42:04
(15/39)
Egy idézet Pozsonyi Ádámtól:


"Legelõször egy építkezés mellett vezetett el utunk. Már épp haladtunk volna tovább sietõsen - hiszen az emberi jogok helyzete nem tûr halasztást -, amikor szemfüles fotóriporterünk megrángatta a kabátom ujját, s kinyújtott karral hívta fel figyelmemet egy impozáns táblára, melyen öles betûkkel a következõ felirat volt olvasható: "Idegeneknek belépni tilos!" Döbbenten néztünk össze szemfüles fotóriporterünkkel. Tehát a hírek igazat szólnak! Magyarországon idegengyûlölet van!"

Szerintem Esterházy életében nem írt ilyen jót!
sofi 72 2016 júl. 22. - 11:43:52
(14/39)
"Még mindig hiszünk egy lehetséges szép új világban, pedig a haladás érdekében elkövetett aljasságok már annyi csalódást okoztak. Szinte egész értelmiségünk, azon belül mai irodalmunk is, lelkes hódolója valamelyik globális megváltó ideológiának, globális népbutító naiv tanmesének. A mindenkori hatalom pedig lassan már mindenkit bedarál, megvesz. És egyre olcsóbban. Valóságtudatunk azonossá vált a média által sugallt világképpel. Már rég nem gondolkodunk, csak szánkba tett véleményeket harsogunk vissza. A mai világ mindenek feletti abszurditása kívánt valóságként jelenik meg számunkra. Már átformáltak minket, már jól is érezzük magunkat új kényszerzubbonyunkban. Ezért jó a lelkiismeretünk. Íróink is szép sorban és rendben letáboroztak egyik-másik, de lényegileg azonos szempontú szekértábor mellett, s annak védelme alatt, illetve annak érdekében gondolkodnak, írnak. De egyre inkább csak heherésznek. Az elmúlt száz évben egyre gyorsabb ütemben “tökéletesedõ” világunkban, a magukat rosszul érzõ írók száma ijesztõ mértékben megcsappant. Mára szinte a nullával vált egyenlõvé. A magyar írótársadalom is már csak a formán vitatkozik, de a lényeget illetõen nem hajlandó többre az udvari bolond szerepénél. Hiszen annak felelõsség nélkül “mindent szabad”, és “bátorságáért” mindenkori ura még busásan meg is fizeti. Az élet, a maga tiszta, nyers, de egyben szép valósága már csak alig valakiket inspirál. A vértelen irodalom önmagába fordulva, önmagával játszik, onanizál. Már csak szövegek vannak és plakátfestések. Utána pedig mindenki várja a banki átutalást."
Edmond Dantes 2016 júl. 22. - 10:29:39
(13/39)
Itt egy nem-unalmas, nem-féligazságokat tartalmazó, bár egyszerû stílusban írt, nem lerágott csontokat közlõ, egyedi, egyéni látásmódot tükrözõ szájöblögetés Pozsonyi Ádámtól. Még a jobber-széljobber sajtó is "szemérmesen" szinte agyonhallgatta, de ezennel pótolom a hiányt, remélem, ez jobban fog tetszeni.

Halottról Igazat vagy semmit.
Meghalt Esterházy Péter. Ritka kártékony, és felettébb unalmas író volt. Emlékszem, még az érettségi után, hogy "képben legyek" a kortárs irodalommal, és "mûveljem magam" belekezdtem a "Hrabal könyve" c. kötetébe. A cím fogott meg, mert bemagyaráztam magamnak, hogy a Hrabal jó - Esterházynál kétségtelenül jobb -, és akkor már illik. Mai fejjel Hrabalról is megvan a véleményem, de most EP a lényeges, kinek könyvében a 2. oldalon nem jutottam túl. Olvashatatlan.
Nem értettem, és magamban kerestem a hibát. Aztán elõvettem a Termelési regényt. Az 1. oldalon nem tudtam túl jutni, de akkor már tisztult az agyam, s éreztem, hogy ez engem taszít, idegesít, ez valami idegen, beteges, sznob baromság. Aminek a magyar lelkiséghez semmi köze.
Ennyit az igazságról.
Az embert sajnálom, és részvét illet meg mindenkit, aki szenved és a halállal küzd. Vélhetõen most megy majd a csinnadratta, igen, a "mi" részünkrõl is, mert mi mindig megtesszük a gesztusokat azoknak, akik semmi gesztust nem tesznek mifelénk, s akik Nyírõt meg Szabó Dezsõt kihajítanák a köztudatból. Ne legyen igazam...
sofi 72 2016 júl. 21. - 17:56:59
(12/39)
Kiegészíteném még azzal, hogy megrendelés ízû, s ráadásul mindenkinek kedvezõ kis "esszé". Az az oldal is talál csemegét és amaz is. :D
Unalmas féligazságokat közöl, egyszerû stílusban.

Ha már - mások szerint - ilyen hatalmasság megnyilatkozik, elvárható lenne, hogy nem lerágott csontokat közöl, hanem valami egyedit visz bele. De sem egyéni látásmódot nem lehet felfedezni, sem pedig eget rengetõ témát, ami gondolkozásra késztet. Talán pont ezért nem szenteltem neki soha figyelmet...
Amúgy szerintem közelebb áll hozzá az "Így gondozd a magyarodat...", mint ez a köpönyegforgató szájöblögetés.
Azon legalább elcsámcsoghat a nagyérdemû, hogyaszongya szatír(a), avagy mégsem. :P
filoszemitabélus 2016 júl. 20. - 16:00:04
(11/39)
Értettem az írás üzenetét. Ettõl függetlenül zavart a stílusa. Nem kell engem gyõzködni, én sem szerettem soha a koleszos élelmességet. Az Iparra jártam és mindig meglepõdve tapasztaltam, hogy a koleszosok állandóan képben vannak, mikor eshet le egy kis segély, hol lehet ezt azt kikuncsorogni. A mamlasz pestiek pedig általában hoppon maradtak.
Esterházy útmutatása nélkül sem szerettem soha a parvenüket, pláne, ha még vadásztak is.
Edmond Dantes 2016 júl. 20. - 15:19:52
(10/39)
Nem, nem, soha!
Az nem lehet h neked ebbõl az írásból mindösszesen ez és ennyi jött le.
Ezt még neked se hiszem el.
Ezt még velem se hiteted el.
filoszemitabélus 2016 júl. 20. - 12:25:36 Előzmény Edmond Dantes
(9/39)
Iszonyúan modoros és egyénieskedõ: "nem lett hordva világosbarna cipõ" a kedvencem mind közül. Az ilyen kifejezésektõl alélnak el a zsíros hajú kulturális antropológusnõk.
Az amerikaiak meg tényleg kenjék a hajukra a demokráciájukat. Az irakiak nagyon megszívták az amik odaexportált demokráciáját. Jóval több halottat eredményezett, mint Szaddam Husszein diktatúrája. Az igaz, hogy valószínûleg olcsóbb lett Irakban a Coca Cola.
Edmond Dantes 2016 júl. 20. - 09:53:37
(8/39)
Próbálok segíteni egy másik Esterházy-írással ha s akinek szükséges:

http://hvg.hu/itthon/201451_esterhazy_peter_urizalasrol_hagyomanyokrol_
szonya1 2016 júl. 19. - 12:08:28
(7/39)
Végül is nem szégyen, ha nem érti valaki a szatírát, csak ne hencegjen vele...
offtopic
sofi 72 2016 júl. 18. - 13:47:23
(6/39)
El tudom képzelni... :D
offtopic
sofi 72 2016 júl. 17. - 18:52:26
(5/39)
Eddig te vagy az elsõ. ;)
filoszemitabélus 2016 júl. 17. - 16:36:55
(4/39)
Emlékezzünk egyik opuszával, amiben lángoló hazaszeretetérõl tesz tanúbizonyságot:


Így gondozd a magyarodat.
Kis segítség magyartartóknak:

- A magyar géniusznak két archetípusa van. A bartók és a puskás. A bartók sovány, a puskás kövér.
- A magyarod élete lokális, szerelme globális. Mit akar ezekkel a magyarokkal? Was für ein magyar?
- A csokorba kötött magyart szétbontjuk, és éles késsel ferdén visszavágjuk. Kivétel a fásszárúak, mert azokat törjük vagy kalapáccsal zúzzuk.
- Nehogy megrohadjon a magyar. Az összement magyart a savó leöntése és Trianon után túrónak használhatjuk...
- A magyar emlõs. Egy magyar nem csinál nyarat.
- A magyar a sötét, ahová Európa ugrik.
- A magyar az új nincs. Az új semmi. Az árnyék.
- Ki tartson magyart? Kezdõ magyarbarát inkább kanmagyart tartson, ne szukát! Tanácsosabb fajtiszta magyart beszerezni, mint valami bizonytalan származású magyart.
- Öreg magyart ne vegyünk! A magyart következetesen dicsérjük vagy dorgáljuk! Lágy, barátságos hang: jól van, jó magyar, illetve keményen, határozottan: pfuj, magyar, helyedre!
- A sárgamagyar... a tágasság érzetét kelti. A narancsmagyar....mámoros. A vörösmagyar....meleg. A jómagyarember.... az már a járásáról megismerszik. Mint komor bikáé. Levegõt minden magyar igényel, de nem huzat formájában. A Kárpát-medence huzatos.
- A magyar a tartós fogyasztási cikkek kategóriájába tartozik.
- Olcsó magyarnak híg a leve!

Esterházy Péter
filoszemitabélus 2016 júl. 17. - 16:34:45
(3/39)
Nagy hasonlóságot látok és nem csak külsõben. Vajon rokonok?
Edmond Dantes 2016 júl. 14. - 19:33:16
(2/39)
Cak 2. hozzászólás itt s egyben a vég is: ma örökre elment.
pingvincorpse 2008 nov. 10. - 15:47:38
(1/39)
Az egyetlen magyari író amely ember mûveit 50 emberbõl 37 szeret és 20 nem ért. Direkt írtam így hiszen hihetetlen ötletgazdag író, és halászó ember.
Hrabal könyve filmre kellene vinni.