Merryweather 2012 júl. 30. - 13:04:13
(138/158)
Múlt héten neki futottam másodszor, bár már lassan egy éve megvan. Télen már megnéztem egyszer de akkor igazából csak elütöttem vele az idõt hogy romantikus, angol, kosztümös mese de jó lesz. Közben olvastam Gaskell-tõl, igaz ezt pont nem. Nagyon tetszik. Szürke, koszos, reménytelen, nyomorúságos, de nagyon jó. Néztem volna még egy darabig. Csak a vasútállomás rész nem tetszett. A viktoriánus korban egy lelkész lánya, de egyáltalán semmilyen nõ a prostituáltat kivéve nem csókolózott nyilvános helyen. De ezt már említették elõttem. Nekem Thorton karaktere szimpatikus. Az elsõ jelenetben is. Egy lapon sem lehet említeni Mr. Darcy-val, persze tudom, más kor, más író, más látásmód, értékek, környezet... de akkor is. Higgins karakterét is kedveltem és Mr. Bell-t. Fanny meg üdítõen ostoba volt. Két irritáló személy számomra Mr. Hale és Mr. Lennox. Mr. Hale annyira tehetetlennek és butának tûnt hogy teljesen kiborított. A kedvencem a SPOLIER!- lánykérés. Egy esõs õszi estén biztos elõveszem még. Jobb lenne ha a regényeket inkább minisorozatként dolgoznák fel.
9/10
sanderb 2012 febr. 16. - 13:15:49 9/10
(137/158)
Nem vagyok sorozatpárti, de ezt a minisorozatot nagyon élveztem, s örülök annak, hogy egy ilyen regényt nem akartak cirka 100 percbe sûrítve filmre vinni. Végig érdekes és élvezetes volt. A lehetõ legtöbbet megtettek azért a készítõk, hogy maximális adaptáció szülessen.
Szerény véleményem az, hogy sok regényt kellene hasonló terjedelemben feldolgozni, s akkor jóval tartalmasabb, részletgazdagabb, teljesebb filmes élmények születnének. 10/9
10/10
csikosi 2011 dec. 30. - 11:57:54 10/10 Előzmény Kárpáti Éva
(136/158)
Igazad van most már énis nézem, gondolom ezután ugyanabban az idõben adják le!
Eddig azért nem láttam, mert állandóan változtatták az idõpontokat.
BUÉK NEKTEK.
10/10
Kárpáti Éva 2011 dec. 29. - 21:31:40 10/10 Előzmény csikosi
(135/158)
Részemrõl nagyon örülök neki, hogy ismét leadják, mivel még egyszer sem sikerült végignéznem mind a 4 részt (a 3-at pl. sosem láttam, a 4-et is csak félig), most nagyon ügyelek rá, hogy megnézhessem. Köszönöm a Story4-nek!
10/10
kats 2011 dec. 27. - 16:33:55 10/10 Előzmény Ghanima
(134/158)
Bocsánat, nem vettem elõbb észre a választ. Tényleg csináltak már az Ida regényébõl 2 filmet, de mindkettõ BOTRÁNYOSAN rossz. Nagyon örültem, amikor rájuk találtam, de az elsõt teljesen átírták, a másik pedig vmi harmatgyenge tévéjáték volt, ami kb. egy szobában játszódott.
10/10
offtopic
csikosi 2011 dec. 27. - 12:38:30 10/10 Előzmény med
(133/158)
Na ez is újra kezdõdik, mikor már más adó leadta végig.
Sajnos nagyon sok az ismétlés, kevés az a film amit még majdem egyszerre, vagy 1-hónap múlva újra adnak!
Nekem ez a véleményem, nem tudnak új lehetõséget nyújtani, mivel a pénzbe kerülnek.
Viszont a 10-percenkénti reklámot nem felejtik el.
10/10
med 2011 dec. 20. - 09:30:54 10/10
(132/158)
aki szereti Gaskell regényeit, nézze meg a Cranford-ot, pár nap múlva kezdõdik a Dunán
gaalj 2011 szept. 18. - 09:49:58
(131/158)
A filmsorozat és Richard Armitage magyar rajongói oldala új életre kelt!
Mindenkit szívesen látunk, gyertek beszélgetni!

http://z8.invisionfree.com/Richard_Armitage/index.php?act=idx
baratfule 2011 szept. 07. - 19:44:40
(130/158)
Többször olvastam a könyvet és még többször láttam a filmet, de szerintem nem durva az eltérés a könyvtõl. Thornton mondjuk az elsõ részben erõszakosabb, mint a könyvben. De ha meg nem ilyen, nem értjük meg Margaretet, hogy miért irtózik tõle. (mert más világot élünk)
Az utolsó jelenet meg kifejezetten tetszik. :)
yannfan 2011 szept. 06. - 12:06:32
(129/158)
Uhh...én még mindig a film hatása alatt vagyok...nem olvastam a könyvet, de bizonyára az is nagyon jó. A Mr. Thortont játszó színészre elsõ pillantásra azt hittem, hogy Hugh Jackman az, vicces...De nagyon szép az egész sztori is, és az is jó h kicsit földhözragadtabb(persze jó értelemben), mint a BB (nálam az a No.1, de ez lényegtelen).Aki még nem látta, annak csak ajánlani tudom...
farkaskitty 2011 aug. 24. - 11:56:01
(128/158)
Boldog 40. Szülinapot Richard Armitage!!! (Kicsit megkésve...)
Egyébként remek a film, egyik nagy kedvencem :) Még nagybátyám is megnézte, aki nem szereti ezeket a romantikus filmeket. A "nézz vissza, csak még egyszer nézz vissza" jelenet, az felejthetetlen. Tavaly végigjártam fél Pestet, hogy a DVD-re ráakadjak, aztán megrendeltem itt a neten :D
Cameron66 2011 aug. 18. - 14:09:35
(127/158)
Azóta elolvastam a könyvet és itt a véleményem: http://blogolok.ingyenblog.hu/?p=120
Cameron66 2011 júl. 22. - 20:13:37
(126/158)
Nekem tetszett. Nem értek egyet azokkal, akik azt mondják, hogy jobb, mint a Büszkeség és balítélet. Én azt is nagyon szeretem, de ezt a két történetet nem lehet összehasonlítani. Talán még, ha esetleg egy korban játszódna akkor talán. Csak azt mondhatom, hogy nekem mindkettõ tetszett. Bár néha Margaret tényleg bambán bámul és az, ahogy John Thornton verekedik az durva, bár itt egy hozzászólásban olvastam, hogy a könyvben nincs benne. Thornton tényleg szépen tud mosolyogni. Én õt inkább 3. Mr.Darcynak választanám (Matthew Macfadyen és Colin Firth után). Zenéje jó. Érdemes megnézni én ajánlom! Színészek is nagyon jók, fõleg az utolsó jelenetben (úgy röhögtem Henryn, hehe ezt megkapta, én Thortonnak szurkoltam).
darcliz 2011 júl. 21. - 19:47:12
(125/158)
Többen is megjegyeztétek, h nem igazán könyvhû a történet és igazatok van. Én olvastam a könyvet, láttam ezt a sorozatot.

De amit, sztem, a lehetõ legkönyvhûbben ad vissza ez a történet, az a gyári munkások életkörülményei, a munkaadókhoz fûzõdõ kapcsolatuk és az, ahogyan küzdenek a saját maguk által igaznak hitt dolgokért. Aki olvasta a könyvet, az sztem, mindenki rájött, h az írónõ nem a szerelmi szálat akarta elõtérbe helyezni, nem egy szerelmi történetet akart elmesélni, hanem pontosan azoknak a szerencsétlen mukásoknak az életét akarta az utókorra hagyni. Ez a könyv olvasása közben nagyon szépen érzõdik! A szerelmi történet pedig annyira eltörpül, h szinte észre sem veszed. Emlékszem, néhol 5-10 oldalon keresztül nagyon részletekbe menõ leírásokat tartalmaz a regény a dolgozó emberek életérõl, bajairól. Ha angol oldalakon rákerestek akkor láthatjátok, h inkább történelmi regénynek nevezik, mint romantikusnak.

Viszont, a film inkább romantikus történetet ad vissza. Ami nem baj, sztem, én kedvelem a romantikus, kifejezettem a kösztümös filmeket, de, egy de szócska csak odakerül a mondatom végére, m ez által már nem ugyanazt a történetet kapja a nézõ és az olvsó. Ezt tudjuk be annak, h a mai igencsak érzelemszegény világban egy érzelemekben gazdag, elõször plátói, majd a nézõk szeme láttára viszonzott szerelmi történet igencsak vonzóbb, mint egy éhezõ és nyomorban élõ munkások életét bemutató film ... sajnos, EZ a való világ ... (azt csak zárójelben jegyzem meg, sztem, mindezektõl függetlenül, nagyon valóságosnak tûnt a nyomor és szegénység, hihetetlen korhû, sztem!)

Angliában egyébként a második Mr. Darcynak kiáltották ki a Thorntont alakító férfi fõszereplõt, nem is csodálkozom rajta! Nekem tetszett az alakítása és a karaktere, ja, és nem legutolsó sorban õ maga is .... :-)
Prüntyütyû 2011 júl. 04. - 14:35:08
(124/158)
Nagyon unalmas, pedig szeretem a kosztümös filmeket és a fõszereplõnõ buta arca, komolyan mondom elviselhetetlen.
10/10
hotinna 2011 júl. 04. - 14:31:27 10/10
(123/158)
Ez egy igazi szép film. Imádtam végig! :)
10/10
Zizibizi 2011 júl. 03. - 13:56:08 10/10
(122/158)
Nagyon kellemes film volt, több részen keresztül is el tudtam volna még nézni!Ékes bizonyítéka annak, hogy vérfolyás és össze-vissza repkedõ testrészek nélkül is lehet jót alkotni!
Ghanima 2011 jún. 25. - 20:50:51 Előzmény kats
(121/158)
Az Ida regényét kétszer is megfilmték: elõször 1934-ben, Ágay Irénnel és Jávor Pállal, aztán tévéfilm készült belõle 1974-ben, Venczel Vera és Oszter Sándor fõszereplésével.
komuvesa 2011 jún. 24. - 13:41:07 Előzmény hunyadig
(120/158)
Valóban nem az, ezt Elizabeth Gaskell írta.
10/10
kats 2011 jún. 22. - 21:42:24 10/10 Előzmény zsorzsika
(119/158)
Én is mindig arra gondolok, h az Ida regényébõl milyen jó kis romantikus filmet lehetne kihozni:) A film egyébként nagyon jó, annak idején sokszor megnéztem, de remélem, nem a moképes szinkronnal adják, mert az borzalmasan elrontotta...