10/10
cz sándor 2019 ápr. 28. - 12:09:43 10/10
(116/136)
, az emberi tűrőhatár: egy vékony vonal választja el a gazságot az igazságtól,. ez a film a hétköznapi élet nem éppen egy hétköznapi oldalát mutatja be , ami sokunknak ismerős és mégis életidegen ,.
10/10 ( Kötelező )
10/10
olcsibácsi 2019 ápr. 13. - 15:08:42 10/10
(115/136)
Zseniális! :D
Ajánlom mindenkinek aki nem egyszerű kétbites gondolkodású!
10/10
hatodik lenin 2018 júl. 29. - 18:06:03 10/10
(114/136)
neked mi a problémád? nem érted meg,h ne idézgess!?ostoba némber
Ja..Darín kiváló, mint mindig..
sofi 72 2018 jún. 28. - 06:23:56
(113/136)
Régen láttam, de tegnap eszembe jutott. Fantasztikus alkotás. Nekem szinte mindegyik epizód egyformán tetszett. Az "Összeomlás" ugrott be róla, mert ebben is a legtöbb történet a zéró toleranciáról szól, illetve arról a pillanatról, amikor elértük a tűréshatárt, és míg a való életben maximum káromkodunk egyet magunkban, addig "itt" megteszik a szereplők azt, amit szinte mindenki elképzel, ha megtelik a pohár.... Jókat vidultam rajta, mellette meg volt jócskán borzongás, és döbbenet, persze végig ott kattogott az agyamban az a bizonyos "mi volna ha én is..." :D Az éttermes sztoriban ráadásul egy ismerősöm alteregója bukkant fel, így az könnyesre röhögős lett. Fel is hívtam utána. :D Részemről 10/10. Örök darab, és az biztos, hogy azóta óvatosabban rázom az öklöm a kocsiban a másik autósra.... ;) Groteszk, fűszeres, különleges, kötelező darab azoknak, akik szeretik ezt a műfajt.

9/10
Trap 416 2018 márc. 16. - 17:34:10 9/10
(112/136)
Valóban hiba ezt komédiaként feltüntetni. A szatira, a dráma és a fekete komédia jobban behatárolja, bár elég nehéz egy műfajt választani a filmre, mert minden résznek más hangulata van, annak ellenére, hogy az összes iszonyat beteg. Elejétől a végéig beszippantott a film, az utolsó rész lett szerintem a legjobb, de mindegyik kiváló. Egyik kedvenc filmem. 10/8.5
10/10
Gollam247 2017 szept. 09. - 09:28:48 10/10 Előzmény csengõzolivagyok:)
(111/136)
Azért, ha belegondolsz az utolsó jelenet sem volt elõször "tükörsíma", inkább összetört tükör lett belõle. xd..
De amit leírtál azzal egyetértek, a film azt próbálta bemutatni, hogy ha minden bennünket ért igazságtalanság, sérelem miatt megpróbálnák elégtételt venni (kicsit a józan észt sutba dobva) hova jutna a világ, egyáltalán szabad-e, megéri-e önbíráskodni.
Elsõre nem tetszett annyira a film, de aztán nagyon megkedveltem.

A fanyalgók meg szerintem már fel sem ismerik, ha látnak egy egyedi jó filmet, mert, már annyira ki lett lúgozva az agyuk a sok képregénnyel és horror-filmmel, meg fantasy-val.
9/10
olahmiki1959 2017 szept. 09. - 07:41:02 9/10
(110/136)
Kitûnõ film, fordulatos, szórakoztató, meghökkentõ, nyomasztó, pörgõs, elgondolkodtató.
Egy pillanatnyi üresjárat nincs benne, végig fenntartja a feszültséget, a nézõ érdeklõdését.
Nagyon tetszett!
Ákilla 2017 szept. 08. - 06:50:25
(109/136)
Életemben nem sok filmrõl jöttem ki a moziban, de ez az volt. Tudom, ha azt mondom ne nézzétek meg, akkor méginkább megnézitek, de ez az a film amely elé nem szabad leülni, ha van még béke és nyugalom a szívetekben. Nem is értem, miért tûzi mûsorra pont a Duna TV? Ez az a film, amelyre a korhatárt 150 évre állítanám be. Szerintem a film megjelenése óta sok ember életének kioltását motiválta (pl. Germanwings gépének katasztrófája).
1/10
geobalu 2017 aug. 21. - 21:05:02 1/10
(108/136)
Kövezzetek meg érte, de ez a film egy nagybetûkkel írt SZAR. Köze nincs a vígjátékhoz, egyszer nem röhögtem el magam a két óra alatt, picit sem szórakoztatott, inkább nyomasztott és a vérnyomásomat emelte meg a végére. Egyszerûen nem értem hogy lehet ilyen SZART kiadni. Egy értékelhetõ jelenet nincs benne, semmi. Egy nagy nulla. Biztos bennem van a hiba, de életem eddigi top3 SZAR filmjében benne van.
matezinho 2017 máj. 29. - 10:20:16
(107/136)
Nagyon jó film, de egyáltalán nem vígjáték.
10/10
Missa 2017 febr. 26. - 20:19:28 10/10
(106/136)
Meglepõ film, de jó.
Engem a kb. 30 éve az MTV-n sugárzott, Roald Dahl féle Meghökkentõ mesékre emlékeztetett. :-)
mapk 2017 jan. 08. - 00:24:19
(105/136)
Ha ki akarsz baszni valakivel, nézesd meg vele hétvégén, garantáltan visszaszoppantja a hétköznapokba. :D Ha szerencséd van, még errõl is álmodik.
csengõzolivagyok:) 2017 jan. 07. - 11:02:41 Előzmény majorita
(104/136)
A rendezõ valószínûleg pont ezt akarta elérni,amirõl te írsz, azaz,hogy az emberek még sokáig gondolkodjanak a filmen.
Szerintem az emberi pitiánerségrõl is szól, hogy mennyire nem tudunk elengedni dolgokat.

Spoiler!
Az utolsó történetet kivéve,ott mindkét fél elengedi a problémát és el is marad a tragédia.
Spoliler vége.

Kétségtelenül nem egy sablon mozi, szerencsére.
Jó ötletek, nagyon ügye megvalósítás, egészen extrém látószögek, nálam 10p :)
elemes 2017 jan. 07. - 05:55:48 Előzmény majorita
(103/136)
Bosszúfantáziákat gondolt végig és filmesített meg.
arajanlat 2017 jan. 07. - 01:24:31
(102/136)
Ez a film egyszerûen perfekt. Nem tudom mikor találkoztam utoljára ilyen minõséggel, mostanság nem gyakori sajnos. Zseniális, ez az ideillõ kifejezés. Mindenesetre a rendezõ kollégán eztán fajta fogom tartani a szemem, kíváncsi vagyok mit tud ezután még letenni az asztalra. Hogy magasra tette a lécet, az biztos.
freek82 2016 nov. 25. - 14:34:39 Előzmény Sz23
(101/136)
Szia!

SPOILER SPOILER
********************************
Az lett a vege,h vegulis a megallapodas megkottetett a felek kozott a kevesebb penzert (asszem vegul 1 millio mindenkinek es azt elosztjak maguk kozott,szoval amit a csaladfo utoljara mondott a furdoszobaban)
A zarojelenetben latszik amint nem a fiatal fiut viszik el, hanem maradt az eredeti forgatokonyv, h az oreg magara vallalja. Amikor meg kilepnek a hazbol es a sajtosok tomegeben vki kalapaccsal kezdi utni, onnan mar a nezo fantaziajara van bizva a befejezes. Magyaran vagy ott helyben megoli a tagot, vagy a bortonbuntetes a sztori vege.

******************
SPOILER VEGE

Nekem az autos vita az ut szelen es a fentebb emlitett sztori tetszett, de jo volt az egesz film, nem tunt 2 orasnak:)
9/10
Sz23 2016 okt. 25. - 23:27:09 9/10
(100/136)
Segítsen már vki, akár privátban is, hogy ne spoilerezzünk: az utolsó elõtti (fiú megmentése) történetnek mi lett a vége? Azt nem sikerült felfognom.
Amúgy nagyon jó kis történetek ezek, jó film lett! :)
9/10
majorita 2016 aug. 24. - 12:37:35 9/10
(99/136)
Szerintem ez tipikusan moziklubba való film, ahová a rendezõt is meghívnám. Nagyon kíváncsi lennék az õ véleményére. Mert nekem van egy elgondolásom arról, mit akart a rendezõ kifejezni a filmmel, de olvasva a teljesen eltérõ véleményeket, hozzászólásokat, talán nincs is igazam. Például vitatkoznék az olyan meglátással, hogy apró bosszúságok hogyan nõhetnek elefánt méretûvé, és hasonlók. Meg hogy képtelen történetek. Nekem nagyon tetszett a film, de nem vígjátékra számítottam, amikor elkezdtem nézni. Ugyanis 18 éves lányom látta moziban, és neki nagyon nem tetszett. Elõre felkészített engem, hogy "ettõl nagyon rosszul fogok aludni". Ami részben beigazolódott, mert valóban rosszul aludtam, a filmen járt az agyam egész éjszaka. Azért volt egy-két jelenet, amikor a kevesebbet mutatva talán még nagyobb hatást lehetett volna elérni, pl. a vértócsa. Pont az ilyen jeleneteknél lennék kíváncsi az alkotók véleményére, miért pont így, ennyit, stb. Egyes hozzászólásokhoz képest én teljesen másképp látom a az egyes epizódokat, szerintem egyáltalán nem képtelen történetek. Az életben mindegyikre számos valós példa akad, már az elsõ repülõs epizódra is. Amikor a valóságban a német pilóta hegynek vezette az utasszállító gépet, ezzel 150 ember halálát okozta. Annyi eltéréssel, hogy õ nem gyûjtötte a gépre azokat az embereket, akik élete során valós, vagy vélt sérelmeket okoztak neki. Vagy az autós üldözéses epizód: hányszor lehet olyat hallani, hogy hasonló helyzetben a vezetõ kipattan a kocsijából elõkapott fegyverével, amit aztán használ is? És arról még nem is beszéltem, hányszor vagyunk olyan helyzetben az életben, amikor a filmben láthatóakhoz hasonló megoldásokon fantáziálunk, aztán szerencsére nem lesz ilyen végkifejlet. Rengeteg gondolatot elindított ez a film bennem.
9/10
majorita 2016 aug. 24. - 10:03:55 9/10 Előzmény mummus
(98/136)
Azért nem nevezném apró nézeteltérésnek, hogy az uzsorás tönkretette a családját, öngyilkos lett miatta az apja. Vagy az elsõ, a repülõs jelenet, ahol az egész életébõl összegyûjtötte azokat az embereket, akitõl vélt, vagy valós sérelmeket szenvedett el. Vagy a megcsalás. Azért ezek nagy tragédiák egy ember életében. Egyébként igazad van, valóban elgondolkodtató film, hatása alatt van a nézõ sokáig.
10/10
tesz-vesz 2016 aug. 07. - 12:54:59 10/10
(97/136)
egy eredeti film, egy percig nem unatkoztam. még ha úgy is tûnik, hogy nem minden történetnek van értelme, de jók a színészek és a szinkron, a feszültség minden kis történetben benne van.
több kis történet, mint a Dekameronban.