5/10
NN153 2015 febr. 08. - 15:02:04 5/10
(36/136)
A film nem vicces, ellenben nyomasztó és erõszakos. Nincsenek rokonszenves karakterek benne, nincs kivel azonosulni. Mindezek okán csak feszengtem végig, sûrûn nézve az órámat, pedig nem volt unalmas a film.
230e 2015 febr. 06. - 09:05:33 Előzmény Virgil80
(35/136)
Egyetértek, ezt vígjátéknak hívni erõs túlzás, vagy nagyon beteg. A barátnõm spec egyes részeknél majdnem kiment, nem találta szórakoztatónak.

***spoiler***
Sok olyan téma volt, ami mintha itthon lenne.
A repülõ és a bombaszakértõ vonala amibõl több kellett volna, bár a bombaszakértõ témához hasonlót már lehetett olvasni egy Forsyth novellában. Az autós és az autóbalesetes amibõl kevesebb kellett volna, bár pont ezek voltak azok, ami valósabbnak tûnhetnek. Az esküvõ nem volt rossz, kicsit Kusturicára hajazó , a kajáldás pedig mint egy King történet.
***spoiler vége***
Dzsonszi 2015 jan. 26. - 11:09:25
(34/136)
A fanyalgó vélemények számomra tanulságosak. Az agyzsibbasztás kis Hazánkban elérte Amerika szintjét. Ha nem az történik, amit a nézõ akar, akkor már nyafog és le is írja. Hal Hartley víziója meg fog valósulni (A hétfõi lány).
A pécsi klubmozi minõségérõl azért volna nekem is észrevételem. Ez egy olyan film, amire figyelni kell, nem lehet felületesen nézni, ha kimarad a mondatból két szó, az egész további értelmét veszti. Nos ebben a pécsi moziban nem tudom mirõl vetíthették, valószínû valamilyen elektronikus kütyürõl, amikor egyre jobban feszült a bonyodalom, pont akkor esett szét a kép, és 10 másodpercek kimaradtak.
10/10
Virgil80 2015 jan. 26. - 09:48:48 10/10
(33/136)
Zseniális film! Kõkemény társadalomkritika. Semmiképpen sem vígjáték (nem is értem miért ezt a besorolást kapta), ennek ellenére sok humor van benne, szórakoztat, megbotránkoztat, megérint.
Edmond Dantes 2015 jan. 17. - 15:30:30
(32/136)
Meri valaki állítani h õ ismeri a nõi lelket? :) de komolyra fordítva a szót, beláttam h a film erényei pont azok lehetnek, amiket én itt (23)-ban felsoroltam, mint nemszeretem elemeket. Csak ismételni tudom magam = (31) = "hiba" bennem lehet=nem az én világom. Azóta kicsit már megbékéltem vele, nem a jelölés miatt, jó dolog a feledés...
10/10
zenitt 2015 jan. 17. - 14:04:34 10/10 Előzmény Edmond Dantes
(31/136)
ha szerinted túlzott volt a nõ reakciója, akkor nem ismered a nõi lelket :) de komolyra fordítva a szót, ha egy abszurd (humorú) filmrõl beszélünk, akkor ne lepõdjünk már meg, ha valami túlzó vagy nem valósághû. ez az abszurd lényege, szerintem azt mutatja meg a film, ami a fejünkben lejátszódik ilyenkor, hogy belelöknéd a másik nõt az üvegbe, felrobbantanád a parkolótársaságot, kirángatnád az ügyintézõt, bemutatnál a lassú sofõrnek az autóúton, és sorolhatnám. ezeket általában nem csináljuk meg, de gondolunk rá. és nekem jó volt nézni, hogy "mi lenne ha". mert minden ember gondol ezekre, aki azt mondja, hogy nem, az hazudik.
gladiolus 2015 jan. 16. - 12:54:06 Előzmény Edmond Dantes
(30/136)
Igen, én is olvastam valahol már korábban, hogy lehet, hogy jelölni fogják, azért merült fel bennem a gondolat.
Edmond Dantes 2015 jan. 16. - 09:32:43 Előzmény gladiolus
(29/136)
Tévedtem és gratula neked! Tegnap Oscar-díjra jelölték a "legjobb nem-angol nyelvû film" kategóriában. Mivel sokakkal ellentétben nem becsülöm le Oscart, a hiba bennem lehet, másrészt azt is jelzi a jelölés h odaát igenis vevõk a megszokottól eltérõ hangvételû, egyéni hangulatú és vonalvezetésû filmekre.
Edmond Dantes 2015 jan. 14. - 10:20:34 Előzmény gladiolus
(28/136)
Hááát..nekem nem egészen ez jött át. Muszáj spoilerezni ezt is.
Oscart v jelölést egyébként nem gondolnék, nem az a zsáner és még szkeccsfilm is.

***spoiler***
Sztem a nõ egész hozzáállása egy nagyon eltúlzott reakció volt, nem pedig a megbékélésük megalkuvás. Pasi a házasságuk elõtt nõzött: elég gyakori. Valszeg már járt késõbbi feleségével és még akkor is félred**ott. Ilyent is láttunk már, nem keveset. Meghívta egyik-másik lepedõcsaját a lagzira: kicsit bizarr/nem elegáns, de asszem nem mint a szeretõi voltak ott (kolléganõk?). Ehhez képest ez a klinikai esetbe forduló, késes-üvöltõs-szakáccsal kikezdõs-õrjöngõs viselkedés masszív túlzás, moziban abszurd/bizarr film noir-kategória kb mint a többi epizód. Pasi valszeg azért nem hagyta ott, mert (ezt nem írtam eddig) feleség kisemmizéssel, feljelentéssel fenyegette a végsõ nagy jelenet elején, a pasi valamilyen eltitkolt adó- vagy milyen ügyei miatt. Lehet h ettõl még jobban utálni fogod a pasit? :) mert ez fontos motívum lehetett h végül minden rendezõdik=egybekelnek azaz se le nem szúrja, se ott nem hagyja asszonykát. Sztem idõben meg kellett volna beszélniük az egészet...de akkor nincs film.
***spoiler vége***
gladiolus 2015 jan. 14. - 09:39:04
(27/136)
Köszönöm, hogy megírtad a tartalmat, remélem, nem lesz bajunk belõle, de a Spoilerrel nagyon is szabályosan jártál el, úgy gondolom. :-)

Hát igen, akkor ez az utolsó mese valóban méltán mutat görbe tükröt a társadalom számára okulás gyanánt, és valóban megkoronázza a többi mese által elindított láncolatot. Meg kell hagyni, van ennek a filmnek mondanivalója, én már aludtam rá, és túl vagyok az elsõ felháborodásomon, habár amiket elõször írtam, most is érvényesek. Mélyebb ez annál, hogy egyszerû vígjáték legyen.

Eme utolsó becses darab úgy gondolom, méltó bemutatása bizonyos nõk ostoba megalkuvásának, amivel egy ilyen elcseszett, de magát alfahímnek tituláló fércfinek az elsõ adandó leteperéskor megbocsátanak, amennyiben megfelelõ számú bankó lóg ki a nadrágjuk zsebébõl, vagy innen onnan. Erpsze lehet, hogy tévedek, és enm ezért bocsátott meg, de sok esetben ez a fõ ok.
Akár így, akár úgy, véleményem szerint ebbõl normális, kölcsönös szereteten, õszinteségen és tiszteleten alapuló értékes házasság nem lesz, csak esetleg további vad döngetések, meg a látszat és az anyagi biztonság fenntartása. Mint ahogyan az sok esetben történni szokott.

Azt gondolom, ez a film, sajátos stílusban ugyan, de igencsak megragadta a társadalom belsejében feszülõ bomlasztó erõket, s mint ilyen, valóban méltán jelölhetõ még akár Oscar díjra is.

És talán ide illik most ez a Müller Péter idézet, de írhatta volna más is, nem lényeges, ki írta, csak az számít, hogy igaz, és engem megfogott:

"A legtöbb nõ nem tudja a méltóságát megtalálni. Ez a sok évezredes kiszolgáltatottság eredménye. A férfitól függ, õ mondja meg, kicsoda, értékét õ adja neki – boldogsága a férfiak szemében tükrözõdõ képétõl függ.

Önérzetes nõ a legnagyobb ritkaság. Néha megrémülök, milyen megalázó helyzetben éltek, s hogy ezt milyen sokáig tûritek. Valójában minden nõ: királynõ. Önmagának ad rangot, és sohasem bocsátkozik méltatlan kapcsolatokba."
Edmond Dantes 2015 jan. 13. - 17:07:51
(26/136)
Utcsó epizód: részben megírja a fenti ismertetõ, többet róla ld alul spoilerben.

OFF
Filmnézés: és még meg is küzdöttem, ezért! Artmoziban már csak elsõ sor, nem kell, mert nyaktörés nem kell, ott feliratos lett volna. Gyorsan át multiba, szinkronos, még volt pár szóló jegy, végül sikerült egymás mellé navigálódni. Multiban azért már tényleg magas zsiráf kell h takarjon...szóval azzal nem volt baj.

ON
***spoiler***
szóval utcsó rész: ahogy az ismertetõben az utcsó mondat. Menyasszony ill már ifjú feleség lagzi kellõs közepén jön rá és rémísztõ botrányt csinál, férjjel, barátnõvel, családdal, mindenkivel, szétcs*szi az egész lagzit, szó szt tör-zúz, tetõre menekül a világ elõl, ahol ácsorog egy rút, középkorú szakácsféle, aki vigasztalgatja, "majd késõbb rendbe jönnek a dolgok" stb, nõ kikezd vele dühbõl-dacból,igen, a rúttal, aki már éppen meg is döntené ott a tetõn, amikor hûtlen férj utoléri fent, gyere le,beszéljük meg stb. Vissza bálterembe, ahol a lagzi és a násznép romjai közt a balhé folytatódni látszik, pasi meghúzza a pezsgõsüveget, nagy kést vesz a kezébe, megfagy a levegõ...de csak az esküvõi tortát szeli meg a késsel, megeszik egy szeletet két pofára, vészjósló arccal+késsel közelít asszonyához, mintha... de amikor odaér, eldobja a kést, int a zenekarnak, zene indul, táncra kéri asszonykát, tánci, tánci, aztán egyszer csak hopp! fel az asztalra, a megszelt wedding cake mellé és annak rendje s módja szerint elkezdi jól döngetni a nõt, násznép maradéka lassan ki/el, vége. Heppiend. Az egész filmnek akar sztem vmi pozitív végkicsengést adni, de nem biztos. Így elolvasva nem is rossz, mi?
***spoiler vége***
gladiolus 2015 jan. 13. - 12:10:54 Előzmény Edmond Dantes
(25/136)
Hát igen, a Te helyzetedben kínos lett volna a menekülés. De állítólag a vége volt a legjobb. Én valahogy mindig alapból a szélére ülök, hogy még véletlenül se korlátozhasson senki sem a szabadságom gyakorlásában. :-)Mert bármi történhet, és akkor tényleg komplett sort kell felállítani, és az az emberi társadalom egyik fele számára udvariatlan, mások gátlástalanul megteszik. És utóbbiak vannak többen. :-)Engem néha még megzavar, ha valakit esetleg zavarok.

Régen voltam moziban, és valahogy most, hogy újra elmentem, rájöttem, hogy miért is, mert kényelmetlen. Sok szempontból, és ahogy vénülök, a kis személyes komfrotérzetemhez kezdek egyre jobban ragaszkodni. Rigolyás lettem, vagy mi.

Na a lényeg, hogy mivel a szélén ültünk, ötpercenként felállítottak, mert mindenki a hátsó sorba, és annak is a legbelsõ zugaiba nyomult, hogy miért, számomra rejtély. Be a sarokba, a nagy sötétségbe? Na nem. Én ott sosem kapok rendesen levegõt:-)
Pedig a sorok többsége igen foghíjas volt, mehettek volna lejjebb is, bár tiszta sor, hogy az elsõ négy öt sorba senki sem szeret ülni, mert nyaktekervényt megerõltetõ mutatvány a film onnan történõ sasolása. Azt hiszem, eme moziban kb. 10 sor volt összesen.Mi az utolsó sor 1.2. székén ültünk, remek hely, közel a kijárathoz. Én szeretem.

Elõttem zsiráf ült, és mindent kitakart, dehát ez össze szokott jönni, szinte kivétel nélkül.Már meg sem lepõdtem. És néhány emberre elég sûrûn rájött az a a kényszer, hogy a sorokat felállítva kivonuljon, aztán kisvártatva visszajöjjön. A kis veseproblémás-dehát ha menni kell, menni kell. Miért divat a mozifilmeknél az antiszinkron?

Igazából én már végignéztem volna a filmet, nem szeretem csak úgy félbehagyni a dolgokat, de szeretett Társam úgy döntött, hogy húzzunk el. Hát kénytelen voltam. Egyébként van itt valaki, aki priviben hajlandó akkor már megosztani velem, mirõl szól az utolsó mese? Mert sajnos lehetetlen bárhol is elérni, és mostmár érdekelne.
fuad 2015 jan. 11. - 23:23:03
(24/136)
Szerintem nagyon jól elvitte abszurdba, eltúlozta azokat a mindennapi bosszantó ügyeket, amelyik közül legalább egyik már mindenkivel megtörtént. Elsõ rangú színészekkel, nem nagyon volt üresjárat a 2 óra alatt, 2 történetnél még happy end is volt, ha úgy tetszik. nekem 9/10
7/10
Borz Elek 2015 jan. 11. - 19:34:25 7/10
(23/136)
Nekem tetszett. 7/10. De egy év múlva majdnem biztosan már össze fogom keverni ezeket az epizódokat a Mesék a kriptából bármelyik epizódjával. Szóval jó volt, de nem nagyon. Olyan, mint ledarálni egyben a Black Mirrort, csak az sokkal jobb.
10/10
botta-melinda 2015 jan. 11. - 15:29:38 10/10
(22/136)
Dehogynem vígjáték!
Az ember elmosolyodik a csavarokon, a megoldásokon, magában pedig jót nevet az emberi természeten, ami igenis, ilyen!
A film groteszk humorú, nem egy "Dumb és Dumber", nem is egy "Mrs. Doubtfire", a humornak is több mûfaja van!!!
Edmond Dantes 2015 jan. 10. - 22:36:40
(21/136)
Most jöttünk haza a filmrõl és nem akarok "aludni egyet rá". Én úúútáltam ezt a filmet és ezt még nem nagyon írtam így, expressis verbis. Valójában az elõzõ hszók mindegyikének igaza van/lehet: imádja-gyûlöli, muszáj megnézni-nézhetetlen, legjobb-legrosszabb, vígjáték-nem az stb. Nálam az a helyzet h nem olvastam el az ismertetõt, nem tudtam h "szkeccsfilm", nem szeretem. És hát a film maga: mindennapi és nem-mindennapi gonoszságok, amik egyike-másika velünk is megesik-megeshet meg szürreális rémálmok, szó szt útszéli meg városi autós apokalipszis, transzcendentális õrjöngés és sok más egyéb, mindez nyakon öntve méretes adag abszurddal, éjfekete humorral és éjfekete nem-humorral...folytassam? Inkább nem. Na ezek nem jönnek-jöttek be nekem. Lehet szeretni? Mindent lehet szeretni.

Leginkább gladiolusszal értek egyet, csak én falnál ültem, végignéztem, nem szeretek komplett sort felállítani, pedig a "Két autós összekülönbözése.." (ld ismertetõ) jelenet után erõs késztetést éreztem.. Senkit nem tanácsolok megnézésileg se oda se vissza se el. Ja és Almodóvar(ok) "csak" producer(ek).
zebegényiek 2015 jan. 07. - 22:52:20 Előzmény Timkeee
(20/136)
Most, hogy ez egyik legnagyobb online portál szintén az év legjobb vigjátékaként hozta le ezt a filmet muszáj csatlakoznom az elõttem szólokhoz, akik azt mondták, hogy jó a film, de vígjátéknak egyáltalán nem mondható.

Ez a film nem vígjáték.

Az egész teremben egy-két beteg ember nevetett mások halálán és nyomorán.
A film túlságosan valódinak mutatja be az abszurdot, ezért nem lehet rajta nevetni, hanem megbotránkozni.

Nincs kiemelkedõ benne. Sõt a szkeccs film a világ legegyszerûbb mûfaja.
Mindenkinek van egy olyan sztorija, amit filmre lehetne vinni.Mégis ezek a történetek senkit nem érdekelnek.

Ez pont így van a filmmel is. Hol érdekel bárkit is egy 10 perces argentin történet, ráadásul ami abszurd?

Azért néztem meg, mert minden jegy elkelt arra a filmre, amit meg akartam nézni. Egy másik filmet kellett választani. Ennek a filmnek a plakátonján hatalmas villogó szines mozgó szagos betûkkel volt kiírva Pedró Almodóvar. Csak emiatt mentem be és sajnos felültem ennek a nagyon olcsó trükknek. A forgalmazónak külön köszönet az élményért.
Marcipáncica_ 2015 jan. 07. - 22:14:47 Előzmény gladiolus
(19/136)
Szerintem az utolsó két sztori volt az egészben a legdíjazhatóbb. Az autós már számomra is eléggé feszegette a határokat a másik kettõ pedig so-so elment. Szóval ha tudod, szerintem az esküvõs történetet azért majd pótold valahogy.
10/10
Timkeee 2015 jan. 06. - 10:29:31 10/10 Előzmény Fömi
(18/136)
A legzseniálisabb film amit valaha láttam!
Fömi 2015 jan. 05. - 12:41:44
(17/136)
Egy rendkívül szórakoztató, ötletes film, ajánlom azoknak, akiknek gyomorrákjuk van a semmirõl se szóló cgi moziktól, és szeretnénk hús-vér karakterek bõrébe bújva elmélkedni két órát a saját életükrõl.

Spoiler:

Nálam a film csúcspontja, amikor a család ügyvédje, az épp ártatlanul börtönbe vonulni akaró kertész, és az ügyész küzd vállvetve azért, nehogy kiderüljön az igazság, és mindenki megkapja a maga jutalékát.
Fél percenként jön a csavar, fordul a kocka (akárcsak az autós üldözésnél)

Spoiler vége

10 pontos film ez, sok ilyet még.