gladiolus 2015 jan. 05. - 11:51:01
(16/136)
Igen, bocsi, tényleg volt egy repülõs sztori is, csak az elején akkora volt a fészkelõdés a moziban, és ez a rész viszonylag rövid is volt, hogy el is feledkeztem róla, de igen, valóban, az a sztori nekem is tetszett.
1/10
lolow 2015 jan. 04. - 16:30:06 1/10
(15/136)
oly oly...mi ez?
10/10
Pankrisz 2015 jan. 02. - 22:35:07 10/10
(14/136)
Jól látszik, hogy valakinek vagy tetszik, vagy nem vagy 1-2 csillagot, vagy 9-10-et ér. Nincs középút, ez a lényege az ilyen filmeknek. Nem vígjáték, még véletlenül sem. De attól még egy nagyon jó film, jól felépítve. Csak a végén esett le, hogy nem is lesz kapocs a történetek között.
Általában értékelések alapján választok filemt, most sem csalódtam.
10/10
Zoltger 2015 jan. 02. - 11:31:13 10/10
(13/136)
Életszerû, nagyszerû alkotás. Ma készülök ismételten megnézni. Nálam is bekerült az abszolut megnézendõk közé. Persze értem én, hogy vannak akik nem értik meg a mondandóját. Nincs ezzel semmi gond. Nekik valószínûleg másra van szükségük. Különbözõek vagyunk, különbözõ igényekkel. Ha egy életszerû történetre vágysz és tudod értékelni az ilyen jellegû alkotásokat, akkor nagyon javaslom, hogy nézd meg!
gladiolus 2015 jan. 02. - 11:03:35 Előzmény zenitt
(12/136)
A közönség összetétele sosem egyforma, mint ahogyan az emberi lelkület sem. Lehetséges, hogy amikor Te ültél a moziban, olyan emberek verõdtek össze, akiket szórakoztat mások megalázása, tönkretétele. Én azt írtam le, amit nekem, bennem okozott, a szubjektív véleményemet. Egyszer egyszer lehetett röhögni, kínomban, valóban, de ez nem elég erõs ahhoz, hogy a mûfaj vígjáték legyen.

SPOILER*****
Az elsõ kis történetben nem értettem, miért vállal fel egy idõs hölgy ekkora áldozatot, amikor nem õ a közvetlen sértett. Ha csak nem azért, mert a börtönben meleg van és sajnos nem igazán megérdemelt, de biztos ellátás. Amiért jobb helyeken dolgoznak a rabok, de biztosa, hogy veszteséget termelnek, mert nem tudnak annyit dolgozni, amennyibe a rezsijük, kajájuk, stb kerül, viszont szerintem a társadalom is nagyrészt kénytelen kivenni a részét a rabok fenntartásából, akkor is, ha egyébként a privát életében saját maga számára sem tud eleget termelni, és ezt sosem éreztem igazságosnak. Ezen tehát nem tudtam röhögni.

A második történet kifejezetten gusztustalan volt, számomra ez volt a mélypontja eme kis alkotásnak, mivel ürülékeket is bemutatnak, ez azért még filmen is ritka. Természetesen alkotói szempontból magas szintû volt, mert élethûen mutatta be a mocskot.Az emberi természet ilyen fokú lealacsonyodása, amit a két pali egymással mûvel-számomra ismét csak nem volt röhelyes. És az sem, hogy netán egy jóérzésû gyalogos is elindulhat egy ilyen útszakaszon, és ilyesfajta atrocitások érhetik akkor is, ha netán nem szól be a másiknak. Ugyanis a lepukkant autós pasiban amúgy is megvolt az elégséges agresszió ahhoz, hogy másokat bántson.

A harmadik történet azt hangsúlyozza, hogy a gazdagok neurotikus, hisztérikus kisfiai mindenféle erkölcstelen témából zokszó nélkül kimászhatnak-és egy másik csoportból származó emberke tökéletesn ártatlanul elviszi a balhét, mert kénytelen, mert rá van szorulva. Ezt látjuk, érezzük nap mint nap, és megmondom õszintén, hogy ettõl sem folytogat a röhögés.

A negyedik sztori tetszett a legjobban, mert abban volt egy egészséges revans szerû érzés, bárhol is kötött ki a pasi, de mindenki egyetértett a cselekedetével, és néha, megmondom õszintén én is tudnék robbantani. Ez jólesett, de nem kapott szárnyára a röhögés tõle.

Az ötödik történetet már sajnos nem láttam, mert eljöttünk a moziból. Lehet, hogy ott kulminált végülis a mondanivaló, erõs vígjátéki elemekkel? Nem tudom, sajnos nem láttam.
SPOILER****

De összességében elmondható, hogy engem érzékenyen érint az agresszív, bunkó emberek mértéktelen, büntetlen, megtorlatlan élõsködése a társadalom nyakán, s ez a motívum az egész történeten végighúzódik, és ÉN NEM TUDOK RÖHÖGNI RAJTA! Bocsi!
10/10
zenitt 2014 dec. 31. - 00:02:12 10/10 Előzmény gladiolus
(11/136)
amikor én láttam moziban, térdét csapkodva, hangosan röhögött a közönség. lehet, hogy nem vígjáték, de szerintem az :D
1/10
szraplaw 2014 dec. 30. - 10:35:10 1/10
(10/136)
Életem legrosszabb filmje!!!!!!
Nagyon szar senkinek nem ajánlom,kijöttem a moziból 1 forintot nem ér!
2/10
GipszJákob 2014 dec. 29. - 19:02:21 2/10
(9/136)
Ez 122 perc kínzás!
Vígjátéknak nem mondható tragikusan rossz film volt.
Csak kétszer gondoltam, hogy teljesen felesleges volt a popcorn, mert majdnem kidobtam a taccsot.
Humor? Ezekben a történetekben? Hát volt. Legalább 3 amin elmosolyodtam.
Ez még messze van a vígjátéktól. Nagyon messze.
Szerintem az is elmond róla sok mindent, hogy legalább 10 ember ment ki film közben és nem a sok üdítõ miatt, mert vissza már nem jöttek.
Szerintem letölteni sem lesz érdemes! Hacsak nem vagy mazochista!
gladiolus 2014 dec. 29. - 15:46:26
(8/136)
Lehet hogy ez jó film, de némi problémám azért akad vele kapcsolatban.
Tisztelettel kérdezem, hogy miért vígjáték ez? Ugyanis ha ezt az ember olvassa, akkor azt hiszi, hogy röhögni megy a moziba, valójában azonban sajnos nem. 20 évente most egyszer elmentem, jó drága is volt, és ez a része szívás volt. Ugyanis a fergeteges vígjáték alapján röhögni mentünk volna.
Idõközben arra is rájöttem, miért megyek 20 évente egyszer moziba. Mert most is beült elém egy zsiráf magasságú madárfejû lajcsika, aki kitakarta a feliratot.
Ha a valóság talaján akarok maradni, akkor dráma, vagy filmszatíra, az oké lenne.
Ugyanis ezeket a sztorikat kanalazzuk be nap mint nap a való életben, jó nem mindennap, mert némileg extrém történetekrõl van szó, de az ember akkor akar ilyet látni, ha drámára megy, ha arra készül, hogy nehéz levegõket kell majd venni.
Az autós bunyós rész meg baromi gusztustalan, de élethû.
Van súlya a filmnek, meg mondanivalója, és amit mondani akar, azt meg is valósítja magas szinten, csak akkor ne vígjátékként legyen már tálalva, hanem annak, ami.
10/10
deddie70 2014 dec. 28. - 03:07:18 10/10
(7/136)
Nagyon szépen kérek mindenkit, hogy nézze meg ezt a filmet! Csodálatos alkotás! Mindegyik epizód zseniális....de az utolsó...na az a pont az i-re!!!!Ez a film a Top 5-be bekerült...nem csak nálam!
Muya 2014 dec. 26. - 22:13:01
(6/136)
SPOILER lehet benne

Nos... Hát teljes egészében nem jelenteném ki, hogy ez egy vígjáték, de azért vannak benne vicces részek is. Inkább írnám azt, hogy egy szatirikus hangulatú kórkép vígjáték elemekkel. A Különálló történetek nagyon érdekesek, és tényleg a valóságot tükrözik. A pénzéhes gazdagok, a megcsalt feleségbõl elõtörõ bosszúálló hárpia, a bombaszaki tehetetlensége a a bürokráciával szemben és még sorolhatnám. Nem csalódtam a rendezésben, és a számomra ismeretlen nevû szereplõkben sem. Tényleg az egyszerûség itt az ami jót tesz a filmnek. A zene is jó, fõleg az audis résznél választottak jól, "idillikus" volt a cselekményhez. Egyetlen egy bajom csak az, hogy nem volt közös szál a sztorikban. Szóval, hogy bemutattak pár történetet, de igazából semmi közük nem volt egymáshoz. Azt hittem olyan lesz mint egy ponyvaregény, de sajnos az utolsó rész végénél hiába vártam, hogy egymásba fussanak a történetek. Összegzés kép: Nekem tetszett meg ahogy hallottam a -meglepõdésemre nagyon sok - nézõnek is.
10/10
funfun 2014 dec. 22. - 07:56:58 10/10
(5/136)
Jó, sõt nagyon jó film, mindegyik történet önmagában is klassz. 10 pont.
majerbea 2014 dec. 20. - 08:46:53
(4/136)
Sírva röhögni - ez az igazi mûvészet. A kisember, a kiszolgáltatott, mindenütt egyforma. Ezt azonban lehet úgy is filmre vinni, hogy mégse úgy jön ki az ember a moziból: minden mindegy. Mert egyáltalán nem mindegy, vagy ha igen, akkor mûvészet se lesz. De addig ne adjuk fel! 10/10.
webulon 2014 dec. 20. - 00:12:39
(3/136)
Most értem haza a vetítésrõl ez tényleg eszeveszettre sikeredett :)
zseniális mozi,-

a zene ismét telitalálat

belemászik az ember gondolatai közé ...

Nem az a tipikus "nehéz " Almodovar ...amolyan habkönnyû ,- vígjáték tele fricskával

10 pontos
10/10
elszabó 2014 dec. 14. - 22:43:01 10/10
(2/136)
A legjobb almodovari hagyományokat követõ fergeteges vígjáték számomra azért elgondolkoztató, mert 1. bármily abszurdak is a történetek, teljesen hihetõk 2. a legtöbb eset történhetne akár itthon is. Amikor elpattan a húr és az igazságérzet legyõzi a társadalmi konvenciókat, amikor meg is teszik a szereplõk, amit mi csak gondolni merünk. Mint a "Bombaszaki", aki fellázad, amikor a lopókocsis állammmaffia elviszi az autóját vagy a bosszúálló menyasszony, aki a saját esküvõjén jön rá, hogy férje nemcsak megcsalta, de a lagzira is meghívta szeretõjét, no meg az apa, aki a fia által okozott halálos baleset eltussolási szándéka során csömörlik meg a vérszívó korrupciótól. De az ámokfutó autós történet is jól rímel a magyar virtusra! Egy film, ami a legkülönbözõbb ízlésvilágúaknak is tetszeni fog!
10/10
indiai 2014 nov. 28. - 12:35:05 10/10
(1/136)
Látatlanban egyes... gratulálok az illetõnek!