marie1 2008 ápr. 24. - 23:40:49
(26/146)
Jaj, de izgi, mikor ennyire eltérõek a vélemények. Persze sosem venném a bátorságot, hogy valamire azt mondjam, pocsék. Úgy gondolom, ez csak egy vélemény, és eleve elvenni valakinek a kedvét nem szép dolog.Én nem nézegettem közben a mozi mennyezetét, észre sem vettem, hogy jobbról, balról is rágták mellettem a büdös kukoricát, tehát maximálisan elvarázsolt a film. Egyre inkább úgy érzem, hogy toleranciára tanít.
Dius 2008 ápr. 24. - 18:20:58
(25/146)
Hát, már mindegy, meg vannak a jegyek. Sõt, még +2 jegyet is vettem, hogy a szülõk is elkísérhessék õket.... na mindegy,nem laknak messze a Mûvésztõl, majd hazasétálnak kicsit korábban, ha tényleg nem tetszene...Papából kinézem. :)

Azért olvastam itt sok pozitív véleményt is, bízom benne, hogy talán a változó korosztály vagy más gondolkodásmód lehet a kulcs. A színészek és a táj miatt nem lesz elvesztegetett 2 óra.
Sünike11 2008 ápr. 24. - 16:03:10
(24/146)
Könyörgöm, miért akartok a 60 felettieknek egy pocsék estét??? Leszünk mi is annyiak, ha egyáltalán megérjük, én nagyon nem szeretném ilyen filmekkel tölteni a drága idõmet. Szerintem valami másra vegyenek jegyet a 60 felettiek!
Bár lehet, hogy az a korosztály jobban megérti ezt a beteges ragaszkodást egy ilyen undorító alakhoz. Ebbõl a korosztályból még gyakran egyetlen férfivel ismerkedtek meg a nõk, s arról ábrándoznak - függetlenül attól, hogy milyen ember - életük végéig. Rémes lehet!!!
Kérlek Beneteket, hogy nyugtassatok meg, hogy a Márai könyvek azért jobbak, mint ez a film. Most vettem két Márai könyvet (még a film elõtt), mert eddig valahogyan kimaradtak az életembõl, de ezek után nincs túl sok kedvem elolvasni ezeket.
2/10
optimist 2008 ápr. 24. - 15:05:57 2/10
(23/146)
Sajnos ez az adaptáció rossz.
Minden remek történetet el lehet rontani. Most pl. sikerült...

A színészek és a képek miatt talán megéri megnézni a filmet, de nagypapád garantáltan kiszalad a világból tõle. És ha a nagymamád érzékeny "filmkritikus", akkor - romantika ide-oda - lehet, hogy neki sem lesz jó a véleménye.

Készítsd fel õket arra, hogy rossz a film, de jók a színészek, és akkor max. pozitívan csalódhatnak. ;)
2/10
optimist 2008 ápr. 24. - 15:00:30 2/10
(22/146)
"lassú és vontatott? hát könyörgöm, miért baj az, ha kicsit megállunk és körbetekintünk a világban?"

Ki mondta, hogy baj? Ki mondta, hogy ez a film megáll és körültekint?
Ez a film nem körültekint, hanem vontatott. Képtelen JÓL feldolgozni a történetet és ettõl élvezhetetlen.

Bár megállna és körülekintene!
Dius 2008 ápr. 24. - 11:14:31
(21/146)
Köszönöm! Intézem! :)

Bár sokan "lepocsékozzák" a filmet, szerintem egy Márai-mûbõl készült adoptáció egyszerûen nem lehet rossz! 60-as karika ide vagy oda...
10/10
rena4 2008 ápr. 24. - 10:12:37 10/10
(20/146)
Nagyon jó film, igényes - azok a Márai monológok! - nem is lehet más. Végre!
herodekz 2008 ápr. 24. - 00:48:02
(19/146)
Ajánlom mindekinek aki már elmúlt legalább 60 éves. Garantált sikerû film lenne ha raknának ki karikáz, hogy csak 60-év felettieknek ajánlott.
Pocsék volt
10/10
pötty 2008 ápr. 23. - 19:40:26 10/10 Előzmény Dius
(18/146)
Kedves Dius!
Szerintem mindenképp jó ötlet ajándékjegyet venni rá. Fõleg nagyszülõknek, hiszen elsõsorban úgysem a mi korosztályunkról szól ez a film.
Plusz nagyon jó! Lehet rá mondani, hogy kicsit lassú, még talán azt is megértem, ha valaki unalmasnak találja (bár ez nem így van), de akkor is a színészek fantasztikusak! Már csak miattuk is érdemes megnézni.
És ha a nagyszüleid szeretik Márait, az külön jó:)
Dius 2008 ápr. 23. - 18:48:12
(17/146)
Ti, akik láttátok a filmet, segítsetek!
Nagyszülõknek (75 év) érdemes ajándékba jegyet venni rá? Tekintve, hogy Mama rendkívül menthetetlenül romantikus és szentimentalista, Papa már nem annyira...?

Komolyan kérdem, nem akarom, hogy aztán kitagadjanak! :)
Köszi: Dius
Sünike11 2008 ápr. 23. - 15:10:05
(16/146)
Tegnap láttuk a filmet. Nagy csalódást okozott, az utolsó 15 percet már nem bírtuk kivárni, pedig 20 éve járunk moziba, s ez volt életem második filmje, amirõl kijöttem! Csak azoknak ajánlom, akik szeretnek 100 éves elszúrt történeteken a végtelenségig szenvelegni, s akiknek nem rövid az élet ahhoz, hogy ezt még egy moziban is végignézzék. Törõcsik Mari, Nagy-Kálózy Eszter jót alakított, az operatõr, a balatoni tájak gyönyörûek, amúgy a film bosszantó és unalmas. Nekem a drága megboldogult 90 éves nagymamámat - aki a korral járó érelmeszesedése miatt nem tudott a háború elõtti történeteirõl, sérelmeirõl elszakadni - juttatta az eszembe. Szívbõl remélem, hogy a mai értelmes, kellemes nõknek több eszük van, s nem dõlnek be az ilyen dögunalmas, pofátlan, gyenge jellemû, élõsködõknek, mint Cserhalmi által megformált figura...
2/10
optimist 2008 ápr. 22. - 23:31:44 2/10
(15/146)
Kifejezetten rossz film. Csak a társaságomban lévõ miatt nem jöttem ki róla.

A monológok szétesnek, nem állnak össze egységes egésszé.
Az elsõ öt perc után nyilvánvalóvá teszi a kedves alkotó, hogy hova tart a cselekmény.
Ez nyilván nem is lenne baj, ha magával ragadna a film. De azok a fránya monológok csak nem állnak össze egy füzérré...
Így aztán az egész rettenetesen vontatott.

Mellesleg hemzseg a bakiktól amit persze észre sem vettünk volna, ha jó lett volna a dramaturgia. De így maximum attól volt bennem feszültség, hogy mikor lesz már vége ennek a szenvedésnek.

Gyönyörûek viszont a képek és igen jó alakítások vannak benne. Kifejezetten nagyon tetszett Törõcsik, Nagy-Kálózy, Cserhalmi, Szilágyi, és Eperjes. ((Udvaros pedig kifejezetten nem...))
Sajnálom ezeket a színészeket, mert nem rajtuk múlott a dolog.
daved 2008 ápr. 22. - 17:42:40
(14/146)
jó film, de ha nem sulival nézzük tuti, hogy nem mentem volna el rá.
Olyan...magyar...

http://forumline.extra.hu/comment.php?comment.news.308
10/10
ZackDieBohne 2008 ápr. 21. - 21:42:25 10/10
(13/146)
Egyetértek Veled, tökéletesen megfogalmaztad a film erényeit!

Nagyon jó a film, aki teheti, nézze meg, megéri!;-)
marie1 2008 ápr. 21. - 21:10:51 Előzmény varvolgyi
(12/146)
Nem éreztem hamis nyavalygásnak a filmet. Annak ellenére sem, hogy én magam nem vagyok afféle "dógokon rágódó", "végzetet kergetõ" tipus.Megpróbálom megérteni az emberek és találkozásaik sokféleségét, sorsszerûségét.
A szereplõ gárda valóban "míves" volt, és Törõcsik játékán néhol kifejezetten meghatódtam. Egyáltalán nem bántam, hogy nyugodt, idõsíkoktól mentes darab volt;végre elidõzhettem egy-egy arcon, egy bútordarabon, egy megtépázott szalmakalapon.Úgy érzem, nem akart nagyobbat "markolni" ez a film, mint amekkorára valóban szükség volt. Végre jól kibontott jellemeket, karaktereket láthattam. Én ezektõl jövök lázba...A film kellemes zenéjétõl, a balatoni tájtól.
Még jó, hogy ízlések és pofonok. :-)
3/10
varvolgyi 2008 ápr. 18. - 19:52:26 3/10
(11/146)
Nagyon hamis kispolgári nyavalygás amit még ez a mives szereplõgárda sem tud megmenteni. Ha már Márai -aki manapság nem egészen érthetõ módon nagyon népszerû-biztosan lehetett volna egy jobban sikerült mûvét megfilmesítére választani.Még javíthatott volna valamit a dologon, ha egy színházi közvetítés helyett a rendezõ-mûfeldolgozó él a film ( movie picture ) adta ill. megkövetelt lehetõségekkel.Esetleg ha pl.alkalmazott volna a párhuzamos idõsíkokokat is stb.Az elsõ félidõben voltak valóban szép fdelvételek, de manapság az ember már kevésbe jön lázba,ha a kamera hosszan elidõz egy bútordarabon vagy passziv arcon. Szóval elég uncsi az egész.
katickam 2008 ápr. 18. - 18:20:35
(10/146)
Engem érdekel a film. Máraitól a Gyertyák csonkig égneket olvastam, és nagyon szívembe markolt! Az is hasonló volt ehhez abban, hogy a múlton való töprengés, a múltban "élés" szerepel benne. Nem a mai ember világa, ahol az érzéseket sokan igyekszünk elhessegetni magunktól. Bár nekem sem vágyam az évtizedekig tartó gyötrõdés azon, ami eltelt. De jól esik érzelmeket látni, és megélni. Elegem van az amerikai ömlengésekbõl, és primitívségbõl, ami sokszor jellemzi a filmjeikben az érzelmi jelneteket. Reménykedem, hogy jól visszaadja majd ez a film a könyvet, a máraiságot! Bár Cserhalmit nem szeretem.
Franzie 2008 ápr. 18. - 09:50:27
(9/146)
Tegnap láttam a filmet, a Csrhalmi kicsit gyenge volt, de Eszter és Törõcsik nagyon jó.
A történetbõl az nem világos, hogy milyen alapon-jogon tartotta hatalmában Lajos annyira Esztert, hogy eladatta vele a házat? Vagy Eszter miért gondolta, hogy tartozik ezzel?
Mellesleg 20 évig rágni egy történetet...a múlt azért van, hogy elengedjem, ne pedig melengessem. Még ha olimpiai bajnoki címrõl beszélek, amire büszke vagyok oké. De egy elhagyott szélhámost piedesztálra emelni...
efes 2008 ápr. 17. - 21:19:43
(8/146)
http://port.hu/pls/w/GENERAL.article?i_area_id=2&i_article_id=9273

Nagyjából ilyesmi. Szép képeskönyv, s mint ilyen illusztratív, és szöveghû is. Szerintem szépen idézi meg Márai világát.
7/10
Obránszky Ármin 2008 ápr. 17. - 20:18:32 7/10
(7/146)
Hú ez a film nekem épp kapóra jönne, mert Máraiból kellene referálnom két hét múlva, de nem tudom, h megér-e 1000 HUF-ot.
A trailer alapján felvonultatja mindazokat a sajátosságokat, amelyek miatt nehezen szánom el magam arra, h mai magyar filmet nézzek, legalábbis mai magyar közönségfilmet. Színpadias, túlzó gesztusok, papírszagú dialógusok és a tvfilmeket meg nem haladó képi világ. Persze, lehet, h a trailer sikerült rosszul és a produktum lényegesen jobb. Ezt soha nem lehet kizárni.
Az viszont a film mellett szól, h Nagy-Kálózy Eszterre osztották a fõszerepet -kivételesen jó színésznõnek tartom- és a többi szereplõ is olyan alapanyag, h az ember bizakodni kezdene, ha nem látott volna már annyi elhibázott vállalkozást.
Valaki tudna érvelni a film mellett vagy ellen kicsit bõvebben, mint az elõzõ hozzászóló? :-)
Nagyon megköszönném!