eugénia22 2008 máj. 15. - 18:36:02
(46/146)
Bár én nyítottam a topikot,de még nem láttam.De továbbra is kiváncsi vagyok rá,és megfogom nézni.
7/10
Obránszky Ármin 2008 máj. 14. - 23:40:42 7/10
(45/146)
Annak ellenére, h én nem tartozom azok közé, akik Márait a XX. század legnagyobb magyar írói közé sorolják (Szerb Antal a személyes kedvencem), az Eszter hagyatéka végülis elnyerte a tetszésemet. Igaz, gyengém az egy helyszínen, rövid idõ alatt lejátszódó dráma és különösen értékelem az olyan filmeket, ahol a színészek teret kapnak tehetségül kamatoztatására.
Ebben nem is volt hiány! Említhetném Mari nénit, akinek minden a vásznon eltöltött pillanatáról tanulmányt lehetne írni, Nagy-Kálózy Esztert, akinél az utóbbi idõben kevés hitelesebb drámai hõsnõt láttam magyar filmben vagy Cserhalmit, aki tényleg árnyaltan hozza a figurát. Hámori Gabriella és Udvaros Dorottya már sokkal kevésbé tetszett. Elõzõ akármilyen jól is fest a vásznon meglehetõsen gyengécskén muzsikált Eszter mellett. Apropó zene! A film egyik nagy erõssége Gózon F. operatõri munkássága mellett Berkes zenéje.
Igazából a legnagyobb gyengéje a filmnek, akármilyen furcsa is ezt leírni épp a történet. Az Eszter hagyatéka, véleményem szerint, Márianak közel sem a legjobban sikerült munkája. Persze, ezzel is lehet vitatkozni.
Összességében az Eszter hagyatéka egy értékes, tisztességgel a vászonra vitt munka. Nagy érdeme, h a figyelemet végig lekötötte és nem egyszer nagy gyönyörûségem telt színészek játékában. Más kérdés, h olykor a Márai által a szereplõk szájába adott szavakat hatásvadásznak éreztem. Azt hiszem, Máraival nekem az a legnagyobb bajom, h az érzékletes leírások és találó jellemábrázolások közé mindig beiktat bár ilyen közhelyes bölcselkedést.
Ettõl függetlenül mindenkinek tudom ajánlani a filmet, aki a lassan már nyári melegben el szeretne tölteni másfél órát egy hûvös teremben egy olyan film társaságában, aminek a mondanivalóján akár el is lehet egy kicsit "csámcsogni", de ha arra van igény, könnyen el is ereszthetõ.
starkadrienn 2008 máj. 13. - 21:04:30
(44/146)
Mindigis a Balaton szerelmese voltam, de ez a film csak megerõsített ebben... maga a film is jó volt , bár lehet h egyik rosszabb hangulatomban néztem meg, de a táj lenyûgözött, jobban mint bármelyik tengeri sziget vagy amerikai nagyváros!! büszke vagyok rá h ilyen gyönyörû országban élhetek!!
Tavaszi Tekercs 2008 máj. 09. - 23:38:13 Előzmény rapanui
(43/146)
Lehet, hogy tavaszi fáradtság volt, igen. ;-)
Tényleg színvonalas film, egyetértek!
9/10
samadar 2008 máj. 09. - 07:11:46 9/10
(42/146)
OK!
rapanui 2008 máj. 08. - 20:29:05 Előzmény samadar
(41/146)
bocs, de kissé félreértetted:)
a neved tavaszi tekercs, és írtad hogy rosszkor ülhettél be, mert majdnem elaludtál:)
e kettôre asszociáltam , hogy tavaszi fáradtság:)
10/10
ZackDieBohne 2008 máj. 08. - 15:21:53 10/10
(40/146)
Én kb. 4 éve olvastam a könyvet, és megdöbbentõ volt, mennyire visszahozta ugyanazt az érzést, mint amit akkor éreztem, amikor olvastam!
Kiváló film!
Régen láttam ilyen magas színvonalú magyar filmet!
A színészek, a képi hangulatvilág, a zene, az egész...nekem szép élmény volt ez a film!
9/10
samadar 2008 máj. 08. - 07:25:50 9/10 Előzmény rapanui
(39/146)
Nem tavaszi fáradtság, csupán egy más hangulat és jellemparádé, melyre a "mai kor modern" embere nem képes "ráérezni". Ebben a környezetben nem is csoda...
Nekem nagyon tetszett!
rapanui 2008 máj. 05. - 03:22:24
(38/146)
tavaszi fáradtság?
:-)
Tavaszi Tekercs 2008 máj. 05. - 01:42:46
(37/146)
A színészek alakítása kiváló, mégis azt hiszem, rossz pillanatomban ülhettem be rá, mert az utolsó fél órában már szinte elaludtam...
Személy szerint nem tud lekötni az ilyen vontatott történet... Egyik szobából átmennek a másikba, és folytatják a drámázást, könnyek itt, szipogás ott...
Nem bántam meg, hogy megnéztem, mert képileg, színészileg remek.
mkr 2008 máj. 05. - 01:31:10
(36/146)
A Népszabadság kritikája egyszerûen méltatlan. Talán másik filmre ültek be, mert ez egy igazán nagyszerû, szép és elgondolkodtató film. Azért mert nincs benne három másodpercenként vágás, nem ráng a kamera, nem robban bomba, és nem kiabálnak benne véres emberek, attól nem lesz kevésbé drámai a film, sõt..szerintem szuper film, csak ajánlani tudom.
Dius 2008 ápr. 29. - 10:04:23
(35/146)
Húha, mi bontakozik itt ki, kérem..? :) :) :)
rapanui 2008 ápr. 28. - 23:44:19
(34/146)
régen találkoztunk, csókollak:)
mikor édesem?
Sünike11 2008 ápr. 28. - 12:49:05 Előzmény Dius
(33/146)
Nagyon rendes vagy, s köszönöm, hogy megírtad hogyan fogadta a filmet a kis családod. Tényleg nagyon kiváncsi voltam a véleményükre. Nincs ezzel semmi gond, innen is látszik mennyire színes a világ, ettõl izgalmas az élet!!!!
Dius 2008 ápr. 27. - 19:42:14 Előzmény Sünike11
(32/146)
Nos, jelentem, a családom egybehangzó véleménye, hogy ez a film csodálatos! Elmondásuk szerint a történet helyszíne csodálatos, a színészek alakítása brilliáns, a történet mély és elgondolkoztató.
Természetesen Mamikám megkönnyezte, és rendkívül örült, hogy megnézhette.

Azt hiszem, így csak ajánlani tudnád megnézésre a filmet!
10/10
buborék 2008 ápr. 27. - 10:28:01 10/10
(31/146)
Tegnap este láttam a filmet és nagyon-nagyon tetszett. Nagy-Kálózy Eszter játéka nagyszerû, gyönyörûen formálja meg az igazi NÕ-t. Mindenkinek ajánlom.
rapanui 2008 ápr. 26. - 22:29:52
(30/146)
akkor inkább egyedül, mint velem?
:(
aster 2008 ápr. 25. - 20:40:42
(29/146)
Engem is nagyon érdekel a történet. Nekem is ez lesz az elsõ alkalom, hogy egyedül megyek moziba, de ezt most nem akarom kihagyni.
Dorka.3. 2008 ápr. 25. - 13:17:03
(28/146)
Az utolsó néhány hozzászólást elolvasva elhatároztam, minél elõbb megnézem. Sõt, lehet, egyedül -- még életemben nem voltam egyedül moziban...-- mert nem biztos, mára találok ehhez a filmhez partnert. Sünike utolsó hozzászólásával egyetértek, és még azt is hozzátehetem, én is szenvedtem már az általa (és a film által?)leírt kórban, (többször is..:-))), csak néhány év múlva valahogy meg tudtam gyógyulni (nem fejlõdött ki a kór). Lehet, hogy azért vannak, akiknek egy igazi mély, szerelemnek tûnõ, nem beteljesült érzelem jobb, szebb, igazabb, mint sok üres kapcsolat. Márai: a regényt olvastam, és számomra meglepõ, hogy nem az maradt meg bennem a regénybõl, amit ezek a képek megidéznek. Kiváncsi vagyok a filmre.Vajon Márainak tetszene?
Sünike11 2008 ápr. 25. - 12:14:09 Előzmény Dius
(27/146)
Kérlek majd írd meg hogy tetszett a nagyidéknak, mindenkinek aki látta a családból! Most már nagyon kíváncsi vagyok. Engem bizonyára azért is zavart annyira ez a film, mert annyi ilyen elszúrt értékes életet láttam, amikor drága idõsebb barátnõim hasonló teljesen reménytelen helyzetben nyüglõdnek évtizedekig, kihasználják, s eldobják õket, mint valami elhasznált papírzsebkendõt a teljesen érdemtelen férfiak, s közben elmegy felettük az élet. Persze nem hallgatnak a baráti szóra, csak sorvadoznak. Ha nem lennének ilyen örök önkéntes áldozat tipusú nõk, kevesebb élõsködõ férfi tudna lubickolni másokat tönkretéve. Csak azért bírnak virulni az ilyen léhûtõk, mert megadatnak a feltételek hozzá. Ha nem lennének lépremenõk, kénytelenek lennének felhagyni az élõsködéssel... Tehát pusztán pedagógiai célzattal lehet, hogy jó ha azok is megnézik, akik hasonlóan sínylõdnek..., hátha végre magukra ismervén felébrednek, hiszen jobb késõn, mint soha. Jobb egy fájdalmas vég, mint egy végtelen vájdalom...