Téma: Észvesztõ

loreal 2011 ápr. 11. - 16:36:17
(92/152)
Ennek a filmnek akkor lenne értelme, ha Lisa és Susanna ugyanaz a személy lenne. Akkor stimmelne kb. a határeseti diagnózis. De ez így nem borderline szerintem.
Gyogyszeresz30 2011 márc. 05. - 13:53:58 Előzmény ceia
(91/152)
Winona valóban tehetséges színésznõ. Nem könnyû egy határesetes szz-os csajt eljátszani(fõleg a kevésbé impulzívat)Angelina karaktere rendben volt (a gátlástalan szociopátiás karakter nem annyira nehéz:a többi lány is megfelelõ volt( Clea(késõbb az Azonosságban is játszhatott ami szintén Mangold csemege)/.Brittany és Angela is.Vanessa Redgrave kissé idegesített.Jared és Whoopi szintén rendben.A film zseniális.
10/10
RDoo 2011 febr. 21. - 19:57:44 10/10 Előzmény Mermaid.
(90/152)
Meg kell találni az arany középutat.
Mermaid. 2011 febr. 12. - 13:26:49 Előzmény RDoo
(89/152)
A lisa féle emberekkel csak az a probléma néha (vagy sokszor?) hogy valójában nem biztos hogy boldogok, és gyakran felszinesek! nincsenek igazán mély érzései, ezáltal nem is lehet komolyan venni sem. Legalábbis gyakorta ilyenekkel találkozom! Egy ideig óráig érdekes az ilyen ember, de aztán hamar hiányozni kezd valami!
Steken Phing 2011 febr. 08. - 08:49:06
(88/152)
Nekem is nagyon tetszett a film, Winona Ryder megvett kilóra. Tudom, az ártatlan boci szemei, gyenge vagyok. :)
Angelina Jolie pedig tényleg nagyon hiteles volt, ha engem zártak volna össze vele egy pszichiátrián, összecsináltam volna magam a félelemtõl.
Keló9 2011 febr. 03. - 20:33:05
(87/152)
Olvasd vissza a kommenteket, én is csak innen hallottam, lehet csak ,,kacsa'' az egész, de ha igaz is...
Keló9 2011 febr. 02. - 21:19:56
(86/152)
Igaza van Mel Gibsonnak: ,,Tehetségtelen zsi..ó, ri..nc...
Aztán lehet fikázni, FREEDOOOOM!!!!!
Io 2011 febr. 01. - 10:37:21
(85/152)
Igazad van.
Rayder karaktere épp oly fontos. Nélküle Jolie sem lenne annyira vagány. Ha csupa olyan karakter lett volna a filmben, mint õ, nem tûnt volna ki. Egy visszahúzódó személyiséget nem szabad kicsapongóan eljátszani, az már nem hiteles, és csak összezavarja a nézõt.

Az említett hajszálat a társadalom szabályozza. De szükség van rá, mert igen is vannak beteg emberek. De õk is emberek, és biztosítani kell számukra a kezelést, hogy viszonylag normális életet élhessenek, és megõrizhessék a méltóságukat.
A szégyen és a megvetéstõl való félelem miatt már sok családanya, apa és gyerek dobta el az életét, anélkül, hogy segítséget kért volna.
10/10
RDoo 2011 jan. 31. - 19:36:59 10/10
(84/152)
Nagyon jó ez a film,úgy gondolom kellene mindkét személyiség egy emberbe,a vagány lisa,aki oda-oda mondogat,és nagyon vagány stilusa van,hamar kiossza az embert,egy ilyen lány mellett az ember biztonságba érezné magát..De kell a Susane féle szende kislány is,bár ha választani kellene eggyet,akkor én mégiscsak lisa mellett döntenék,és azért mert õ jól csinálja amit csinál,ugyanis õ tudja ha kimutatott a gyengébbik oldalad akkor ütközöl érzelmekbe,amik leépitenek rendesen,ez látszott is amikor a csaj felakasztotta magát,és õ nem siránkozott stb..Amúgy is ebben a kibaszott világban a gyenge emberek vannak kitéve a legnagyobb céltáblának,akikbe bele lehet rúgni,akikel mindent meglehet csinálni,és ez a baj,szóval a személyiséget amit választunk most vagy tudatosan vagy tudatalan,azt a világ ellen mint v mi védöpajzsot válasszuk..A mai világban nincs szükség érzelgösségre és gyengeségre,a mai világban a lisa féle emberek érvényesülnek,szóval bevagyunk zárva és nem vagyunk szabadok..De nekem lisa személyisége még mindig jobban tetszett,õ mellette érzi az ember igazán hogy él,mert az örült világban nem kell keresni normálist,igy gyere örült szükségem van rád..:)
10/10
Ford Mustang 2011 jan. 27. - 22:50:09 10/10
(83/152)
Hát, talán, lehetséges, úgy is mondhatjuk ;)
Io 2011 jan. 27. - 20:36:04 Előzmény Ford Mustang
(82/152)
Ó! Hát akkor megjósolta magának. :)
10/10
John A. Kárki 2011 jan. 27. - 17:19:58 10/10
(81/152)
szóval, te meg ne úgy ítéld meg, hogy neki mindent szabad, attól mert egy sztár.
10/10
John A. Kárki 2011 jan. 27. - 17:11:47 10/10
(80/152)
Szeretném, hogy ha Mel Gibsont nem annak alapján itélnéd meg, (és remélem az utókor nem úgy fogja), hogy (szerinted) "antiszemista, alkoholista, idegbeteg".

Részben az orvosok dolga legyen (az alkoholizmusát saját maga is bevallotta), hogy idegbeteg, nem tudom honnét vetted, biztos megadod valami bulvárlap címét ahol ezt írták, hogy antiszemita, megint elismerem, vannak ilyen megnyilvánulásai.
Ja, de akkor a Pápa is antiszemita.
Ugyanis Gibson nem állított mást, mint a Pápa, miszerint Jézus halálra kínzását végül is nem a rómaiak hanem Heródes rendelte el.

Szóval szerinted a Pápa antiszemita.
Lehet.

De akkor ne egy film ellen érvelj ezzel.
gh----------

parancsolj.
tehát;
-Én egyetlen film ellen sem érvelek ha jobban megfigyeled, hanem az ellen, amit te (amúgy teljes off-ként beírtál ide az Észvesztõ c. filmhez, Ryder-perét, és hogy miket mondott rá Gibson, és ezután azt sikerült sikerült leírni, hogy Gibson miket tett le az asztalra.... Hogy jön az ide??? volt a kérdés, de mindegy.
Antiszemita, homofób ember, akinek egyes kijelentései, amiket rendszerint részegen hint el(apropó, beismerte hogy alkoholista. remek, de ettõl még nem fogok leborulni elõtte. Szokjon le róla inkább) vállalhatatlanok, és teljesen mindegy EBBÕL a szempontból, hogy mit tett le az asztalra.
Másik, hogy A Római Katolikus Egyház a rómaiakat teszi felelõssé Jézus haláláért. Nézz utána, ha gondolod. nem tudom hol, és mikor mondta ezt (és melyik) pápa, amit Te most leírtál, de azért ha emlékszel rá, majd tedd közzé. vagy írd le nekem.
Mert ha lehet, hadd szóljon ez a fórum inkább a filmrõl, a kápolnát építõ, de közben a feleségét összeverõ, bár ettõl még színészileg zseni Gibson, illetve Ryder betegsége, valamint származása helyett.
10/10
John A. Kárki 2011 jan. 27. - 16:53:10 10/10
(79/152)
ezt kirakta. :)
9/10
greghouse 2011 jan. 27. - 15:34:29 9/10
(78/152)
Hozzászólnék, de nem szabad. Az utóbbi napokban a Port kimoderálja a hozzászólásaimat indoklás nélkül.
...most nem tudom miért, mert " van sapka rajtam, vagy nincs sapka...?"
10/10
John A. Kárki 2011 jan. 27. - 12:28:20 10/10
(77/152)
nekem is nagyon tetszett, és teljesen másodrangú, hogy Jolie vagy Ryder alakított-e jobbat, vagy hogy kinek volt kicsit könnyebb a karaktere, vagy hogy melyik a szebb nõ. A film maga nagyon tetszett!!!
9/10
Anita1020731 2011 jan. 27. - 11:17:02 9/10
(76/152)
Régen láttam ilyen jó filmet!
Elgondolkodtató. Pedig a Winonát nem is szeretem....
Angelina nagyot alakít, talán valóban egy kicsit magából is ad....
Jó film!!!
10/10
támadómókus 2011 jan. 27. - 09:59:38 10/10
(75/152)
Én szeretem ezt a filmet, mert magamra emlékeztet.
Winona szerintem jól csinálta a dolgát attól függetlenül, hogy Angelina "lejátszotta" õt. Azért gondolom ezt, mert mikor az a cél, hogy a megdöbbentõ valóságot adják elõ, akkor nem lehet minden szereplõnek extrakarakteres jelleme (mert abban hol a valóság?). Meg szerintem egy szociopatát (érzelmek kikapcs -> néha idegbeteg, vagy flegma vagy lázadó) könnyebb eljátszani, mint egy betegesen szenzitív filozofikus elmét (érzelmek bekapcs + egyéni világnézetet magáévá tenni). Ezért egy filmet nem azért nézek, hogy a színészek párbaját analizáljam, hanem, hogy átvegyem mindazt, amit közvetíteni hivatott a történet. Ha rosszul játszottak volna, csak akkor állítgatnék sorrendeket (hogy melyik szereplõ miatt nem volt talán idõpocsékolás megnézni a filmet), de itt nem errõl van szó. A bekakilós csajt bírtam.:D
10/10
John A. Kárki 2011 jan. 27. - 09:42:52 10/10 Előzmény greghouse
(74/152)
Nem, az SP sajnos nagyon gyengül, de vannak hihetetlenül jó részek, és tudod, vannak amik egyáltalán nem a tiniknek készülnek. Nagy kár, hogy csak a káromkodást értik belõle sokan.

Sajnálom, ha nem akarjátok megtudni, mi is a lényege, ennek a kritikának, de sebaj, zárkózzunk el csak az ellenvéleménytõl.

Az meg külön szomorú, hogy mindabból, amit leírtam, neked pusztán ennyire sikerült reagálni, hogy a SP.... :( Kár.

mondtam amúgy, hogy nem vagyok SP-fan, de az a rész nagyon eltalált, és a végén kimond valamit, amit a Római Katolikus Egyház is kimond amúgy, ezért szeretettem volna megtudni, hogy a Pápa milyen kontextusban is mondta azt, a filmrõl, hogy "ez így történhetett" de úgy látszik, erre már nincs esélyem...
10/10
John A. Kárki 2011 jan. 27. - 09:37:33 10/10 Előzmény Keló9
(73/152)
aha, tehát nem tudod, hogy hol, és mire vonatkozóan nyilatkozta. :) OK