Téma: Észvesztõ

kts5 2014 márc. 07. - 22:15:57
(132/152)
Messze a legjobb alakítása, nem is gondoltam volna, hogy Angelina ilyen jó színésznõ!
Amúgy fantasztikus film, nekem 10/10-es
Cleo. 2014 márc. 06. - 22:19:08 Előzmény gimbiikeeh
(131/152)
megdöbbentõ, hogy ezért az alakításért kapott Oscart Angelina Jolie. Olyan sok jó filmje van (pl.: Adatrablók, Vakrepülés, Tomb Raider stb) és pont ez a hulladék lenne az élete legkiemelkedõbb alakítása???
jó lenne Hollywoodban egy kis önkritikát gyakorolni
7/10
simonadri 2013 okt. 21. - 02:07:49 7/10 Előzmény pandamacko
(130/152)
Hm :) tíz éve felhördültem volna, most tökéletesen egyetértek. :)
8/10
gimbiikeeh 2013 ápr. 02. - 23:31:36 8/10
(129/152)
Igazán elgondolkodtató film, jó alakításokkal. Nagyon tetszett, csak ajánlani tudom mindenkinek.

8/10
6/10
pandamacko 2013 febr. 14. - 18:27:49 6/10
(128/152)
Én nagyon szeretem az elgondolkodtató, mélyebben szántó filmeket, az értékelések alapján ez is annak tûnt. Angelina nagyon jót alakított benne, viszont maga a film (téma) nekem nagy csalódás volt. Whoopi Goldberg szájából hangzott el szerintem a lényeg kb. a közepén: elkényeztetett, unatkozó lány akinek semmi baja (és ezt már az elején is tudni lehetett, aztán vártam, hátha lesz mégis valami, de nem). Egyszer meg lehetett nézni
batagy 2012 dec. 31. - 18:25:41
(127/152)
Hatalmas film! Rengeteg mondanivalóval és tanulsággal. Komoly dráma.
Gora 2012 dec. 31. - 16:33:57 Előzmény convar
(126/152)
Tudtam! Nem áruházi lopás volt, csak hosszantartó szinészi átélés...
pillangókisasszony 2012 aug. 31. - 18:48:50
(125/152)
Igen tudom.
10/10
Castia 2012 aug. 31. - 09:09:33 10/10 Előzmény pillangókisasszony
(124/152)
A könyv alapul igaz történeten - Susanna Kaysen írónõ valóban másfél évig volt bezárva a 60-as évek végén egy pszichiátriára -, de a filmben az eredeti történethez képest elég sok változás van.
pillangókisasszony 2012 aug. 31. - 05:22:24
(123/152)
Nem is tudtam hogy igaz történeten alapul.Érdekes.
9/10
Arezu 2012 aug. 14. - 11:29:56 9/10
(122/152)
Kellemes film. Engem végig lekötött. A téma ellenére nem az a felkavaró, "még napokig rágod magad" alkotás, de ez nem is baj. Mint már többen írták, nekem is az a véleményem, hogy gonoszt (ezt most nem Lisara értem, hanem általánosságban), erõs-harsány személyiséget sokkal könnyebben és látványosabban lehet alakítani, mint az ellenkezõjét. A kedves szerint viszont nagyon uncsi volt, el is aludt rajta.
8/10
convar 2012 ápr. 23. - 19:10:43 8/10
(121/152)
Milyen monológaal kezdõdik már: "Volt úgy, hogy összekeverted az álmot a valósággal? Vagy elloptál valamit, pedig lett volna rá pénzed?"

És mindez ugye Winona Ryder szájából :D

Aki egyébként remek alakítást nyújtott. Sztem, de nem az Akadémia szerint. Nem lehetett kellemes érzés hogy Jolie viszont tarolt, mind a Golden Globeon, mind az Oscaron.

Brittany Murphyt meg bevallom, csak kb. fél óra elteltével ismertem fel :O


8/10
sevendevil 2012 ápr. 10. - 15:36:01
(120/152)
Csak Jolie végett néztem meg a filmet,és benne nem is csalódtam.Fantasztikus ez a nõ,minden jól áll neki,az egyik kedvenc színésznõm.Messze túl játszotta a fõszereplõ kiscsajt.Viszont magától a történettõl nem voltam elájulva,számomra semmit mondó volt.Csak is Angelina miatt 7/10.
pillangókisasszony 2011 nov. 26. - 08:41:14
(119/152)
Most néztem meg(illetve láttam már kiskoromban is),iszonyatosan jó ez a film!Teljesen magával ragadott... :)
Nem bírom ezt a matracszájú anorexiás l*tyót,de zseniálisat alakított.Hitelesen hozta az õrültet,nagyon parás volt,megérdemelte az Oscart!Habár egyetértek egy elõttem kommentelõvel abban,hogy Jolie azt az érzést keltette bennem,valahogy nem kell nagyon színészkednie ... :D

Brittany Murphy milyen kis csúnya volt itt,pedig olyan kis helyes pofija volt idõsebb korában.Winona játéka jó,de nem bírom ezt a nõt,és szerintem csúnya.Nem az én ideálomat testesíti meg.

Nem nagyon szeretek elmélkedni hosszasan ahogy egyesek teszik szóval remek film,ajánlom mindenkinek!!!!!

Vicces,szinte reméltem mikor mondta a Taxiban végén hogy nagy részük kijutott,és találkozott velük,hogy Lisa köztük van.Kicsit túlkaptam,de nagyon szerethetõek voltak a karakterek.

off:Olyan mókás hogy több oldalnyit kell visszalapozni mire találok egy véleményt a filmrõl...Elvégre Mel Gibsonról elmélkedni itt kell.Ügyesek vagytok :)
Dior1985 2011 júl. 21. - 14:31:56
(118/152)
Legutoljára péntek este néztem meg barátnõmmel, amikor is a Viasat-on adták le. Õ még nem látta, így érdekes esti programnak tûnt számára is az Észvesztõ c. alkotás. Jómagam már vagy negyedszerre tekintettem meg, de érdekes, hogy annak ellenére, hogy valamelyest megfogott a film hangulata, világa, és összességében szeretem a filmet, nem az a film, amit mindenképpen a dvd gyûjteményemben szeretnék tudni. Ha viszont valamelyik tv levetíti, és ha csak tehetem, akkor mindig megnézem. Véleményem szerint minden szereplõ a "helyén van" a filmben, és hozzák, a szerepük által követelt nívót. Ez elmondható, mind Winona Ryder, Angelina Jolie, Whoopi Golberg, vagy éppen Brittany Murphy által megformált karakterekrõl egyaránt. Jut eszembe Brittany Murphy, erre "csak" most figyeltem fel, hogy õ is játszott a filmben,hiszen itt nem a megszokott szõke frizurával tündökölt.
Kicsit off; A filmben elhangzó "Downtown" címû számot is nagyon szeretem:)!
mocskosmacska 2011 júl. 16. - 23:29:47
(117/152)
Wiona tényleg nagyon jól néz ki rövid hajjal. A legtöbb nõnek borzalmasan áll, de õ nagyon szép vele.

Ha Mel Gibson akkora anitszemita lenne, akkor a "Mi kell a nõnek"-ben nem rohangált volna kipában.

Angelina Jolienak nem volt nehéz mindenkit lejátszania, mivel az õ karaktere volt a legharsányabb, legerõsebb a filmben. Alapból nem bírom a nõt, de itt tényleg jó volt. Bár az volt végig érzésem, hogy azért ilyen jó a szerepben, mert az életben is ilyen.
9/10
kevinspéci 2011 júl. 16. - 15:32:54 9/10
(116/152)
Nem is nehezteltem én Zsidróra. A nagyképû Hajassal szemben kifejezetten értelmes manusnak tûnik nekem, s jó humora is van. Gondoltam én is, hogy szívesen alkotott volna változatosabb frizurákat, ha szabad lett volna neki...
Igen, újabban "követelmény" a hosszú haj meg a szélgép...
9/10
greghouse 2011 júl. 16. - 14:54:44 9/10
(115/152)
Ehhez muszáj hozzászólnom.
Zsidró Tamás volt a szépségek sztárfodrásza (aki tényleg a legelismertebbnek számít, nem csak sztárolja magát mint Hajas), és õ maga mondta a tévében, hogy nagyon szivesen csinálna egyik másik lánynak rövid hajat, mert az áll jól, õ látja, DE VEGYÜK TUDOMÁSUL, HOGY EZ A SZÉPSÉGVERSENY NEM NEKÜNK, MAGYAROKNAK SZÓL, ÉS A ZSÛRI NEM A MAGYAR ÉRTÉKREND SZERINT FOG DÖNTENI, ezért találták ki a közönségdíjat.
A zsûri a három fõdíjat aszerint adja, hogy KI LEHET ESÉLYES A VILÁGVERSENYEN. Mármost a rövid haj jelenleg "nem trendi", kötelezõ a lobogó hosszú haj, bár a szõkék most kiszorultak, tehát hosszú, barna hajúnak kell nyernie.
Azért próbálkozik szõkével is, de kevés az esély, rövid szóba sem jöhet.
Ezt nem én mondtam, bár köztudott, de ritkán vallják be, hogy ez a verseny felkészítõ a világversenyre.
Személy szerint én is szeretem a rövid hajúakat, már akinek jól áll (Winona, Jamie Lee, vagy akár Udvaros Dorka, és mások), de egy dolog a szinészet, más dolog a szépségversenyeken a "trendinek" lenni.
offtopic
kata3 2011 júl. 16. - 13:36:21 Előzmény greghouse
(114/152)
Talán a vékony alkata és a hosszú nyakának köszönhetõ, hogy Jamie Lee-nek tényleg szuper a rövid haj, bár szerintem a hosszúval is jól néz ki. Nem értek egyet azzal a hsz-szel, aki csúnyának tartja. Nõi szemmel nézve is jó nõ, valamint rendkívül tehetséges, amit ugye volt kitõl örökölnie. :-)
9/10
offtopic
kevinspéci 2011 júl. 16. - 12:49:04 9/10 Előzmény kata3
(113/152)
Szerintem is trendi. Legalább 20-30 tévés csaj jut eszembe hirtelen. Más kérdés, hogy van pár, akinek egyáltalán nem áll jól szerintem, mégis erõltetik valami okból...