cellasto 2014 jan. 22. - 17:07:18
(62/82)
nekem is tetszett mindkét könyv :)
cellasto 2014 jan. 22. - 12:19:11
(61/82)
Nincs,de szenzációs könyv.
Szerintem veri az elsõt :)
cellasto 2014 jan. 21. - 20:52:12
(60/82)
ha már így benne vagy,olvasd el a zöld bolygó könyvét is,van olyan szórakoztató,mint ez-sõõõt :)
offtopic
jani-wan 2013 okt. 08. - 09:12:47
(59/82)
Sõt, betettem az egészet a Goggle fordítóba és pont ez jött ki. következtetés:
T E V A G Y A G O O G L E F O R D Í T Ó !!!
:D
offtopic
jani-wan 2013 okt. 08. - 09:11:08
(58/82)
Ezt te fordítottad?
Ez úgy néz ki mint a Google fordító.
offtopic
Blindmouse 2013 aug. 26. - 01:29:24
(57/82)
Illetve hogy pontos legyek, ez két könyv.
A baloldaliról van szó..

A jobboldali az még fent is van a polcon.. :D

Ez a forma amúgy írt ennek '85-ben egy folytatást.. ami ott kezdõdik ahol a film végetér.
Blindmouse 2013 aug. 26. - 01:22:50
(56/82)
Júúúúúúúúúúúúúúúj!!!!!

Ez a könyv anno megvolt nekem gyerekként!! (mármint én voltam gyerek, nem a könyv) Asszem ebben volt egy kis fényespapíros "blokk" a közepén, ahol a filmbõl vett képekkel volt illusztrálva.. :)
sarahangel 2013 aug. 25. - 14:56:57
(55/82)
A wikipédián olvastam errõl:

http://hu.wikipedia.org/wiki/E._T.,_a_f%C3%B6ld%C3%B6nk%C3%ADv%C3%BCli

Azt hiszem, félreértelmeztem, mert nem a regénybõl született a film, hanem fordítva, a forgatókönyv alapján jött létre a regény.

Ha rákeresel William Kotzwinkle nevére, a könyvre is rá fogsz találni, pl. itt:

http://moly.hu/konyvek/william-kotzwinkle-e-t-a-foldonkivuli-kalandjai-a-foldon
sarahangel 2013 aug. 25. - 13:47:05 Előzmény ceia
(54/82)
"A régi filmnek pont az az értéke, hogy olyan, amilyen."

Teljesen egyetértek. Nem tudtam róla, hogy felújították a filmet, de így is feltûnt, hogy a fürdõszobai jelenet mintha nem lett volna benne, és E.T. olyan furcsán, 'mai technikásan' mozog. A mostani filmes effekteket, CGI-ket általában nem szeretem, sokszor nagyon gagyik és mûviesek. Hiába a modern technika, szerintem is jobb volt a régi.
sarahangel 2013 aug. 25. - 13:40:07
(53/82)
Gyerekkoromban az egyik kedvenc filmem volt, pedig sokáig csak németül láttam, és igaz, hogy nem beszéltem németül, de még így is sokszor visszanéztem. Felnõtt fejjel nézve is nagyon szép, aranyos alkotás, bár a hatása annyira már nem intenzív, mint régen, de a régi emlékeimet még mindig fel tudom idézni. Annak ellenére, hogy a történet egyszerû és talán gyerekek számára készült, több helyen megrázó volt számomra. Fõleg az a jelenet, amikor a gyerekek megmutatják az anyukának a betegen fekvõ E.T.-t, aki Anyának szólítja, és ahogy sír, mikor otthagyják. De ahogy a kutatócsoport tagjai megjelennek szkafanderben és csak úgy erõszakosan berontanak a házba, meg amikor 'felvonulnak' az utcán, az sem semmi. Félelmetesebb, mint egy horrorfilm (lélektani értelemben).

A befejezést én nem érzem giccsesnek. Valójában happy end, de azért szomorú is. Elliott 'elengedi' E.T.-t, mert tudja, hogy az a jó neki, és ez az igazi barátság lényege, nem? Azt tesszük, ami a másiknak jó, akkor is, ha ez fájdalmas. Az emberi faj sokszor sajnos nem elég érett és elfogadóképes; már a film eleje is szörnyû, ahogy megzavarják ezeket a barátságos kis lényeket, akik – bár ez nem derül ki egyértelmûen a filmbõl, de azt olvastam, hogy – botanikusok, és növényeket gyûjteni jöttek. (Korábban nem tudtam azt sem, hogy ez a film valójában egy regénybõl készült.)
offtopic
Blindmouse 2013 aug. 23. - 20:21:07
(52/82)
In the United States, dissection of frogs became common in college biology classes from the 1920s, and gradually began to be introduced at earlier stages of education. By 1988 an estimated 75 to 80 percent of American high school biology students were participating in a frog dissection, with a trend towards introduction in elementary schools. The dissected frogs are most commonly from the Rana genus. Other popular animals for high-school dissection at the time of that survey were, among vertebrates, fetal pigs, perch, and cats; and among invertebrates, earthworms, grasshoppers, crayfish, and starfish.
flood38 2013 aug. 23. - 20:08:52
(51/82)
Az komoly, hogy Amerikában békát boncoltatnak 10 éves gyerekekkel?
Blindmouse 2013 aug. 20. - 23:33:08
(50/82)
Mire eddig jutott a film, már felidegesített a sok gagyi CG-vel átrajzolt szerencsétlen lény..

Pont ezért imádom a 70-80-as évek filmjeit. mert ott megcsinálták a dolgokat, és leforgattak mindent... nem csak kiálltak egy zsebkamerával 5 percre az utcára, hogy aztán utána CG-vel beletegyenek mindent..

Jó, vannak filmek ahova KELL egy kis CG, de amit lehet azt forgassák már le, bábukkal, animatronikus szerkentyûkkel, stop motion technikával akárhogy.
10/10
-greghouse- 2013 aug. 20. - 15:32:48 10/10 Előzmény ceia
(49/82)
...kiemelnék még egy poént, ami nagyon tetszett... mikor Halloweenkor lepellel leborítva csempészik az utcán a gyerekek E.T.-t, és elmegy mellettük egy (Star Wars) Yoda mester jelmezes gyerek, és megáll, nagyon néznek egymással a lepedõvel borított E.T.-vel, majd ingatja a fejét, és tovább megy... :-)
6/10
Atis88 2013 aug. 20. - 15:26:52 6/10
(48/82)
Valóban klasszikus, de jobban belegondolva nem sok extrát hoz magával. Viszont legalább van mondanivalója. 6/10.
ceia 2013 aug. 20. - 13:31:49
(47/82)
10/10, és valóban nem a sci-fi vonal a lényeg benne. (ET nem is nagyon hiteles mint idegen lény..) Nagyon tetszik a fényképezése, és hogy mennyire amerikai - a korai 80-as évek amerikája! Az egyik jelenetben egy szekrény polcán még egy Tie-fightert is lehet látni a Star Wars-ból! Tegnap megnéztem, de megnézem ma is. És vadászni fogok az eredeti változatra dvd-n :)

Máig jobbak a makettekkel felvett ûrhajós jelenetek, és a szétrobbanó papírdobozok, mint az animáció és ez sosem fog változni. Kár, hogy Lucas és Spielberg így újították fel a filmeket. Az egykor kihagyott jelenetek még rendben vannak, de nem kéne átszínezni, effektezni, pláne lecserélni tárgyakat a szereplõk kezében!! A régi filmnek pont az az értéke, hogy olyan, amilyen. Ha ezeknek a rendezõknek azt mondanák, hogy elõkerült egy filmfelvétel valamelyik dédnagyapjukról, akit eddig csak fotón láthattak, de elõbb felújítják, kiszínezik és effektezik, térhangot kap, és csak aztán láthatják, félre állna a szájuk..
10/10
-greghouse- 2013 aug. 20. - 12:56:20 10/10
(46/82)
Részben van igazad, nem "akadtak ki", el lehet olvasni az IMDb-n, hogy a 2002-es digitalizáláskor maga Spielberg saját kezûleg (már amennyiben a CG szakemberei is az õ "kezei") irtotta ki a fegyvereket az egész filmbõl, tehát kimondottan az õ feltétele volt ez a digitalizáláshoz.
10/10
Towner 2013 aug. 20. - 09:42:51 10/10
(45/82)
Ha jól emlkszem (1982) a Stúdió 82 címû müsorban külön foglalkoztak a filmel a bemutatása elõtt. Hatalmas szenzációnak számított E.T. akit 15 millió dollárból hoztak ki. (sokkal jóban sikerült a robot mint a borzalmas számítogépes animáció) A technika eme csodáján ámúltunk és bámultunk a moziban...
10/10
-greghouse- 2013 aug. 19. - 23:29:03 10/10
(44/82)
Most olvasom, hogy ha a film (plusz video, stb.) bevételeket nézik, és inflációval felszorozzák, még mind a mai napig minden idõk legtöbbet jövedelmezõ filmje ez. (Infláció nélkül a Jurassic Park elõzte meg.)
...az is jó, hogy a Columbia stúdióhoz egyszerre két hasonló, sci-fi filmet adtak be, ezt, és a Starman címût. A Columbiának nem tetszett az E.T., és a Starmant csinálta meg, így Spielberg átvitte a Universalhoz.
...A Columbia producerei azóta is erõsen verik a fejüket a falba, gondolom... :-)
Blindmouse 2013 aug. 19. - 23:22:40
(43/82)
A megbánás dícséretes! :)