Dnulror 2011 máj. 19. - 13:24:24
(669/769)
"Így meg szépen elkezdõdik ez a "hát igazából nem is énekelt jól, meg a ruhája se volt jó, meg a dal is koppintás, meg nem is neki kellett volna indulnia"..."

Ami nem kifejezetten a színpadon zajló dolgokra vonatkozik, azt elõre is mondogatták sokan, csak akkor még nem érdekelt senkit.
Dnulror 2011 máj. 19. - 13:10:50
(668/769)
Volt Charlie is. De nehéz is megmondani, hogy mi a "profi"... tudnád ezt rendesen definiálni? Szerintem indulhat bárki. Asszem a Lena is egy sikeres valaki volt a németeknél, amikor tavaly nyert, hát most meg ugyebár feltétlenül profi, ha abból indulok, ki, hányszor hallom a rádióban!
Dnulror 2011 máj. 19. - 13:08:08
(667/769)
Ebben a konkrét esetben szerintem nem azért izélnek a "jól énekelt-e", meg "jó volt-e a show", stb. dolgokon, mint más átlagosan eredménytelen esetben, hanem mert VALÓBAN egy bizonyos pontig gyõztese volt a versenynek a dal, és egyszercsak meg bumm, már nem. És sokakat izgat, hogy mi volt a hirtelen változás oka. Engem is pl.:)

Az meg tonképpen egy másik téma, hogy a szervezési rendszer itt Magyarországon milyen.. amirõl itt az elõbb magyaráztam:)
offtopic
lilahagyma 2011 máj. 19. - 12:44:15
(666/769)
A versenysport, csakúgy, mint ez a dalfesztivál, a tehetségen túl a pénzrõl is szól. Ha nincs finanszírozó, nincs csapat. Ha nincs csapat, nincs tehetség. Akkor aztán lehet nyavalyogni.
offtopic
lilahagyma 2011 máj. 19. - 12:34:05
(665/769)
Ezt nem értem. A másik variáció az volna, hogy semmilyen megmérettetésen ne induljon magyar, mert jaj mi lesz, ha kikap. Szerintem nem szedik szét Wolf Katit "a magyarok", "a kisemberek", nem látom, hogy fröcsögnének ellene. Egy-két ostoba megjegyzéstõl eltekintve (pl. hogy mekkora hasa van, hogy lehetett ilyen nõt indítani - nyilvánvaló, hogy ez komolytalan kritika). Ami esetleg komolyan veendõ, az komolyan veendõ, a többi úgyse fontos. Wolf Kati önértékelése nem fog tõle széjjelesni.
Dnulror 2011 máj. 19. - 12:15:14
(664/769)
Tök igazad van! Csak a vízilabdások mögött van egy objektív hosszú távú teljesítmény, és a közvélemény még így is nekiáll fröcsögni.... Abból amit leírsz (és tökéletesen egyetértek) egyértelmûen következik, hogy elõre tudható volt, hogy ha a Kati nem hoz eredményt, akkor fröcsögés lesz...

Akkor legyen az a kérdés a továbbiakban, hogy az pl. kinek a felelõssége, hogy beáldoz egy embert ilyen módon???
Dnulror 2011 máj. 19. - 12:08:13
(663/769)
Teljesen igazad van. A különbség annyi, hogy a Wichmann Tamás akkor vitán felül az a sportoló volt a sportágában, aki egyértelmûen a legjobbként került oda az országból. Mindehhez a sportnak van egy olyan átlátható adminisztratív rendszere, amelybõl kifolyólag ez - mármint hogy az objektív legjobbnak kell mennie - nem kikerülhetõ. Lehet kísérleteket tenni, pl. mondvacsinált okból eltiltani a sportolót, és akkor értelemszerûen a sorban következõ jön, de ha van is ilyen kísérlet, kénytelen az is a nyilvánosság elõtt zajlani. (És hiába mondja bármelyikõtök, hogy a Wolf Kati is a "legjobbként" lett odaküldve, ez akkor is csak a személyes véleményetek... a fél országnak meg talán az a véleménye, hogy nem. Ezért nem érdemes ezen az alapon érveleni.)

Szerintem amikor "hálásak vagyunk" az adott sportolónak, akkor az egész pályafutása teljesítményét ismerjük el, amivel KIVÍVTA, hogy ott lehessen, és ez azért független attól, hogy pl. az olimpián hányadik lett, mert a sport adminisztratív rendszerébõl a világon mindenki számára látszik, hogy az adott sportoló valójában hol helyezkedik el a világ rangsorában, így maga a konkrét rendezvény (pl. olimpia) igazán tud egy ünnepélyes "játék" lenni, azoknak a játéka, akik eleve úgy lettek odaküldve, hogy van miért büszkének lenni rájuk. Ha még eredményt is hoz, az szuper. De azért szerintem nem "hálásak vagyunk" már, hanem egyszerûen örülünk.

Ha pl. nekem sikerülne valamilyen fondorlatos módszerrel elérnem, hogy az atlétikai szövetség mondjuk engem indítson a következõ olimpián gerelyhajításban, akkor miután utolsó lettem, (ami nagy valószínûséggel összejönne... ) nevetséges lenne, ha bárki egy fórumon azt írná, hogy a "nemzetnek hálásnak kellene lennie, hogy vállaltam a képviseletét".

Vagy ott van a Matthäus eset... amikor 100-szoros díjazásért nem ért el semmit a focinkkal, majd távozott, kevesen írogatták, hogy hálásnak kellene lennünk neki, mert "vállalta"...

Nem azt akarom persze mondani, hogy a Wolf Kati ilyen, de az is lehet, hogy van aki ilyennek látja... mindenesetre az eseménnyel kapcsolatos gondolkodásmódnak kellene ilyennek lenni, már elõre. És akkor az sem fordulhatna elõ, hogy valakivel utólag "felmossák a padlót".
offtopic
lilahagyma 2011 máj. 19. - 11:34:20 Előzmény Dnulror
(662/769)
:)
spinabifida79 2011 máj. 19. - 09:05:30
(661/769)
Jó példa a sport. A hála a nézõk részérõl és a népszerûség nagyon igazságtalan alapokon nyugszik. A sportban nyugodtan ki lehet jelenteni, hogy egy világversenyen az elsõ 10 versenyzõ nagyjából hasonló kvalitású és ugyanannyit fordít a felkészülésre. Aztán a versenyen egy nüanszon múlhat minden. Wichmann Tamás világklasszis volt és mégis elúszott az olimpiai bajnoksága, pusztán azért mert a döntõben olyan pályára sorsolták, amelyiken a szélirány nem kedvezett az õ térdelési irányának.
Ha igazságosak lennének a sportolóval, akkor 10. helyezettet is ünnepelnék.
keane01 2011 máj. 19. - 08:02:28
(660/769)
Hello! Ma (május 19. csütörtök) a 9:55-kor kezdõdõ Nappali címû mûsor vendége lesz Wolf Kati. Holnap pedig a Blikk vendége lesz 10:30-tól 11:30-ig. Ott üzenetben és telefonon is lehet kérdezni a Blikk honlapján további info.
Dnulror 2011 máj. 19. - 01:15:38
(659/769)
Most közben azon gondolkoztam, hogy merném-e bárkire rámondani, hogy jobb lett volna. Hát nem. Egyszerûen fogalmam sincs, és az ízlésem ebben a helyzetben teljesen érdektelen.

Ugyanakkor létezik az az összeg, amelynek kilátásba helyezése után igenis mondanék valamit:):)
Dnulror 2011 máj. 19. - 00:52:20
(658/769)
Én egy szóval nem mondtam, hogy nem ez volt a legjobb lehetõség, csak azt, hogy ezt senki nem vizsgálta.
offtopic
lilahagyma 2011 máj. 19. - 00:45:49
(657/769)
Figyusz, nem tom. De szerinted miért nem volt jó? Nekem nagyon tetszett, igazán lenyûgözött, klassz kis nótának tartom.

És ki volna jobb? Errõl a listáról rengetegen lemaradtak, példának okáért LL. Junior és más roma származású elõadók, Caramel, Fatima, vagy épp Oláh Ibolya a feminista dalával, ami pedig nagyon népszerû; és mások is, a lista tényleg hosszú volna.
Szerinted ki lett volna jobb?
Dnulror 2011 máj. 19. - 00:37:48
(656/769)
OK, de ki és milyen alapon?
offtopic
lilahagyma 2011 máj. 19. - 00:34:29
(655/769)
Azért nem a gyõztes, mert nyilván szakmailag Katit tartották a felkészültebbnek, nemzetközileg megmutathatóbbnak, és nem Vastag Csabát vagy Tolvai Renit.

Azt tudom, hogy Tóth Vera is szeretett volna menni - õvele pont ugyanazért kötözködnének, mint Katival. Itt van egy kis klip, elõzetes válogatás: http://www.youtube.com/watch?v=axAM92_m9Bc

Külön érdekesség, hogy Kati dalának angol fordítója, Johnny K. Palmer is szerepel a listán: 12. KERI ft. Johnny K. Palmer- Crazy Baby
Dnulror 2011 máj. 19. - 00:21:27
(654/769)
Bocs, rosszul idéztelek, Te azt mondtad: "büszkék lehetnék,hogy volt valaki", én meg azt mondtam: "hajlandó rá". A lényeg azt hiszem ugyanaz, 100-as nagyságrendben állnak sorba hasonló kvalitású elõadók erre a szerepre. Büszkék õpp lehetünk, de hálát éreznünk azért nem kell!
Dnulror 2011 máj. 19. - 00:16:32
(653/769)
Ezt nyilván nem lehet ELÉG JÓL csinálni, de én erre a törekvést sem láttam ez alkalommal.

A Csézynél volt elõválogatás, volt kis balhé is, de nem komoly és végül is rendben volt a dolog, utólag nem is lehetett panaszkodni. Ádok Zolinál már nem volt, és hiába volt õ Csillag születikes, még a középdöntõig sem jutott. Most sem volt, csak tehetségkutató, de nem a gyõztes ment.
Dnulror 2011 máj. 19. - 00:05:21
(652/769)
Menj be egy cd boltba és számold meg hány olyan magyar elõadó lemezét találod, akik jelen pillanatban is aktívak. így kezedben az a minimális szám - ugyanis van egy halom elõadó, aki már nem is csinál lemezt, mert nem lehet eladni - amelyikrõl tudható, hogy ennyien biztosan szívesen jelentkeztek volna, ha számukra lett volna adott a lehetõség, hogy képviselhessék az országot.

Miért kellene nekem örülnöm annak, hogy elmaradt annak a vizsgálata, hogy ezek közül ki a legalkalmasab?????

És egyet azért lássunk tisztán, amíg nincs komoly eredmény, addig ez a verseny elsõsorban az ott elinduló mûvésznek és a dalszerzõnek jó. Ezek után MI AZ, HOGY "HAJLANDÓ KÉPVISELNI"???
offtopic
lilahagyma 2011 máj. 18. - 23:59:40
(651/769)
Mármint az összes országnak, ami részt vesz a versenyben - vagy az összes magyarnak?
Amúgy van jelölted, akire gondolsz?
10/10
gopocher 2011 máj. 18. - 23:56:48 10/10
(650/769)
Mikor inditunk olyat aki mindenkinek megfelel?