Ezüstliliom 2012 máj. 27. - 19:38:15
(1106/1166)
Azért egyenlõségjelet tenni Humperdinck és az orosz nagyik közé nem kis túlzás. És azt kijelenteni, hogy valaki "túlkoros a versenyzéshez" elég nagy szemtelenség. Még jó, hogy nem Te döntöd el, ki versenyezhet és ki nem.:/

A másik, amiben nem értünk egyet, a norvég dal. Azon meg külön csodálkozom, hogy az énekest bányarémnek tartod, nem mintha az elõadók külseje számítana. Nekem legalábbis.
Ezüstliliom 2012 máj. 27. - 19:18:41
(1105/1166)
Miért kellett volna értened az észt dal szövegét? Nem angolul énekelt.

A makedón dal nekem is nagyon tetszett.:) Összességében egyetértek Veled.
offtopic
-csengõzoli-- 2012 máj. 27. - 18:27:48
(1104/1166)
Jaj,hagyjál már,kit érdekel,hogy egy német zenei mûsorban mit beszélnek a retardált mûsorvezetõk.
Kb annyira fontos ez,mintha az Viva tévén leszólnák a német belpolitikát...
d112 2012 máj. 27. - 17:28:29
(1103/1166)
Nem értem, ha ez folyik a csapból is, és maga a kommentár is tesz erre utaló kijelentéseket, de hogy errõl riport is kiészült a németeknél, valamint magyar Weboldalokon is ezt lehet olvasni.
Meklód fia 2012 máj. 27. - 15:30:32
(1102/1166)
Néhány embernek érdemes lenne ....... fülét. Aranyosak ezek a banyák együtt toporogva a színpadon, de nem csak úgy jópofiságból kellett volna szavazni. Ekkora szégyent! A megasztár 89 színvonalasabb lesz ettõl a dalversenytõl.
dr.66 2012 máj. 27. - 15:26:08
(1101/1166)
Nem értem miért a svéd nyerte,semmi különleges nem volt benne.Sajnos a Compact Discos csávó a dal elsõ másfél percében tök hamisan énekelt,de mindegy is.Nem számít ez már ennél a versenynél.Nem is kellene versenyzõket küldeni,énekeltetni, meg egy rakás pénzt költeni erre a puccparádéra.Évrõl-évre bebizonyosodik,hogy országokra szavaznak az idióta nézõk,népek. Szimpátiaszavazást meg olcsóbban is lehet tartani.A Gundel nem kevés cinizmussal elõre bemondta,hogy az adott ország kinek adja a legjobb pontokat.Nagyon ritkán tévedett.Szóval ez így ebben a formában egy nagy rakás s.zar.A megoldás,hogy valahogy megváltozatni a szavazást.
Meklód fia 2012 máj. 27. - 15:22:12
(1100/1166)
Hogy miért ezt a kompakt diszkót kellett küldeni?!
A Linkin Park számaiból lopták össze a dalukat, és még lopni sem tudtak jól, mert nagyon gyengén adták elõ.
pneklara 2012 máj. 27. - 15:04:00
(1099/1166)
Ja, köszi a kiigazítást. Akkor azért annyira jó. Csodálkoztam is, de ennyire nem vagyok tájékozott.:)
Semprini 2012 máj. 27. - 15:00:47
(1098/1166)
"ha Janicsák most írta volna meg a veresegyházi nõkkel való produktumát"
Pardon, szó sincs arról, hogy Janicsák írta volna azokat a számokat. A Honky tonk woman pl rolling Stones-szerzemény, a No woman no cry ha jól tudom, Bob Marley, de a Boney M is feldolgozta, az All right now megint másé. Persze a Zi'zi labornak voltak annakidején saját számaik is, de az asszonykórus nem azokban mûködött közre.
pneklara 2012 máj. 27. - 14:51:55
(1097/1166)
Van egy érzésem, ha Janicsák most írta volna meg a veresegyházi nõkkel való produktumát, matyóhímzéssel kipingált ruhában, szögedi papucsban, angolt bájosan utánozva, kettõt jobbra-kettõt balra mozdulattal kísérve énekeltek volna poprockot, elõrébb végzünk. Janicsák megelõzte korát, rosszkor volt rossz idõben.Persze arra soha nem került volna sor, hogy õket a Rákay vezette zsûri kiengedte volna. Nem engedte volna, hogy égessék az országot ilyen gagyival. Helyette küldték ezt a tucatnótát, amely bárhol születhetett volna a világon, semmi nemzeti öntudat nem volt benne, amire azt mondták volna, hogy na, ez klassz, olyan magyar motívumos. Szerintem az igazi múzsák hallgatnak háborús idõkben, s akik szóhoz jutnak, azoknak snassz, hogy keressék az utat, hogyan lehet a hagyományost ötvözni a maival. Én nem értek hozzá, de pl az ungaresca forma betétdalként elképzelhetõ lenne.De mi Amerikába törekszünk, azoknak akarunk megfelelni, nem magunknak.
offtopic
robicsek2 2012 máj. 27. - 13:46:43
(1096/1166)
Azért annyi lehet benne hogy azért azok a Németek, a videóban felhozták hogy nálunk állítólag nincs teljes média szabadság,(ugyan azt dumálták, amit a bal oldal nyomat kifelé külföldre,) és hogy a Compact Disco-t, az MTV által a Kormány választott ki és a többi jelentkezõt a szõnyeg alá söpörte. (Hülyeség)
1/10
Viktor6665 2012 máj. 27. - 13:32:45 1/10
(1095/1166)
Oroszországnak kapcsolatai vannak, a volt szovjet államokban hemzsegnek az oroszok, mit gondolsz litvániától, lettországtól, észtországtól, fehéroroszországtól miért kapott dobogós helyezést?
-csengõzoli-- 2012 máj. 27. - 12:49:32
(1094/1166)
Ne haragudj,de ez ökörség.
Én belátnám,ha igazad lenne,de könyörgöm tavaly Azerbajdzsán nyert, ott ekkora demokrácia lenne?
http://www.youtube.com/watch?v=outN4Q6Sbxw
Vagy Oroszországban szerinted akkora demokrácia van,hogy helyettünk inkább rájuk szavaz a jólértesült nyugati polgár?
Ezek abszolute cáfolják azt az állítást,mely szerint a magyar belpolitika miatt nem szavaznának ránk.
Arról nem is beszélve,hogy - szerencse vagy sem,de- egy átlag nyugatinak annyi fogalma van rólunk,mint neked pl Montenegró belpolitikájáról.
Lehet hall mindenfélét,de ne gondold már,hogy egy dalfesztivál nézésekor ez befolyásolja,ugyanmár...
Ráadásul számtalanszor végeztünk ennél rosszabbul is, más kormányok alatt.
Volt,hogy a döntõbe sem jutottunk be és olyan is,hogy 5pontot kaptunk össze vissza.
Semmi sem stimmel ebben a politikai elméletben,amit itt sokan megpróbálnak felvázolni.
Mondjuk minden évben ez megy,kicsit már unom...
perry 2012 máj. 27. - 12:09:36
(1093/1166)
Miért szavaztam volna?
Abban igazad adok neked, hogy a nagyon jó szám nyista.
Honfivértõl pirosló elhivatottságból pedig pláne nem szavazok.
Semprini 2012 máj. 27. - 11:55:45
(1091/1166)
"Anglia, hogy lett utolsó a tavalyihoz képest? Nem mûködött a szomszédok telefonja "
Szomszédok? Anglia szigetország :-P Amúgy meg nyertek már többször is akárcsak a svédek. A történelem ismétli önmagát, vannak országok akik zsínórban akár többször is nyerni tudnak (az írek pl 3x ismételtek 92-93-94-ben, majd 1 év kihagyás után 96-ban megint, tehát 5 éven belül négyszer, miközben vannak országok (jobbnál jobb dalokkal), akik alighanem soha nem fognak nyerni.
Kicsit más példa de sokan azt mondják, hogy a magyar nõk a legszebbek a világon, a Miss World szépségversenyen mégse rúgnak soha labdába, vagy amerikai vagy latin-amerikai nyer szinte folyamatosan. Akkor hogy is van ez?
Józsila 2012 máj. 27. - 11:38:03
(1090/1166)
Ha mi küldtünk volna ki egy olyan elõadót mint a Svédek mondjuk ezzel a számmal akkor is utolsó közt lettünk volna.
d112 2012 máj. 27. - 11:28:54
(1089/1166)
A telefonos szavazatok felét veszik figyelembe, a másik felét minden ország szakmai zsüri adja, a youtube-n van, fent video ahol elemeznek célozva a Mo.-n lévõ politikai helyzetre. Vagy olvass utána, hogy alakulnak ki a pontok. Lásd be, hogy ez az igazság.
d112 2012 máj. 27. - 11:24:18
(1088/1166)
Nem értek veled egyet, nem ezen múlik, hanem máson is, igen is jók voltunk! Meglehet nézni, hogy kik voltak az elsõ tízben. Józan paraszti ésszel is észre lehet venni, hogy pl.: az oroszok mûsora milyen gáz volt, hogy csak egyet emeljek ki. Másik ,hogy nem azon múlik csak, hogy jó helyezést kapjunk, hogy, jó mûsort küldjünk ki, hanem a jelenlegi helyzet Mo.-n is befolyásolja a pontozást.
bayswater 2012 máj. 27. - 11:22:43
(1087/1166)
Nekem is az olasz nóta jött be a legjobban.