Proszt 2012 máj. 30. - 12:33:12
(1146/1166)
Amit írtál az bármely népre ráillik. Az írtõl egészen a bolgárig.
bayswater 2012 máj. 30. - 12:29:09
(1145/1166)
Én nagyon bírom Roger Moore-t, de ha valaki hazafi és büszke akkor az az angol nép. Na õk aztán lépten-nyomon azzal jönnek, hogy õk angolok és mindenki vegye tudomásul, hogy 200 éve a fél világ az õ gyarmatuk volt. Erre baromi büszkék a mai napig. Szóval RM jobban tette volna ha csöndben marad. Más szemében meglátta a szálkát de a sajátjában a gerendát azt már nem.
Bob19 2012 máj. 30. - 12:23:55 Előzmény vénasszonyok_nyara
(1144/1166)
Mi volt ez a sok zagyvaság amirõl beszélt? Végig csak a szavakon lovagolt a szerencsétlenje, tiszta hülye. Tényeket nem nagyon közölt, csak minden szóba belekötött.
Ti is megmondtátok, hogy a politikáról szól az egész meg a németek is. Akkor mi ezzel a gond? Én kinézem az országunkból, hogy azért küldtünk ki egy biztos bukta produkciót az eurovízióra mert úgysem tudnánk megrendezni jövõre a fesztivált ha megnyernénk.
A buta németek meg joggal hihetik azt, hogy népi ruhában fogunk kiállni, elvégre a német túristáknak saját magunk mutatjuk be a népvisletünket már oly módon, hogy elhiszik, hogy nálunk még most is ez a divat. Ha már egy focista mezére is bugyuta kalocsai mintát tervezünk akkor mit gondoljanak?
De ha tényleg népi ruhában álltunk volna ki, akkor valószínû, hogy elõrébb végeztük volna, elvégre a nagyik is jól szerepeltek.

A sajtószabadság meg olyan szempontból tényleg korlátozott, hogy még nem hallottam egy médiában szereplõ mûsorvezetõtõl sem azt, hogy pl. a Compact Disco a legrosszabb választás volt. És engem ez már baromira idegesít, hogy senki sem meri felvállalni a véleményét. Vagy nem engedik nekik?

De amúgy az egész annyira nem szólhat a politikáról sem, mert elvégre bekerültek a döntõbe, pedig szerintem voltak náluk jobbak is akik jobban megérdemelték volna a döntõt. Na meg ott a másik ellenpélda, Anglia. Miért kapott olyan kevés pontot? Pedig lassan mindenki már Angliába megy ki dolgozni, szóval jóban kell lenni velük, de mégsem pontozták õket agyon. Szerintem egyszerûen csak idejétmúltnak tekintették a fószert és ezért lett rosszabb még nálunk is.
Vagyis elég nehéz megítélni, hogy mennyi politika van benne...
Proszt 2012 máj. 30. - 12:00:07
(1143/1166)
Az izlandiak eléggé jók voltak, fura, hogy oly kevés szavazatot kaptak.

Az montenegrói Euro Neuro meg megérdemelte volna, hogy felkarolja õt az Európai Unió - még hivatalos dal is lehetett volna belõle.
HáziSárki 2012 máj. 30. - 11:13:40
(1142/1166)
Volt olyan dalfesztivál, ahol nagyon, de nagyon nem tetszett a kiküldött nóta és elõadó. (Nem éppen Pákó, de szvsz nem sokkal különb.) :)) Akkor nem is néztem, és nem nyilvánítottam véleményt. Nem fikáztam, mert úgy gondoltam, az énekes bizonyára megtett minden tõle telhetõt, ha ennyire futotta, ennyire futotta. (Inkább az érdemelt volna kritikát, aki kiküldte.)
Én bizony büszke vagyok rá, hogy magyar vagyok - bár a melldöngetõ magyarkodás tõlem is nagyon idegen -, és drukkolok a magyaroknak, legyen az sport, mûvészet, tudomány, bármi (függetlenül attól, szimpatikus-e az illetõ).
Ha arra méltó vetélytárs végez elõttünk, azt elismerem, de nem hallelujázok a magyar sikertelenségnek.
Egyébként a CD eredménye szerintem akkor sem bukta, hisz legalább a döntõbe bejutottak. Nem mondom, hogy világbajnok nóta, elsõre engem sem lökött hanyatt, de minél többet hallgattam, annál jobban tetszett (és nem éreztem lopkodottnak).
Szerinted a ciprusi csajszi "Láláláv"-ja jobb volt? Vagy az ír ikrek? És sorolhatnám a gagyikat, akik elõttünk végeztek.
Abban az egyben egyetértettem veled, hogy a CD esetében nóta és az elõadásmód nem volt teljesen összhangban.
offtopic
Bob19 2012 máj. 30. - 10:36:39 Előzmény vénasszonyok_nyara
(1141/1166)
Ha tudni akarod a BOB az csak egy rövidítés csak mire észbe kaptam, hogy nagy betûvel kellene írni akkor már késõ volt. A 19 meg egy szerencseszám.
Bob19 2012 máj. 30. - 10:25:32 Előzmény loma06
(1140/1166)
Nem is nagyon fogsz olyan magyarral találkozni akik a svédekre szavaztak volna, mert valószínû, hogy itthon lesz*rták a közönség szavazatot, csak nem akartunk kilógni a sorból ezért inkább mi is a sévedeknek adtuk a 12 pontot (önálló gondolkodás, vélemény hiánya). És ahogy "vénasszonyok nyara" is mondja ez egy nacionalista nép, és nem fog más országra szavazni (sms formájában), mert azzal csak rontaná a magyarok esélyeit. Így gondolkodunk, mi magyarok. Tisztelet a kivételnek, meg nekem.:)
Bob19 2012 máj. 30. - 10:18:26 Előzmény HáziSárki
(1139/1166)
Pedig ez oltári nagy bukta volt!
És ilyen szempontból én lesz*rom, hogy magyar-e a compact disco vagy nem, sz*r összelopkodott számot énekeltek, ezért utolsók között a helyük! Egy nagyon durva hasonlattal élve, te pl. örülnél ha Fekete Pákó nyerné meg az eurovíziót hazánknak az "add ide a didit" számával? Ugye, hogy nem!?
Ez egy dal verseny és nem azért kell tovább juttatni a magyarokat mert magyarok, hanem a tehetségért (ami a CD-nak nincs), különben mi sem vagyunk jobbak a többi országnál akik a szomszéd országokra szavaztak.

Lengessék azt a zászlót! De ne akkor mikor másokkal beszél a mûsorvezetõ mert az pofátlanság, odasunnyogni a háta mögé és felhívni magára a figyelmet. Fõleg, hogy a közelünkben sem ültek az orosz nagyik. Megtettek mit tudom én hány métert csak azért, hogy szerepeljenek már õk is a tv-ben. Még ha itt is azt a macit muttatta volna be, akkor az nem lett volna olyan nagy baj, de így olyan mintha mindenkivel közölni akarják, hogy õk magyarok. És igen, egy ilyen országban a mai világban szégyellem, hogy magyar vagyok! Ezek meg még büszkék rá. Tipikus magyar viselkedés amit Roger Moore is megmondott a Frizbiben. Valahogy így hangzott: "A magyarok folyton hangoztatják, hogy õk magyarok." Vagyis túlságosan is büszke nép a magyar, de pont a Comapct Discora akartok ti büszkék lenni? Nem csodálom, hogy nyilatkozni sem akartak a médiának... (legalább is ezt hallottam) De ha nyilatkozni is fognak úgy is majd a politikával fognak takarózni, pedig a politika csak részben szólt bele a végsõ helyezésekbe, a dal is számított! Nem annyira mint a politika, de számított. Pl. Szerbia miért lett 3. helyezett? Befolyásos ország lenne? Nem hiszem. Csak jól énekelt a csávó!

Amúgy meg ha tudni akarod tavaly Wolf Katinak jobban szurkoltam mint most a CD-nak. Elsõ helyet nem adtam volna neki sem, de legalább egy 12. helyezést igen. Rúzsa Magdis dalfesztivált sajnos nem láttam, de most visszanézve, hogy mit énekelt azt kell mondanom, hogy megérdemelte azt a 10. helyet! Elõrébb nem tudom hozni, mert a többi produkciót nem ismerem.
vénasszonyok_nyara 2012 máj. 29. - 11:57:48 Előzmény Bob19
(1138/1166)
Látom Te valósággal tragédiaként éled meg, hogy Magyarországra (azt nem állítanám, hogy magyarnak, mert tudom, sértésnek vennéd)születtél. Ezt tükrözi a 60-as évek ipari tanulóinak becenév választási szokását idézõ ámerikai nickneved is. Ma már nagyon liberális ezen a téren a törvény és kérvényezheted, hogy Robika helyett Bob legyen a személyi okmányaidban. és van egy még grandiózusabb perspektíva számodra: kimehetsz mosogatni Ángliába. ki kell szabadulni ebbõl a nacionalista, mucsai környezetbõl!
vénasszonyok_nyara 2012 máj. 29. - 11:43:38
(1137/1166)
Egy tökéletes és elfogulatlan elemzés az eseményrõl:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ieKnH6pY5yM
HáziSárki 2012 máj. 29. - 11:18:26
(1136/1166)
Meg is fogadom minden évben, hogy a következõt már nem nézem. Aztán mégis a tévé elõtt találom magam. :))
1/10
offtopic
_Freddy_ 2012 máj. 29. - 09:48:52 1/10
(1135/1166)
Most mit vitatkoztok itt? A magyarok 24.-ek lettek. Mehetnek akármilyen jó produkcióval sosem jutnak be az elsõ 3-ba...az írott szabály...
HáziSárki 2012 máj. 29. - 09:41:14 Előzmény Bob19
(1134/1166)
Gratulálok, hogy ennyire örülsz egy magyar buktának. Már ha annak lehet tekinteni. Szerintem nem.
Nagy kár, hogy ilyen rossz véleménnyel vagy saját hazádfiairól (-lányairól)... Te bizonyára hatalmas IQ- és illembajnok vagy.
Szerintem ez egy vidám fesztivál, semmi baj nincs a bohóckodással - a magyar zászló lengetésével pedig pláne.
HáziSárki 2012 máj. 29. - 09:35:54 Előzmény keane01
(1133/1166)
Veled is egyetértek. :) Ha nekem kellett volna választanom a Dal versenyszámai közül, én is a Compact Discót választom. (De bárkit küldtünk volna ki, szívvel-lélekkel drukkoltam volna.)
A svéd daltól én sem voltam elájulva, talán nekem is a szerb tetszett legjobban (viszont nagyon visszaköszönt a refrén vmi másik dalból, csak nem tudok rájönni, melyikbõl).
Az eurovíziós szereplõink közül nekem Rúzsa Magdi volt a legjobb. Neki legalább sikerült is bekerülnie a 10-be, ami szerintem óriási eredmény (tekintve a szavazás sokszor megvitatott rendszerét, miszerint mindenki a sógorra-komára-jó barátra szavaz).
HáziSárki 2012 máj. 29. - 09:25:41
(1132/1166)
Abszolút egyetértek! :)
HáziSárki 2012 máj. 29. - 09:20:52 Előzmény pneklara
(1131/1166)
Janicsák István és a Veresegyházi Asszonykórus klasszisokkal jobb volt, mint az orosz nagyik (bár valóban nem saját számokat adtak elõ). Náluk az asszonyok csak a hátteret adták egy nagyon karakteres külsejû és hangú énekeshez. :))
Ezüstliliom 2012 máj. 29. - 00:19:25 Előzmény keane01
(1130/1166)
Nem is az elõadó kiválasztása a gond nálunk, hisz azok között van jópár tehetséges, hanem a dalé. Jó szerzõk kellenének. De ez megint felesleges erõlködés, hisz nem is a jó dalok vagy jó elõadók nyernek.:)
Ezüstliliom 2012 máj. 29. - 00:16:13 Előzmény olahmiki1959
(1129/1166)
"Az énekes az elején észrevehetõen hamis volt, de ezzel nem volt egyedül, engem meglepett, hogy miután elméletileg minden ország a legjobb elõadóit küldte a versenyre, mégis milyen sokan énekeltek bizonytalanul."

Élek a gyanuval, hogy ez a hangosítás hibája lehetett. Az elõdöntõkben több énekesnél is láttam, hogy mutogat a fülére a hangosítóknak, aztán kiszedi a fülhallgatóját.
Ezüstliliom 2012 máj. 29. - 00:09:40 Előzmény Alasseo
(1128/1166)
Humperdinck igenis minõségit nyújt még most is. Az már a Te bajod, ha ezt nem hallod.
zsouzs 2012 máj. 28. - 19:11:02
(1127/1166)
Igen M.o. szavazatainak az összesítése ami a magyar nézõk és a magyar "szakmai" zsûri szavazataiból áll össze 50-50% arányban.
Egyebekben meg maximálisan egyet tudok érteni minden soroddal: a magyarok elég csúfosan szerepeltek, a gyõztes svéd nem volt rossz, de a szerbek (túl azon, hogy persze az elõadó is jobban tetszett:)sokkal jobban megérdemelték volna az elsõ helyet.