CsizmásPandúr 2012 máj. 27. - 09:48:01
(1086/1166)
Dede, ugyanazt néztük!

Ez az "odaszavazgatós" összeesküvési emlélet kizárólag a magyarok fejében él. Mégha persze, szavaznak is a szomszédok egymásra, mégsincs jelentõsen nagy hatása. Anglia, hogy lett utolsó a tavalyihoz képest? Nem mûködött a szomszédok telefonja ? Szerbia hogy lett haramdik helyezet a tavalyihoz képest ? Véletlenül Õk kapták az angolokét? Oroszok miért nem minden évben elsõk a tagálamai szavazataival ? Milyen véletlen folytán lettünk egyik évben kilencedikek? Véletlenül jól tudtunk választani??

Ez jellemzõ inkább a magyarokra! A sz.r eredményt is kimagyarázzunk, és végülis Mo volt idén is az abszolút gyõztes, nem számít az eredmény!? Szóval már a döntõbe jutás is eredmény? jajj ne magyarázzuk már. Idén is elcsesztük, és ezen nem változtat semmi.

Igen, egyébként nem csak a Király testvérek, de ott az egész magyar mezõ jobb volt, mint ez a nyálas roma-café.
1/10
offtopic
_Freddy_ 2012 máj. 27. - 09:40:36 1/10
(1085/1166)
hát én nem lepõdtem meg ezen a 24. helyen...Magyarország mehet akármilyen jó dallal, ez a kis ország soha sem fog nyerni...úgy meg van bundázva az egész, hogy kész...
pneklara 2012 máj. 27. - 09:40:07
(1084/1166)
Sok függ attól is, hogy KIK szavaznak. Milyen réteg szánja el magát, hogy telefont ragadjon. Feltételezem, hogy nem a szakértõ füllel hallgató beavatottak, akik elismerik egy dal jó kvalitásait, függetlenül attól, hogy politizálnának a szavazatukkal. Ha nálunk SP, Fluor Tomi, meg a többi üdvöske lehet az év kitüntetettje, az év elõadója, az õ rajongó táboruk kezében van a sorrend alakítása, akkor biztosra vehetõ, hogy a gagyi, a tinglitangli, a látvány, a kosztüm az értékelési szempont. Így feltételezem, hogy a Királyék produkciója - bár nem szeretem õket - jobban megfelelt volna ennek a rétegnek és szempontnak.
Most itthon visszafogottabbak voltak az elvárást illetõen, mint Katinál, de itt is olvastam, hogy "akár meg is nyerheti" a CD. Jobb is így, mert utólag így Kati "veresége" sem olyan kellemetlen számára, mert világos, hogy nem a szakmai érték alapján rangsoroltak.
3/10
Alasseo 2012 máj. 27. - 09:19:04 3/10
(1083/1166)
Csak a dalokról írnék, politikáról nem, mert elég összetett a gyõzelem receptje, ami idén természetesen joggal maradt el, ha a hazai versenyzõt nézzük:
Nagy-Britannia: ez miben különbözik, mint a hat udmurt vénasszony? Na jó, stílusban más, de itt is egy öreg bácsi énekel (korához, szakmai tapasztalatához és karrierjéhez képest nem túl szenzációsan), de ez vajon miért nem jött be a vénasszonyokra rácuppanóknak? Nem mintha bánnám a helyezésüket, de tényleg logikátlan a közönség viselkedése, ha már oda van a versenyhez túlkoros szereplõkért, és valljuk be, zeneileg az udmurt mamik is nagy nullák voltak.
Magyarország: nem akartam elõre sehol sem írni, mert a nagyokos önistenítõk lehuhognak, de én az utolsó negyedbe vártam a csapatot. A dal totál érdektelen és unalmas. a téma meg egyáltalán nem szenzációs, minden évben kijut egy a megbékélõs, "Szeressük egymást gyereke" típusú dalból, idén minket jelölt a világbéke klisé sorskereke, ennyi. Az elõadás sem volt nagy szám, azért ez a Csaba gyerek nem egy Tom Jones hangilag, gyenge középmezõny, lottytucat orgánummal. Külföldiként én sem szavaztam volna rá, már ha pocsékolnék ilyen hülyeségekre egyáltalán pénzt a szavazáshoz. Eleve elõl volt, és ilyen minõségben elveszett, vagy a sok bugyimutogatás és vonaglás felejtette volna el, vagy a gyönyörû azeri énekesnõ, vagy a szexi, de az angollal kiherélt olasz nóta vérprofi dívája. Sokan egekig magasztalták a C.D.-t, csak mert magyar és hazai, de ez simán csak szûklátókörûség és egoizmus volt, és ezt az eredményük is alátámasztja.
Albánia: eltekintve, hogy a nõ ebben a formában egy Quasimodo, és a dal is halál idegesítõ, hangja van, de nem ezzel a dallal és nem ilyen megjelenéssel tarol. TOP 10 igen, 5. hely azért túlzás.
Litvánia: kliséhegy, de mivel a tinilányok valószínûleg aranyosnak találták, tisztesen helyt állt. A srácnak legalább van hangja, de írhatnának neki jó dalokat. És el kellene felejteni a félkezes , meg a béna csípõrángatást.
Bosznia-Hercegovina: dögunalom, mit keres a döntõben?
Oroszország: no comment, gáz. Bõséges ízlésficam kell ehhez, semmi más, és ilyen mélységekbõl talán rábukkanhatunk a "dal" "szerethetõségére". Szakmai szempontból soha az életben nem fogjuk ezt megtalálni.
Izland: szerintem jó volt, bár nem stúdióminõség. Nekem elsöprõ erejû, tetszetõs ballada volt, elõrébb lehetne.
Ciprus: mit keres a döntõben egy bõgõ tehén? Vagy kamionsofõr?
Franciaország: a dal nem tetszett, a csaj szimpatikus, de jobb, mint a gagyik. Alulértékelt, de igazából csak középmezõny.
Olaszország: isteni nóta, olaszul jó, az angol lebutította. Nálam egyértelmû gyõztes.
Észtország: a hang jó, a dal kula. Jobb számmal, talán, TOP 10.
Norvégia: khmmm.. kritikán aluli, a gyerek meg egy bányarém. Jó ott, ahol végzett.
Azerbajdzsán: Bravó, bravó. Ell és Nikki Sabina sarkáig sem ér föl. Azt hiszem, szerelmes vagyok... ;) Nálam második az olaszok után.
Románia: villanó bugyi és combok, zejlillalillaléjh, satöbbi. Középmezõny, felejtõs.
Dánia: uncsi, amerikai tinifilmsorozat pop, ami némileg húgyrocknak akar látszani. fekete hajú, fotelen tehénkedõ háttérénekes csaj, megérdemelt helyezés az utolsók között.
Görögország: bugyi, bugyi, bugyi, lábemelés, alpáriság, hamisság, macsók becélozva. Hang, nulla, tehetség nulla, kifutott, unott ethnopop, olcsó kivitelben. Ha készülne Elena Paparizou baba, õ lenne a gagyi kínai utánzat. Nem jött be, de így is túlértékelt.
Svédország: hát, elfogadható. Élõben csalódás, a nindzsavonaglás nem jön be. Inkább, mint az orosz terror... Nem elsõ, vannak jobbak minden szempontból.
Törökország: mikor lesz hajótörés? Az agóniájukat esetleg végignézném. Így barbarizmus a köbön. Csúcsszavazat garantált
Spanyolország: felejtõs dal, elég jó hang. Így elsikkad a jellemtelenségben. Középmezõny indokolt.
Málta: Debil. Énekelni és táncolni sem tud. Csütörtökön azt hittem, hogy csótányok szaladgálnak a színpadon és azokat tapossa, de ezek szerint ez koreográfia...
Macedónia: jó hang, nekem nem bejövõs dal. Középmezõny.
Írország: Puzsért nekik! Megérdemelt a hátsó szektorban.
Szerbia: szokásos etnoballada, a'la "Jugoslavija". Össznépi exjugópówerrel a dobogón. Jó hang, lassan baromi unalmas koncepció a déli szomszédtól. De még így is TOP 10.
Ukrajna: kieresztett hang, gagyi Euro 2012 EB-dal. Akár a bányarém David Guetta is felvállalhatná producerként. De "a mikrofont viszont úgy cibálja a szája elõtt, mintha még a szereposztó díványon kezelne egy hasonló formájú testrészt." (Találó jellemzés az elõadás stílusáraegy ismert haza blogból.)
Moldova: ez is ethnopop, kicsit jobb minõségben. A koreográfia béna, de azért minõségben TOP 10 ez is.
fredi60 2012 máj. 27. - 09:05:00
(1082/1166)
"A horvát akkor sem szavazna a szerbre, ha tetszene neki a dal."

Nagy tévedésben vagy, és ezek szerint nem láttad a tegnapi döntõt!
goodboy 2012 máj. 27. - 08:36:06
(1081/1166)
Nos tényleg el kellene azon gondolkodni, hogy nekünk érdemes-e részt venni ebben a mûsorban. Szerintem felesleges és közvetíteni sem érdemes. Az mtv jobban járna meg mi is.
idõjós1010 2012 máj. 27. - 08:12:03
(1080/1166)
Igen, ez igaz.
CsizmásPandúr 2012 máj. 27. - 08:10:56
(1079/1166)
Anglia és Szerbia eredménye is csak azt igazolja, hogy kár mindenféle összeesüvés elmélettel magyarázni a tényt, hogy bukta. De hát a magyarok a legjobban ebben a magyarázkodásban. Már várom az elsõ híreket miszerint a legjobb volt a Compact Disco, csak ez meg az miatt nem lettünk elsõk xD
CsizmásPandúr 2012 máj. 27. - 08:04:21
(1078/1166)
Fantasztikus mûsornak lehettünk szemtanúja tegnap :D Az égig magasztalt CD talán minden eddigi fellépõnket alulmúlt. Hát csodálatos. Meg is érdemljük, de nagyon! Februárban ott versengett egy csomó jó énekes azért, hogy ide kijusson, voltak igazán kiemelkedõek köztük, és ezt a sz.rt küldtük, már akkor nagyon felhúztam magam! Annak viszont örülök, hogy a "POLITIKA AZ EGÉSZ" szöveget hangsúlyozók is fofára estek, ezt most nem egy ország helyezése bizonyítja. Szóval fogjuk fel: bénák voltunk, és jogos BUKTA!
1/10
ATi0021 2012 máj. 27. - 08:01:05 1/10
(1077/1166)
Az egész Eurovíziós Dalversenynek semmi értelme. Már megint csak a szokásos egymásra szavazgatás ment. Szóval nehogy bárki is egy percig azt gondolja, hogy a Király tesók vagy akár egy orosz nagyipáros stb jobb helyen végzett volna, ha minket képvisel. Még mindig az ország nevét nézik és nem a dalát. Személy szerint én gyõztesnek a nagyikat hoztam volna ki. Ezen a verseny úgyse számít a dal vagy ki hogyan énekel.

Õszintén nem értem az MTV-t. Miért áldozunk erre a nyomi programra amikor mindig ez a vége? Hagynánk a francba, ne küldjünk senkit se, pénz kidobás semmi több. Egyedül az angliai elõadót nem értettem. Meglepõdtem, hogy ennyire hátul végzet, miközben nemzeti hõsnek mondják.
pneklara 2012 máj. 27. - 07:02:58
(1076/1166)
Egyet értek veled. Én is a Király testvérek produkcióját küldtem volna. Ennek már elõzetesen is többször adtam hangot, mielõtt ismerhettük volna a mezõny összetételét. Az is bölcsesség, ha felismerjük, hova, mikor, mit.
Mi mindig "kiragyogni", kiemelkedni akarunk, pedig sokszor bölcsebb a beolvadás.
Nem tudom, érdemes-e nekünk erõltetni a részvételt, hisz a rendre a "futottak még" kategóriába sorolásunk mutatja, hogy nem tekintenek bennünket a potenciális szavazók szalonképes résztvevõknek.
Ebben az esetben a befektetett energia, pénz, reménykedés csak csalódottsághoz vezet.
Nem láttam a mûsort csak a 16. számtól, s a szavazási procedúrát sem volt erõm kivárni, de érdekes volt szembesülni, hogy az egyes nemzetek milyen számokkal reménykedtek a sikerben, kinek adtak hitelt.Némelyik nevetséges volt, másik megdöbbentõ. A mi dalunk korrekt volt, de sem pozitív, sem negatív tekintetben nem különös, különleges, kiemelkedõ, figyelemkeltõ.
Az orosz mamák sikerének örülök: kétszer láttam õket, de õszinték voltak, helyesek, szívbõl tették a dolgukat.Mire rá lehet venni a friss szellemû idõs embereket:)))
Kíváncsi leszek, jövõre lesz-e nálunk vállalkozói kedv a borítékolhatóan vesztes szereplésünkhöz, nevezésünkhöz.
pillangókisasszony 2012 máj. 27. - 03:02:31
(1075/1166)
Én az imádnivaló nagyikákkal nyerettem volna meg,ilyen pocsék felhozatal közül.Aranyos,különleges,mókás elõadás volt a sok tucat felejthetõ popnóta között.Szerencsére nem voltam ezzel egyedül.
pillangókisasszony 2012 máj. 27. - 02:53:40
(1074/1166)
Érdekes,hogy a dilibogyó ikrek tavaly 8. helyezést érték el,most meg valahol a 20.körül.A zene nem lett volna rossz,de énekelni nem tudtak.
Számomra a meglepetés hogy a dánok szinte alig kaptak pontot,pedig jók voltak :)
Illetve én nem a Svédet tettem volna az elsõ helyre.
Bruce94 2012 máj. 27. - 02:02:17
(1073/1166)
Nem igazán tudok aludni, és a politikai "vitába" sem kívánok beszállni. Így jobb híján írnék pár magánjellegû gondolatot a produkciókról, talán valaki elolvassa. :)

Egyesült Királyság: Nekem tetszett a produkció, nagyon jó hangja van Engelbertnek, s meg is lepõdtem, hogy ilyen háttúl végzett.
Magyarország: Ebben a mezõnyben jóval elõrébb kellett volna végezniük, mondom ezt teljesen elfogulatlanul, bár jómagam inkább a Király testvéreket küldtem volna, bár szerintem akkor sem lenne más a helyzet
Albánia: Nekem valahogy nem tetszett sem a dal, sem az énekesnõ hangja. De mondhatjuk rá, hogy jogosan kerûlt döntõbe
Litvánia: A srácnak nincs rossz hangja, de ez az egyik lehetõ legnagyobb közhely, amirõl énekelt, így a dal nem tetszett.
Bosznia-Hercegovina: Kellõen színvonalas produkció volt, legalábbis szerintem
Oroszország: Kimerítette az annyira gagyi, hogy az már jó fogalmát :)
Izland: Nem volt rossz, nekem tetszett
Ciprus: Nem volt több, egy utánzatnál, a dalt pedig inkább nem véleményezem
Franciaország: Elég érdekes hangszíne van az énekesnõnek, de nekem ez nem igazán jött be
Olaszország: Tetszett, Se több, se kevesebb
Észtország: Jó hangja van a srácnak, bár a szövegbõl egy kukkot nem értettem, de nem mondhatom rá, hogy rossz volt
Norvégia: Ez nagyon nem az én stílusom, amit itt a srác képviselt, így nem is tetszett igazán
Azerbajdzsán: Látványos, dinamikus látvány, jó hang, s egy átlagosnál jobb dal
Románia: A spanyol, s angol nyelv, valamint a latin, s keleti hangszerek keveréke számomra egy összevissza képet adott, de nem lehet rájuk mondani, hogy rosszak voltak.
Dánia: Engem meglepett, hogy ilyen hátul végzett, tetszett a dal, sz énekesnõ hangja is.
Görögország: Puzsér Róbert az ilyen produkciókat nevezi "szuperszemétnek" nálam ez volt az egyik ilyen.
Svédország: A gyõztes produkció, bár nekem egyáltalán nem tetszett, az énekesnõnek incs rossz hangja viszont ilyen dalt hallottunk már nem egyszer, s szerintem fürdött magában a produkció [nem tudták el dönteni, hogy az énekre, vagy a látványra mennyenek e rá]
Törökország: Számomra gagyi volt, bocsánat a rajongóitól.
Spanyolország: Ízléses produkció, nagyon jó hang, bár sajnos ilyen dallal nem volt sok esélye nyerni, s ezt nem a dal minõségére értem
Németország: Nem az én stílusom, de nem volt rossz.
Málta: Pörgõs dal, egy nem is rossz hangú énekestõl
Macedónia: Remek hang, és kiváló dal. Nekem õ[k] volt[ak] a kedvenceim
Írország: A dal nem rossz, de a két sráctól a hideg rázott
Szerbia: Közhelyszerû dal, egy egész jó hanggal párosítva.
Ukrajna: Ez is egy másolat volt, s erre is lehet mondani a "szuperszemét" jelzõt nálam.
Moldova: Igazából se nem tetszett, se nem nem tetszett.

Ez csak a véleménnyem, senkit nem szeretnék megbántani vele.
nanorobot 2012 máj. 27. - 01:44:31
(1072/1166)
Ja ha te mondod akkor az úgy van! :) Mert neked mindenben igazad van! :)hahahahahahahhahaha
offtopic
robicsek2 2012 máj. 27. - 01:41:30
(1071/1166)
Na jó éjt mindenkinek most már tényleg.
Ezüstliliom 2012 máj. 27. - 01:32:31
(1070/1166)
Én egy országot sem utálok annyira, hogy ne szavaznék a jó dalukra.:) De nem vagyunk egyformák.
offtopic
robicsek2 2012 máj. 27. - 01:29:09
(1069/1166)
Amugy érdekes hogy én mostanában kezdek leszállni a politikáról, csak ara ragálok amit mások elkezdenek, Bár tudom arra se kéne.
offtopic
robicsek2 2012 máj. 27. - 01:27:29
(1068/1166)
pillangókisasszony 2012 máj. 27. - 01:25:18
(1067/1166)
Hagyjátok már abba!Szeretek erre a fóruma járni,de van 1-2 ember aki mindig keménykedik...!Mikor jön már a modi???