offtopic
sofi 72 2013 jún. 14. - 18:13:03
(637/737)
Friderika dalát vicces elemezni. Elég lenne Németh Sándort megkérdezni.
Szerintem õ írta neki. ;)
mulao 2013 jún. 14. - 17:55:00
(636/737)
Az biztos, hogy az a 2 hét, amit ott töltenek a helyszínen az nem megszokott a számukra és stresszeli õket. Nem vagyok Eurovízió-szakértõ, de azt sejtem, hogy óriási nyomás alatt vannak ilyenkor az énekesek, hiszen sok tekintetben megkell feleniük.
mulao 2013 jún. 14. - 17:51:10
(635/737)
Nem hinném, hogy Magyarország valaha nyer, vagy nyerni akar, de jó helyen végezhetünk egy egyszerû produkcióval.
mulao 2013 jún. 14. - 17:49:08
(634/737)
Mindneki mást gondol, de szerintem meg pont nem lett volna esélye nyerni, ha egy elõre megkoreografált imidzse lenne Alexnak és odaállítottak volna vele A Dalba. Szerintem pusztán az történt, mint csézy esetében a nemzeti döntõn, sok szr, sablonos tucat dal volt és az embereket megfogta az egyetlen valmire való dal. Csakhát mindkét esetben ismertlen volt az elõadó és az mégse történhet meg, hogy ismertlenül nyerjen valaki, úgyhogy Csézy esetében a legegyszerûbb magyarázat a bunda volt, az Alex esetében meg, hogy õ egy "jelenség". Pedig semmi különleges nincs ebben a sapka-szemüveg-szakál-hipszter külsõben. Emmilie de Forest esetében sincs semmi különleges vagy egyedi abban, hogy mezítláb énekelt, hiszen az Eurovízió színpadán nem elõször csinálta ezt egy énekes, nem emiatt nyert.
Ahogy Puzsér is írta, a celebvilág felháborodott, mert a haverjaikkal szemben egy ismeretlen srác nyert, aki nem a bulvármédiának köszönheti a létezését. És ahogy Puzsér is mondta a dala egyedi és eredeti és bármit lehet rá mondani, csak azt nem, hogy nem az övé.
10/10
idõjós1010 2013 jún. 14. - 17:36:16 10/10
(633/737)
Az biztos hogy amikor ezek a versenyzõk kiérkeznek a helyszínre akkor valami olyasmibe csöppennek bele, amire nem voltak igazán felkészülve. Egyszerûen lesokkolhatja õket ez a hatalmas érdeklõdés.
10/10
idõjós1010 2013 jún. 14. - 17:27:16 10/10
(632/737)
De nyerni nem az "egyszerû" dalok (én inkább úgy fogalmaznék hogy produkciók) nyernek.
10/10
idõjós1010 2013 jún. 14. - 17:24:08 10/10
(631/737)
A tehetségkutatók ontják magukból a feltörekvõ énekespalántákat, ez valóban így van, csak hát köztük is a legtöbb még elég éretlen. Legalábbis az itthoni tehetségkutatók tanulsága szerint.
fo.ma 2013 jún. 14. - 16:24:48
(630/737)
Ja, szerinted! Mások szerint - meg szerintem is - ez csak egy jól megkoreografált image. Egyáltalán nem akarlak meggyõzni, azt gondolsz amit akarsz. Én meg azt amit én akarok, ezt írtam le ide. Alex meg felejtõs. Egy év múlva már senki nem fogja tudni, kicsoda õ!
szonya1 2013 jún. 14. - 16:12:53
(629/737)
A feldolgozásnak az az érdekessége, hogy van egy indonéz lány, akinek magyar a férje, és fõleg a nyelvünk gyakorlása céljából énekel magyar dalokat. Az más kérdés, hogy ezt nagy nyilvánosság elé tárja, aztán boldogan nyugtázza, ha pozitív visszajelzéseket kap :)
mulao 2013 jún. 14. - 15:38:00
(628/737)
Szerintem meg ponthogy az Alex természetes, és a közönség akarja belelátni ezt az egész hipterséget, meg mindent. Õ nyilatkozta, hogy õ rá azt mondják, hogy õ egy hipszter, miközben õ nem tartja annak magát. Szerintem az egész "Byealex- jelenséget" a média és az emberek találták ki rá, és õ egyáltalán nem kér az egészbõl.
fo.ma 2013 jún. 14. - 15:00:27
(627/737)
Bocs, h beleszólok, de Alex pont hogy nem természetes. Magára öltötte a hipszter, meg a hûdelazacsávóvagyok imidzset, ami minden csak nem természetes. Épphogy egy felvett póz. Hogy aztán ezt kajálták a népek az biztos, mert elképesztõ, h az õ teljesítményével valaki 10. helyen végezhette. Bár az idei versenyt nem néztem, lehet h a többi még borzasztóbb volt.
mulao 2013 jún. 14. - 14:57:55
(626/737)
Hamár elemzzük a Kinek mondjam el vétkeimet, akkor szerintem a legnagyobb kérdés benne, hogy milyen bûnei vannak, ami alól feloldást keres. Egyetlen sor van, ami esetleg utalhat rá "könnyek nélkül sírok a megsem születet gyermekemnek". Lehet, hogy nem hagyta megszületni a gyermekét és most bûntudata van, feloldást keseres, de nem tudja honnan kaphatná meg? Ahogy a wikipédia is írja, nem tudjuk meg mik a vétkei. Amúgy, igen eddig a 3 legjobb eredményünket egyszerû dalal értük el: Friderika egyszáll gitárral, Magdi egy egyszerû bluse-dallal, Alex megintcsak egy egyszerû dalal, amiben volt gitár. Lehet, hogy az egyszerûségre kéne rámennünk minden évben.
mulao 2013 jún. 14. - 14:45:37
(625/737)
No, igen, minden évben valaki mást kell kiküldeni és csak a jelentkezõk közül lehet választani, ez biztos szûkíti a kört. De most, hogy Európa-szerte dübörögnek a tehetségkutatók, csak kitermelõdnek, akik énekelni is tudnak és kimenni is kimennének.
mulao 2013 jún. 14. - 14:42:42
(624/737)
Szerintem itt-ott félre csúszott a hangja, de a merevségbõl azért átjött, hogy izgul. Lehet, hogy igazad van, abban, amit az Alex nyilatkozatáról mondasz, tényleg többet képzelnek bele az emberek, ezekbe az Európa elõtt még ismeretlen énekesekbe, talán ez a legnagyobb nyomás rajtuk.
mulao 2013 jún. 14. - 14:39:38
(623/737)
Én is erre gondolok, bár mennyire is jó a dal, ha az izgulós énekes abban a három percben hazavágja az egészet. Egyébként Kati sok külföldi rajongót szedett össze, mert egy érdekes, kellemes, kedves személyiség bontakozott ki a riportok alapján az emberekben róla. Alex õszintesége, egyszerûsége és nem megjátszommagam személyisége volt, ami miatt sokan megkedvelték szerintem.
10/10
idõjós1010 2013 jún. 14. - 12:55:36 10/10 Előzmény _goldie_
(622/737)
Én nem nevezném hibátlannak. Egyáltalán nem érzem úgy hogy ki kellene õt emelnünk külön a sorból.
10/10
idõjós1010 2013 jún. 14. - 12:50:47 10/10
(621/737)
Hát érdekes, annyi szent. No de ez még nem azt jelenti hogy nem léteznek tiszta hangú énekesek. Mindez csak annak tudható be hogy minden éven új versenyzõket kell indítaniuk, no meg nem is mindenki akar kijutni. Ez erõsen bekorlátozza a lehetõségeket.
10/10
idõjós1010 2013 jún. 14. - 12:41:43 10/10
(620/737)
Nem tudom mennyire izgulta túl magát Margaret Berger, de szerintem szép tisztán énekelt. Talán mozgásában volt egy picit merev. Amúgy Alex jól megfogalmazta a lényeget egyik nyilatkozatában a hatalmas felhajtást illetõen a versenyzõk körül. Elmondta, hogy eltúlzott az egész, hisz pl õ saját maga még nem igazán állt elõ semmiféle produktummal, nem tett le semmit az asztalra, mégis hatalmas média figyelmet kapott, és rajongást a külföldiektõl is, amit nem igazán tud hová tenni. Én úgy vélem hogyha nem lenne ez a hatalmas felhajtás körülöttük, akkor az sokat segítene oldódni.
_goldie_ 2013 jún. 14. - 11:35:00
(619/737)
nekem is tetszik Friderika dala..a feldolgozása már kevésbé..
én köszönöm h eszembe juttattátok ezt a dalt :))
már nem találom ki hozta fel..kitörölhették azóta

"Az elõadás az egyszerûségre épített. Friderika egy egyszerû fekete ruhát viselt, és végig egy helyben állt." http://hu.wikipedia.org/wiki/Kinek_mondjam_el_v%C3%A9tkeimet%3F
és itt vannak a pontozások is

a wikipédia szerint a dal egy fohász..pedig a szöveg tele van vágyódással:
"Semmi sincs, csak fénytelen éj, csak szótlan bánat, hiú remény,
Nincsen hûség, nincs szerelem, nincs simító kéz nekem.
(...)
Hideg az éj, de fényre vágyom, Mint délre húzó fecskepár.
Testem kihûlt álom csupán, De lelkem szunnyadó tûzmadár."

idén Alex..20 éve Friderika..mindkét dal esetében egyszerûségre törekvés és gitár kíséret..
nos..igen..Friderika (Jenei Sz.) dala kifejezi a dal és a zene fogalmát
(a karmester W.Kati édesapja volt)
Cordelia 2013 jún. 14. - 10:49:11
(618/737)
szerintem Wolf Kati eurovíziós imázsát Geszti Péter építette fel. Teljesen jó volt az elgondolás: szõke, szép lábak, nagy hang, jól öltöztethetõ alak, elég jó dal. De olyannyira feszülten énekelt, hogy megölte a dalt. Fagyos produkció volt. Látszott a szemében a rémület meg a koncentráció. Lehet, hogy egy szál hegedû, de inkább a teljes létszámú Csík Zenekar segített volna, nem tudom.

Nagyon kiváncsi vagyok ki megy jövõre :) Meg elõre sajnálom is azt a valakit: a média majd jól keresztre feszíti.

Meg azért Emmelie de Erdõnek színpadot építettek fel otthon a reptéren a rajongói, hogy leszállás után, még hányós zacskóval a kezében elénekelhesse az Only Teardrops-t. Szegény ByeAlex-et várta egy db riporter és egy db fotós. Próbáltak tapsolni, gyéren. Nagyon megsajnáltam.