Cordelia 2013 jún. 19. - 12:53:54
(697/737)
a népdal abszolút jó példa, hiszen a régiek érzelmeinek archaikus vetületei, amikor örömöt-bánatot kiénekeltek magukból. Milyen jó, hogy nem volt se rádió, se tévé, se internet? :)
szonya1 2013 jún. 19. - 12:16:40
(696/737)
Azt nem tudom, hogy a srác mennyire tud énekelni, de az nyilvánvaló, hogy a suttogó elõadásmód kifejezetten a Kedvesem stílusához tartozik.
Itt pl. egyáltalán nem suttog:
http://www.youtube.com/watch?v=p33AhoM7Bxs
szonya1 2013 jún. 19. - 12:11:39
(695/737)
Ezt körülbelül így gondolom én is. Nem attól függ, hogy hat-e egy dal, hogy mennyire bonyolult, hány oktáv hangterjedelemre és mekkora énektechnikai tudásra van szükség az elõadásához. Adott esetben egy egyszerû népdalt is gyönyörûség hallgatni, és képes könnyeket csalni az ember szemébe, és senki nem mondja rá, hogy sz*r, csak azért, mert könnyû megjegyezni és elénekelni.
hanguktaekwondooo 2013 jún. 19. - 11:19:34
(694/737)
ez a csávó nem tud énekelni.
nincs bariton.
se dzsimi.
rekedt suttogás van
meg letisztult minimalizmusnak titulált ötlettelenség.
Száuszparkos fílinggel
ráerõsítendõ a nihilre
Cordelia 2013 jún. 19. - 11:12:37 Előzmény kanalasjenõke
(693/737)
Hallottad-e Cseh Tamás fiát, Andrást énekelni? Szerdán (ma, június 19)lesz koncertje Budapesten, a zenekarát úgy hívják, hogy Búcsúkoncert és punk zenét játszanak egészen kiválóan.
Cseh Tamásnak kellemes baritonja volt, neki nem volt szüksége plussz oktávokra.

Lényegtelen kinek milyen terjedelmû a hangja vagy hány akkordból áll a zenéje. Amikor zenét hallgatunk nem szoktuk ezeket kielemezni. A zene az érzékeinkre hat, már akinek van. Nincs olyan, hogy alsóbbrendû zene.
Nagyon nehéz igazán finom rántottát készíteni. Nagy tévedés azt hinni, hogy az a legegyszerûbb étel, az sem két akkord, vagy gyermeteg versike...
mulao 2013 jún. 18. - 12:42:33
(692/737)
2006 óta minden évben online lehet szavazni egy közönségdíjra (ESC Radio Awards), ami a legjobb dalt, énekest illetve énekesnõt és együttest foglalja magába.
Mivel a Nox 2005-ben volt, így õk kimaradtak a listából, de 2007-tõl Madgival már mi is résztvettünk és érdekes eredmények születtek. Magdi meglehetõsen nagy közönség kedvenc volt, a 2. legjobb dalnak szavazták meg a nyertes Molitva elõtt. 14 énekesnõbõl pedig az elsõnek.
2008-ban Csézy a legjobb dalból csak 24. lett, énekesnõként pedig 18-ból 15-dik.
2009-ben Ádok Zoli 12 dalt elõzött meg és énekesként 9-bõl lett 5-dik.
2011-ben ehhez képest Kati egészen nagy közönségkedvencnek számított, mivel 10. legjobb dal lett, 19 énekesnõbõl pedig a 6-dik.
2012-ben a Compact Disco csak 8 dalt elõzött meg, s 9 együttesbõl is csak 5-ek lettek.
Idén a Kedvesem a 8. legjobb dal lett, Alex pedig 10 énekesbõl az 5-dik. Persze erre lehet jönni azzal, hogy nincs is hangja meg hasonlók, de ezt a szavazást nem kell feltétlenül szakmailag komolyan venni, inkább csak a közönség összszimpátiáját mutatja az énekesek felé. És a dalok itteni listája se feltétlenül követik a helyezési sorrendet.

Ebbõl nekem az jön le, hogy Magdi és Alex számít 2007-óta a legnagyobb kedvencnek tõlünk az ESC-rajongóknak Európa-szerte. Szóval, ha mondjuk Magdi visszamenne, akkor akár nyerhetne is. Persze fontos lenne, hogy lehetõleg valami jó dalal.
gladiolus 2013 jún. 18. - 12:10:58
(691/737)
Igen, ez a párhuzam az Andersen mesével találó. Igazolja, hogy a tömeget mennyire be lehet hülyíteni,mert habár mindenki látta, hogy a királyon nincs ruha, mégis mindenki hajbókolva ismételgette, hogy csodálatos öltözéket visel, és csak egy egyszerû gyermek kiáltott fel, hogy dehát hiszen meztelen a király.

Itt most ez jelen esetben azt jelenti, hogy vannak emberek, akiknek tetszik Byealex dala, de azt nem hiszem, hogy ekkora tömegnek kell, hogy ez kötelezõen tetsszen. Mert a rajongók ilyen mértékû száma már úgy gondolom tömegpszichózis eredménye, de minden csoda három napig tart.

Lehet, hogy jó amit õ csinál, lehet, hogy az embereknek kell ez az értékrendszer, mert a nép zömének valóban le lehet nyomni a torkán mindent, ami az újdonság erejével hat, vagy formabontó, vagy érdekes, de én nem tudok szeretni valakit azért, mert most éppen aktuálisan népszerû, egy másikat meg nem szeretni azért, mert jelen pillanatban éppen nincs a figyelem központjában.

Ennyit tehetünk, véleményt formálhatunk.Sanyi pedig hódít addig, amíg kitart a rá szabott idõ. :)
kanalasjenõke 2013 jún. 18. - 10:22:31
(690/737)
Való igaz, hogy a szerencsétlen, kretén Zámbó Jimmy egész repertoárja, a 8 oktávjával együtt tömény, édeskés giccs volt. A 8 oktávos hangjának volt valami iszonyú nevetséges, siránkozós jellege.
Az egész jelenség annyit ért, hogy a Hónaljmirigy csinált róla egy paródiát, amin hatalmasakat lehetett röhögni.

Az is igaz, hogy kis hangterjedelemmel is lehet nagyot alkotni (Leonard Cohen, Cseh Tamás stb) de azért ez nem elég a minõséghez.
Sanyika viszont a hangterjedelmével együtt szánalmas. És szánalmas, hogy ebbe sokan belelátnak olyasmit, ami nincs benne. Nem veszik észre, hogy egy nagy blöff balekjai lettek és meztelen a király.
gladiolus 2013 jún. 18. - 07:46:41
(689/737)
Az elõzõ két véleménytõl függetlenül úgy érzem, hogy szerintem a minõségi zene nem feltétlenül függ a hangterjedelemtõl.
Mert pl. az alant idézett Zámbó Jimmy 4 és fél oktávos hangterjedelemmel és viszonylag komolyabb zongora tudással rendelkezett, de ennek ellenére úgy gondolom, hogy nem sikerült minõségi zenét produkálnia, mert enyhén giccsbe hajló stílusa meggátolta ebben.
Presszernek pl. nincs különösebb hangterjedelme, viszont õ is jól zongorázik, meg zeneszerzõ is, és lényegesen nagyobb formátumú zenész. Legalábbis az emberek jelentõs százaléka ismeri a nevét.
Ugyanakkor Zámbó Jimmyt egy bizonyos célközönség elég nagy formátumú elõadóként tisztelte, és Királynak nevezte. Pazar pályafutásának csak az vetett véget, hogy ideje korán tisztázatlan körülmények között fõbe lõtte magát, úgy rémlik negyvenes évei elején.
offtopic
sofi 72 2013 jún. 17. - 19:28:00 Előzmény Cordelia
(688/737)
Úgy látom kiadták a nyári szünetet... ;)

Ki a túró az a zámbó dzsimi? Mondjuk mindegy is. Mint említettem volt, nem ismerem a magyar alsó kategóriás elõadókat.(úgy látom, te igen) :DDD
De ha már így rákérdeztél, azt válaszolom; igen, egy nagy hangterjedelemmel bíró elõadó valószínûleg minõségi zenét tud produkálni, nem úgy, mint kedvencetek.
Az, hogy ez a zámbó dzsimi ilyen elõadó-e, fogalmam sincs. De mivel nem ismerem, valószínûleg hasonló kaliber lehet Alexhez. :DD

Egyébként nem különösebben érdekel, kinek mi tetszik. Mindenkinek magánügye, hogy mit hallgat és hányszor egy nap. Az csak õt minõsíti, és csak a saját idejével játszik. Nem is erre tértem ki.

A hozzászólásom lényege (ami ezek szerint továbbra sem ment át) az volt, hogy Alex dalát egyedinek/különlegesnek, sõt (!) alternatívnak titulálni, egy VICC. Amiatt, hogy sokan hallgatják, és sok embernek tetszik, nem lesz jó/jobb!! Max. a tömegcucc jelzõvel lehet illetni. És bizony akármilyen fájdalmasan hangzik, legtöbbször a közízlés nem a kivételes tehetségre utal. (tisztelet a kivételnek) Ez a lényeg!

A "Kedvesem" is egy ilyen alsó kategóriás TÖMEGCUCC a leggyengébbik fajtából, amit nagy eséllyel pár hónap alatt majd elfelejtenek.

Az, hogy kinek mi tetszik ízlés dolga. Te keverted bele. Magas labda volt, én meg lecsaptam. Legközelebb jobban figyelj!

Azt írtad nekem, idézem; "szerinted gyenge versike, és két akkord". Mi a probléma ezzel? Ide abszolút nem kell a "SZERINTEM", ugyanis ez TÉNY. A szövege röhejes farkasostul, Piroskástul. A (max.) két akkord úgyszintén TÉNY. Ez nem vita alap, és nem SZERINTEM.

Az agonizálásod itt a topicban számomra csak azt jelzi, hogy sértve érzed magad amiatt, hogy nem mindenki véleménye egyezik a közízléssel.

Ez miért probléma? (költõi kérdés volt...)
kanalasjenõke 2013 jún. 17. - 12:46:33
(687/737)
Íme a világos magyarázat sanyika frenetikus sikerére:


http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=IrCd8MDmaYs#!
Cordelia 2013 jún. 17. - 11:46:42
(686/737)
akkor üljön melléd a Bruce Springsteen ...
stenmore 2013 jún. 17. - 11:31:55
(685/737)
Hát köszi ,de nekem az Alex sem mond semmit,mivel nem nézem eme remek mûsort.
Cordelia 2013 jún. 17. - 11:25:49
(684/737)
:D
(azóta is az a gondolat motoz bennem, hogy akkor ki lopta el a Király haját?)
biztos az Árpi, bocs Árpy
10/10
offtopic
cellasto 2013 jún. 17. - 11:14:09 10/10
(683/737)
a király nevét szádra hiába ne vedd!!

na azért :DD
_goldie_ 2013 jún. 17. - 11:06:33
(682/737)
_goldie_ 2013 jún. 17. - 10:46:33
(681/737)
így van..így van :DD
Cordelia 2013 jún. 17. - 10:24:13 Előzmény sofi 72
(679/737)
neeeeeeeeem, nekem nem jött át a lényeg (hogy miért is rossz a Kedvesem)

szerinted gyenge versike és két akkord

tehát attól jó egy dal, ha sok hangszerre írták és négy oktávos énekes adja elõ? akkor zámbó dzsimi páratlan dalai, mondjuk az "egyszer megjavulok én", szimfonikus zenekarral a háttérben biztos jó zene ...
gladiolus 2013 jún. 17. - 08:32:04
(678/737)
Ja bocs, közben megnéztem a videót is, és megmenekültünk. Mert nem tudja megtanulni a mozdulatsort. :)