Cordelia 2013 jún. 14. - 10:39:33
(617/737)
nem hallottam a Junior Eurovision-rõl, az lehet az, amirõl olvastam tegnap.
mulao 2013 jún. 14. - 10:13:08
(616/737)
Már van egy új gyerek Ezuróvízió San rémoban is? Én eddig csak a Junior Eurovision-ról tudtam, azt 2003-óta rendezik meg. Gyerekek éneklnek gyerekeknek, gyereknek való dalokat az anyanyelvükön, de még a pontokat is gyereket mondják be és a helyi közönség is gyerek. Csak a mûsorvezetõ felnõtt.
mulao 2013 jún. 14. - 10:09:12
(615/737)
Nekem alapjában véve sokkal jobban tetszik, ha valaki az anyanyelvén énekel, s valóban idén Birgit egy igazán elegáns énekesnõ volt egy szép dallal (mint Csézy is anno). Valahogy az aki nem angolul énekel, ma már olyan mintha azt üzenné, hogy nem akar nyerni. Hiszen csak angol dal nyerhet. Én sose hoztam volna be az angolul éneklést a fesztiválra.
mulao 2013 jún. 14. - 10:04:23
(614/737)
Ha igazad van ebben, akkor tulajdonképek Katinak nem szabadott volna jelentkeznie az MTV pályázatára. Talán jövõre majd valaki olyan megy, aki nem egy izgulós típus. Egyébként Csézy, Ádok Zoli, Magdi, Compact Disco esetében pl én se éreztem, hogy izgulnának, de Kati, NOX és Alex esetében mindenféleképpen. De az is lehet, hogy nem minden az izgulás, hiszen Csézy és Ádok Zoli nem jutott be a döntõbe. Fene tudja, mi az Eurovízió igazi titka.
Cordelia 2013 jún. 14. - 09:55:23
(613/737)
ha valaki nem tud tömeg elõtt felszabadultan énekelni, az csak otthon énekeljen. akkor semmi értelme az egésznek. szerintem mindegy, hogy 100 ember elõtt énekelsz vagy 10 millió elõtt. az igazi mûvészt a nézõközönség élteti vagy sárba tiporja. Ruzsa Magdit nem igen láttam izgulni. De még Csézy-n sem látszott, hogy izgul annak idején, nekem pl sokkal jobban tetszett az õ dala, mint Friderikájé.

Ne csodálkozz, hogy az azerinek remegett a keze. neki muszáj volt legalább megelõzni az örményeket, különben tarkón lõtték volna már a reptéren hazafelé menet.

Jájjj, most olvastam, hogy idén lesz gyermek Eurovizió San Rémo-ban. A kárpátaljai résztvevõ egy 13 éves kislány, aki az "I belive I can fly" címû alkotással nevezett, és be is válogatták. A részvétel 2500 euró, a résztvevõ fizeti a részvételi díjat és a szállás-étkezést. A helyi újgazdag vállalkozó fogja szponzorálni:)
gladiolus 2013 jún. 14. - 09:47:24
(612/737)
Azért nemcsak Friderika volt kultúrlény, az idei Eurovízión is voltak, pl. ott van az Észtországi (Estonia)
Birgit Õigemeel, ahogyan õ elõadta a dalt, és a visszafogottan elegáns öltözködési stílus, meg viselkedéskultúra, az egy érdekes, szép színfolt volt a dominánsan érvényesülõ metal kosztümök, és extravagáns minik, meg tépetten ordítozó fazonok világában.
Egyébként láttam, hogy pl. Szlovéniában a lányok így öltöznek, mint ez a nõ. Nagyon szép egyszínû, nem csicsás, és nem rövid, meg átlátszó ruhákban, mint a civilizált Nyugat Európában, hanem diszkrét de nagyon is érvényesülõ eleganciával.
Anouk is intelligens formátumban adta elõ a nekem nagyon is tetszõ Birds c. dalát.
mulao 2013 jún. 14. - 04:18:39
(611/737)
Méghogy az Alex volt hamis. http://www.youtube.com/watch?v=frMP_fQasdk&feature=youtu.be

Oltári nagy csalódás egykét énekes nekem, mert odavoltam a hngjukért, erre kiderül, hogy csak a zene meg a vokalisták miatt nem hangzottak hamisnak. Ezt azt jelentené, hogy egyetlen országban sincs egy jó hangú énekes se, akit kiküldhetnének, vagy mi?
mulao 2013 jún. 14. - 03:31:28
(610/737)
Hogy kultúrnépnek tarsanak minket? Ahhoz képest, hogy az Euróvízió 60 évében egyedül Friderika lépett fel egy száll gitárral és énekelt az anyanyelvén egy ilyen gyönyörû dalt, lehet tényleg igazad van nem a többi országot, hanem minket.
mulao 2013 jún. 14. - 03:26:49
(609/737)
Mondjuk Kati esetében alapból izgulós természerõl volt szó (plusz egyéb stressz jött még rá), már 2 hónappal a vereseny elõtti riportjaiból kiderûlt, hogy nem tudja elviselni/feldolgozni azt, hogy ekkora tömeg elõtt kell fellépnie. Ebben az esetben azt is mondhatnám, hogy lehet rossz énekest válsztottunk. Szerintem a legszerencsésebb mondjuk egy musical színész lenne, mert õ minden nap fellép 1000 fõ elõtt a színházban és szerintem hozzávan szokva, ahhoz, hogy sokan nézik. Alex meg azért énekelt hemisan, mert pont nagyon izugult. Eleinte úgy volt, hogy szrik az egészre, már kezdtem is megnyugodni, hogy izgulás nélkül fog fellépni, ami tök jó lenne. De pár nap múlva már nyiltkozta, hogy most kezdett el izgulni. Na, akkor félni kezdtem, hogy ebbõl nem lesz dötõ. De a döntõben, ahhol már nem volt akkora nyomás rajta, hogy tovább kell jutni és már 3-szor lépett fel ekkora tömeg elõtt, sokkal lazább volt és tiszta. Amúgy az is bizonyítja, hogy a tömegnek mekkora hatása van, hogy Malmöben folyamatosan hozzászoktatták az énekeseket ahhoz, hogy nagy közönség elõtt lépjenek fel. Igen, szerintem is a finn lány volt az egyik, aki a legmagabiztosabb volt. Én több énekesen is éreztem idény az izgulást, pl a norvég Megasztárt megjárt Margaret Bergeren.
gladiolus 2013 jún. 13. - 21:36:59 Előzmény _goldie_
(608/737)
Igaz bizony, de jó, hogy idehoztad ezt a dalt, tényleg, szerettem ezt a dalt, csak valahogy az idõ...
Sok ilyen kéne még, hogy egész Európa végre kultúrnépnek tartsa a magyart. Mert jó elmondani, hogy ilyenünk is van, nem csak mindenféle más..Jól esett hallani, kifejezetten...
gladiolus 2013 jún. 13. - 21:02:36
(607/737)
MB 1-es poén, gratula.
kanalasjenõke 2013 jún. 13. - 20:35:51
(606/737)
Ha elájult volna, akkor nézõk milliói menekülnek meg a nyekergésétõl.
10/10
idõjós1010 2013 jún. 13. - 20:26:36 10/10
(605/737)
Jó, oké, nyilván megvan a különbség a két szitu között, és én sem akartam teljesen tagadni azt hogy ilyenkor ott van az a bizonyos nyomás a fellépõk mindegyikén. csak annyit mondtam hogy sokat segít az ha valaki rendszeresen lép fel közönség elõtt, kamerák elõtt. Egyébként én PL a Finn lányban éreztem a kellõ magabiztosságot
http://www.youtube.com/watch?v=VhPz-FBAvlg
mulao 2013 jún. 13. - 17:30:17 Előzmény _goldie_
(604/737)
Nincs elfeledve, a 250 legjobb Euróvíziód dal közé is beszavazta a közönség tavaly. Szóval nincs elfeledve.
mulao 2013 jún. 13. - 17:28:06 Előzmény idõjós1010
(603/737)
Sejtettem, hogy azt fogod írni, hogy semmi az a nyomás ami rájuk esik. Oké, hogy a Kati elõtte az X-faktorban fellépett, de ott max 100 fõs élõközönség volt és az a tudat, hogy max 2 millió magyar nézi a tévében. De az, hogy egész Európából 100-200 millió ember és 35 ezer ember volt élõben ott egy óriási arénában, az egészen más. Én megértem, ha izgulnak és az rányomja a bélyegét a produkció sikerességére, persze ettõl függetlenül azt is gonolom, hogy ilyenkor az elõadó nem engedheti meg magának, hogy az izgulásra koncentráljon, hanem az éneklésre, a feladatára kéne. Egyébként ott volt a nyertes Emmilie de Forest, aki már 15 éves kora óta rendszeresen fellép élõ közönség elõtt, teljesmértékben idegesen kezdte az elõdöntõben is meg a döntõben is a produkcióját. De pl az azeri Farid kezében végig remegett a mikrofon. Alex esetében viszont ezzel a 6-10 felépéses amatõrséggel én csak gratulálni tudok neki, hogy nem ájult el éneklés elõtt/közben.
szonya1 2013 jún. 13. - 17:27:29 Előzmény _goldie_
(602/737)
Azért nem mindenki felejtette el :)

http://www.youtube.com/watch?v=fPs7_3Y1xns
_goldie_ 2013 jún. 13. - 17:01:06
(601/737)
valaki írta Friderika (1994-ben) 4. lett
több ilyen hangra és dalra lenne szükség
méltatlanul elfeledett dal
http://www.youtube.com/watch?v=iEYt1kd1K1g
10/10
idõjós1010 2013 jún. 13. - 12:17:30 10/10
(600/737)
Azt el kell ismerni hogy Kati se volt teljesen rendben ott, de elég nagy siker lett. Ami rájuk nehezedik nyomás az sokban befolyásolja a produkciót, de azért ezek az emberek rutinos elõadók, fellépõk. Katival tehetségkutatóban találkozhattunk nem olyan nagyon rég, és hát ott is megvolt ám a tétje a dolognak, szóval talán mégsem lehetett annyira nehéz nekik ez az egész szitu, mint ahogyan azt mi képzeljük.
mulao 2013 jún. 13. - 05:39:55
(599/737)
Egyébként itt van egy érdekes lista az Euróvízió eddigi 30 legtöbb pontott szerzett dalairól. A rekordot Alexander Rybak tartja, de az idei Emmilie de Forest rögtön az 5. helyre ugrott. Jó hír, hogy magyar vonatkoztatás is van, Rúzsa Magdi a 2007-es elõdöntõben 224 ponttal a 21. helyen áll. Ezt a listát akár az eddigi legjobb daloknak is felfoghatnánk, bár minnél több ország versenyez egy évben, annál nagyobb esély van rá, hogy a gyõztes magasabb pontszámmal tud nyeri (több 12, 10, 8 pontot tud kapni). Elég sok dal egyébként a nyertes is az adott évben, sok pedig 2. vagy 3. helyen végzett. Viszont az is elgondolkodtató, hogy az orosz nagyik 2010-ben a nyertes Lenát megtudták volna elõzni, mert több pontotot szedtek össze 2012-ben, mint Lena 2010-ben. Ez is mutatja mennyire nem mindegy, hogy melyik évben mennyire erõs a mezõny.

http://www.kolumbus.fi/jarpen/bestpoints.htm
mulao 2013 jún. 13. - 04:36:07
(598/737)
Kétségkívúl Szilvi is hamisan énekelt élõben, de Kati se volt sokkal tisztább. Nagyon izgultak, az idei Elõvízióban nyilatkozta is Szilvi, hogy óriásai nyomás volt rajtuk. Kati és Szilvi is túl izgulta az egész fellépést, bár nem mondom, hogy egy 2 hetes ottartózkodás nem megterelõ. Alexnek még enni se volt ideje egész nap, keményen bevannak táblázva az Eurovízión az énekesek napirandje. Persze az se lehet egyszerû érzés, hogy 10-30 ezres tömeg elé ki álljanak és közben még a 100 milliós tévénézõ közönség is ott van. Sajtótájékoztatóról próbára járni, stb, stb. Egyvalami biztos: semmivel se tudtunk eddig 10.-ek lenni, max a Rúzsa Magdival 9.-ek és elõtte 1994-ben a zsûri megszavazta Friderikát 4.-nek. Most, 2013-ban lettünk 10-ek és szerintem inkáb örülni kéne, mert eddig 2008-óta csak csalódások értek minket.