10/10
idõjós1010 2013 jún. 12. - 22:19:34 10/10
(597/737)
Én konkrétan Péter Szabó Szilviát hasonlítottam Katihoz, és a dalfesztiválos produkcióik kapcsán. Nagyon gyengének érzetem Szilvia produkcióját. Olyan esetlen volt az egész. Az én fülem bántotta nagyon. Kati hangja sokkal profibb, érettebb. Számomra.
10/10
cellasto 2013 jún. 12. - 21:59:21 10/10
(596/737)
a nox-ot én sem hasonlítanám wolf katihoz..
mert wolf kati sehol nincs hozzájuk
egyébként szerintem is nagy ûrt hagytak maguk után,sajnos az utolsó albumuk nagyon rossz lett,számomra hallgathatatlan...
de ez van,elmúlt és nem lesz többet :)
kanalasjenõke 2013 jún. 12. - 19:50:29
(595/737)
A Nox dala egy zavaros egyveleg volt. Keverték benne a görög népzenét a magyarral és még ír- kelta hangzást is kevertek hozzá. Nem mondom, hogy nem lehet a népzenéhez nyúlni, a Deep Forest albuma, amin Sebestyén Márta meg az öreg Huttyán énekel, zseniális feldolgozás. De az az egyveleg, amivel a Nox indult, az nagyon gagyi. Péter Szabó Szilvia viszont tagadhatatlanul szép.
10/10
idõjós1010 2013 jún. 12. - 17:15:18 10/10
(594/737)
Az idei nyertes szerintem távolabb állt a népzenétõl mint amennyire a Nox. No és ha jól tudom akkor a Nox már tán nem is létezik, mert több volt a kiadásuk mint a bevételük, szóval szerintem nagyon nem is lehettek õk népszerûek. Most visszahallgattam a dalukat, és én azért tehetség tekintetében ezt a csajt nem hasonlítanám Volf katihoz (sem), mert nem ütötte meg azt a szintet.
http://www.youtube.com/watch?v=q007mOCiNLo
mulao 2013 jún. 12. - 13:47:55
(593/737)
Igen, a Nox nagyon nyerni akart, a dalukat is direkt az Eurovízióra írták. Talán jobb is, hogy nem nyertünk, sokba került volna megrendezni. Mondjuk a Nox is olyan mint az idei nyertes dán lány, modern popdal népies beütésekkel (síp, dob). Úgy tûnik a népzenei elemek tényleg bejönnek. Végülis a szavazók a tévén keresztül nézik, szerintem Kati dalal se úgy jött át tévén, mint az arénában. Mert az arénában felálltak rá az emberek, tomboltak, énekelték a dalt vele, de tudjuk, hogy csak 22. lett. Nyilatkozta is, hogy késõbb odament egy német csaj hozzá és mondta, hogy ott volt az arénában és elvolt ájulva, szavazott is, sajnálja a végeredményt.

A Nox-ról meg felesleges rosszat mondani, sajnos kevés hozzájuk hasonló magyar együtes van, akik olyan mondanivalóval és magyarsággal rendelkeztek, mint õk. Anno a közönség szerette õket, mert nem egy SP-k meg nem egy Fluor Tomik voltak.
Cordelia 2013 jún. 12. - 13:28:13
(592/737)
az idei nyertes az a szép mezítlábas nõ, íres hanggal, dán volt, véletlenül elírhattam.
emlékszem, nox szilvi nyilatkozatára az eurovízió elõtt, nagyon bizakodó volt, hogy a stílus és a színpadi elemek miatt esetleg megnyerik. utána már nem nyilatkozott szegény.
talán azért nem írok róla szépen, mert nem szeretem a nox-ot. Olyan a zenéjük, mint amikor a klasszikus zenét diszkóritmusban adják elõ. Jujj, még járnak is valami legényes-re hasonlító gopákot, brrr. nem szeretem.

érdekes amit írsz, hogy a tévénézõknek komponálták többnyire a nyertes dalokat. valóban, az idei nyertes mögött álló dobos aki néha furulyázott legalább olyan megnyerõ volt, mint a Rybak gyerek férfitáncosai.
nem tudom vannak-e tudatos pszichológiai elemek az eurovizió hátterében, szomorú lennék, nem kell 1984.
mulao 2013 jún. 12. - 13:11:13
(591/737)
Idén a dánok nyertek, nem a norvégok, de mindegy. Te magad is elismered, hogy a nyerési recept, az, amit a NOX is képviselt, akkor miért kell azt mondani, hogy koppintás és nem jött be? A legérdekesebb az egészben, hogy mennyire hasonlít sok nyertes a következõ évben arra, ami elõzõ éveben nyert. Viszont vannak kivételek, pl a finn szörnymaszkos banda elég nagy ellentétben áll a következõ évi egyszerû szerb dallal, a Molitvával. Amúgy szerintem tiszta pszihológia meg kameraállás kérdése ki nyer. Az azeri duó egy érzelmekre ható, tévére készített produkució volt két szép emberrel. Aztán Loreen produkciójának kameraállása annyira különlegessé tette az egészet, hogy akár mindegy is milyen a dal. Az idei Emmilie meg szép és a színpadkép a kameraállásokkal egyértlemûen a tévére készûlt. De a 2010-es Lenára is lehet mondani, hogy jól felépített imidzsel rakták a színpadra. Cuki tinilány, aki vidáman énekel egy jópofa dalt, jó kameraállásokkal és elhisszük, hogy otthon a szobában is így énekel. Mindenesetre érdekes az egész.
Cordelia 2013 jún. 12. - 10:53:24 Előzmény mulao
(590/737)
rajta van a "tecsõ-n" az összes gyõztes dal 2000-2012 5 percbe sûrítve. Pont jó.
2001 - észtek nyertek, a daluk kicsit olyan, mint a YMCA
2002 - nõi együttes, a dal kicsit hasonlít a Yes Sir, I can Boogie címû dalra (70-es évek)
2003 - törökök nyertek, népzenei motívumokkal
2004 - ukránok nyertek, népzenei motívumokkal
2005 - görögök nyertek, népzenei motívumokkal
2006 - finnek nyertek, kemény rock-kal
2007 - szerbek, Molitva
2008 - oroszok, szép fiúval, hegedûvel
2009 - norvégok, orosz szép fiúval, népzenei motívumokkal (mintha hömpölygött volna a hangjában a Volga), hegedûvel
2010 - németek, gyenge dallal, az egyik kommentelõ úgy indokolta, hogy azért nyertek, mert németoszág gazdasága a legerõsebb a világon:)
2011 - azerbajdzsán (itt valaki azt írta, hogy gyenge tollforgatók, de jól használják a baltát :D)
2012 - svédek, sláger jellegû, fülbemászó dallal
2013 - norvégok, sláger jellegû, fülbemászó dallal

a recept: népzenei motívumok, szép nõk/férfiak, inkább férfi táncosok/férfi háttér vokál?
mulao 2013 jún. 12. - 08:34:08
(589/737)
Hát az utánzásról annyit, hogy 2002-tõl 2005-ig mindig ugyanolyan produkciók nyertek. Énekesnõ egy pörgõs számmal, amiközben végig táncol és énekel és körülötte 4-5 táncos. Ja, és a görögök is hasonlóan népiesre vették a dal zenéjét és tánc koreográfiáját, mint Ruslana. De ugyanúgy megvan a hasonlóság a 2000-res és 2001-es nyertes között is két pasi énekelt angolul egy dalt duettben. 2008-ban egy pasi nyert, akinak a dala alatt a színpadon volt egy hegedû és csodákcsodájára a következõ évben is egy fiatal, jóképû énekes pasi nyert angol dallal és hegedûvel a kezében. Szóval én nem mondanám, hogy a NOX azért lett 12., mert Ruslana koppintása nem jött be. Inkább az, hogy erõs volt a mezõny 2005-ben és akkor még az volt a szabaály, hogy az a 10 ország automatikusan benne van a döntõben, aki elõzõ évben jó helyen végzett. Vagyis a döntõben nem csak az elõdöntõbõl tovább jutó 9 országot kell legyõzni. Illetve az elsõ helyrõl énekelt a Nox a döntõben, így mire még 25 dal lement nem valószínû, hogy sokan emlékeztek rájuk. És a görög lány 19.-nek lépett fel, jobban megmaradt az emberekben õ, mint a NOX. A dal viszont nagyon is sikeres volt, a fogadóirodák szerint vagy Görögország vagy Magyarország nyert volna.
Cordelia 2013 jún. 12. - 07:08:30
(588/737)
az soha nem vált be, ha utánoztunk valakit
pl. a Nox a táncra és a népzenei elemekre épített, plussz Szilvi külsejére,nagyon jól megcsinálták a dalt, de az ukrán Ruszlána után ez már nem mûködött
az átütõ Nagy Dalok, mint az Izraeli Viva Viktória, Eufrozina vagy mi volt a címe szintén nem népszerûek már
idén senkinek sem kellett Bonnie Tyler Nagy Dala, nekünk sem tetszett Gigi és Körösztös Ildike
nem mondom, kállai-saunders próbálkozása ügyes volt, nem érdekel sem a bõrszíne, sem a kiejtése, de nem került volna be a döntõbe
byealex furcsa volt, megosztotta a zenei világot, emlékszel Bródy véleményére, mennyire óvatosan fogalmazott? most meg lassan a szimfónikusok is beveszik a repertoárba a Kedvesemet

ki gondolta volna annak idején, hogy a Yesterday vagy az Imagine ma már klasszikus lesz?

lehet, hogy tényleg nincs jó vagy rossz zene, csak zene van, mi meg itt kommentelünk...
mulao 2013 jún. 12. - 02:48:14
(587/737)
Nekem egy bajom van az Eurovíziós dalfesztivállal, méghozzá az, hogy nincsenek libabõrt kiváltó dalok szinte sose. Amikor 2007-ben Szerbia nyert, akkor volt az, hogy az embereket úgy fogta meg a dal, hogy olyan átéléssel volt énekelve (meg alapból egy olyan lassú dalról van szó) amibe belelibabõrözik az ember. És ezért még az se számított, hogy nem angol nyelven énekelték. Illetve akkor Magdinak is ez volt a titka, õ is egy olyan lassú dalt énekelt és úgy, amibe belelibabõröztek az emberek és ezért végzett mindkét dal olyan jó helyen. Plusz poén volt az egészben, hogy a sok színpadi látvány show se volt elég a többi ország részérõl, hogy megelõzze ezeket a dalokat. Én ezen a két alkalmon kívõl még sajnos egyszer tapasztaltam hasonló libabõrefektussal énekelt dalt, méghozzá tavaly az azeri Sabina Babyevától. Szerintem jó lenne ha többször lenne ilyen hatás a nézõkre a dalversenyen.
10/10
cellasto 2013 jún. 11. - 21:21:03 10/10
(586/737)
akárhányadik is lett,nekem egy szemét marad viszlát sanyi
azért respect a 10.helyért
mulao 2013 jún. 11. - 16:23:03
(585/737)
Bár ki is nyert volna, olyat úgyse lehetett volna választani, akivel 10 millió ember egyetért. Ha Gigi nyer, akkor rögtön jött volna az, hogy miért egy roma származású embernek kell Magyarországot képviselnie, ha meg Kállay nyer, akkor meg rögtön jön, hogy miért egy színesbõrû, amerikai, magyarul nem is jól beszélõ emberrel kell magunkat képviseltetni. Ez a dal is megosztja közönséget, van aki kommentnek csak annyit ír, hogy "szr", de nem is magyarázza meg, hogy tulajdonképpen mi is a szr benne (mit takar a kifejezés). Van, aki meg imádja, mert érti is. Egyvalamit viszont tényleg tud ez a dal: akár tetszik valakinek, akár nem, senkit se hagy hidegen. Sorra jönnek a paródiák, átköltések, feldolgozások, letöltések, videómegtekintések, véleményezések stb, stb. Az az igazság, hogy 2011-ben Katinak mindneki drukkolt, de sajnos akkor egy hidegzuhany érte az embereket azzal a bizonyos 22. hellyel. Ezekután naná, hogy az emberek nem tudnak drukkolni egyetlen képviselõnknek se. A Compact Disco is megosztó lett (sokan nem tartották Euróvízióra valónak a zenekar stílusát), ráadásul hiba volt, hogy a zsûrire bízták a választás jogát. Õk se értek el egy 24. helynél jobb ereményt, amire persze különbözõ politikai meg országhaversági elméletek találgatása látott napvilágot. Így naná, hogy mindenki úgy volt vele, hogy ha se egy NOX-szal, se egy Katival, se semmivel eddig nem tudtunk jó helyen végezni vagy nyerni, akkor a nagy csodát nem a Kedvesemtõl kell várni. Talán pont a vicc az egészben az, hogy mégiscsak a Kedvesem c. dalnak köszönhetjük.
hanguktaekwondooo 2013 jún. 11. - 13:04:57
(584/737)
te is szépen bepapiztad :-)
mulao 2013 jún. 11. - 12:35:22
(583/737)
Most olvastam, hogy a Kedvesem lenyomta még Majkát is, a magyar youtubon a legnézettebb zenés magyar videó! Miss Gigike csak a 14. és 15. és Mr Sanders meg csak kullog az utolsó, 30. helyen a My baby-vel. Nem rémlik, hogy az utóbbi idõkben lett volna ekkora gigamegaatom magyar sláger. Király, köszi Alex, hogy megírtad! :) Én pont azért imádom a dalt, amiért mások utálják: mert más mint a többi.
offtopic
_goldie_ 2013 jún. 08. - 21:00:09
(582/737)
ez bizony egy nyertes dal (lehetne)
http://www.youtube.com/watch?v=4om1rQKPijI
nem tudom õk indultak-e valaha az Eurovízión
http://hu.wikipedia.org/wiki/Loituma
mulao 2013 jún. 03. - 20:31:54
(581/737)
Az Eurovision times oldalon még korábban volt egy szavazás arról, hogy kinek kelett volna nyerni a nemzeti döntõkön a valódi nyertes helyett. Tõlünk Kállay dala volt kiválsztva és mindössze 2 %-ot kapott. Szóval ennyit arról, hogy vele több esélyünk lett volna. Érdekes megnézni, hogy sok olyan ország, akik vagy döntõbe se jutottak, vagy csak háttul végeztek mennyire magas százalékot kaptak egy másik dalra. Vagyis ha azt válsztják ki, akkor több esélyel indultak volna. A svédek nyertek és hát nem végeztek idén valami jó helyen, kevés nézõi szavazatot kaptak, valószínûleg több esélyük lett volna egy másik dallal.

http://eurovisiontimes.wordpress.com/2013/04/09/the-one-that-got-away-best-3rd-place-the-results/
Cordelia 2013 jún. 03. - 09:25:19 Előzmény olahmiki1959
(580/737)
látom járatos vagy a gyümölcsfajták terén is
szereted a narancsot?

elmegy az örmény Moszkvába, egyetemre
levelet ír a szüleinek, hogy "jól érzem magam Moszkvában, szeretek egyetemre járni, csak olyan messze van, nehéz idõben beérni"

válaszol az apja hogy "drága fiam, tanakodtunk anyáddal, eladtunk pár vagon narancsot, vettünk neked egy Volgát, hogy könnyebb legyen bejárni az egyetemre"

visszaír a fiú hogy "köszönöm a Volgát, dehát olyan kellemetlen, a többiek villamoson járnak"

erre az apja: "drága fiam, tanakodtunk anyáddal, eladtunk pár vagon narancsot és vettünk neked egy villamost"
Cordelia 2013 jún. 03. - 09:20:48 Előzmény gladiolus
(579/737)
micsoda vicc!

egyszer voltam lóversenyen, akkor is az volt a feladatom, hogy beszéljem rá az orosz résztvevõt, hogy amikor a többiek azt mondják neki magyarul, hogy "menj a Keletibe", az azt jelenti, hogy le kell lassítani a lovat, ne õ nyerje meg véletlenül. A fogadások miatt volt fontos.
Különös világ a lóverseny: mindenhol furcsa fazonok, szétköpködött szotyi, érdekes :)
Cordelia 2013 máj. 31. - 12:36:47
(578/737)
nem, az ByeAlexander körte
akit az a Tóth Jonagold imitált