Téma: Ex Machina

teatea 2016 jan. 31. - 23:09:09
(96/156)
Osti.
azenvarosombp@gmail.com 2016 jan. 31. - 17:28:34 Előzmény teatea
(95/156)
Ezeknek a csodás kockának köszönheted hogy most megírhattad ezt csodás véleményedet a filmrõl
7/10
sanderb 2016 jan. 29. - 17:16:58 7/10
(94/156)
A svéd színésznõ miatt néztem meg elsõsorban, méltán nominálták különféle díjakra. A figyelmemet lekötötte a film, egyszer nézhetõ kategóriába soroltam. Bennem több kérdés merült fel a történet dramaturgiai oldala felõl, itt-ott nem találtam életszerûnek az aktuális szituációt, volt amit kétkedve fogadtam, de a sztori vitt magával és ezt erényként könyveltem el.
10/7
Zizu82 2016 jan. 15. - 10:15:30
(93/156)
***spoiler***Nem olvastam végig a kommenteket bocsi, de arra válaszoljon nekem légyszi valaki, hogy ha a srác átprogramozta a rendszert úgy, hogy áramkimaradás esetén minden fordítva mûködjön, tehát az ajtók kinyitódjanak (aminek következtében Ava ki tudott jönni), akkor amikor õ van bezárva a végén a szobába és áramszünet lesz (piros fény jelzi ugye), akkor õ miért nem tud kijönni a szobából. Ava-nak nem volt ideje visszaprogramozni a rendszert, szóval mindennek úgy kellene mûködnie ahogy a srác átprogramozta, magyarul neki is ki kellene tudni jutnia a szobából az áramszünet alatt.

Ez ellentmondás nekem.
teatea 2016 jan. 12. - 11:02:12
(92/156)
Nem nézhetetlen film, de én piszkosul untam. Amikor a szõke kockafej megcsókolta a robotot, akkor nálam végképp elszakadt a cérna. A cipõsarkamban több intelligencia van, mint egy olyan kockafejûben, aki egy fémdarabhoz dörgölõzik, de ez hagyján, egy másik ember ellenében megbízik egy robotban és szövetkezik ellene. Abszolút mellékes, hogy robot vagy MI, nem kérek okos beszólásokat. Szóval az ilyen agyatlan kockák kezében van a technika fejlõdésének szelete. Csodás.
korcsokedit 2016 jan. 09. - 18:24:55 Előzmény convar
(91/156)
1) Az kiderült a filmbõl, hogy a pasi zseni volt, úgyhogy tudott ilyeneket gyártani.

2) Nem azért vágta fel magát, mert azt hitte, hogy nem valódi (bár még az is lehetett volna, hiszen emlékeket is be lehet ültetni), hanem azért, hogy a "projektvezetõ" azt higgye, hogy bekattant (hiszen, tudta, hogy figyeli), illetve hogy az ázsiai robot lássa, hogy az ember sebezhetõ, és így volt képes megölni a fazont: Az ázsiai robot volt az egyetlen, aki nem volt bezárva, mert õ nem tudta, hogy megszökhet, nem kapott annyi infót, és azt sem tudta, hogy a szakállas pasi nem robot, hanem védtelen ember. Ha ezeket tudta, volna, akkor a szakállas pasi nem alkalmazta volna õt a konyhában, ahol kések vannak meg minden.

Szerintem ezek a magyarázatok. Nekem nagyon tetszett a film, szuper volt, remekül felépítve és elméletileg is megállja a helyét. Aki azt írja, hogy bugyuta, az egyszerûen nem értett meg valamit!
8/10
convar 2015 nov. 12. - 00:08:15 8/10
(90/156)
Spoileres végig.


Van benne néhány bárgyúság, pl.: ugyan már, hogy a világ végén vki egyes egymaga gyárt ilyen emberszerû cyborgokat, egy ilyen nagyszabású projecthez min. egy komplett tizenfõs szakmai gárdára volna ott szükség. (Vagy csak pont szabin voltak?)

Vagy a srác ugyan miért vágná már fel magát, csakhogy megbizonyosodhasson afelõl hogy õ biztosan ember? Nem járt még soha kórházban, még soha nem vettek tõle vért, nem látott még soha magáról röntgenfelvételt? Nem érzi saját szívverését, meg még soha nem rúgott be, azután sohasem hányt, sõt még orrot sem fújt még soha? Egyáltalán, nem is emlékszik a gyermekkorára (de igen, volt is a filmben) ? Vagy hogy még profánabb dolgokkal jöjjek, nem vette volna még észre hogy számára is (mint minden embernek) az oxigén mennyire az élet része? :) Meg aznap is már evett nem, és talán már kábelezett is. Ivás-pisilés uez, egyszóval: anyagcsere, mint a természeti lények egy sajátja. Szóval mindezek mégis, mióta lehetnének akkor egy cyborg ismérvei? Majd talán egyszer, de ez a film sztem úgy nagyjából 2020-2030 körül játszódhat az elsõ emberszerû, de alapjában véve még szintetikus anyagokból "életre (?) keltett" AI-kal. Szóval ezt nem vettem be mert egy baromság. Ennyire nem szédülhetett meg a srác, akármennyire is sokkolták az elõtte látottak.

Nameg Ava ahogyan önmagát öltözteti fel a másikról levett bõrrel... no comment.

Meghát, olyan nagyon új kérdéseket sem tesz fel ez a film, semmi olyasmi nincs benne tartalom tekintetében amellyel már a Blade Runner-ben vagy már Asimov mûveiben ne szembesülhettünk volna. A sokadik megközelítés uabból a szemszögbõl, új nézõpontok nélkül.

De mégis, amiért mégsem csak "sokadik" az eddigi termésbõl, amiért sztem mégis, nagyon is helye van az ilyen tematikájú filmek között, annak a téma igen ízes, kifinomult tálalása az oka. Hogy a fentiekért viszont pl. olyan "hangulatbombákért" kárpótol, mint amilyen ez is:
http://indavideo.hu/video/Ex_Machina_-_amikor_lehull_a_lepel

Ill. ez konkrétan sztem 2015 egyik legjobb filmes pillanata. Az a minimalista, de folyamatosan erõsödõ zenei aláfestés, és a hozzá az az egész filmre jellemzõ mesteri kamerakezelés, hát az maga a nagybetûs filmmûvészet.

Egyszóval tetszett, és mint a fentiekbõl kitûnik, fõleg rendezési szempontból. Ill. az sem volt éppen hátrányára a filmnek hogy a vége sztem nem kiszámítható. Persze erre végkifejletre is lehet tippelni akár már negyedóra után, de biztosra akkor sem lehet venni, és ez a lényeg.

Az a japán tünemény meg azthiszem engem is megszédítene, úgy értem nemcsak Sonoya Mizuno hanem Kyoko is - igen, itt arra célzok finoman hogy Kyoko-t azthiszem én is meg :) Legalábbis amennyiben a saját szemem elõtt is uolyan esztétikai értékekkel bírna mint ahogy az a filmben látható (ez persze hótziher hogy valójában 2030-ban még nem jön el, majd talán 2330-ban). Ezesetben engem sem érdekelne különösebben hogy "otthona színtelen, szúros szagú aldehid", hisz "alakja izgató, modern a külseje" http://www.youtube.com/watch?v=xAQbhXv30ak :)

Amúgy tényleg tetszett a film szexualitás vonalon mutatott bátorsága, és itt most nem feltétlen arra gondolok, sõt egyáltalán nem hogy hányszor láthattunk fanszõrt hanem arra hogy igen egyértelmûen foglalt állást atekintetben hogy a "hús-vériség" is csak addig lesz szempont a jövõben amíg szemmel is látjuk a különbséget. Amint nem, onnantól az agyunk boldogan hagyja becsapni magát. Na persze, ebben sem volt éppen úttörõ a film, sem szerelmet, sem pedig szexet már nem elõször láttunk filmvásznon ember és humanoid robotok között.


BTW, Ava ott a folyosón vajon milyen nyelven kommunikálhatott Kyoko-val??


8/10
5/10
gyereamozibabe 2015 okt. 19. - 01:36:22 5/10
(89/156)
Ez rémesen bugyuta film volt, helyenként profi és egyedi látványvilággal. A fõnök és a programozó közötti párbeszédek olyan egyszerûek voltak, mintha egy 12 éves gyerek írta volna. A robot és a srác közti jelenetek néha jók voltak. De összességében jobb hogy nem adták a mozik, mert erre sajnáltam volna a pénzt.Kár érte, mert ez a film nagyon jó is lehetett volna.
a bal mellsõ lábam 2015 szept. 25. - 23:28:24
(88/156)
Köszi... Akkor most jöhetnek második nekifutásra az összefüggõ mondatok, gondolatok, aztán reagálok.
sipmester 2015 szept. 13. - 22:50:27
(87/156)
borzasztóan kiszámítható film, elõre lehetett tudni,h mi lesz 5 perc múlva. azon jót röhögtem, h a ház biztonsági rendszerét basicben írták meg. nem is mûködött rendesen. :) a forgatókönyv nagyon silány, rengeteg hibával, bár úgy tûnik a tesztvetítésen átment. ha MI a téma, szárnyas fejvadász überelhetetlen. elsõ 45 perc borzasztó unalmas, de aztán egy jó közepesre sikeredik a film.


***SPOLIER***
ja a góré kiválaszt egy lúzer kissrácot a cégtõl, h õ tesztelje a gigaprojektet. aki persze 2 nap után beleszeret egy fémnyakú szerkezetbe. ennél még A nõ (Her) is hitelesebb volt. japán csajszi, honnan tudta, h leszámolós este jön, vagy mindig késsel mászkál éjszakánként? ja aztán meg megpróbálta megdumálni, h menjen vissza ahelyett, h mondjuk lezár mindent hermetikusan és bekapcsolja eva önmegsemmisítõjét. az most nekem se világos, h lúzergyerek miért nem tudta kinyitni az ajtót, ha áramszünet volt. bár valszeg visszaállt minden, mert a csaj is kártyával ment ki. a csaj honnan tudta, h jön helikopter. vagy az csak szerencse volt?
***********
Max_Payne 2015 aug. 14. - 22:31:28
(86/156)
Beus Sex Machina
xdm 2015 aug. 06. - 21:24:32
(85/156)
Akkor viszont nekünk game over...
offtopic
cellasto 2015 aug. 06. - 12:48:11
(84/156)
gondolhatod,hogy nem azok fejlesztik,akik ellenzik :)
gondolom a háborús taktika szerves része lesz rövidesen...
xdm 2015 aug. 06. - 11:56:10
(83/156)
Akkor minek fejlesztik ? :D Egyébként a technológiai szingularitást 2025 környékére mondták megvalósulni.
offtopic
cellasto 2015 aug. 06. - 11:35:22
(82/156)
nem csoda,hogy felkapott az MI újabban
a skynet hamarosan öntudatára ébredhet...

http://ujnemzedek.hu/munkamania/stephen_hawking_a_mesterseges_intelligencia_lesz_a_vesztunk-5469
xdm 2015 aug. 06. - 11:31:30
(81/156)
Érdekes, hogy ez az M.I. téma mennyire fontos lett hirtelen. Az Automata, a Chappie, A nõ, ez, Avangers 2-ben is, terminátor genezis, lehet, hogy van még pár amit kihagytam, de hirtelen nagyon felszaporodott az A.I jelenséget feldolgozó film. Ez bõven a felejthetõ kategória nálam. Unalmas, vontatott, szájbarágós, semmi dráma, legalábbis olyan jellegû katarzis a végén, ami mellbevágó lenne. Gyenge sajnos. Az a közlés amit a végén kihoz, már nagyon sokan ellõtték elõtte, nevezetesen, a nembiztos hogy jó lesz nekünk az M.I.

4.
10/10
iron02 2015 aug. 03. - 13:50:38 10/10
(80/156)
Ez a film egy egyedülálló és elgondolkodtató alkotás, legalábbis ami az elmúlt 10 15 évet jelenti. Este csöndben egyedül néztem, totál beütött.
6/10
pihes 2015 júl. 30. - 15:33:18 6/10
(79/156)
Azért felvet az emberben kérdéseket ez a film... Mennyire ésszerû, az ésszerûség határain belül.
-Élet-Halál-Szabadság-
Megnéztem, van egy szint, ott érdekes, és elgondolkodtató.
Ha más szemszögbõl nézzük, egy nagy ûrt hagy csak maga után.
a bal mellsõ lábam 2015 júl. 21. - 15:55:59
(78/156)
Film! Fikció! Aki egy kicsit közelebb áll a robotikához... agyam eldobom. Én egy kicsit közelebb állok a természettudományokhoz, és a társadalomtudományokhoz. Nekem akkor úgy az egész hollywoodi szórakoztatóipar bullshit lenne, de nem az, mert szórakoztatóipar. Nem ismeretterjesztés.
Az már a nagyobbik baj, hogy az ismeretterjesztõ csatornák is csurig vannak "bullshit"-tel! Történelmi hazugságok, természettudományos ökörségek "szélesítik" a nép látókörét. Kritikán aluli szinkronmunkával. Ha ennyire hitelesek ezek nekem, akkor a technológiai témákban miért bízzak bennük?
Viszont ugyanaz a helyzet az Ön esetében robotika ügyben, mint amikor orvos ismerõseim közölték a Sziget megnézése után, hogy ekkora állatságot még nem láttak. A klónozás nem úgy megy! De egyébként StarTrek rajongók...
esernyo 2015 júl. 21. - 02:44:56
(77/156)
Ezek szerint kicsit rosszul fogalmaztam meg...

Ha van áram, kártyával tudod nyitni az egyes ajtókat, ha van hozzá jogosultságod. Áramszünet esetén minden ajtó zárva volt. A srác az áramszünet esetére alkalmazandó biztonsági beállításokat módosította, miután visszajött az áram, megint csak kártyával lehetett volna mozgolódni.