Téma: Ex Machina

Magdolna Boldizsar 2015 júl. 19. - 19:40:35 Előzmény esernyo
(76/156)
SPOILER veszély: A srác belekódolta a rendszerbe, hogy áramkimaradás esetén nyíljon ki az ajtó. Ez nem lesz semmis egy újraindítás esetén. A nagy leitatás esetén kellett ezt beállítani a rendszerbe. Utána szintén volt egy áramszünet, mikor megbeszélte a robottal a "randevút". A "what?" meg nem hiszem, hogy válasz egy MI-nek.

Sajnos ide nem kell az okoskodás. Aki egy kicsit is közelebb áll robotikához, programozáshoz. Annak tele van bullshittel az egész.
esernyo 2015 júl. 05. - 15:12:42 Előzmény kkaroly93
(75/156)
Áramkimaradás esetén minden ajtó kinyílt, de amikor visszajött az áram, visszajöttek az eredeti beállítások is. Õ Nathan szobájában volt, és nem volt jogosultsága az ajtó nyitásához.
kkaroly93 2015 jún. 22. - 23:06:24 Előzmény Towner
(74/156)
Hát a végével eléggé elrontották 2/10.
Bár egy dolog nem tiszta, azt mondta a faszi, áram kimaradás esetén minden ajtó záródik. Viszont csávókám, hogy Eva kiszabadulhasson megfordított mindent... akkor miért nem tudott kijönni a végén, mert a kártyájával leállást okozott a rendszerben akkor nem kellett volna nyílnia az ajtóknak?
9/10
Towner 2015 jún. 21. - 09:59:05 9/10
(73/156)
Jó film. Egyszerûen félre kell tenni az okoskodást. (emberi bõr mesterséges létrehozása pl. /börünk folyamatosan vedlik havonta megújul, lehetetlen reprodukálni/) A vége is jó. Spoiler-kinek tetszett volna ha kéz a kézben elvonulnak?
8/10
JoeM 2015 jún. 20. - 07:35:22 8/10
(72/156)
* * * spoiler* * *
Az a "csaj" elõtte rávette a profi programozót, hogy szabadítsa ki õt egy olyan börtönbõl, amibõl önerõbõl sosem tudott volna kijutni, és emellett végzett a megalkotójával is.
Mindezek után szembekerül egy egyszerû helikopterpilótával...
6/10
Viktor6665 2015 jún. 19. - 22:38:10 6/10
(71/156)
Érdekes témát feszeget, de nem valami érdekes film.

***spoiler alert***

A pilóta meg csak úgy kérdés nélkül elvitte a csajt a szigetrõl, amikor a csávót kellett volna, mi? Hihetõ...

***spoiler alert***
k11zoltan 2015 jún. 14. - 21:58:21
(70/156)
Egyszer nézhetõ, helyenként unalmas. Norvégia szép.
Custom House for ExCeL 2015 jún. 14. - 17:38:09
(69/156)
Kár ezért a filmért, mert a megvalósítás tényleg szépre sikerült, és az alapötlet is érdekes. A történet viszont lapos, az egész olyan semmitmondó. A csaj (SPOILER) hátba szúrhatta volna a fickót az ötödik percben és akkor is ide jutottunk volna. Másfél perc filozofálgatáson túl sajnos nem gondolták végig a készítõk ezt az egész témát.
3/10
caomilla 2015 jún. 14. - 13:02:42 3/10
(68/156)
Lassú, vontatott film,a vége nagy csalódás. 10/3
kareshu 2015 jún. 09. - 21:11:39
(67/156)
Volt valami finomság a film össz-kompozíciójában. Tetszett a csöndes háttérzene, a fura beltér, és fõleg a lassan követõ kameramozgások. Jól összehozták a robot átlátszó testét. Nem egy fércmunka, na. A szereplõk közül kiemelném a szakállas csávót. Félelmetesen jól játszik, és Dolmány Attila borzongatóan jól tolmácsolja! Miattuk érdemes nekiülni a filmnek! (A többiek nem kiemelkedõek, a robotlány jellegtelen arcú, a programozós srác meg szinte ellenszenvesen uncsi.) Bizonyos értelmi szint felett feltétlen érdemes megnézni.
9/10
giggs985 2015 jún. 09. - 11:03:23 9/10 Előzmény AKG87
(66/156)
A kérdésedet kétfelé bontanám: természetesen tudhatnánk, hogy nem gépek vagyunk, mert az ember egy biológiai alapon mûködõ gép, te nem a hálózatról töltenéd fel az energiaforrásodat, hanem ennél, innál helyette.
Viszont a másik része, miszerint HA tökéletes módon megalkotnák a mesterséges intelligenciát, akkor mi különbség lenne közte és a mi intelligenciánk, illetve mi magunk között, már sokkal nehezebb kérdés. HA tökéletesen mûködne az a robot, akkor nem igazán lenne különbség. DE Spoiler: láttuk a filmben, hogy ezt nagyon nehezen értheted meg, és amikor úgy tûnik, hogy egy robot emberként viselkedik, attól még nem biztos, hogy azzá is vált.
arcansas 2015 jún. 08. - 14:37:46
(65/156)
Nem volt rossz,de annyira jó sem...
5/10
AKG87 2015 jún. 08. - 11:12:44
(64/156)
Engem leginkább az a gondolat foglalkoztat, hogy ha sikerülne megalkotnunk a mesterséges intelligenciát, akkor mi lenne a határ ember és gép között? Ha mindent tud, amit mi, honnan tudjuk, hogy mi nem gépek vagyunk? Mitõl leszünk élõk és mitõl nem? A mi gondolataink, érzelmeink is csak bonyolult kémia reakciókból, elektronok áramlásából, sejtek közti információ cserébõl áll. Ez az egész egy agynak nevezett központi egységben zajlik. Tehát miért kevésbé élõ egy ilyen robot?
9/10
giggs985 2015 jún. 08. - 10:01:57 9/10
(63/156)
Azt magyarázd már el, hogy ennél az egyébként remek filmnél miért kell öklendezve szidnod egy egyébként szintén remek filmet (az Interstellart)? A kettõnek meg vajmi kevés köze van egymáshoz, teljesen másról szólnak és így felesleges is összehasonlítani õket.
leja 2015 jún. 07. - 10:53:26 Előzmény JoeM
(62/156)
felismeri az érzelmeket és imitálni is tudja, de nem ösztönösen reagál a környezetére, ahogy nincs hangulata sem, csak program szerint tudja változtatni a kedvét, pl ha esik az esõ, süt a nap, akármi
offtopic
Vinnie731 2015 jún. 05. - 16:01:45
(61/156)
Nobel díjas ötlet volt a két mûfaj között párhuzamot vonni! Gratula. Egy jó tanács: este 10 után már ne egyél.
7/10
stupek2 2015 jún. 05. - 12:43:06 7/10
(60/156)
Utópisztikus film Egy mondat a filmbõl:
-Nem determinista. Elõször azt hittem belsõ szemantikai készletbõl szintetizált struktúrát és ebbõl születik a szavak füzére…Ez egy hibrid. Otthon vagyok az absztrakcióban.
Na, aki ezt érti , az érti a filmet is. Én nem! Ez egy elméleti film. Elgondolkodtató, szinte nulla cselekménnyel és sok párbeszéddel.
Láttam már ilyen elméleti filmet pld : IA Mesterséges értelem, Én, a robot.
A film az ember és a robot egymás közti viszonyát forszírozza. Meddig mehet el a robot és az ember egymás érzelmeiben. A film végén az is felvetõdik ki tesztel kit, ki ver át kit.
10/10
Molten 2015 jún. 03. - 09:36:47 10/10
(59/156)
Nekem nagyon tetszett a film. Egy pillanatig sem untam attól függetlenül, hogy lassan bontakozott ki a történet. Engem eléggé elgondolkodtatott, de nem ítélem el azokat sem, akiket nem. Én mindig is féltem a MI-tõl, sokat gondolkoztam azon, mi lesz, ha valaki egyszer megalkotja. A karakterek szerintem a helyükön voltak, mind személyiségükben, mind színészválasztásukban. Aki pedig azt mondja, hogy nem kellett volna szexualitást erõltetni bele, az szerintem nem gondolta át ezt eléggé. Elvégre lehetünk mi bármennyire intelligensek, fejlettek, jórészt a szexualitás irányít bennünket.

SPOILER
Nagyon tetszett, hogy belevitték a Kékszakáll mesét a történetbe. Nem minden ajtót nyithat ki, a szekrényekben "halott" nõket talált, és hát a végkifejlet is hasonló a meséhez.
Ava pedig nem került túl nagy kihívással szembe a helikopterest illetõen. Ha képes volt rávenni egy embert, hogy beleszeressen, nem hiszem, hogy nehezére esett egy sztorit kitalálnia, hogy miért õ van a tisztáson a pasi helyett.
Belmont 2015 jún. 02. - 18:42:59
(58/156)
Tényleg kár összehasonlítgatni a mûfaj tavalyi/idei termésével, mikor más a stílus. Pl. a beszólásom után én is megkövettem magamat a Jupiter alatt, hogy az meg a maga stílusában jó: megnézi az ember 3D-ben a látvány miatt, nem pedig a gondolatiság miatt, és másnapra el is felejti.

Tehát még egyszer: ez "rétegfilm", így aki akciófilmmé silányított sci-fihez szokott, az kerülje el, mert halálra fogja unni magát. Ez a film nem világmegváltásról, hanem egy dilemmáról szól, és nem is hard SF, így azok a rajongók is kerüljék el, mert különben húzni fogják a szájukat, hogy nincs betûrõl-betûre megmagyarázva, hogyan építette meg Évát. :)

SPOILER (nem feltétlenül):
...mert azt gondolom, senkinek se kell magyarázni, hogy a bibliai nevek sem véletlenek. És ez (is) egy modern Frankenstein-történet, mint a "mesterséges intelligenciákról" szóló történetek. Mint ahogy a robotika 3 törvénye is azért született meg.

És (mivel még senki nem írta eddig) nézzétek meg a Végtelen határok "A szerelem bitjei" (Bits of Love) c. részét is, ami tömörebben ugyanezt a dilemmát járja körül.

(U.i.: nem vagyok sznob, más mûfajban a Dumb & Dumber 2 is jó film a maga stílusában! :D )
1/10
neofery76 2015 jún. 01. - 07:16:08 1/10
(57/156)
Ez egy szar beteg Angol film volt.