cellasto 2014 dec. 17. - 21:18:53
(29/149)
nem hiszem el,hogy ridley bátyó nem talált volna valaki mást a faarcú bale helyett...
sajnos így kimarad ez a film(is) :/
CornAndSoda 2014 dec. 16. - 18:39:10
(28/149)
Duplakritika készült itt a filmrõl, így két író szemszögébõl mutatjuk be a történetet: ***moderálva***
James Uram Benson Madame 2014 dec. 16. - 10:53:17
(27/149)
SPOILER

Miért kellene a Bibliához ragaszkodni? Nekem úgy tûnt, hogy (a kötelezõ CGI-orgia túlzásait leszámítva a tíz csapás és a Vörös-tenger részeknél) próbáltak realisztikusan nyúlni a történtek egy lehetséges verziójához: semmi hõsmítosz, hanem egy önelégült, gyarló, kegyvesztett egykori udvaronc, aki alapvetõen zavart személyiség: hallucinációi vannak, új életet kezd, de elhagyja a családját ködös víziókat követve (nyilván nem kevés tudatmódosítót toltak a sivatagban már akkor is), de végülis sikerül megkavarnia a szart. Nyilván volt egy olyan eseménysorozat akkoriban Egyiptomban, amit a fáraó orvosa próbál levezetni (valahol komikus, amikor végül mind õ, mind a papnõ bitófán végzi) és ebbõl lett a legenda. Mózes megjegyzése a végefelé is érdekes az új haza felé haladva: mi itt csak megszállók lehetünk.

Az istenábrázolás szimbolikáját nem sikerült megfejtenem, de elég para volt az agresszív pszichó gyerek. Mindenképpen jobb, mint az elcsépelt "mennydörgõ hang egy neves színész orgánumával a semmibõl"

Nagyon szívesen néznék még ilyen realisztikusabb, darkosabb Biblia-storykat, ötleteim is lennének, de gondolom, a forgatókönyvek már a fiókban várnak.
3/10
DoctorMorreau 2014 dec. 15. - 12:55:20 3/10
(26/149)
Megdöbbentõen gyenge film.

Egész egyszerûen ilyet még ilyen kaliberû "alkotás"nál nem láttam. Dramaturgiailag, a szereplõk karaktere, az egyes események ábrázolása, megjelenítése kapcsán hihetetlen gyenge megoldások.
A film a felétõl teljesen érdektelenségbe fullad, a szereplõk közötti érdemi kapcsolat megszûnik...

Hihetetlen, meg vagyok döbbenve.Egyedül a látványvilág miatt adok rá 10/3-at.

SPOILER

Az pedig, hogy Istent egy ilyen kisgyerekkel ábrázolják, ráadásul konkrét teológiai eseményt elferdítõen, egyenesen felháborító.
jesusfreak 2014 dec. 15. - 11:37:16
(25/149)
Tegnap láttam,... és megkönnyebbültem, hogy nem lett olyan rossz, mint a Noé film! A látvány, díszlet és a kosztümök pazar lett. 10 pont, de valóban story az idegesítõen eltér az eredeti bibliai történettõl. Soha sem fogom megérteni, hogy egy nem hívõ (nem keresztyén) ember miért akar megrendezni egy olyan filmet, ami a Bibliából elég közismert. Pedig semmi más dolga nem lenne, minthogy vegye a fáradságot és olvassa el a Bibliát. Ennyi pénzbõl már két Szárnyas fejvadászt és három Alien-t lehetett volna rendezni... avval nagyobb sikere lett volna! De Ridley öreg fejében biztos az motoszkált, hogy mielõtt még végleg a szögre akasztja a kamerát, beírja nevét a nagy, monumentális, örökzöld filmeket gyártók sorába. (Ben Hur, Kleopátra, Qou Vadis), de buta és öntelt magatartást takar ez a film, ha ennyire nem rendelkezik - egy ekkora hírû filmrendezõ! - az alap mûveltséggel, hogy miként történt az eredeti történet a Bibliában.
offtopic
Sz Peter 2014 dec. 15. - 00:06:10
(24/149)
"Brynner"
offtopic
Sz Peter 2014 dec. 15. - 00:04:59
(23/149)
Mert?
Heston pl angol/skót Mózes volt.
Brynnel orosz Ramszesz.
:)
VagoDurbints 2014 dec. 14. - 14:12:15
(22/149)
nagyon gyenge film.
Mr. D 2014 dec. 13. - 21:37:55
(21/149)
Elképesztõen rossz érzés látni, mikor ennyi idõ, pénz és tehetséges színész megy kárba egy ilyen nesze semmi, fogd meg jól film kedvéért. Ridley Scott, ülj le, egyes!
Sz Peter 2014 dec. 13. - 21:28:39 Előzmény Atesz1987
(20/149)
Akkor ez most a Charlton Heston-féle "Tízparancsolat" remake-je?
Illetve a Disney-s "Egyiptom hercege"? :)
Atesz1987 2014 dec. 13. - 20:54:35
(19/149)
Egyszer meg lehet nézni, de a mozijegy árát nem éri meg... A rendezõi/vágói munka kifejezetten rossz, nem is láttam még ilyent ilyen költségvetésû filmnél. Van az a képi eszköz, amikor mondjuk két fiatal elõször randizik, majd a következõ snittben már 2 gyerekes házaspárként egy hétköznapi szituációban mutatják õket. Tudjuk, hogy mi történt, érzékeljük, hogy mennyi idõ telt el. Ebben a filmben több alkalommal is élnek ezzel az eszközzel, de borzalmasan rosszul. Egyszerûen csak kapkodjuk a fejünket, hogy mi történt. Összecsapott az egész. Másrészt nem értem, hogy mit is akartak ezzel a filmmel? Szóról-szóra leforgatták a bibliai sztorit, de valami nagyon primitív, leegyszerûsített formában. Összességében az egész filmet Bale viszi a hátán, aki elég jól játssza a szerepét, de kb õ az egyetlen pozitívum. A 12-es karika nagyon sokat rontott az összképen... szóval, nem értem, na. Nem értem mi volt a céljuk ezzel a filmmel? Miért kellett egy több millió dolláros filmet forgatni, ha ugyanúgy mesélnek el mindent, mint egy sima rajzfilmben... Nem értem...

Ui.: Sigourney Weaver mint egyiptomi királyné legalább akkora fail, mint Hugh Grant kannibál vezér alakítása a Felhõatlaszban...
videodrome0808 2014 dec. 10. - 17:02:59
(18/149)
Azért a Robin Hood rosszabb volt....
Ottofan1 2014 okt. 01. - 20:28:35
(17/149)
Furcsa, hogy egy ilyen film forgatókönyvét vígjátékírók írták.
robicsek2 2014 júl. 09. - 12:20:29
(16/149)
Mond már téged mit zavar hogy ö még szerepel ? Ha felkérik a szerepre ( merthogy õket tuti fel kérik olyan nagy nevek) Akkor miért ne vállalhatná el ? És különben is eleve olyan szerepet kapott, ami pont neki való. kórban is.
offtopic
Meklód fia 2014 júl. 09. - 12:08:14
(15/149)
végül is van pénze saját személyzetre. Én nekem nagy kedvencem volt, de már tényleg vissza kéne vonulnia, mint Jack Nicholsonnak.
robicsek2 2014 júl. 09. - 12:07:47
(14/149)
a fene a helyesírás ellenõrzõbe. überelhettetlen.
robicsek2 2014 júl. 09. - 12:03:41
(13/149)
Ja hogy a Tízparancsolat film át dolgozása. Hát akkor még rosszabb a helyzet. A sok csili vili CGI nem fogja helyettesíteni a régi hatalmas díszleteket. Azokban még volt élet. Ma meg már csak bemennek egy zöld szobába és akár egy komplett filmet leforgatnak. Persze tudom látvány film lesz. De a régi akkor is elkerülhetetlenen. Azt legelõször toronymagasan láttam, úgy volt meg. Sõt még meg is van :) Azt hallottam hogy valamelyik ilyen régi filmnél, talán ennél, Anno el ásták a díszlett egy részét, hogy más ne használja fel.
robicsek2 2014 júl. 09. - 11:55:53
(12/149)
Ö még láthatóan nincs olyan állapotban ami meg követelné a felügyeletet. plusz ha lesz is szerinted öreg otthonba megy ? Hülye lenne, saját személyzetet fogja gondját viselni szerintem, meg a családja.
offtopic
Meklód fia 2014 júl. 09. - 11:48:06
(11/149)
nekem az új is tetszett meg a régi Noé is, mindkettõ jó film.
Weaver tényleg jól néz ki ahhoz képest mennyi idõs. de, ha jól emlékszem a nagyit is ebben a korban raktuk be az öregotthonba.