3/10
Ra 2016 aug. 17. - 01:41:58 3/10
(128/148)
Nem hívták ezt semminek. Ez a film propaganda és ellenpropaganda egyszerre, szerintem a rendezõ is utálhatta ezt a filmet forgatni és a szereplõk sem igazán élvezték a dolgot.

Érdekes, hogy Seth neve nem hangzott el a filmben, pedig ez tulajdonképpen egy egyiptomi történet, Ozirisz, Hórus (=a Fáraó), és Seth története. Sethnek és avatárjának, "Mózesnek" története.
Valójában Mósze (Mose), ami azt jelenti: "fiú".

A "tíz csapás" Seth-Tüphón, Apophis-ra jellemzõ barbár pusztítás. Itt megint csak az értelmetlenséget és a káoszt igyekeznek eladni értelemként és rendként.

"Kõbe véste, de leérve eltörte a táblá(ka)t."
Nem vésett semmit kõbe, Egyiptom viszont valóban kõbe véste a dolgait, és nem zárható ki, hogy a mainál jóval fejlettebb technikával.
Torolt Felhasználo 2016 máj. 26. - 21:04:06 Előzmény Befektetõ
(127/148)
Ez a film még a legkisebb gond, mert mégis, hányan nézik meg? Ilyen címmel?

De mondjuk a Game of Thrones mennyivel többekhez eljut, és mennyivel jobban van álcázva hogy vallási propagandává alakították szép lassan, vezetõ hatalomként pedig az említett csoport befurakodott minden frakcióba...
8/10
sankara 2016 máj. 26. - 19:16:24 8/10
(126/148)
Nem tetszett ugyan minden momentum, de számomra bõven a jó film kategóriájába sorolható. (Akit mélyrehatóbban érdekel Mózes élete és kora, annak érdemes megpróbálkoznia Kodolányi János: Az égõ csipkebokor c. regényével.)
1/10
Befektetõ 2016 ápr. 08. - 09:16:47 1/10
(125/148)
Egy újabb zsidó propaganda film csak hogy folyamatosan az elbeszélési térben maradjanak?
Akkor inkább kihagyom...

Mi magyarok meg tépjük egymás haját minden fórumon, mindenhol, ahol van lehetõség egy-egy fikarcnyi kis hozzászólásra is, azonnal egymásnak esünk a legkisebb, jelentéktelen dolgokon, s bedõlünk annak a maroknyi hangulatkeltõ fizetett bértollnoknak, akik mesterségesen szítják a tüzet, s jót nevetnek a markukban...

Ébredjetek már fel, nyissátok már ki a szemeteket!
Összefogásra van szükség, teljes magyar összefogásra, hogy magyarokhoz méltó életet éljünk végre.

Elnézést, hogy nem a filmet véleményezem, de most sokkal fontosabb a nemzetnek, amit leírtam, mint bármely filmnek nevezett idõrabló alkotás megtekintése és értékelése, majd egymás szapulása.

Nem bírom már elviselni, hogy mindenhol széthúzás megy, s miket vág itt mindenki egymás fejéhez? Mintha magyar a magyarnak fõellensége lenne!
Semelyik más nemzet honfitársai közt nem tapasztalható ilyen szintû széthúzás.
Gondolkozzatok el ezen!
Összefogás!
Cisco 2016 márc. 01. - 03:55:24
(124/148)
Látványos film - még csak 20'-e megy - ugyanakkor már most nem értem miért ezt a Bale-t választották címszereplõnek, hiszen a legkevésbé sem autentikus az ábrázata.
Ennél is furcsább, hogy az egyiptomiak is Mózesnek hívják a filmben, miközben a ránk maradt írások szerint Tuthmosis volt az egyiptomi neve, csak a zsidók hívják majd Mózesnek.
2/10
TitusLivius 2016 febr. 04. - 21:39:28 2/10
(123/148)
Hogy mi a kevés, és mi nem, azt te aligha ítélheted meg objektíven, hiszen bármi érdemi felvetést vagy reakciót kizárólag ignorálva vagy képes érzékelni. Egy hegycsúcsra is könnyû felnézni, megmászni mégis olyan nehéz... persze ezt te nem tudhatod, hiszen csak az egyik állapotot ismered. Ha pedig valaki a szentírásból nem elmébõl, hanem a billentyûzet segítségével, beillesztéssel "idéz", az talán ne dobálózzon olyan szavakkal, amelyeket önmaga még csak konvertálni sem képes megfelelõen.... Kétezerepárszáz hozzászólás után lassan azért talán észlelhetnéd, hogy téged valamiért szinte senki nem hív szellemi keringõre... és persze nem amiatt, mert esetleg tartanának a kommunikációs arzenálodtól... Azért amolyan hiteles visszaigazolásként méla közönnyel nyugtázom, hogy megtaláltad a szellemi szintednek megfelelõ partnert, akivel a jelek szerint még sok "értékes" közös eszmecsere vár. Jó szórakozást nektek. Valete et plaudite.
2/10
TitusLivius 2016 febr. 01. - 23:01:35 2/10
(122/148)
1. A filmet nem kell betiltani, csak mert nekem nem tetszik. Gyerekkorban és idõs korban jellemzõ a végletekben történõ gondolkodás, így a reflektálás végül is érthetõ.
2. Az igazságérzetemet nem sérti a hiteltelenség, ezért is hívják igazságérzetnek. A film minõségét sérti a hiteltelenség, de hát ez most miért is számítana ugye...
3. A véleményemre nem érdektelenség miatt ejtesz, hanem mert túllépi a komfortzónádat. Lényegi különbség.
4. A filmet akár tízszer is megnézheted egymás után, bár ettõl még mind a tízszer ugyanaz a film marad, mégsem akar senki lebeszélni errõl...én a legkevésbé. Sõt. Ezt a módszert sikerrel alkalmazzák a pszichiátriában, orvosi terápiák során...
5. Alig több mint 1 év alatt 2000-nél is több hozzászólás.... és ha ez nem lenne elég, még linkelgeted a törölt regisztrációid.... nehogy kárba vesszen a nagy életmûved; A tengernyi elpocsékolt, üres szó.
2/10
TitusLivius 2016 febr. 01. - 19:49:36 2/10
(121/148)
Azt gondolom, felnõtt korú emberként illik akceptálnod, hogy ezen a fórumon a filmet értékeljük és az azzal kapcsolatos személyeket, benyomásokat, élményeket véleményezzük, nem pedig egy elmebódult hittérítõ zsebfilozófiájára intézünk kihívást. NEM a Biblia vagy a Kivonulás könyve a topic tárgya, hanem az "Exodus- Istenek és királyok" címmel forgatott történelmi/filozófiai blockbuster langyosvíz. Mert ez bizony langyosvíz, ami éppúgy kikezdi a nézõ elméjét, mint a bronzkori acélfegyver vagy a kengyel a film történelmi hûségét, de talán még az isteni sugallatra emberhús diétára váltó óriáskrokodilok savban gazdag gyomrát is megfekszi.
2/10
TitusLivius 2016 jan. 23. - 13:10:12 2/10
(120/148)
Borzalmasan gyenge adaptáció, érthetetlen koncepció.... egyes jeleneteknél nem hittem a szememnek. Ridley Scott alulmúlta önmagát, vagy csak hozta a szokásos formáját... lassan már nehéz lesz eldönteni.
10/10
idõjós1010 2016 jan. 01. - 22:49:47 10/10
(119/148)
Nekem ez nagyon bejött. Igazi nagybetûs mozifilm.
offtopic
Torolt Felhasználo 2015 dec. 20. - 14:10:20
(118/148)
Megjegyezted, hogy a Biblia szerinted történelmileg hitelesebb mint a tudomány - és konkrétan az összes történelemTUDÓS - összes valaha elért eredménye.

Ez térítés és ordenáré baromság, szélsõséges fanatizmus a saját definiciód szerint, mert tagadszasaját - bizonyítottan téves - álláspontodon kívül minden más lehetõséget.

Ha azt akartad mondani hogy a Biblai szövegek eredeti példányai közél egy is meglenne - az hatalmas tévedés még úgy is. Csakmásolatok másolatainakmásolatainak másolataival rendelkezünk, amiket tartalmi, formai és történelmi források alapján kötünk bizonyos korokhoz. De te nemezt tetted, te azt mondtad, minden történész hülye, a Biblia sokkal megbízhatóbb, mert "õk ott voltak".
Hát annyira "ott voltak" hogy képesek voltakbehazudni egy zombiapokalipszist is. 100 évvel azutánírva a MESÉT minta hivatkozott kor.

Amit pedig én bizonyítéknak állítok be, az:
- egyfelõl maga a Biblia. Hivatkozással ellátott forrásként idéztem önmagát amint zombiapokaliszisról zagyvál. Többek között.
- a teljes történelemkutatást hivatkoztam, ami többezer ember több évszázados munkája. Nem kell "régésznek" lennem - megjegyzem egyiptomi ásatáson pont jártam amúgy - hogy bemenjek egy könyvtárba, és megnézzem melyik szekcióban található a Biblia (vallás), és melyik szekcióban találhatóak a történelemmel foglalkozó szakkönyvek, tankönyvek (a tudományos szekció történelem tagozatánál).
Már ennyi eldönti a kérdést: a biblia egy MESEKÖNYV, gyakorlati haszna annyi, hogy kitöröklheted vele a segged, vagy ellophatod a keményen dolgozó kisemberek pénzét vele.

-----------

Részemrõl oké hogy ne offoljuk szét a topicok. Ha felhagysz a gyûlölködéssel, térítéssel, hazudozással, történelemtagadással, fenyegetõzéssel - én is leszállok a témáról.

Vagy folytathatjuk addig, míg a hibádból/hibátokból ezt a topicot is be nem zárják.
offtopic
Torolt Felhasználo 2015 dec. 20. - 14:01:03
(117/148)
Na akkor tisztázzuk:

- egy rakás dologban hiszek. Csak istenségekben nem. De szekularista, humanista vagyok többek között.
- nem arról vanszó hogy "az nyer akié az utolsó szó". Arról vanszó hogy idejön azeszetlen vallásos téríteni - mint Te -, amit le kell reagálni, különben a végén a KÓR terjedni kezd. És ha erre kérdést, fenyegetést(!), vagy új eszetlenséget posztol, akkor kénytelenek vagyunk lereagálni.
Ugyanis ez nem vallásos, hanem filmes fórum. Nincs helye csalásnak, szélhámosságnak = térítésnek.
1/10
offtopic
Attaca 2015 dec. 20. - 13:37:43 1/10
(116/148)
"Na állj le a hazudozással ISIS-tag!"
"A történelemtagadó, gyûlkölködõ rasszista szemét fajtád, az a gyûlölködõ."
" Minden épelméjû visszataszítónak találja a vallásodat,a kereszténységet."
Ezeket nem én írtam, az olvasás azért még megy, ugye? Ezek miatt nem reagáltam fõként a tartalomra, illetve amiatt is, amit itt említettek mások is rajtam kívül, hogy ez egy filmes fórum, ennek meg semmi köze a filmhez, ami alá írogatod, viszont ha mindenre válaszolok, akkor még lehet 40 oda - vissza üzenetváltás volna.
Persze ha ezek a mondataid számítanak jogos kritikának, akkor szerintem tényleg felesleges beszélgetni, mert akkor az alapfogalmaink nem csak a sértegetésrõl mások.
Szélsõséges fanatista: Számomra ebben a kontextusban olyan embert jelent, aki a saját véleményén kívül minden más véleményt elképzelhetetlennek tart, nekem ilyennek tûntél eddig, bocs ha ebben tévedtem.
Én nem tartom elképzelhetetlennek, hogy az ateistáknak van igaza, lehet, hogy az egész Biblia hazugság, halálunk után rögtön ki fog derülni.

Amúgy semmilyen vallási propagandát nem kezdtem, csak megjegyeztem, hogy a Biblia iratairól sokkal több eredeti irat maradt fenn, mint sok más egyébként hasonló korból származó feljegyzésrõl, amit tudományos tény, bármennyire is fáj, évezredeken keresztül bámulatos pontossággal sokszorosították, fõleg más több ezer éves (amúgy nem megkérdõjelezett) forrással összevetve. Ettõl még meg lehet kérdõjelezni ezt is, meg ahogy említettem meg lehet kérdõjelezni a honfoglalásunkat is, meg sok minden mást is, amit történelemórán tanítanak, nincs is gondom a megkérdõjelezésekkel sem, amit te is teszel, ha megmarad a normális vita keretein belül, ahol a felek tisztelettel kommunikálnak egymással.
Amit te bizonyított ténynek állítasz be, az néhány internetes forrásból összeollózott cikk, aminek állításait ELHISZED, azért írom nagy betûvel mert feltételezem, hogy nem jártál egyiptomi ásatáson, nem vagy régész professzor, de ha a Discovery-n lemegy valami, akkor az bizonyított tény, ugye? Mint a sellõk is :)
Tehát te egy tudósokban HÍVÕ ember vagy, ismét azért írom nagy betûvel, mert feltételezem, hogy nem végzel semmilyen tudományos tevékenységet, az internet olvasása, meg a Discovery csatornák nézegetése a fotelbõl nem számít annak. Tehát te azt hiszed el, amit a tudósok kész ténynek tálalnak, igazságtartalmáról a fotelbõl nehéz meggyõzõdni. Nekem amúgy nincs gondom a hívõkkel, szóval ha nem vagy tudós, hanem csak egy tudósoknak HÍVÕ, azért ne érezd magad kellemetlenül, így is lehet élni, én is csak egy hívõ vagyok :)
Mellékesen említem meg azt, hogy a tudományágakban nincs feltétlenül olyan egyetértés a tudósok között a részletekben, mint ami egy 100 soros BBC cikkbõl kiderülne, léteznek persze uralkodó nézetek, ez nem egyenlõ azzal, hogy az adott tudós társadalom minden tagja elfogadja azt, de ez egy még nagyobb témakör.

Na de tényleg tovább ne offoljuk a fórumot, gyanítom, hogy nem egy 48 éves nõ vagy 6666 falváról, ahogy a profilod mutatja, fussunk össze vendégem vagy egy sörre Budapesten, csak, hogy megismerd a keresztény felebarátiságot :)
Beszéljük meg privát üzenetben, ha érdekelnek a témák, folytatnád a diskurzust, ennél többet tényleg nem tudok tenni, úgy érzem.
offtopic
cellasto 2015 dec. 20. - 13:37:37
(115/148)
ja értem mint az óvoda
aztán az nyer akié az utolsó szó

ostoba troll
offtopic
Torolt Felhasználo 2015 dec. 20. - 12:51:04
(114/148)
Ha a hittérítõ nem dugta volna ide az orrát (121-es HSZ), én sem lennék itt. Ezt értsd meg.

Ennyi.
offtopic
cellasto 2015 dec. 20. - 12:01:46
(113/148)
én elhiszem,hogy nem hiszel semmiben,de ez nem erre a fórumra való,értsd már meg!
ugyanígy a hittérítõk sem ide valóak

ez filmes fórum,nem vallási fórum.

errõl ennyit
offtopic
Torolt Felhasználo 2015 dec. 20. - 11:59:01
(112/148)
Hm, "baromság" nem-tornyokba vezetni repülõt?
"Baromság" nem levagdosni emberek fejit csak mert nem a te Képzeletbeli Barátodban hisznek?
offtopic
Torolt Felhasználo 2015 dec. 20. - 11:55:37
(111/148)
Mit nem lehet beazonosítani drága?
Vagy nem mennek az ékezetek?

Én lenni "Torolt Felhasznalo". Amit az oldal magától aláhúz, mert lenni link.
Én nem lenni "Törölt Felhasználó", mert azt rendszer nem engedni, azok lenni felhasználók által törölt accok, és aláhúzva nincsenek, mert nem tartozik hozzájuk profil.

Btw, ÉN LEGALÁBB sosem vagyok olyan suttyó ellentétben sokakkal hogy ha mondandóm van azt ne linkelném annak válaszként akinek szól.

PS: ha valahol "érdekest" írtam és vmiért kiszálltam a társalgásból (pl. mert kimerült a téma), de TE személy szerint még kérdeznél, ott a PM-funkció.
offtopic
cellasto 2015 dec. 20. - 11:55:14
(110/148)
hagydel..
sztem erre élvez,hogy nyomatja itt az ateista baromságait
ráadásul vagy 10 nicken egyszerre
nem kell etetni akkor nyugton marad a trollocska :)
offtopic
Torolt Felhasználo 2015 dec. 20. - 11:51:00
(109/148)
A-ah! A vallási propagandáddal kezdõdött az egész, azt KELLETT KORRIGÁLNI.

Te a jogos kritikát azonnal "gyûlölködés"-nek trollkodtad. De az már tényleg mindenneka teteje hogy "szélsõségesebb" szerinted itt kijavítani a TÖRTÉNELEMTAGADÁSOD mint szervezett népírtást kivitelezni, amit a vallási "fanatikus" (igazából nem fanatikus az, csak igazhívõ) csinál.

De nesze, legyen ez most offtopicban. Sajna az offtopic ki/be kapcsolása durván bugos, ezért nem törõdöm mostanság vele.