boom49 2015 máj. 22. - 23:38:17 Előzmény Sz Peter
(89/149)
<---
offtopic
Sz Peter 2015 máj. 18. - 07:13:42
(88/149)
Nem ez volt a lényeg.
Egyébként te kiben hiszel? Aang-ban? :)
boom49 2015 máj. 17. - 21:13:32
(87/149)
Hm, szóval a nemlétezõ ember nemtalálkozott a nemlétezõ istenséggel...

Micsoda megközelítés!
Sz Peter 2015 máj. 17. - 20:25:49
(86/149)
"a vallási vonzata és a hangulata sem nyújt semmi különöset"?

Pont egy olyan irányból közelítette meg a témát ahogyan még nem tették.

SPOILER

Mózes nem találkozott Istennel csak beütötte a fejét, aztán lett ami lett. ;)
Telek Zoltán 2015 máj. 06. - 21:18:24
(85/149)
Nem vagyok rendezõ, sem forgatókönyv író, sem producer. Mégis tetszett Ridley Scott több filmje is, Prometeus, nyolc odik utas stb, azok fikciók. De mint Hivõ ember azt kell mondjam valaki megkérdezhette volna tõle "Érted-e, amit olvasol?" Apostolok cselekedetei 8. Fej. 30.vers Mert biztos elolvasta csak semmit nem értett meg belõle. Én ezért nem rendezek, mert nincs hozzá lelki ajándekom. Valaki magyarázza el neki mirõl szól az Exodus.És legalább azt rendezte volna meg ami le van Írva, azt igazán nem nehéz! Mert ha Õ tévelyeg is de legalább másokat ne vezessen félre.
8/10
kobax 2015 ápr. 24. - 23:26:51 8/10
(84/149)
Vessetek meg (vagy ha úgy jobban illik a történelmi környezetbe: kövezzetek meg), de nekem tetszett.
Kifejezetten lekötött, érdekes volt ezt a bibliai történetet ebben a köntösben látni.
Bár kicsit tartottam tõle, de utólag azt kell, hogy mondjam, hogy Christian Bale abszolút jó választás volt Mózes szerepére. Szerintem Ramszeszt is eltalálták.
Ben Kingsley és Sigourney Weaver nyúlfarknyi szerepeit nem igazán tudtam hova tenni - valószínûleg kellettek a nagy nevek (na nem, mintha Christian Bale és Ridley Scott, mint rendezõ neve nem vinné el a hátán az egészet).
Remekül sikerültek a díszletek, a ruhák, jók a speciális effektek is. A történet meg olyan amilyen - bibliai, úgyhogy nagyon sok "újdonságot" ne várjunk.
8/10
4/10
m3246 2015 ápr. 24. - 22:49:19 4/10
(83/149)
Jó színészek akik szörnyen unalmasak a filmben, béna karakterkidolgozás... A végén már tényleg egyedül arra vagy kíváncsi, hogy a nyomorult tenger kettéválik vagy sem... Nem sok jót lehet kiemelni a filmbõl, talán a díszlet megér egy misét. Nem csoda, hogy megbukott. 4/10
kareshu 2015 ápr. 21. - 21:12:41
(82/149)
Lefelejtettem: az való igazság, hogy egy rakat figura abszolúte nem felelt meg a karakterének. Ennek a stábnak a castingosát a közelébe nem engedném többé forgatásnak! De akiket választottak, próbálta hozni a szerepét. Én a príma díszleteket fixíroztam, ha nem tudtam azonosulni valamelyik arccal. Itt nem játszanak olyan karakteres pasik, mint a Phoenix, Reed, Flanagan stb. az ikonikus Gladiátorban.
kareshu 2015 ápr. 21. - 20:56:48
(81/149)
Nem volt ez olyan rossz! Jó kis ókoros film, a látvány rendben volt, nem unatkoztam rajta. Jó volt Szinuhe világában barangolni. A lovas katonák néha tényleg inkább egy kereszteslovag csapatnak tûntek, de nem számít... Azért mégse egy Honfoglalás színvonal! :) Az amcsi színészek még nem felejtettek el játszani! A grafikus team pedig nagyon odatette magát.
A fórumok, kritikák úgy lehúzták, hogy nagyon nem akartam megnézni.
Viszont én most mégis ajánlom egy megnézésre. Aki szerette a Mennyei Királyságot, annak ez is be fog jönni. Persze nem éri fel a Gladiátort, az egy kivételes mestermû, de látszik, hogy ugyanaz a kéz alkotta. Hm, én adok neki egy 8-ast..
Teddy Daniels 2015 ápr. 21. - 20:24:40
(80/149)
Irritál, amikor szinte már minden nap az úgynevezett "holokausztról" szól a média, így a film is afféle 'klasszikus hálivúdi'.
Mégis, nekem nagyon tetszett, bár nehéz elvonatkoztatni a fentebb írtakról.
A rendezése szerintem kiváló, a színészek is ott voltak és nem volt üresjárat a 2 és fél órában.
Sz Peter 2015 ápr. 18. - 22:21:38
(79/149)
Fura volt? Szerintem pedig már ideje volt. ;)
6/10
vycab 2015 ápr. 18. - 22:05:47 6/10
(78/149)
Hát, én két részletben néztem meg, mert elaludtam rajta :D Nem tetszett annyira, valahogy azt hittem, ennél sokkal részletgazdagabb lesz a történet vagy a karakterek, illetve ad majd valami újat (persze egy olyan történetnél ez csak álom marad, amit már kb 1000x feldolgoztak). Emellett nekem is furcsán hatott, amit az elõttem szólók is említettek már, hogy ebbõl a "mesébõl" egy történelmi filmet akartak csinálni azzal, hogy igazolni próbálták a történéseket "evilági" dolgokkal?! Fura volt...Persze senki nem volt ott, senki nem tudhatja, hogy mi is történt, vagy történt-e valami egyáltalán akkor, de mindezzel az egész valahogy nálam visszafelé sült el, teljesen hitelét vesztette a film. Más szavakkal eröltetett volt kicsit így a "sztori". Talán egy 6/10-et tudok rá adni a látvány elemek miatt, és jóindulatú voltam...
6/10
pihes 2015 ápr. 16. - 16:24:00 6/10
(77/149)
Nem voltam odáig ettõl a filmtõl, de elég eseménydús történet, és ezt értékelem.
Querelle 2015 márc. 29. - 10:43:14 Előzmény Julcseee999
(76/149)
De sajnos olyan jó sem ...
ivan37 2015 márc. 10. - 08:47:00
(75/149)
Az kicsit zavart, hogy Exodus-filmjének tetemes része este, meg éjszaka, szóval fél-sötétben játszódik.

Edgerton Ramszesz-figurája szerintem találó, bár az igazat megvallva az 1956-os Tízparancsolat-filmben-ami a maga idejében nagyszerû alkotás volt- Yul Brynner karaktere jobban illett a szerephez.

Mindent egybevéve Ridley Scott tehetséges rendezõ, aki már sok nagy filmet letett az asztalra, elég ha ide írom: "Nyolcadik utas a halál", "Fekete esõ", "Thelma és Louise"-mind a mellett a jövõt illetõen én a helyében a "kevesebb-több"-elvet tartanám szem elõtt.
boom49 2015 márc. 09. - 21:19:33
(74/149)
2014 10 legpocsékabb filmje között van a legújabb listákon. Csak mondom.
ivan37 2015 márc. 09. - 20:17:51
(73/149)
Ridley Scott páratlanul termékeny rendezõ, csak úgy ontja magából a filmeket. Kár, hogy az Amerikai Filmakadémia szívébe nem tudja belopni magát-amelynek okát máig nem tudom, pedig a Gladiátor c. filmjéért megérdemelte volna az arany szobrocskát.

Ez a biblia-filmje szerintem elég jól sikerült. Látványos, cselekményes. Mondjuk a Vörös tengeri jeleneten meglepõdtem, mert kissé naivnak tûnt, ahogy Mózes népe megmenekül egy hegyoldalra/?!/ mászva, míg a fáraó serege az utolsó szálig odavesz, kivéve persze Ramszeszt.

Minden elismerésem Sigourney Weaveré, aki 2-3 mondat kedvéért is vállalta a filmben való szereplést, igaz, Ben Kingleynek se sokkal több jutott..
Christian Bale hiteles Mózes volt.

Összességében a film a 10-es skálán nálam 6-ot érdemel.
gergo1010 2015 márc. 09. - 10:45:30
(72/149)
Nekem tetszett, nem annyira szeretem az ilyen Bibliás filmeket, de ezen nem éreztem azt hogy unalmas.
Nem gondoltam volna hogy így fog végzõdni a film, ajánlatos film, nem olyan mint a többi Bibliás film, mint pl a Noé, az rosszabb.
10/9
Sz Peter 2015 márc. 08. - 21:08:12
(71/149)
Miközben néztem, pont ezek jutottak nekem is eszembe, illetve egy másik sztori mikor Kyle Broflovski (South Park), Jób történetét hallva kiakad azon, hogy Isten képes volt tönkretenni egy embert, egy hülye fogadás miatt amit a Sátánnal kötött.
(képzelem mi lehetett a tét: 1 sékel? :))
Shiviatar 2015 márc. 08. - 20:57:12
(70/149)
Ez a film egy tökéletes anti-vallási-propaganda film. Egy igazi mestermû. Tökéletesen bemutatja az emberi tudatlanság feneketlen bugyrait, üres félelemtes fekete gödrét. A vallás nevében több emert mészároltak le a történelem során, mint az összes háború betegséget éhinséget együttvéve. De még ez sem készteti gondolkodásra az embert...
Tehát összegezzük:
"Isten" 400éven át nézi ahogy a "népe" (mert a többi ember és élõlény nem számít?) rabszolga sorban sínylõdik. Egyszer csak gondol egyet, "ejj 400 év már sok, 80 még nem volt az", segítsünk nekik.
Kínnal és szenvedéssel súlytja az egyiptomi népet, akik semmirõl sem tehetnek. Kivéve Ramszesz, de õ neki nem esik bántódása, mert miért is esne pont annak aki az egész okozója... A 10 csapás során százezrek, élõlények, ártatlan emberek élnek át pokoli kínokat, és szenvedést, halnak meg egyiptomi csecsemõk és gyerekek, mindezt azért, hogy Ramszesz "meggondolja magát"! A bölcs és jóságos igazságos isten! Mózes kést szorít Ramszesz torkának, még az események elõtt, ennek mind elejét vehette volna, de nem, nem öli meg. Sem isten. Inkább megöl és megkínoz többszázezer ártlatlan ember, mint hogy azt az egyet ami az egész okozója. (lehet ha 10 fáraót és helytartót egymás után megöl, az is elég lett volna hogy önként elengedje a rabszolgákat?)
Ja a legjobb! Isten híú? Egoista? "Zavarja" hogy bizonyos emberek, fáraók "istennek" képzelik magukat? És haragosan beszél róla? "Zavarja"?? Emberi gyengeséggel és érzelmi zavarokkal küszködik a "tökéletesség"?? És miért szükséges milliók imádata? Aki tökéletes és jószívû, annak minden élõlény az. Nem csak az aki imába foglalja a nevem! Az felette áll minden emberi gyengeségnek nem? Õrület...már évezredek óta ez hajtja az embereket...mikor nõ fel végre az emberiség az úgynevezett "civilizációhoz", hogy hasonlóan civilizált lehessen korunk elnevezéséhez?