Téma: Expedíció

6/10
sexykex jan. 05. 11:15:11 6/10 Előzmény buncow
(85/85)
Ez így logikusan hangzik, de! Alapvetően fogalmunk sincs miből, hogyan és főleg miért jött létre az univerzum. Mindössze elméleteink vannak.
„A modern tudomány képtelen leírni vagy megmagyarázni bármilyen jelenséget, amely az ősrobbanás előtt 10-43 másodperccel (Planck-idő) történt.” Állítólag: „Nem voltak bolygók, csillagok vagy galaxisok; csupán a parányi elemi részecskék léteztek; ezek alkották az egész világegyetemet, amely még csak akkora volt, mint egy gombostű hegye, és ráadásul hihetetlenül forró.” (Felmerül a kérdés: ki vagy mi hozta létre az elemi részecskéket és miért sűrítette őket aprócska gömbbé? Netán volt több gömböcske?)
Fizikusaink képtelenek összefésülni a kvantumelméletet, amely a világegyetem legkisebb mérettartományával foglalkozik a relativitás elmélettel, amely a csillagászati méretekkel foglalkozik. „Különösen az idő megközelítése eltérő a két elméletben.” De, ha sikerülne is, ezek akkor is csak elméletek. A hiányzó bizonyítékok táptalaján tenyésznek és szaporodnak a különféle vallások. (És persze a sci-fi.)
Az, hogy emberhez hasonló intelligens faj alakuljon ki, szinte esélytelen – mondod te. Csakhogy a „szinte”, nem mértékegység. Mi van, ha az univerzumban egy ilyen faj mégis kialakult és az a szórakozása, hogy istent játszik: felkeresi a megfelelő adottságú bolygókat és ad egy lökést az evolúciónak. Ez persze csak egy fantasztikus hipotézis tőlem, bár én még a 6-7 millió évvel ezelőtti ember-csimpánz elválás okait sem értem. És ezzel nem vagyok egyedül. A fő kérdés mind a mai napig: mitől váltunk emberré?
buncow jan. 03. 14:27:18 Előzmény sexykex
(84/85)
Ezek a számok semmik ahhoz képest mennyi az esélye annak, hogy emberhez hasonló értelmes lények fejlődjenek ki olyan "rövid" idő alatt mint egy csillag élete. Az, hogy egy bolygó potenciálisan lakható még nem jelent semmit. A miénk is az, és már többször volt tömeges kihalást előidéző esemény, legyen az egy meteorit, jégkorszak, akármi, és mi csak az utolsó körben fejlődtünk ki, előttünk pedig az evolúció tök más utat járt be. Mint mondtam, baktériumok, esetleg valami random nem intelligens életforma simán lehet más, lakható bolygókon, de az, hogy emberhez hasonló intelligens faj alakuljon ki, szinte esélytelen, szimplán mert nincs rá elég idő, hogy kialakuljon, vagy az evolúció egyszerűen más irányt vett. De ha mégis kialakulna egyszer valahol, vagy kialakult, akkor azok teljesen más idősíkon alakulnak/alakultak ki, és ezért nem fogunk találkozni velük.
6/10
offtopic
sexykex 2023 nov. 07. - 17:20:31 6/10 Előzmény buncow
(83/85)
„Galaxisunkban akár 300 millió potenciálisan lakható bolygó lehet a Kepler űrteleszkóp adatainak elemzése szerint.” „A világegyetemben a becslések szerint 100-800 milliárd galaxis található.” „Jelenlegi ismereteink szerint a világegyetem kora 13,8 ± 0,2 milliárd év.” „Legalább 78 milliárd fényév az univerzum szélessége.”
Ezekből a számokból következik, hogy nagy valószínűséggel az élet a Földön kívül is jelen van. A méretekből pedig az, hogy egykönnyen nem fognak idejönni. Nem is baj, mert nélkülük is van itt épp elég elmezavaros.
buncow 2023 nov. 06. - 22:32:24 Előzmény sexykex
(82/85)
Milyen statisztika? 4,5 milliárd évbe telt mire kialakult az ember, ez a Nap életének fele, alig maradt időnk kozmikus mértékben, hogy "emberkedjünk". Ha bakteriális szintű életre gondolsz, az más.
8/10
Szinger Éva 2023 márc. 28. - 20:33:15 8/10
(81/85)
Tetszett a film, lekötött, de a végét elhúzták, el is rontották, kár, mert amúgy végig lekötött.
k11zoltan 2023 jan. 18. - 21:24:27
(80/85)
Összességében lekötött, és értettem is, de azt azért megmagyarázhatták volna, hogy a férj (?) hogyan került a szobába.
Zsolt_72 2022 nov. 24. - 11:54:56
(79/85)
A jelek szerint létezik egy másik, ugyanilyen magyar című film is. Amit az imént kezdett adni az RTL3, annak eredeti címe „Glory & Honor”, 1998-ból, természetesen egész más tartalommal. 🙂 Sajnos, annak a topikját nem találom….
6/10
sexykex 2022 júl. 04. - 21:22:50 6/10
(78/85)
Statisztikai alapon rajtunk kívül is van élet a Kozmoszban. Ugyancsak statisztikai alapon nagyon nagy valószínűséggel nem fogunk velük találkozni. Szerencsére! Nekem elegendő az egyre szélsőségesebb hazai időjárás, saját mutálódó földi vírusaink, emberevő szörnyecskéink és a többi emberszabású idióta. Igazán nem szeretném, hogy a beleim körtánca miatt elővegyem a foszforgránátot. Aki mégis óhajtana egy negyedik típusú találkát, az nézze meg a filmet.
10/10
Ildikó Nóra 2022 márc. 28. - 15:34:37 10/10
(77/85)
Azokhoz a korábbi hozzászólókhoz tartozom, akiknek tetszett a film, érdemes megnézni, kikapcsolódásnak teljesen jó. Engem is végig lekötött, érdekes, izgalmas volt végig, szép a látványvilága, különleges a hangulata. Natalie P-nek jól állt a szerep, tetszett a szereposztás, színészi alakítások is. Az angol rendező, Alex G. korábbi filmjét, az Ex Machina-t is ajánlom, azt is tetszett, azt is érdemes megnézni.
Roberto DiCapribogyó 2021 dec. 09. - 13:12:34 Előzmény cselaxi
(76/85)
Remekül összefoglaltad, kb. ennyit is érdemes tudni erről a "remekről" :-).
Roberto DiCapribogyó 2021 dec. 09. - 13:10:54
(75/85)
Az iró-rendezőnek egy korábbi sci-fije kifejezetten tetszett (Ex Machina), viszont ezen alkotását látva az jutott eszembe, hogy bármelyik multi 10 körömmel kaparhatna utána, isteni marketinges lenne belőle; ugyanis ilyen szépen becsomagolni a nagy büdös semmit és egy jó nagyot parasztavakítani: erre nagyon kevesek képesek, ez már kimagasló teljesitmény.

u.i.:
Aki hezitál, hogy megnézze-e, be ne dőljön a "filozófiai mű, ész kell hozzá, elgondolkodtató, erős atmoszférájú" és hasonló bullshit szagú kommenteknek...ez csak annak a tipikus példája, amikor valaki 2 órát kidob az életéből, de ezt nincs ereje beismerni magának (hogy rossz döntést hozott), ezért megideologizálja utólag, hogy miért is volt jó döntés megnézni az érintett szar filmet.
7/10
mérvadó 2021 nov. 29. - 23:10:07 7/10
(74/85)
Engem végig lekötött, izgalmas a látványvilága is szép! A hangulata tökéletes, be tud szippantani rendesen!
A vége viszont csalódás! Olyan érzése van az embernek mintha az utolsó 15 percre elfogyott volna a forgatókönyv, és csak úgy összecsapták!
Egyszer érdemes megnézni, de a jellegtelen vége miatt csak 10/7 (ennél jóval többet vártam)!
2/10
cselaxi 2021 okt. 15. - 20:50:00 2/10
(73/85)
Jó sztori, jól indult, aztán belefulladt a semmibe.
8/10
Rolcsika76 2021 ápr. 03. - 12:45:25 8/10
(72/85)
Nem szokványos látványfilm, de simán nézhető thriller. Engem végig lekötött.
Kutasi Kovács Zoltán 2020 nov. 21. - 21:29:27 Előzmény szimbol
(71/85)
„Miért nem szabad a szemébe nézni? Zavarba jön tőle?”
Ha erre a két kiemelt kérdésre tényleg keresed a választ, akkor jobb, ha egy ideig a Bogyó és Babóca filmekről elmélkedsz.
Kutasi Kovács Zoltán 2020 nov. 21. - 20:28:28
(70/85)
Ezt senki sem vitatja, én csak erre a mondatrészletre reagáltam, mert félreérthető: „...bizonyos értelmi szint alatt nehezen lesz érthető, akárcsak az Ex Machina...”
Riasztó lehet azok számára, akik agyalás helyett szórakozni szeretnének.
Kutasi Kovács Zoltán 2020 nov. 20. - 18:13:59
(69/85)
Szerintem ne zavarjuk össze a nézőközönséget, mivel az Ex Machina nem nagyon dolgoztatja meg az ember agyát.
1/10
capt.nemo 2020 okt. 19. - 19:03:29 1/10
(68/85)
ezzel a sületlenül feminin stalker-koppintással büntetni lehet.. a végkifejletet legfeljebb egy koreográfus élvezheti.. úgy éreztem hogy én is "szétszóródtam" a végére.. soha többé..
8/10
Norodia001 2020 júl. 17. - 09:14:15 8/10
(67/85)
Egyszer simán nézhető , akárhogy is próbálják lehúzni , örülök h csak utólag jöttem olvasni a kommenteket .
offtopic
skan 2020 júl. 09. - 12:18:28
(66/85)
Padme meets Poe.