Téma: Ezel

5/10
filiz12 2011 ápr. 14. - 00:57:18 5/10
(176/7116)
http://www.youtube.com/watch?v=1HB9VykbN8c&playnext=1&list=PL404AD8DB34633474
Meg kell nyomni a cc gombot,majd kivalasztod az angol fordítást.
Neli 2011 ápr. 14. - 00:41:00
(175/7116)
juj de fura szakállal a pasi... :S
nekem sokkal jobban bejön anélkül :D :P
offtopic
robicsek2 2011 ápr. 14. - 00:13:40
(174/7116)
Én se azt állítottam hogy egy az egyben végig Monte Kriszto lesz.
Hanem hogy egy átdolgozás az átdolgozásban másképp is történhetek az események. De eddig rengeteg olyan dolog is van ami stimmel pl Ömer gyereke.STB STB Ennyi OFF vége.
offtopic
robicsek2 2011 ápr. 14. - 00:09:40
(173/7116)
ÖÖÖÖ szerintem a Monte Krisztó könyv elõbb volt mint a polip sorozat.
Ha abból is létezik könyv elnézést.
Powerpuff 2011 ápr. 13. - 23:44:22
(172/7116)
Én nem szeretek úgy nézni egy sorozatot, hogy csak napi egy részt látok. Nyilván ezért írtam, hogy jó lenne ha lenne felirat.

Amúgy attól még, hogy te nem érsz rá jobban, másnak lehet több szabadideje...
10/10
Teemeah 2011 ápr. 13. - 23:26:09 10/10
(171/7116)
van mindenféle. az egyikben épp az Ezelt alakító Kenan Imirzalioglu játszik, Yandim Ali a címe, és most forgatják a folytatását. És vajon ki ott a partnernõje? :))
10/10
Teemeah 2011 ápr. 13. - 23:18:18 10/10
(170/7116)
minek, ha már megcsinálták szinkronnal? én feliratozok tajvani sorozatot, egy rész feliratozása munka mellett kb egy-két hét. Egy hét alatt lemegy a tévében öt rész. :)
Powerpuff 2011 ápr. 13. - 23:07:15
(169/7116)
Talán egy törökül beszélõ magyar szíve megesik rajtunk, és csinál magyar feliratot :D
Neli 2011 ápr. 13. - 22:38:34
(168/7116)
kár, én is akartam feliratot... :S

amúgy nekem ha Monte Cristo-ha nem, nagyon tetszik a sori, fõleg hogy bemutatja a puzzle-t, mindig egy darabbal többet minden részben :P tetszik az összetettség, hogy a jó is tesz rossz dolgot, mert ilyenné tették, és meglepõ, de ma az is érdekes volt (pozitívnak kell elkönyvelnem, noha utálom a 2 exbarátot benne), hogy Cengiznek volt önkritikája, mikor Ezel a kocsiban Ömerrõl kérdezte... és Alinak is az elején...

amúgy én is nagyon kíváncsi és türelmetlen alkat vagyok, de most alig néztem meg pár dolgot elõre, csak ha vmit kihagytam és visszanézem vagy izgin lett vége és megnézem, hogy folytatódik... :P
10/10
Teemeah 2011 ápr. 13. - 22:34:39 10/10
(167/7116)
Nem vagy béna, a törökök nemigen fordítgatják a sorozataikat angolra, hisz nincs kinek :) Nincs akkora érdeklõdés külföldön a török kultúra után, mint mondjuk az ázsiai iránt, ahol a kínai/tajvani/koreai tévésorzatok legalja minõségû verzióira is simán találsz majdhogynem akármilyen nyelvû feliratot a szerbtõl az olaszig. A másik meg, hogy a törökök általában nem jeleskednek idegen nyelvek tanulásában, törökül meg kevés országban tudnak. Szóval kétlem, hogy valahol találni fog bárki is angol feliratot erre a sorozatra. :)
Powerpuff 2011 ápr. 13. - 22:27:15
(166/7116)
Ha valaki véletlenül találna angol feliratot hozzá, az linkelje, vagy küldje el e-mailben a linket :D
Én már napok óta keresek, de nem találok -.-" Remélem csak én vagyok béna.
Ragnar.Ragnarson 2011 ápr. 13. - 22:01:44
(165/7116)
Ezel hangulati, érzésbeli rokona leginkább Lorenzo Ribeira, a Polip 6-ból. Ugyanúgy elegáns, sötét kocsival érkezik, kísérõkkel, a maffia légköre lengi körül és visszafogott csendességgel besétál az ellenségei közé. Ribeira a családjáért áll bosszút, Ezel - fõleg - önmagáért.
farkaskitty 2011 ápr. 13. - 21:59:04
(164/7116)
Üdv mindenkinek! Nekem is nagyon tetszik a sorozat, végre nem valami nyálas szappanopera. Nekem is feltûnt hogy hasonlít Monte Cristo grófjára (eddig), de én ezt nem fogom fel negatív dolognak, sõt emiatt is kezdtem el nézni. De azért eltérések is vannak bõvében. Kíváncsian várom a folytatást. Pár zenéje megvan, akinek kell írjon nekem.
Ragnar.Ragnarson 2011 ápr. 13. - 21:55:27
(163/7116)
Úgy gondolom, hogy túl sok szó esik Monte Cristoról. Pedig ez a sorozat sokkal inkább a Polipra üt, hangulatában, a szereplõk lelkivilágában,összetettségében, egymáshoz való viszonyulásában. A bûnözésrõl, a bosszúról, a becsületrõl, a családról, az elpusztíthatatlan szerelemrõl szól, úgy, ahogy ezt a déli emberek, legyenek olaszok vagy törökök megélik. Még a zenéje is ezen a szálon fut végig. Ennek a filmnek semmi köze egy délutáni szappanoperához, vicc, hogy feldarabolva így sorolták be. ,
10/10
Teemeah 2011 ápr. 13. - 21:17:30 10/10 Előzmény robicsek2
(162/7116)
Mitõl Monte Cristo? Hogy csellel börtönbe kerül és bosszút áll? :) Akkor már rögtön az? Elárulom, hogy megnézel még pár részt és majd rájössz, hogy mitõl más ez a sorozat, mint a Monte Cristo.
***OFF***
Az ötlet és az eredetiség két külön dolog. Igen, mindent megírtak már, és megírtak hatszor. Aki olvasott már életében kettõnél több könyvet, az rájön, hogy minden mindennel összefügg. Mindenki vesz valamit valahonnan, mert mindenkire hat az, amit lát, hall, OLVAS. Olyan nincs, hogy van egy tabula rasa elme, aki a semmibõl alkot egy eredeti cuccot. A különbség a zseni és a kókler között, hogy a zseni azt, amit lát, hall és olvas (azaz mások által már "fel/kitalált" dolgokat) úgy tud alakítani, hogy abból egy saját mû jön létre. (Itt most irodalomról beszélgetünk elsõsorban). A motívumok mindig ismétlõdnek, és a Monte Cristót se feltalálták a semmibõl, mint egy soha nem létezõ történetet. Az irodalom elsõsorban az élettapasztalatokon alapszik, aztán meg már a fantáziád dolga, hogy ezt hogy köríted. Számos világhíres lányregényt lehet visszavezetni a Bronte-k regényeire, hány meg hány mû alapszik Shakespeare-en? Ettõl rosszak lesznek? A Bridget Jones naplóját egyetemen is oktatják, mint a chic lit egyik kiváló példáját. Attól még nem a bridget jones találta fel a spanyol viaszt, pedig egy pokoli jó regény - és egyébként meg Jane Austen Büszkeség és balítéletén alapszik. na ennyit az irodalmi kiselõadásról :)
***OFF VÉGE***
offtopic
robicsek2 2011 ápr. 13. - 21:07:47 Előzmény lakriszta
(161/7116)
Most olvasom a hozzáoszlásod :) Nekem is ö ugrott be :) Mármint Deutsch Anita :) Zsófi maximum a haja . :) A beesett szemek miatt is hasonlít ennyire :)
Smaitra8 2011 ápr. 13. - 20:45:49
(160/7116)
Jaj de jó sorozat. :) Már most imádom. :)
Végre más, mint a többi. Nem az a csöpögõs szappanopera, hanem nagyon komoly gondolatok vannak benne. És és és egyszerûen fantasztikus.
offtopic
robicsek2 2011 ápr. 13. - 18:40:56
(159/7116)
A fene hogy elõbb behalt a gépem :) Én akartam ezt elõbb leírni :)
Mindegy azért leírom amit akartam :)

Dehogy Monte Kriszto átdolgozás minden bosszúról szóló film:)
A Kil Bil pl nem az :)

De ebben a sorozatban nem egy olyan kis apróság van ami teljesen megegyezik a Monte Kriszto val.

Amúgy meg botorság olyat állítani hogy már minden alapsztorit megírtak.
(Ez bb olyan mintha azt állítanád mintha már mindent fel fedeztek volna a bolygónkon.)
Ha valaki nagyon eredeti mûvet akar kitalálni szerintem biztos tud.
Csak egyszerûbb könnyebb a már egyszer vagy esetünkben többször jól bevált alapsztorit használni mert így kb félig elkönyvelhetõ a siker.

Elnézést a helyesírási hibákért.
Hope7 2011 ápr. 13. - 18:35:49
(158/7116)
Engem érdekel mert én ilyen kíváncsi teremtés vagyok, ez van! Amúgy meg egyáltalán nem tartom unalmasnak, de mint mondtam érdekel...
Szóval akkor ha valaki lenne olyan kedves és PRIVÁTBAN leírná nekem?
Mert akkor nem rontom el másnak a szórakozását és izgulását...
Köszönöm! :)
Hope7 2011 ápr. 13. - 18:06:57
(157/7116)
Sziasztok!
Valaki elmondaná nekem h mikor derül ki h Ezel valójában Ömer, és hogyan?
Köszi! :)