Téma: Ezer szó

Custom House for ExCeL 2012 szept. 25. - 17:46:21
(21/41)
Hát ilyet még nem láttam.
Az idétlen bohóckodás után az utolsó 20 percben valami hihetetlen színvonal-emelkedés történt. Komolyan, sírtam a végén.
3/10
Rahar 2012 szept. 25. - 10:58:51 3/10
(20/41)
Talán ha két helyen mosolyodtam el a film megtekintése közben, tehát vígjátéknak igencsak értéktelen. Az alkotásnak van mondanivalója, ami igencsak egyszerû és az is szájbarágósan van tálalva. A színészek jól hozzák a karaktereket, de hiába, ha a figurák egysíkúak. Egyszerûen megfogalmazva ez egy gyenge film.
3/10
bulletproof90 2012 szept. 25. - 10:47:20 3/10
(19/41)
sz*r volt.. egyszerûen.. nem tudok mást írni, ez a film hamisítatlan SZ*R. tudtam, hogy nem fog jó kisülni belõle már amikor olvastam a leírást. Eddie Murphy NÉMÁN??????? A színész aki épp a dumájával tudott jóvá tenni egy filmet.. most NÉMA??? nem mondom, hogy fantáziátlan a koncepció, de ezt a mutogatós-kínlódós szerepet nagyon kevés színész tudja nevettetõen eljátszani. ez inkább nevetséges volt, de a fejfogós fajtából. Inkább Jim Carry-re kellett volna bízni a szerepet, ez emelt volna vagy 3-4 pontot az értékelésen.
így háromnegyed óra után azon gondolkoztam, hogy kikapcsolom a filmet. egy óránál fogtam magam és beletekertem a végéig. azt mehet a kukába.
3/10
10/10
Bigpapa 2012 szept. 17. - 16:21:38 10/10
(18/41)
Az utóbbi években csupa szar Murphy filmeket láttam - ami tetszett az a Dave - ,így ehhez is félve ültem le. Amikor meghallottam, hogy Kálid Artúr a szinkronja, kicsit meglepõdtem,de aztán eszembe jutott,hogy amit a Dörner mûvel az utóbbi idõben,az már valóban vérlázító,így nem csodálom,hogy kibaszták a szinkronstúdiókból is. Pedig mint szinkronhangot imádom.Emberként pedig egy szarzsák.
Azt sejtettem,hogy nem vígjáték,hiszen tudtam,hogy az életével játszik. Innen SPOILER lesz.
Ami idegesítette a filmben,az a hülye paraszt felesége.Eleve Pikali Gerda hangja is rátett egy lapáttal,de maga a nõ értetlensége, hogy meg sem próbál arra figyelni,hogy Jack mit mutogat neki,miért csendes.Inkább hajtogatja a magáét és letiplizik.Tetszik,ahogy szépen helyre teszi az életét és leteszi az életén át cipelt terhét.
SPOILer vége
Persze van rengeteg klisé a filmben,de nekem nagyon bejött.Nem tudom,miért most,miért így,de megérintett.Szép film, jó a mondanivalója.Lehet,hogy minden ember mellé kéne egy ilyen fa, hogy megtisztuljon.
Kíváncsi vagyok, Orbán fájáról mennyi idõ alatt tûnne el a levél,és vajon tudna e újjászületni :))) kétlem

9/10
5/10
Heisenberg 2012 szept. 10. - 13:16:59 5/10
(17/41)
Vígjátéknak van írva, annak viszont gyenge, ahhoz meg komolytalan hogy "nagy dolgokon" elgondolkozzak miatta.
Átlag.
5 pont
7/10
beo71 2012 szept. 09. - 15:08:38 7/10
(16/41)
Az utóbbi idõk Murphy filmjeihez képest ez már jó színvonalnak számít.Némely pillanatban a régi, lendületes Eddie Murphy-t véltem felfedezni és ez jó volt és valahol megérintett picit a film.Akár egy Eddie Murphy életérzésnek is felfoghatjuk, hiszen az igazi nagydumás is öregszik már.7/10.
A beszívott Eddie hangosan röhögõs volt a végére pedig rendesen elgondolkodtatott.
manzanilla 2012 aug. 31. - 20:41:59
(15/41)
Ez nem vígjáték és pont ezért fantasztikus! Pont olyan mint az az Adam Sandleres távkapcsolós. "Vicces" formában mond nagyon nagy igazságokat
5/10
joci72 2012 aug. 29. - 12:14:46 5/10
(14/41)
Nem egy nagy dobás...
Eddie tõl nagyon gyenge teljesitmény.
d112 2012 aug. 22. - 22:35:45
(13/41)
Igazából, szerkezetéiben nézve nem összetett film, de mondani valójában viszont annál inkább. A FILM nem rossz, sõt, még tetszet is. Az alap sztori véleményem szerint érdekes volt még akkor is ha van hasonló film is .
55atesz 2012 aug. 20. - 15:29:24
(12/41)
Nekem nagyon tetszett a film. Voltak részek amik annyira megérintettek hogy picit könnyeztem is. Érdemes megnézni , el gondolkodtató . :) Én mindenkinek ajánlom .
7/10
adriennn85 2012 aug. 19. - 11:20:09 7/10
(11/41)
Szerintem érdemes megnézni.
10/10
IceCortez 2012 aug. 17. - 22:58:28 10/10
(10/41)
Az a gond hogy sokan úgy töltik le hogy ez egy vicces Eddie Murphy film, biztos olyan lesz mint a Dr. Doulitte. Pedig ez a film nem az. Nem hiába van két kategóriába sorolja, az egyik a dráma.

Akik lehúzzák a filmet szerintem nem érettek még az életre és nem fejlõdött ki bennük ez bizonyos látásmód. Erre szokták mondani hogy "nem látja a fától az erdõt".

Ez a film arra próbálja meg rávilágítani a hétköznapi embereket, hogy a szavak semmit nem érnek tettek nélkül és arra hogy jobban oda kéne figyelni a másik emberre és nem csak a mi álláspontunkat nézni és azt ráerõltetni másra.
Szerintem nagyon szépen fel van építve a film, bár azért meg lehetett volna jobban is csinálni. :)
Ez a környezetvédelmis vonal is tetszett benne (bár elég rejtve van) hogy az ember életét egy fához köti, ami ha lehullajtja a leveleit, akkor vége az életnek. Ez egy szép hasonlat, mert akik környezetórán általános iskolában odafigyeltek, tudják hogy milyen fontos szerepük van a fáknak az életben :)
De aki nem emlékszik, annak itt egy kis emlékeztetõ:


"A Földön élõ legnagyobb és kétségkívül a legfontosabb növényi életformák a fák.

Tény, hogy a Föld legtöbb élõlénye a fáknak köszönheti fennmaradását. Nem csak otthont adnak sok állatnak, madárnak és rovarnak, ennél sokkal fontosabb szerepük is van, amitõl mindannyiunk léte függ. Elnyelik a széndioxidot, megtisztítják a Bolygó levegõjét, és ellátnak minket belélegezhetõ oxigénnel. A fák magukba szívják a csapadékot, pozitívan hatnak a klímára, megakadályozzák a talajeróziót, valamint árnyékot és menedéket nyújtanak. Menedékül szolgálnak számtalan életformának és azok ökoszisztémáinak. Madarak, hangyák, pillangók, pókok, hüllõk és milliónyi további létforma él a fákban és azok körül.

Egy fa kivágása nem csak a fát öli meg. Egy komplex ökoszisztéma hal meg vele. A Földön élõ fajok fele kizárólag az esõerdõkben él, melyek a Föld összes szárazföldjének csupán 7 százalékát teszik ki.

A Fák tényleg az ember legjobb barátai, alapvetõ és szükséges részei mindannyiunk életének. Ez persze nem minden: A Fa egyike a természet legszebb teremtményeinek."


Összességében nekem nagyon tetszett a film, nagyon kellemeset csalódtam. Akihez eljut és megérti a filmben "rejtett" üzenetet, annak szerintem tetszeni fog.
0313_babo 2012 aug. 17. - 21:59:11
(9/41)
szerintem Eddie Murphy arcjátéka nélkül tényleg nem lett volna élvezhetõ, voltak nagy poénok és ötletes is volt. bár így mindent egybevetve jó indulattal 10/7-et adnék, mert mint vígjáték azért nem volt elsöprõ, csak élvezhetõ :)
5/10
feketekave 2012 aug. 16. - 11:19:21 5/10
(8/41)
Valóban kicsit gyengécske a film. Tulajdonképpen normál mozifilm hosszúságú, de mégis túl sok benne a felesleges, kihagyható rész. Nem az a fergeteges vígjáték, talán ha jim Carey játszotta volna a fõszerepet?
2/10
Jezabel 2012 aug. 16. - 00:30:37 2/10
(7/41)
Abszolút gagyi. Ez a film a kevéske poénos jelenetével hatalmas távolságban van a vígjáték mûfajtól....
6/10
stomachh 2012 aug. 15. - 18:18:01 6/10
(6/41)
Nem nagy durranás. 6/10.
10/10
idõjós1010 2012 aug. 12. - 22:29:57 10/10
(5/41)
Némi jóindulattal ugyan, de én a magam részérõl megadom rá a 10 pontot, mert egyes jeleneteken szakadtam a röhögéstõl, és mert jó a sztori. Láthattunk már hasonló filmet, azt hiszem talán Jim Carrey tõl a Hanta Boy, de ez azért mégiscsak más volt mint az, viszont legalább annyira szórakoztató. Ide most nagyon kellett Eddie Murphy gumiarca amivel képes bármilyen érzést kifejezni. Zseniális a pali, és jó ez a film.
6/10
Atis88 2012 aug. 12. - 17:34:16 6/10
(4/41)
Hát nem volt nagy cucc. Kategóriájában átlagos. 6/10.
iszbafej 2012 aug. 12. - 00:09:08
(3/41)
azért hogy eddie murphy-nek is megváltoztatták a jó magyarhangját...és will smithnek is(ráadásul az egyik legmelegebb hangú szinkronszínészre aki eddig csak jamie foxx-ként tetszett)... szerintem ezzzz valami katasztrófális kiábrándító :( ...és mindkettõnek ugyanarra...pedig pont a hangjuk miatt szerettem magyarul nézni a filmeket... nemtudom ígyvolt olcsóbb vagy énvagyok túl bunkó hogy már ilyeneket gondolok de... tudom ha nemtetszik nemkell néznem meg hozzászólnom.... de ha az emberben ilyen érzelmi válságok keletkeznek akkor hogy ne szóljon hozzá... áááá
offtopic
_Freddy_ 2012 aug. 02. - 14:13:15
(2/41)
úgy látom nem sokan látták a filmet