Téma: Fábry

talec 2012 okt. 11. - 21:54:30
(276/376)
Már kezdtem azt hinni, hogy Agatha Christie fan club alakult a Fábry show alatt. Valamelyik könyvében írta a vén lány: "kötögetõ aggszûzek". Olyan volt.

Egy jó adás volt a mai, de mindig vannak olyan poénok, amit úgy érzem, hogy megrendelésre dob be Fábry és csapata. Ki van olyan szinten manapság, hogy vezetõ humoristától poént tudjon rendelni? A politika. Tudja az aktuális, regnáló hatalom is, hogy humorral, ilyen formában nagyon-nagyon sokmindent meg lehet oldani, át lehet lépni nehéznek tûnõ problémákon. Ha humorosan dobjuk be. Ebben van valami, Hofi is beszélt sokmindenrõl.

Különleges vendég is volt, Nógrádi György személyében. A világpolitika jó ismerõje, szakértõje, talán részese is, szerintem különlegesség egy ilyen humoros mûsorban egy ilyen személy. Híradókban szoktam látni csak.

Ebben a mûsorban a legjobb az, amikor Fábry kiáll és mondja. Mégha nem is õ írja csak, de az a legszórakoztatóbb az egészben. Utána jön az, amikor az "elmebeteg" barátai felbukkannak. Szõke, Badár. Szerintem Szõke András biztos, hogy nem normális, jó értelemben véve.
1/10
offtopic
aggodalmas 2012 okt. 11. - 21:52:23 1/10
(275/376)
Jutányos áron beszer(v)ezhetõ biodíszlet.
Valakivel csak ki kellett tölteni
az üresen tátongó helyeket... ;-)
zsanna 2012 okt. 11. - 20:52:57
(274/376)
Szép estét!
Mi a fenét keresnek azok a kötögetõ idõsödõ asszonyságok az elsõ sorban a nézõk között ebben a mûsorban? Talán itt pihenik ki magukat? Fábry idáig süllyedt, hogy ezt eltûri? Siralmas és szánalmas. Bocs a véleményért, de tényleg ezt érzem
üdv. V.Zsuzsa
1/10
offtopic
csikosi 2012 okt. 11. - 11:29:00 1/10
(273/376)
Új mûsor, ráadásul fõ idõben???
Elment az eszük az M1-en.
-csengõzoli-- 2012 szept. 30. - 09:58:10 Előzmény mandulavirág
(272/376)
Jó,hát ez tavaly volt, lehet,akkor még nem mutatkoztak rajta az elmebaj jelei, nem figyelem a munkásságát.
Illetve nem figyeltem, de mostantól persze rajta tartom a szemem :D
offtopic
mandulavirág 2012 szept. 29. - 23:09:33
(271/376)
Egyelõre nem zárják be, inkább kitüntetik: http://gepnarancs.hu/2011/09/atadtak-a-szechenyi-tarsasag-idei-dijait/
(Ez nem az én értékítéletem róla, nem kedvelem. Tegnap azt idéztem tõle, ami szerintem még elmegy. Hogy az én "konteóm" még hajmeresztõbb, nos, az is egy dolog :))
1/10
danton-b 2012 szept. 29. - 21:53:59 1/10
(270/376)
Hosszabb idõ után rávettem magam hogy belenézzek ebbe amûsorba újra.Bár ne tettem volna ,mert ez iszonyúan lapos és szar mûsor.Kínpoénok sütögetése,száz éves viccek gátlástalan eladása,a nézõknek beintenek hogy mikor kéne reagálni .ehhez még a zenekar fújja is a tust.Fábry eröltetett hanghordozása stb.Ennek amûfajnak amegcsúfolása ez ,mert nem igaz hogy az ilyen típusú mûsorok általában ilyenek.és most nem beszélek Hofiról ,akinek egy lapon említése ezzel a ripaccsal egy merénylet .De ott volt Fridi showja nem kevés adással,és mindig volt benne meglepõ és új dolog ,ötlet,ami ebbõl a fáradt szarból totál hiányzik.
csakhát a köztv hálás az "objektív" bérbohócoknak,csakis a szinvonalat nézi ,nem dotálja a Fidesz szekértolókat,má hogy tenné közpénzbõl közadóból.Van pénz bõven lehet osztogatni a húsosfazékból a szarra is.
1/10
offtopic
aggodalmas 2012 szept. 29. - 12:55:54 1/10
(269/376)
Azért én javasolnék neki szobatársakat is... ;-D

...és mondjuk felügyelhetne rájuk pár fábrikúr
kaliberû figura – esetleg (!) közvetíthetnék
is a "KÖZ"tévén, így ez lehetne mondjuk a
Naaagy Nemzeti rögValóság Só. Nevezettek
ezáltal sokkal kevesebb kárt okoznának,
és érvényre juthatna a ténykedésük
szórakoztató faktora. Na milyen
ötlet? Megpályázzuk? Lehetne
a helyszín ezúttal a Duna
parti "naaagy ojjektum"
helyett a Millenáris.
-csengõzoli-- 2012 szept. 29. - 12:27:13 Előzmény mandulavirág
(268/376)
Igazából ezért szerencsések a mélyen vallásos emberek :)
Mindenre van valami magyarázatuk, ami ráadásul akárhogy alakítható.
A sátán mûve ez a sok katasztrófa, ami többnyire a fidesz regnálása ér bennünket.
Persze szoci idõkben is elõfordul ilyesmi, úgyhogy azoknak a hívõknek sem kell megijedniük akik politikailag a másik oldalon állnak.
Mindenki megkapja,amit szeretne és azt magyaráz bele,amit csak akar.
Igazából semmi bajom Szaniszló Ferenccel sem, remekül szórakozok a mûsorain és még mindig jobb,mintha iskolákban lövöldözne.
Remélem azért figyelnek rá és a megfelelõ pillanatban bezárják egy ápolókkal teli intézetbe.
offtopic
mandulavirág 2012 szept. 29. - 01:48:19
(267/376)
Eddig szerintem jó: "Amikor az úgynevezett jobboldal jut hatalomra Magyarországon, nemzeti, hazafias érzelmû magyar emberek szavazata, támogatása révén, nos, feltûnõen megszaporodnak az árvizek, a belvizek, a gátszakadások, vagy ellenkezõleg, az aszályok, a szárazságok, szóval a szélsõséges természeti csapások. Egy példa a sok közül: 2010 õszén a jobboldalinak, nemzetinek indult kormánykoalíció mindent elsöprõ, még a parlamenti választások eredményénél is fölényesebb gyõzelmet aratott az önkormányzati választásokon.... nem sokra rá bekövetkezett a vörösiszap tragédia. Mintha valakik még ünnepelni sem engedték volna az ország jobb felét. Mintha valakik végleg elveszítették volna a türelmüket; és kapkodva, gyorsan az égi haditechnikához folyamodtak volna."
Szóval, ez idáig nagyjából a tények leírása - ha a fidesz van hatalmon, feltûnõen megszaporodnak a természeti katasztrófák (pl. tiszai ciánszennyezés). Ez nekem is feltûnt. A fidesz uralma mintha magához vonzaná a természeti csapásokat. Én még azzal is egyetértek, hogy ez "égi haditechnika". Csakhogy szerintem emögött nem a HAARP van, hanem az égben lakó fejedelemségek és hatalmasságok (akik ellen nekünk harcolni kell, mert õk a valódi, bár láthatatlan ellenségeink). De vannak, akik nem ellenük harcolnak, hanem velük. És néha mintha elindulna a szabad rablás, néha mintha felnyílna a pokol szája, néha mintha sokkal rosszabb volna, mint átlagosan. Például a tényõi családirtás után kifejezetten úgy éreztem, hogy most megnyílt a pokol: minden napra jutott valami borzasztó tragédia, gyilkosság, öngyilkosság, rablás, karambol; és nem "szokásos" öngyilkosságok, hanem pl. valaki felrobbantotta a saját fejét, más leugrott a veszprémi viaduktról és hasonlók. A tényõi tragédia kábé egy hónappal a választások elõtt volt. Gyurcsányék idején is volt pár hasonlóan sötét hét, már nem emlékszem, pontosan mikor. Az én "összeesküvés elméletem" szerint ez a sátán & bandája mûve. És vannak, akik megidézik, akik megtisztítják elõtte az utat, akik olyan szellemi légkört generálnak, hogy idõnként szabadabban tevékenykedhessenek. Talán egyre szabadabban...
-csengõzoli-- 2012 szept. 28. - 20:22:03 Előzmény olahmiki1959
(266/376)
Neked és mindenki másnak is ajánlom az alábbi cikket és videot.
Igazán jó szórakozás.
komolyan mondom megéri megnézni az adást, én ennyit nagyon rég röhögtem már.
Lesz minden.
Láthatatlan NATO gépek, földrengést okozó titkos harcászati eszközök stb. :)

http://comment.blog.hu/2012/09/26/az_imf_ontotte_rank_a_vorosiszapot
-csengõzoli-- 2012 szept. 28. - 18:29:31 Előzmény olahmiki1959
(265/376)
Teljesen egyetértünk.
A zenekar olyan szinten idegesít engem is, hogy jáj...
Mindig ugyanazt, mindig ugyanúgy és ráadásul baromira nem tetszik ez Tá-dá...DÁM ! :D
A DTK-nál már leírtam,hogy mi a baj ezekkel a mûsorokkal.
Ez egy mûfaj, amit anno remekül kitaláltak.
Bizonyos mindig ismétlõdõ elemekbõl épül fel.
A világon az összes talkshow 90%-ban ugyan úgy néz ki, nem véletlenül.
MInden mûfaji elem közül tán a legfontosabb, hogy ISMERT, ÉRDEKES embereket hívj meg!
Legutóbb ki felelt meg ennek a kritériumnak?
Maximum Lovasi.
Fábryban van egy népnevelõ szándék, ezért szívesen látja a magyar bajusz verseny résztvevõit, a magyar vágta egyik lovasát stb.
Ok, ez idáig oké, DE!
Ezek mellett kéne lennie legalább két olyan vendégnek, akik miatt megnézem az adást és ha a bajuszosokkal is jól sikerül a beszélgetés az egy plussz.
A régi Fábryban vagy akár a Friderikusz showban ezek a tegnapi vendégek maximum töltelékként szerepelhettek volna, elosztva 4-5 adásra.
A történésszel készült beszélgetés még érdekes volt. (és nem kicsit volt reklám "szaga" )
Bevezetõnek elment volna,de utána a bajuszosok, az artisták (akikrõl szinte semmi érdekes nem hangzott el és egy remegõ amatõr videon kívül nem is láttunk mást), a vágtás nõ kit érdekel?
Most õszintén...
Egyszerûen bizonyos dolgok attól,hogy elismerésre méltók, még nem érdekesek.
Ez egy show.
Itt produkcióknak kéne lennie, sztároknak kéne egymás kezébe adni a kilincset, itt Magyarországon soha nem látott filmsztároknak kéne megjelenniük, hazai ismert emberekrõl kéne megtudnom,hogy milyen jófejek is a magánéletben stb.Ezt szeretném látni!
Bárpultos lány szépségversenyt, zsûritagként 3 hírhedt nõcsábász közéleti szereplõvel ésatöbbi. :)
Igen, ezek valóban nem akadémiai témák,de könyörgöm ez egy SHOW!
Ja,hát és a kötögetõ nénikrõl inkább nem is mondok semmit.
(a tapsokat mindig mûsor elõtt veszik fel a bemelegítõemberrel. Olyankor 20p -ig az összes kamera csak azt veszi,hogy ki hogy nevet a bemelegítõ ember poénjain, így adás alatt az összes kamera a mûsort veszi)
1/10
oncogito 2012 szept. 28. - 10:06:14 1/10
(264/376)
Sajnálatos, hogy egy embernek ennyire nincs önkritikája, önbecsülése. Nem igaz, hogy nem tudja magáról, hogy milyen színvonal alatti a produkciója.
Tényleg többször belenéztem a mûsoraiba, hogy hátha. De néhány mondatnál nem bírom tovább nézni, én szégyellem magam.

"Dolgozz meg jól a napi béredért. Ha egy fikarcnyival is kevesebbet teszel, az már lopásnak számít."
2/10
olahmiki1959 2012 szept. 28. - 09:39:35 2/10
(263/376)
Nagyon gyengécske a mai adás, ahogy mondod, és több adásra visszatekintve, semmiféle fejlõdés nem mutatkozik, talán annyi, hogy Szõke és Badár szép csendesen kikopott a mûsorból.
Engem ami még kifejezetten idegesít, az a zenekar már mindenki által ezerszer elmondott szerencsétlenkedése, lassú reakcióideje, és abszolút korszerûtlen, oda nem illõ hangzása.
Amikor tizenötödszörre is ugyanazt az idegesítõ tust játsszák be, akkor már én is, - pedig alapvetõen békés természetû ember vagyok, - kezdek késztetést érezni arra, hogy szétverjem valakinek a fején a gitáromat. (Látod, Zoli, ilyenkor mekkora mázli, hogy csak a neten keresztül ismerjük egymást...hihi!)
A vendégek tekintetében Fábry nagyon mellényúlogat, a Nemzeti Vágtát megnyerõ lovas kislány mint beszélgetõpartner teljes csõdnek bizonyult, Ungváry Krisztián történésznek a hegy gyomrában lévõ bunkerrõl szóló blokkja érdekes volt, bár talán nem egy ilyen jellegû mûsorban kellett volna szerepeltetni.
A londoni olimpia zárónapján szereplõ artista házaspár produkciója világszínvonalú, az már az itthoni médiaviszonyokról állít ki jellemzõ, és elégtelen bizonyítványt, hogy a záróünnepség közvetítésekor a tv kommentátorai egyetlen szóval sem említették meg, hogy a látványos show elemek között magyar artisták is fellépnek.
(Egy ilyen szakmai hiba után tõlünk nyugatra a kommentátoroknak másnap már be sem kellene menniük dolgozni...)
A bajuszverseny két perc után már dögunalom, - sajnos, - ami pedig Fábry poénjait illeti, valóban érezni, hogy mióta a fiatal standup-osok nem dolgoznak a keze alá, azóta érezhetõen meggyengültek a viccei.
Ma este egyedül akkor tudtam néhányszor nevetni, amikor Fábry egy rózsaszín sálat kerített a nyakába, és mint egy kiöregedett homokos, (ezt a szót vajon elbírja még a port?...) nagyon ütõs, találó, és bizonyos identitású ...khm... csoportokra jellemzõ, affektáló, értelmiségi dumát kezdett nyomni. Az jó volt.

Lovasi András Kossuth díjáról egy szót sem szóltam! Mindenki tanúsíthatja! Nem kezdtem el fejtegetni, hogy évtizedekkel ezelõtt ennek a díjnak milyen rangja volt, és hogy manapság mennyire devalválódott az értéke! Nem kezdtem el célozgatni arra, hogy régen milyen megkérdõjelezhetetlen mûvészek kapták meg a díjat, manapság meg szinte bárkinek odaadják, mindenféle homályos, háttérben zajló folyamatok eredményeképpen... Semmi ilyet nem tettem! Eszembe sem jutott!...
A Kispál és a Borz(alom) zenéje, vagy az utódzenekar, a Kiscsillag kétségtelenül egyéni hangzású, biztos vannak, akiknek tetszik ez a fajta zene, én még nem tartozom közéjük. (Úgy néhány évtizedig...)
De kétségtelem. hogy Lovasi András társasági emberként elég szórakoztató volt ahhoz, hogy a végére valamennyire megmentse a mûsort.
Ja, igen, még valami!
A nézõtéren az elsõ néhány sorban kötögetõ kedves nagymamák szerepét már két héttel ezelõtt sem értettem, most meg aztán abszolút fogalmam sincs, hogy mi akar ez lenni.
Poénnak egyszer nyögvenyelõsen talán még elmegy, másodszorra viszont már kínos feszengés lesz belõle.
Megmosolyogtatóak azok a tv-s trükkök, amikor egy harmatgyenge vicc után bevágnak egy teli szájjal hahotázó arcot, mintha annyira tetszene az illetõnek a poén, holott nyilvánvalóan valami egész máson nevet, de a szerkesztõk így akarják a nézõkkel elhitetni, hogy milyen fergeteges a mûsor.
Továbbra is szenvedés, vergõdés jellemzi Fábry mûsorát, és ezen még az sem változtat alapvetõen, hogy néha-néha elnevetjük magunkat egy-egy poénon, vagy néhány pillanatig érdekes valamelyik vendég.
-csengõzoli-- 2012 szept. 27. - 21:19:57
(262/376)
Nem kicsit unalmas a mai adás. Fábry poénjai sem jók, a vendégek összeválogatása meg egyenesen katasztrófa.
Kit érdekelnek a bajuszverseny résztvevõi, a londonban fellépett magyar artisták? Nem állhat csupa ilyen emberbõl egy show... Ez egy mûfaj szabályokkal! Az egyedüli ismert ember Kispál. Kevés, nagyon kevés.
talec 2012 szept. 27. - 21:07:42
(261/376)
Fábry már néha inkább filozófus, mint humorista. "Komolykodik" néha. Az is lehet, hogy kinõtte a mûfajt. A nézõközönséget mindenképp felülmúlja szellemileg, látszik, hogy némelyik csak ott ül, és néz bambán.

A mai részt nem láttam, amúgy jó szokott lenni.
saibor 2012 szept. 27. - 21:02:46
(260/376)
Hát ez siralmas, szerencsétlen nézõknek jól jön a zenekari tus idõnként, legalább tudják, hogy nevetni meg tapsolni kell, pedig alighanem sírnának inkább.
Azt mondják a csúcsponton kell abbahagyni. No de lehet a mélyponton is, akkor ez most elérkezett.
NADALFAN 2012 szept. 26. - 20:03:48 Előzmény aggodalmas
(259/376)
végül ia Gyurcsány köpködése jól hoz a konyhára. na ez az nem mindegy kit köpködünk és mikor-lol..
1/10
offtopic
aggodalmas 2012 szept. 14. - 22:14:28 1/10 Előzmény olahmiki1959
(258/376)
Az "Örmény jópofizáson" (sic!) látszott talán a legjobban, hogy fábrikúrnak
egyszerûen megszûnt a "szellemi hátországa" amióta az ifjú StandUPosok
öntudatukra ébredtek, mint a SkyNet... AranyosiPeti állandó jellegû
elfoglaltsága okán már a Dizájn centert is hiányolnunk kellett.

(Cserébe, indokolatlan elem gyanánt, voltak kötögetõ nagyik
az elsõ sorokban – Ezért vajon kinek gratulálhatunk...?)

Ps. Hasonló viccesnek szánt húzások után már érezhette
magát életveszélyben egy Dán karikaturista, de ha jól
tévedek halt már meg Holland filmrendezõ – legutóbb
pedig éppen egy líbiai nagykövet. Utóbbi esetben
magát "...a támadást tiltakozásnak szánták egy
iszlámellenes film miatt..." De biztos kell
nekünk is egy ilyen Casus Belli – ha már
van terror nélkül is terrorelhárításunk.
1/10
offtopic
aggodalmas 2012 szept. 14. - 21:57:35 1/10 Előzmény olahmiki1959
(257/376)
Azt kell mondjam, hogy adásról adásra haladva maga fábrikúr válik
az "utóbbi idõk legnagyobb televíziós baklövésévé..." Sajnos,
teszem hozzá újfent. Mindenesetre "KÖZ"szolgálati szinten
a megújulás több szereplõjével fej-fej mellett halad...

Ha nem lenne mit honorálniuk számára ezen (átlátszó)
módon, akkor ez a mûsorszám is a marslakók c. izé
(jól megérdemelt) sorsára jutna, és elkaszálnák.

...Szõke és Badár mentségére legyen mondva,
hogy élõben hihetetlenül jók, míg elõbbi
kifejezetten szimpatikusan egzaltált,
addig az utóbbi az egyik(ha nem A)
legzseniálisabb hazai (senior ;-)
StandUP-os... A mögötte álló
mozgalmas évtizedeket követõen
ezen mondjuk nincs is mit
csodálkozni. (Jappán! ;-)