Téma: Fantomszál

4/10
Gaddemon 2018 ápr. 29. - 15:43:49 4/10
(24/44)
Két hülye egy pár, avagy zsák a foltját megtalálja. Nagyjából ennyi is a történet.
1/10
tesz-vesz 2018 ápr. 02. - 14:10:04 1/10 Előzmény TitusLivius
(23/44)
látod, és ezért is kéne megnézned a H. endet, hogy lásd milyen filmeket is csinálnak néha emberek.
1/10
tesz-vesz 2018 ápr. 02. - 14:07:48 1/10
(22/44)
köszönöm kedves szavaidat. valóban, a How. Ends csak annyiban kapcsolódik ide, hogy ugyanolyan lassúnak indul, csak ott több lesz a cselekmény, és értelmesebbek a párbeszédek is, van funkciója a filmnek. van a létezésének értelme. amúgy meg arra a filmre szintén minden elmondható, mint ami erre. csak az jó film, ez meg nem az. ugye ez volt a kritika, biztos olvastad, amilyen körültekintő vagy a porcelántboltban: "Aki sodró lendületû, erotikától túlhevített, hatásvadász romantikus filmre akar beülni, az miért Paul Thomas Anderson mozijára vesz jegyet..??? "
erre volt a How. End reagálás, a Szellem a házban, vagy mi a magyar címe. csak így jött fel ide ez a film. szívesen segítettem.
9/10
TitusLivius 2018 márc. 15. - 16:43:02 9/10
(21/44)
"veled nem lehet értelmes dolgokról beszélgetni". - No, akkor maradjunk ebben, és mindenki nyugodtan alszik. Miután egy ilyen filmet sikerült 1-es, azaz a létező legalacsonyabb értékeléssel illetned, tőled ezt a megállapítást inkább tekinthetem bóknak, semmint érdemi véleménynek.
1/10
tesz-vesz 2018 márc. 05. - 22:57:33 1/10 Előzmény TitusLivius
(20/44)
korántsem, de nem baj. veled nem lehet értelmes dolgokról beszélgetni. az nem értelmes, ha irreleváns és haszontalan idézetek jutnak eszedbe híres emberektõl...
k11zoltan 2018 márc. 03. - 23:56:51
(19/44)
Gondoltam, hogy nem lesz az én mûfajom.
9/10
TitusLivius 2018 márc. 03. - 17:37:04 9/10 Előzmény tesz-vesz
(18/44)
Mindent megbeszéltünk.
1/10
tesz-vesz 2018 febr. 18. - 15:26:45 1/10
(17/44)
az idézett rész pedig colheósan ostoba. nyilván nem látod, mert OvidIus mondta.

kár hogy nem láttad a Howards Endet, így nem is értheted mit miért írtam. de ne zavarjon. (az is baj, hogy nem tudom a magyar címet fejbõl?)

micsoda latin idézetek! micsoda mûveltség vesz körül...
Gyóni Gézának nyilván nem voltak múzsái, mikor legszebb versét írta. vagy Adynak, Petõfinek, Balassinak, Zrínyinek, vagy Hemingway regényei.
nem baj, a lényeg hogy tudsz latin idézeteket bemásolni.
9/10
TitusLivius 2018 febr. 17. - 14:03:23 9/10
(16/44)
Igen, nekem csak ennyire telik. Próbálom ebbõl a kevésbõl a legtöbbet kihozni. Egyébként Ovidius és nem ovidus.... bocsánat, már megint játszom a mûveltet. Nos, Coelhot és Ovidiust stílusban szinkronba hozni olyan, mintha fejõsévát akarnál Percy Shelley-vel összekombinálni... ez még neked sem fog menni, pedig te érezhetõen origóként tekintesz magadra az irodalom világában. Csak engedd el. Amúgy nem láttam a "szellem a házban" címû filmet, és bár nem tudom miként jön ez ide, de köszönöm az ajánlást, meg fogom nézni, mert valóban jónak tûnik. Mivel mindig az okosabb enged, így szippants bele a békepipám füstjébe: Inter arma silent musae.
1/10
tesz-vesz 2018 febr. 15. - 23:26:23 1/10
(15/44)
Ovidus? csak ennyire telik, az ókori Coelhóra? juj te nagyon mûvelt vagy :)
csak az a baj, hogy te eddig még nem nagyon produkáltad magad.

láttad a Howards Endet? nem a sorozatot, hanem a filmet. ez volt a kérdés
9/10
TitusLivius 2018 febr. 14. - 14:13:25 9/10
(14/44)
"korlátolt és sznob :D magyarul proli" ...hát... innovatív megoldásokat alkalmazó iskola lehetett az, ahol téged magyarra tanítottak.
9/10
TitusLivius 2018 febr. 14. - 13:59:03 9/10 Előzmény tesz-vesz
(13/44)
Ovidiusnak igaza volt.....nagyot hibáz, aki jóra inti az ostobát.
1/10
tesz-vesz 2018 febr. 11. - 11:24:38 1/10
(12/44)
Howards Endre nem reagált mondjuk. Lehet hogy nem is látta, mert nem Paul Thomas Anderson rendezte azt?
1/10
tesz-vesz 2018 febr. 11. - 11:23:19 1/10
(11/44)
én egy darab (1 db) filmrõl beszéltem, nem a rendezõ életmûvérõl te nagyon korlátolt. KONKRÉTAN errõl a filmrõl, amirõl az oldal szól.
miért sztárolsz ennyire egy embert? mi vagy te, bálványimádó? istennek tartasz embereket, akik tévedhetetlenek? akik sose hibáznak? te szerencsétlen. ezt minek nevezed? én kb gyermeteg fantáziálásnak. mozdulj ki egy kicsit a szobádból, meg a környezetedbõl, és találkozhatsz tudod emberekkel is.

"hát igen, Paul Thomas Anderson, mint sznobvakító....szûzanyám."

ha esetleg elolvasnád kommentem végét, látnád, hogy a Vérzõ olaj nagy kedvencem volt, mint stílusában, mind színészi játékban. annak ki is volt a rendezõje, írója? ja ugyanez. akkor mit pattogsz te sznob?

"oscar jelölés" te szerencsétlen, amikor csak négerek meg csak homokos filmek nyerik az oszkárt évente változóan, biztos hogy csak szakmai szempontok játszanak, ezzel takarózni. nyilván mivel a tényleg nagy színészünk utolsó filmje ez, nem

szeretem ha értelmes emberek vesznek körül, tudod, olyanok akik nem sztárolják a semmit, életképesek, áruld már el, mi volt itt a történet lényege? mi a tanulság? mi a történet mondanivalója? mert amit itt láttunk az nagyon kevés. a Vérzõ olajban se nagyon nagy a történet, nem csavaros, nem bonyolult, mégis van íve a történetnek, van benne katarzis, zseniális színészi játék. van benne mûvészet, ez a mostani meg egy lapos semmitmondó történet. ami unalomba fullad jellegtelenül, úgy hogy a szabóság szakmai kérdéseibõl sem ismerünk meg semmit sem. az hogy Daniel elmosolyodik néha és felcsattan 1x-2x nem kiemelkedõ színészi munka. iparos munka csupán.

Vérzõ olajra gondoltam. tudod nekem van amúgy életem is a filmeken kívül, bocsi, hogy nem tartom fejben az istened összes filmjét.
persze hogy nem a Leonardos filmre, Pattogi.
9/10
TitusLivius 2018 febr. 10. - 22:43:17 9/10
(10/44)
Mindig rettegtem attól, hogy egyszer majd egy magadfajta retardálttól tudom meg, ki is vagyok valójában. Lám, eljött a pillanat, önámításom leple lehull, új mestert találtam, új pólus felé tájol az iránytûm. "a sznobvakítás mestermûve" - hát igen, Paul Thomas Anderson, mint sznobvakító....szûzanyám. "nagy színészi játékok se voltak itt" - oscar jelölés ffi fõszereplõ, nõi mellékszereplõ, tudjuk, ott se ért senki semmihez, nemhogy téged kérdeznének....."ennyire sok életképtelen egyed között élek?" - evidens, hogy a te elmédben a jó ízlés és rossz ízlés határvonalát az életképesség vízumával lehet átlépni.... "eme fércmûvel ellentétben" - ha valamirõl ismert a rendezõ, hát a mizantróp szemléletérõl és arról, hogy elõzetesen hülyére tanulmányozza magát a témában, amirõl forgat.... "Danial Day nagyon elvesztette a fonalat filmválasztás tekintetében, pedig a Véres aranyban brillírozott a szerepében" - Namármostan: elõbbi azért fordulhatott elõ, mert veled nem egyeztetett errõl, ellenben konzultált azzal a rendezõvel, akivel nem egyszer dolgozott már együtt, utóbbi meg azért NEM fordulhatott elõ, mert ilyen filmrõl alighanem csak te tudsz :) Esetleg a vérzõ olajra gondolhattál, ami egyébként szintén közös filmjük, de mindegy is, elfáradtam, még iszok egy pohár forralt bort, aztán megyek és kialszom magam.
1/10
tesz-vesz 2018 febr. 09. - 23:49:10 1/10 Előzmény TitusLivius
(9/44)
tudod ki vagy te? az Ötödik pecsétben a mûvészi fényképész.
Igyál inkább forraltbort, az fér a legjobban rád
1/10
tesz-vesz 2018 febr. 09. - 23:39:51 1/10 Előzmény TitusLivius
(8/44)
ja igen. olyan jó lett volna többet megtudni a szabókról, textilfajtákról, módszerekrõl, szabók közti különbségekrõl.
és semmit nem kaptunk, még ebbõl se, se másból. mi ez élet lényege. és az nem egy színes fal nézegetése.
apró, említésre se méltó cselekedetek profi eljátszása.
és ugye, te is eltartod a kisujjad a kávézás közben, az úgy sikk.
1/10
offtopic
tesz-vesz 2018 febr. 09. - 23:10:49 1/10 Előzmény totokacsa_904
(7/44)
16 évesen én azért nem ilyen voltam
1/10
tesz-vesz 2018 febr. 09. - 23:00:32 1/10
(6/44)
a sznobvakítás mestermûve, lehet a sznob tanulatlan tömegeket megfogja a tökéletes képi világ, kevés kommunikáció, történet silánysága.

de azért azt hiszem, az intelligens elmét ez nem szórakoztatja, csupán untatja. nagyon kevés. és nagyn megérdemli, hogy minél kevesebben lássák. nézzétek meg inkább Hopkinsal és Emma tompsonnal a Howards Endet, az is lassan induló történet, csak eme filmmel ellentétben, az felgyorsul szellemileg hihetlenül izgalmas is lesz, mestermunka, eme fércmûvel ellentétben.

nagy színészi játékok se voltak itt. nem is értem, azt a nagy éljenzést a médiában, ennyire sok életképtelen egyed között élek? vagy ilyen sok a korrupt szponzoráció?
Danial Day nagyon elvesztette a fonalat filmválasztás tekintetében, pedig a Véres aranyban brillírozott a szerepében, itt is hozza az elvártat, de semmi kiemelkedõt.
ahogy a többiek se, profi iparosmunka, nem mûvészet, ellentétben a Véres arannyal
9/10
TitusLivius 2018 febr. 04. - 21:15:07 9/10
(5/44)
Aki sodró lendületû, erotikától túlhevített, hatásvadász romantikus filmre akar beülni, az miért Paul Thomas Anderson mozijára vesz jegyet..??? Ha valaki nem látott még a rendezõtõl eddig semmit, vagy nincs felkészülve egy szabóolló pontosságával kimért cselekményre, sem a harsány megoldásokat nélkülözõ színészi játékra, azzal talán ne érezze a sekélyes ízlését rögtön az alkotó vagy az alkotás fokmérõjének. Nálam csakis azért kilences, mert a rendezõ sem a ruhatervezõ géniuszát, sem a perfekcionista személyiségét nem mutatta be olyan letaglózónak és szuggesztívnek, amitõl egy csakis önmagának és a munkájának létezõ férfi ellenállhatatlan erõként jelenhetne meg a környezete elõtt vagy egy fiatal nõ szemében.