Téma: Fapad

yuhay 2015 jan. 22. - 08:30:48
(54/114)
Elõzmény: Televíziót nem használok
Idõnként nézek sorozatot, d.load vagy online.
A neten újabb nézni valók után gereblyéztem, amikor elõkerült ez a Fapad. Már valahol olvastam róla, jé már el is készült! Bele nézzek? Max.az elsõ rész, aztán meglátjuk. Utoljára magyar színészeket a Terápiában láttam. Megnéztem, persze véleményem is van róla. Nézzük meg a közremûködõket, kattintás a PORT.hu-ra. Óóó, másoknak is van véleménye, nézzük át.

Hát elég vegyes a kép.Sõt, szinte csak ellentétes vélemények léteznek. Sõt, ezek a vélemények egyre inkább konfrontációba csapnak át. Majd rá kellett jönnöm, itt összességében nem a sorozatról van szó, hanem az Állami Televízióról(mit tudom én mi most a neve), és a mögötte álló politikai erõrõl.
Ezzel persze semmi gond nincs,csak ez az álarc roppant kínos.Van más fórum is, ahol ebbéli véleményüket mindenki kifejtheti,igazán nem szükséges TV kritika mögé bújva megtenni ezt.
Most kellene elkezdeni írni arról, amiért is billentyûk mögé ültem, de már el is ment a kedvem tõle.Enter.
VisegrádiVéleménye 2015 jan. 22. - 00:33:21
(53/114)
;)
offtopic
Sz Peter 2015 jan. 21. - 13:58:08
(52/114)
Ne fáradj vele.
Te tiszteletben tartod, hogy neki különbözik .., õ pedig nem. Ez a különbség köztetek.
;)
VisegrádiVéleménye 2015 jan. 21. - 13:48:24
(51/114)
Hogy lehet valami feltûnõen rossz, ha legalább ugyanannyi embernek meg nagyon jó?
Nem lehet, hogy a "rossz" szubjektív jelzõ, mivel az ízlés nem mérhetõ egyetemes skálán?
Mindenkinek más tetszik, sõt, mindenkinek más a humora. Hagyjuk, hogy valakinek érdek (és juttatás :D ) nélkül tetsszen valami, és nézzük el, ha másnak nem tetszik. Tiszteletben tartom, hogy Neked különbözik a humorérzéked :) de ha mégis tudsz valakirõl, aki fizetne a pozitív véleményemért, csak szólj! :D
VisegrádiVéleménye 2015 jan. 20. - 21:03:48
(50/114)
ÉS KI FOG FIZETNI???? Tényleg fizet valaki?? De király!! Na, akkor ráteszek még egy lapáttal, hátha megemelik azt a .. mennyit is?? Találtam még egy valószínûsített fizetett rajongót, friss cikk, azért került a szemem elé. Ilyeneket ír a kritikájában:
"Vigyázni kell vele, mert nagyon hamar függõséghez vezet."
"Balák Mónika karaktere priceless"
"A sorozat egyik nagy elõnye, hogy az összes karakter jól kidolgozott"
és a legfontosabb:
"a humor elég szubjektív dolog, ami az egyik embernek hatalmas baromság, a másiknak több napon át tartó röhögés"
forrás: http://hetven9.hu/2015/01/nagyon-kemeny-fapad/
másutt: "Nem vagyok ahhoz hozzászokva, hogy vinnyogva röhögjek magyar sorozaton, itt mégis megtörtént, többször is, a végsõ pillanatokban elõkerülõ biztonsági õr produkciója például abszolút priceless, a magyar járatra magyar ételeket-prezentáció valami csoda, a pilotot záró sajtótájékoztató kompletten a magyar vígjáték-történelem egyik fantasztikus pillanata." (http://player.hu/kult/fapad-pilotkritika/)

Na, jöhet a zsozsó, gyerekek!!
VisegrádiVéleménye 2015 jan. 20. - 20:43:18 Előzmény -csengõzoli--
(49/114)
Ne haragudj, nekem ez a szavajárásom, ha valamiért lelkesedek. Eddig nem éreztem, hogy ripacskodó lennék. De akkor majd visszafogom magam, és inkább belül lelkesedem, mint írott szóban. Vagy tanulok új jelzõket, amik kevésbé szélsõségesek mások számára. A legjobban azt sajnálom, ha a szavajárásom miatt lett hiteltelen számodra a hozzászólás. Kicseréljem azt a szót? Mit mondjak, ha nagyon-nagyon jól van megírva? Szuper humorral megírt? Az jó? Vagy hogy... kiváló humorral megírt? Az nem annyira lelkes, talán ezzel a visszafogottsággal hitelesebb lehetek a jövõben, köszönöm az észrevételt.
1/10
offtopic
-csengõzoli-- 2015 jan. 18. - 12:38:29 1/10
(48/114)
Túljátszottad.
Az "egetrengetõ" résznél már ripacskodsz.
Kár érte, hihetõ is lehetett volna ez a hozzászólás.
1/10
offtopic
-csengõzoli-- 2015 jan. 18. - 12:37:09 1/10
(47/114)
Túljátszottad.
Az "egetrengetõ" résznél már ripacskodsz.
Kár érte, hihetõ is lehetett volna ez a hozzászólás.
VisegrádiVéleménye 2015 jan. 18. - 12:28:42 Előzmény THK
(46/114)
Máté a londoni Guildhall-ban tanult színjátszást, ezért tökéletes az angolja, azóta is játszik angol nyelvû filmekben, sõt Károly hercegnek személyesen olvasott fel :) :) A veszprémi Chicago-ban zseniális "NÕ", vétek kihagyni!!
http://www.matehaumann.com/
VisegrádiVéleménye 2015 jan. 18. - 12:21:22
(45/114)
Imádom!
Iszonyú öniróniával, egetrengetõen jó humorral megírt, és pláne eljátszott sorozat! A karaktereket mintha a színészekre írták volna, lubickolnak benne. Fel nem fogom, hogy bírták forgatás közben röhögés nélkül, én majd megszakadok a szereplõk tekintetétõl, gesztusaitól, grimaszaitól. Kár, hogy nem jut minden napra egy rész!
Ja, és persze, ízlések és pofonok, a humorral veszélyes játszani, mert mindenkinek más a vicces, nem tud magán nevetni vagy a magyar mentalitáson-valóságon nevetni, pedig gyógyító erejû lenne. Másnak ez az abszurd humor nem fekszik, mert másra van érzékenysége. Attól ez még egy tökéletes sorozat sokunk számára! Ilyen itthon még nem volt, szvsz.
Sz Peter 2015 jan. 17. - 20:06:24 Előzmény THK
(44/114)
A sajátos hangulat maga a szatíra.
Nagyon jól figurázzák ki a tipikus, dilettáns, magyar valóságot.
:)
TerMiki 2015 jan. 14. - 21:40:42
(43/114)
Nem igaz... Mondják, hogy ez nem igaz! Csak lehetett szinte minden eddigi magyar szappanszart alúlmúlni. Az utána következõ vûsorra várva kapcsoltam át. Tragédia, írhatnám hányadék... :(
Bunkó dialógusok tömkelege. Pár percig foglalkoztam mellette mással, de úgy bedurrantotta az agyam a pojácaságtól, a bárgyú, pökhendi egymást lekezelelõ ostoba szólamoktól, hogy le kellett vennem a hangot. Egy állásinterjú közepébe csöppentem... Egyszerûen undorító... Nem kell ide hálivúd, a f*sáradatot megoldjuk önerõbõl is. Nem a légitársaság, a "produkció" a fapad! Gratulálok... :'(
THK 2014 dec. 11. - 23:34:57
(42/114)
Van egy sajátos hangulata, ami vagy bejön vkinek, vagy nem - nekem igen...
Valóban nem olyan szerethetõek a karakterek, mint a Munkaügyesek, de kellõen eltúlozva egyediek. Jó ötlet volt az erdélyi srácokat is behozni (szerelõk), a legutóbbi részben pedig Haumann Máté (checkin-nél dolgozó szerepében) lepett meg a teljesen kifogástalan angoljával.
10/10
ButchCassidy 2014 dec. 10. - 09:45:33 10/10
(41/114)
Nekem kifejezetten tetszik. Sajnos nem rendelkezem a világegyetem tapasztalatával, hiányos az ismeretem a magyar sorozatok méltán híres tárházát tekintve, de ez eddig (5-6 rész alapján) számomra dobogós!
6/10
Rizs Ottó 2014 dec. 07. - 20:43:32 6/10
(40/114)
A Munkaügyeket nagyon szerettem/szeretem. Adtam esélyt ennek is, sõt nagy reményeket fûztem ehhez a sorozathoz. de mostanra óriási csalódás lett belõle és nem is nézem többet. mégpedig két dolog miatt: 1. a karakterek cseppet sem szerethetõek. Ellentétben a Munkaügyekkel, ahol tehetségtelenek, esendõek de legalább szerethetõek a dolgozók, a Fapadban többségében ostobák, bunkók, agresszívek és sokszor még gonoszak is (pl Mónika az utaskísérõ). Halapczák Antal karaktere egyébként elviselhetetlen 2. A poénok egész egyszerûen otrombák. Például a mai adásban egy ártatlanul megvert nõn és egy élve elégetett disznón kellett volna kuncognom. +3. a sorozat nem szól semmirõl, még mindig csak viccesnek szánt szkriptek sorakoznak egymás után, képtelenek történetet mesélni. Szóval kér érte, én drukkoltam neki, de részemrõl kasza.
1/10
Ktesibios 2014 dec. 07. - 19:24:03 1/10
(39/114)
Szánalmas. Ez így sajnos egy tipikus magyar vígjáték. Ehhez durván nem értenek a hazai filmesek. A Munkaügyek megcsillantotta a reményt, de nem, az egy egyszeri, és megismételhetetlen sikersztoriknak látszik. Sajnálom. Remélem nem forgattak le belõle túl sok részt, és még idejében leveszik.
1/10
Jaeger 2014 dec. 05. - 23:16:03 1/10
(38/114)
Iszonyat.
Ami meg az adónkat illeti, erre se! Epizódonként (30 perc) 9 millió! Még a kommunisták se loptak ennyit és ilyen arcátlanul.
Szabolcs Havasi 2014 nov. 30. - 19:49:27 Előzmény vadászcsiga
(37/114)
Annyira nem rossz. Amúgy meg inkább ilyenre költsék az adóm mint a hülye stadionokra meg az utazásaikra és Viktor gyógykezelésére.
1/10
gyurep 2014 nov. 30. - 19:16:51 1/10
(36/114)
5 percig néztük.

Nagyon gyenge "poénok".

Litkai mondjon le!

A Munkaügyek sokkal jobb.
cscs75 2014 nov. 25. - 08:22:14
(35/114)
Megnéztem egyben az elsõ hét részt, fõleg a pozitív kommentek miatt.
Hát bakker...
Ennél gyengébb volt még a familia kft is...
Idõrablás, egy kalap szar, gyakorlatilag nézhetetlen.
Nemhogy nem röhögtem szarrá magam,
de még csak mosoly se.

Egy pozitívum, az eredetiség.
Nem utánoz senkit.
Eredetien szar.