Téma: Fargo

10/10
Igazgató1 2016 jún. 28. - 19:18:32 10/10 Előzmény Hungariancorazon
(88/108)
Egyiket sem. Próbáld újra.
6/10
pp13 2016 máj. 30. - 15:56:50 6/10
(87/108)
10/6
4/10
Hungariancorazon 2015 dec. 04. - 22:08:38 4/10
(86/108)
Akinek ez annyira tetszett, hogy 4-esnél magasabb osztályzatot adott rá az kérem, hogy mondja el nekem, hogy milyen értéket nem vettem észre!
Köszönöm
7/10
fantyoyo 2015 nov. 09. - 19:42:42 7/10
(85/108)
hát igen, mérsékelten vagyok elájulva, és semmiképp nem értem azokat, akik a filmet agyondícsérik.
egy jól megcsinált, ütõs, mozi, amit a rárakódó kultikus rajongás baromira lehúz.

emberek, jó film, oké, de nem kell túlzásokba esni!
7/10
dale.cooper 2015 okt. 12. - 13:36:45 7/10
(84/108)
Nem volt rossz film, bár a kommentek alapján jobbra számítottam. Igazából nem egy mindennapi alkotás, nagyon jó az atmoszférája, de mégsem sikerült annyira lenyûgöznie. 10/7
Waikato 2015 jan. 15. - 18:56:47
(83/108)
Végre kiderül (a sorozatban) hogy mi lett a pénzzel meg a jégkaparóval.
10/10
zenitt 2015 jan. 05. - 23:21:53 10/10
(82/108)
Coenék második legjobb filmje. Imádom. 10/10
7/10
Tibee87 2014 szept. 15. - 18:36:31 7/10
(81/108)
Túlértékelt! Ez a legjobb szó rá. Meglepõdtem az imdb és metascore értékelésén, azon meg pláne, hogy még Oscart is kapott..
A színészek jól játsszák a szerepet, viszont a film tele volt olyan semmitmondó jelenettel (pl. találkozik a kínai fickóval), aminek a film szempontjából semmi jelentõsége!! Minek kellett ilyen töltelék jeleneteket beletenni!? Még karakterfejlõdés vagy karakterkidolgozás szempontjából sincs semmi jelentõsége...
9/10
Multitoxikomán 2014 aug. 05. - 21:20:29 9/10
(80/108)
Úristen, mennyire nyomasztó film...nagyon, nagyon nyomorult
7/10
5i 2014 máj. 19. - 00:58:39 7/10
(79/108)
Jó film, de túlértékelt.
Jó színészi játék, na de Oscar-díj...túlzás...
Vannak sokkal jobb hasonló filmek, minden díj nélkül.
Talán nem véletlenül.
Maguknak osztják bizonyos körök a díjakat.
Akár elhiszi ezt a nagy publikum, akár nem.
10/7
10/10
Nira1900 2014 márc. 10. - 23:56:39 10/10 Előzmény olahmiki1959
(78/108)
Már megbocsáss, de mindenkinek joga van a véleményéhez, valamint a 10 pontok bõkezû osztogatásához is (én máskor sem vagyok fukar).

Egyébként a Féktelenül mint 10 pontos film? Na ne nevettess. Tucat. :D
olahmiki1959 2014 febr. 28. - 20:04:18
(77/108)
Már csak ezért a hozzászólásért is érdemes volt elõzõleg megírnom az enyémet, - kb. ahhoz hasonlatos a dolog, mint amikor a tengeri kagylóba belekerül egy kis piszok, (az én hsz-em), és elkezdi irritálni a kagyló érzékeny nyálkahártyáját, aminek a hatására a kagyló, talán évtizedek alatt, de végül kiizzadja magából, és létrehozza a legcsodálatosabb igazgyöngyöt (a Te hsz-edet).
Nagy élvezettel olvastam az írásodat, - nem mondom, hogy mindenben száz százalékig egyetértek veled, - azt hiszem, Te a kritikusok azon típusába tartozol, aki adott esetben egy tiszta fehér lapra ráfestett két egymást keresztezõ vonalról is egy tökéletes képzõmûvészeti elemzést tud adni, a mûvész életútjának ismertetésével, a történelmi háttér felvázolásával, a képnek a festõ életmûvében való elhelyezésével, valamint a mûnek a mûvészet többi ágára való elvitathatatlan hatásáról..:DDD

Az "eszköztelen színészi játék", mint kritérium, mint meghatározás, nagyon tetszetõs, régóta viták és elemzések tárgya, - komoly, nagy mûvészek egybehangzó állítása szerint a legnehezebb színészi feladat, - nekem, mint földhözragadt nézõnek azonban, - ha már egy olyan fajsúlyos(nak tartott) elismerésrõl van szó, mint az Oscar-díj elnyerése, - egy kicsit több kell.
Konkrétan Frances McDormandnak ennél a díjánál nem tudtam szabadulni attól a gondolattól, hogy azért kapja õ, mert már régóta oda akarták neki adni.
Igaz, hogy a többi jelöltet nem ismerve abban az évben, lehet, hogy mégis jogosan kapta.

Zárójeles megjegyzés.
Tudod, az Oscar-díj - mint valamiféle etalon, mint egy mûvészi teljesítmény valódi fokmérõje - akkor vált a szememben meglehetõsen hiteltelenné, és majdhogynem érdektelenné, amikor megtudtam, hogy annak idején a "Hegedûs a háztetõn" címû remekmû fõszerepéért Topol NEM KAPTA MEG A DÍJAT!
Akkor leszámoltam néhány illúzióval...

Az írásod baromira tetszett, a jelzõk, a mondatok, a hasonlatok, a néhány szóval felvázolt hangulatok, egymásba áttûnõ, idõnként szürreális képek, - szerintem Te hivatásos újságíró, vagy kritikus Vagy inkognitóban, de az is lehet, hogy csak alkalmilag érzel késztetést arra, hogy kifejtsd a véleményedet bizonyos dolgokról, ez a végeredmény szempontjából végül is mindegy.
A színvonal elõtt megemelném a kalapomat, - ha lenne.
Így azonban csak egyszerûen gratulálni tudok.:DDD
dralizs78 2014 febr. 28. - 15:25:42
(76/108)
Nekem nagyon teteszik!!!
olahmiki1959 2014 febr. 28. - 02:48:12
(75/108)
Jó film, de messze van attól, hogy szuperlatívuszokban lehessen beszélni róla, elájulni sem kell tõle, a 10 pontok bõkezû osztogatása ennek a filmnek pedig már-már a közröhej kategóriát súrolja.

A Sakál napja,(1973) a Volt egyszer egy Vadnyugat, az Éjszakai rohanás, A halál 50 órája, A hét mesterlövész, a Féktelenül, A Jó, a Rossz és a Csúf, A Profi,(Belmondo), na, azok igen, azok 10 pontosak. (A lista természetesen nem teljes, csak a hely kevés.)

Egy másik észrevétel.
Francis McDormand EZÉRT az alakításért Oscar-díjat kapott?
Már miért?
Jó színésznõ, de az, hogy valaki egy terhes nyomozónõt játszik, - semmi különös arcjátékot, vagy megrázó drámaiságot, esetleg röhögtetõ komikai vénát a szerepben egyébként fel nem mutatva, - az szerintem még kevés az Oscar-díjhoz. A terhesség, - mint poén, - 5 percig érdekes, aztán kellene valami többlet, hogy a nézõ elájuljon az alakítástól.
(Az Oscar-díjak odaítélésének gyakorlata - legalábbis manapság - külön tanulmányt érdemelne...)

A Coen fivérek sajátos stílusa egyébként érzõdik a filmen, van benne néhány csavar, érdekes fordulat, kisebb-nagyobb poénok, de egyszer untig elég megnézni.
7 pont.
Diablo72 2014 febr. 19. - 23:21:01
(74/108)
Megdöbbentõ a film. Az meg külön amilyen módon kénytelen a rendõrnõ tudatni kivel állnak szemben. A hotelbeli beszélgetés az alkalmi barátnõkkel sem utolsó.
10/10
Edmond Dantes 2014 jan. 14. - 10:44:38 10/10
(73/108)
Kétszer láttam, egyszer új korában (még Oscarok elõtt), egyszer késõbb, ami nálam ritka. Remek film, elképesztõ nõi fõszereplõvel. Pont azt a két Oscart vitte el, ami jár(t) neki. Mosolyogni való leszólások ("gyenge a nõ", "pocsék film", "minden idõk legjobb filmje") megengedettek, mindig mindenbe belefér. Szívük joga. Ezért 10/9 h e l y e t t 10/10 nálam.
10/10
Nira1900 2014 jan. 14. - 01:44:44 10/10
(72/108)
Katarzis... Másodszor néztem meg, most felirattal. Olyan csodálatosan egyszerûen és tisztán láttatja azokat az egyszerû és tiszta kis igazságokat, amiket elmondani annyira közhelyes lenne... Nincs túlspilázva, nincs kozmetika - a kiválóan megformált jellemekbõl egyenesen következik sorsuk...
7/10
Viktor6665 2013 okt. 03. - 00:39:58 7/10
(71/108)
Oscar-díj (1997) - Legjobb nõi alakítás: Frances McDormand
Szerintem borzasztó alakítás volt.
Sakkos 2013 jún. 13. - 01:58:17
(70/108)
A film nem nagyon tetszett, volt benne humor, de valahogy minden szereplõ iszonyú ellenszenves volt számomra. Fõleg a fõszereplõ, egy igazi patkány volt, aki mindent összekavar, akármihez nyúl, az összeomlik. Végig azt vártam, hogy valaki pofozza már fel úgy istenigazából, de a többi szereplõ is hasonló volt. Valahogy direkt a legrondább embereket válogatták be, és még egy dolog hogy rondák, de az arcmimikájuk is roppant mód idegesítõ, sajnos az efféle "optikai csalódások" miatt nem tudtam élvezni a mélyebb tartalmakat se, ha itt egyáltalán volt ilyenrõl szó.
6/10
rigler 2013 jún. 05. - 18:05:19 6/10 Előzmény Bigtib
(69/108)
Minden idõk legjobb filmje ? Azért ez szerintem túlzás.

Kicsit poros a film, de jól nézhetõ. Nálam 6 pont. Kicsit azért had fanyalogjak.

A nyomozónõt játszó színésznõ játéka kifejezetten nem tetszett, az eljátszott figura túljátszott és ettõl valószínûtlen, már-már debil. Idõnként úgy beszélt emberekhez, hogy nem a szemükbe nézett, hanem valahova a távolba, kidülledt szemekkel és mimikátlanul, kissé vontatva . Nekem idõnként idegesítõ volt.
A nyomozás, hát, hogy is mondjam tragikus volt. Mintha nem lett volna elég rendõr az õrsön. Mindent ennek az elõrehaladottan terhes nõnek kellett volna megoldania, persze õ ezt nem tette meg. Úgy ráért, mintha az egész nyomozás hobbi lett volna és csak a saját szakállára nyomozgatott volna. A "nyomozgatotton" is nagy hangsúly van. Bár voltak jó megérzései, nem volt ott kérem szakértõi helyszínelés, nem volt nyomrögzítés, nem volt fényképezés, nem volt semmi, csak egy kis fejvakarászás. Miután a hullák száma szépen szaporodott és már rendelkezésre álltak közvetlen személyleírásra képes tanuk, nem hogy egy komplett razzia nem volt az utakon a gátlástalanul gyilkolászó bûnözõk után, hanem még csak fantomrajz és körözés sem.
SPOILER
Ennek következtében az események szabadon folyhattak, és az ügy megoldása csak egy véletlenen múlt, amibe a nyomozónõ botlott bele , eléggé valószínûtlen módon.
A nyomozás lassúsága , tesze-toszasága miatt mindenki meghalt, aki meghalhatott, megmentve senki sem lett, "tiszta lelkiismerettel" és elégedetten kattinthatta bilincsét az egyetlen megmaradt bûnözõre.