Téma: Farkasember

1/10
gilmour 2010 márc. 04. - 22:16:10 1/10
(59/139)
Nagyon vártam a filmet a színészek miatt! Sajnos gyenge lett a film...Kár, mert tényleg kíváló színészek, de valami miatt nem sikerült a film! :(
6/10
hepinyo 2010 febr. 28. - 11:10:07 6/10 Előzmény pelu
(58/139)
3/10
pelu 2010 febr. 27. - 12:18:46 3/10
(57/139)
Nagyon vártam ezt a filmet és nagyot is csalódtam benne. Gyenge sztori, gyenge kivitelezés, visszafogott színészi játék. Nem tetszett. Hopkinsban csalódtam. A játékában is és azért is, h szerepet vállalt ebben a langyos moziban. Nem az õ színvonalához való. Sokkal misztikusabbá, sejtelmesebbé kellett volna tenni a filmet, s nem pedig az idétlen ijesztgetéseket és túlzott durvaságot kellett volna erõltetni. Mondjuk az pozitívum, h egyáltalán durvára csinálták, s nem valami cenzúrázott szart kaptunk...
5/10
Illumination 2010 febr. 26. - 23:20:18 5/10
(56/139)
ZS kategória... csak Emily Blunt mellei mentették meg a filmet, 10/5...
viragbalazsface 2010 febr. 22. - 00:03:06
(55/139)
Filmkritika tõlem itt olvasható:

http://www.shakuecho.com/blog/?page_id=132

köszi ha elolvassátok
nem tom 2010 febr. 21. - 02:07:23
(54/139)
Sajnos én is moziban láttam a filmet és hát kár volt érte kifizetni a pénzt. Pedig azt hittem, hogy végre látni fogok egy igazan jó horror filmet, ami hajaz a klasszikusokra (mármint a mûfajon belül). De szerintem mondanom sem kell, hogy ez nagyon de nagyon nem sikerült. Pedig örültem volna, hogyha feltámasztják a farkasemberes, Drakulás vonalat … és nem csak a rosszabbnál rosszabb tini horrorokkal rukkolnak elõ újra és újra. Na de a ’80-as évek óta nem készült jó horror, illetve nem sok.
Na a filmrõl:
Maga a történet nem túl bonyolult, egyszerû, mindenki számára azt hiszem könnyen felfogható, igazából semmi extra. Mindenbõl egy kicsi… a fõszereplõk addig életébõl egy hangyányi … aztán egy kis szerelmi szál is … apa fia kapcsolat … na mindegy. Szóval nem lehetett se a történettel sem pedig a fõszereplõkkel azonosulni, utóbbi többek között a színészi játék és a karakterek rossz felépítésére írható.
A színészi játék … hát pocsék. Sõt … annál is rosszabb, mintha csak nem is az egykori Sir Anthony Hopkins - t látnánk a vásznon, Del Toro sem hozza a szerepét igazan jól. Talán Hugo Weaving az akit pozitívumként meg lehet említeni.
A zene és a képi világ az ami igazán a hátán hordozza a filmet es csak ezért sem pontoznám le annyira… Amúgy a hanghatásokkal én sem voltam igazán megelégedve, tényleg nem lehetett még egy normális üvöltést sem hallani az egész film alatt ami azért farkasember lévén mégiscsak hiányzik az egészbõl…
Na és tényleg … a két farkas összeugratása az kicsapta sokunknál a biztosítékot.
Ja és igen azt még megemlíteném, hogy ne a rossz CGI számlájára írjátok a farkasemberes maskarát. „A film tervezõi a hatszoros Oscar-díjas szörnytrükk-tervezõt, Rick Baker-t (Egy amerikai farkasember Londonban) kérték fel a vérfarkas életre keltésére.” ( a www.moziplussz.hu/cikk.php?id=474 cikkbõl).
Egy mondatban: Azt hittem látni fogok egy ’80-as évekbeli mûfajában klasszikus történettel bíró horrort, erre egy B kategóriás olcsó próbálkozásnak voltam szem – és fültanúja.
lacee83 2010 febr. 20. - 23:27:01
(53/139)
Én is többet vártam a filmtõl bár azt nem mondom hogy nem érte meg a jegy árát. Sok helyen lehetett volna jobb is. Én valami olyanra számítottam amit végigizgul az ember, ehelyett lett pár hirtelen ijesztés.
A maszkokkal nem volt bajom de én félelmetesebbnek találom a kutyákat, farkasokat legalábbis pl a "Cujo" a frászt hozta rám...
Dius 2010 febr. 20. - 19:01:57
(52/139)
Hát igen...tipikus esete annak, hogy ha valakinek nagyon nem tetszuk egy film, és egy másik valaki ennek ellenére merészel pozitív véleményt megfogalmazni, - hát, azt aztán ki kell zsigerelni.
Miért ne lehetne ez valakinek egy mestermû, és magasztalhatná A.Hopkins-t? Amnnyira mások vagyunk, mindenki más mércével nézi a filmet, mást vár el, másként ítél...
Nekem sem jelentett akkora borzadályt, mint ahogy azt pár hozzászólónak jelentett. És? Kezdjek nekik irogatni és meggyõzni, hogy rossz az értékítéletük?

Amúgy A.H. nem volt rossz benne, amit meg kellett testesítenie, sikerült...
10/10
duvadka007 2010 febr. 20. - 09:38:39 10/10
(51/139)
igazad van, de a mestermunkát a vágásokra értettem ,de igazad van:)
5/10
nyenye 2010 febr. 20. - 07:23:12 5/10
(50/139)
Szerinted ez közel állt egy mestermunkához???Én bele sem merek gondolni akkor milyen lehet az a film számodra ami nem áll közel a "mestermunkához".(Én ennél rosszabbat már nem tudok elképzelni):-D
Ja és pont ez a film az élõ példa rá,hogy Hopkins mester is tévedhet néha...mert mondhat bárki bármit és lehet szépíteni a dolgot de a tény az tény marad...ez a film kritikán aluli volt!
Bármennyire is kedvelem Sir Anthony Hopkins-t de az itteni színészi teljesítménye nagy jóindulattal is csak egy gyenge közepes volt.
Nézd meg pár régebbi filmjét és hasonlítsd össze játékát.PL:Bárányok hallgatnak,Törés,Leggyorsabb indián,Vadon foglyai,Drakula...stb(csak,hogy a kedvenceimet említsem)és te is rájössz,hogy tud ennél sokkal de sokkal jobb is lenni az öreg!
Amúgy kíváncsiság képen kérdezem ha neked a film 10/8 akkor miért adtál rá 10/10-et?
10/10
duvadka007 2010 febr. 19. - 22:16:08 10/10
(49/139)
Ma láttam a filmet és szerintem közeláll egy mestermnukához:) Amiben Anthony Hopkins játszik az rossz amúgy sem lehet. Nagyon király képek voltak benne, fõleg a falu,és London. A nyomozó is nagyon jól játszott, és voltbenne pár báttoremberXD:D jófflm 10/8
Dius 2010 febr. 19. - 17:49:49
(48/139)
ööö...mellett, - természetesen két t-vel. :)
Dius 2010 febr. 19. - 17:48:54
(47/139)
A sok negatív vélemény mellet is elmentem megnézni tegnap.
Szerintem azért az túlzás, hogy nem félelmetes meg ijesztõa film, mert én egy csomószor nem is mertem nézni. Maga Sir A.H.-nak van egy olyan gonosz nézése, amitõl valami megszorul benn...
A Csubakka - és hasonló - jelzõk nagyon találóak, de mivel farkasEMBER, ezért szerintem rendben volt a szörnyella jelmeze.

Egy kicsit kiszámítható és elég teátrális a történet ábrázolása, ez tudnám felhozni gyengeségnek. (Pl. a záró jelenet katasztrófa, vagy a szörny szemtõl-szemben ábrázolása futás közben...!).

Összességben: Azért nem olyan rossz, mint alul olvastam.:)
8/10
sleepwalker77 2010 febr. 19. - 09:53:58 8/10
(46/139)
Jó kis film, bár a vége kicsit összecsapott.
8/10
duckshoot 2010 febr. 18. - 17:03:00
(45/139)
Pazarul összedobott film, melyben a színészek kínlódnak a beskatulyázott szöveggel.
A látvány viszi a hátán a filmet (divatozás).
Attól még nagy valószínûséggel dvd esélyes.
Jesabel 2010 febr. 18. - 13:51:33 Előzmény Mirax
(44/139)
Hjaaaa! Szóval a letépett fej, kar, kiomló bél már nem is elég a horror kategóriához! Te beteg vagy!
eszemix 2010 febr. 18. - 13:25:28
(43/139)
Átfutott az agyamon, hogy elmegyek erre a filmre. A hozzászólásokat olvasva meggondoltam magam, viszont rég szórakoztam ilyen jól! (Csubakka, kutyá-majom és társai, ill. "még a kutyám is félelmetesebb, amikor az eledelét védi") LOL
3/10
Thernielle 2010 febr. 18. - 09:40:22 3/10
(42/139)
A feleségemmel ültünk be erre a borzalmas agyhalálra és azzal kezdeném, hogy nagyjából a mozi felénél már megfogalmazódott a filmekhez kevésbé konyító asszonykám fejében is, hogy ezt pont mintha Uwe Boll rendezte volna.

Zokogva kérlek benneteket, ne menjetek el, ne nézzétek meg, költsétek el a pénzeteket másra, az idõtökrõl már nem is beszélek! A film közben többen felálltak és elhagyták a termet, mi is csak azért maradtunk, mert egész kellemesen elröhögcséltünk már az egyre szánalmasabb, üresebb, gyötrõbb monológokon és effekteken, és ezzel nem voltunk egyedül.
A karaktereket nem szerethetõk, láthatóan a színészek sem igazán tudják komolyan venni magukat a bõrükben, a cselekmény vontatott, unalmas, a vérengzések pedig pont az ellenkezõjét váltják ki, mint amire hivatottak lennének. Az egész hátsó sor a moziban hangosan sziszegett és rötyögött minden alkalommal, amikor felbukkant Csubakka, vagy kutyá-majom vagy bármi legyen az. Likantróp, az basszus.

Messzire kerüljétek el. Csak azért kapott 3 csillagot, mert nincs szívem lepontozni egy olyan filmet, amiben Sir Hopkins játszik.
Ó, még valami: ez tipikusan egy olyan vasárnap esti film, amirõl 10 perc után elkapcsolsz a tévében és bosszankodni kezdesz, hogy megint nincs semmi értelmes.
2/10
gemina 2010 febr. 18. - 02:21:10 2/10
(41/139)
Del Toro miatt mentem el erre a filmre, a történet adott volt, próbáltam semlegesen állni hozzá. Már az elején azt láttam, mintha minél elõbb túl akarnák nyomni a nézõket egyes jeleneteken, ez kicsit nyomasztott, mindig az az érzésem volt, mintha „hopp, ez itt a vége”. Az igazság viszont az, hogy se eleje se vége nincs a filmnek. Az egész tõmondatokból áll. A színészi játék semmi nyomot hagyó, a CGI is eléggé elcseszettre sikeredett, komolyan mondom, a '98-as Godzilla életszerûbbnek tûnt. A cigány medve csapta le a biztosítékot, vicc. A "nagy" csatajeleneten a két fõszereplõ között hangosan felnevettem, asszony figyelmeztetett, hogy moziban vagyunk :) Természetesen a hollywoodi effektek nem maradtak ki, néhány közhely is szerepet kapott, ami minden hasonló filmben megtalálható.
*** SPOILER ***
Végére azért lehet megpróbáltak alkotni valamit, de inkább nyitva hagyták a story-t szegény megharapott Agent Smith-el.
Csalódás volt, mert Del Toro-t nem láttam még ilyen szar filmben.
5/10
nyenye 2010 febr. 17. - 01:17:45 5/10 Előzmény vitmarci
(40/139)
Nem nagy elvárásokkal ültem be a filmre mert már elõtte elolvastam pár hozzászólást.Nagyot csalódtam(ráadásul negatív értelemben)ez még annál is sokkal rosszabb volt mint amire számítottam.Röhögõ görcs környékezett meg mikor megláttam azt az elb*szott Csubakka imitátor szerû CGI-t.(Ennél még a kutyám is félelmetesebb mikor az eledelét védi)de a legszörnyûbb az,hogy nem az igénytelen CGI miatt rossz a film hanem semmitmondó nulla rendezés és a nyálas Holywoodi klisé halmaz miatt(Végén az a szenvedés röhejes volt és kiszámítható).Persze a színészek hozták amit kellet(még ha csak közepesen is)de õk sem tudnak mit csinálni ha a rendezés egyszerûen sz*r!
Nem lepõdnék meg ha pár héten belül 5 alatt stagnálna a film átlaga az IMBD-n.
Akik még nem látták azoknak hasonló témában a ajánlom inkább a Vérszomj(ginger snaps,2000) vagy a Jack Nikolson-os Farkas(Wolf,1994) cimû filmeket.Fényévekkel jobb alkotás mind a kettõ mint ez a horror filmnek nem nevezhetõ paródia.
Még csak annyit fûznék hozzá,hogy mi a sugár moziba néztük meg,és meglepõdve tapasztaltam,hogy a filmet nem szélesvásznú képarányban vetítették,ezért a film éltelen volt és homályos.
Nem tudom ki,hogy van vele de ha már kifizetek egy rahedli pénzt a jegyért akkor illõ lenne a film 2 szélét is látnom nem csak a közepét.(Nem tudom,hogy gondolták ezt!)Egyszóval ez a film minden tekintetben leszerepelt nálam. 10/5