Téma: Farkasember

4/10
King Diamond 2010 jún. 26. - 23:14:51 4/10
(79/139)
SPOILER LEHET!
Nem tetszett a film. Az eredetijét nem láttam, de nem is akarom ezek után. Hiába a több ismert színész is, ez még csak a közepes szintet sem érte el. Nagyon vártam már a végét. A táj, jelmez, díszlet még el is ment, a sötét, komor London ábrázolása is. A két farkasember nekem sem jött be, fõleg Hopkins, a végén a 'harcuk' elég röhejes volt.
Ha hasonló filmet akarom nézni, akkor sokkal jobb a Farkasok szövetsége például, még akkor is, ha abban nem farkasember van. Örülök, hogy nem moziban néztem meg.
4/10
mdzsonsz 2010 jún. 26. - 13:42:50
(78/139)
Pont a film elsõ fele volt igazán jó, amikor még nem is nagyon mutatták a farkasembert.
A hangulat elsõ osztályú, a viktoriánus Anglia sötét komor világa nagyon lejött, nagyon szépek a képek, viszont a farkas kinézete nekem is csalódás.
7/10
vedder 2010 jún. 26. - 10:33:38 7/10
(77/139)
Izgalmas és bár lassan pörög fel a film azért még nem vontatott. Sok újat nem tettek hozzá az alkotók - sõt sok szempontból elég sablonos - ezért nem értem miért jutott eszükbe újra feldolgozni. Az effektek meg a farkasember maszk elég gáz. Az alapvetõen komor történet a végére kifullad, semmi meglepõt nem látunk. Mindezek mellett jól összerakták a filmet, és ha a klasszikus farkasemberre vágyunk érdemes megnézni.
10/10
szeker 2010 máj. 29. - 16:44:38 10/10 Előzmény Semprini
(76/139)
Hatalmas butaság amit mondasz.Több okból is,az egyik pl az hogy én és még sokan már több még egy éve vártuk ezt a filmet.Nem mindenkinek csinálták,elõzetes alapján lehet látni mire kell számítani,tehát nem kell megnézni.Én sem nézem meg azokat a filmeket amelyek nem érdekelnek,hacsak nem adja le valamelyik adó,és annyira unatkozom hogy nincs választásom.
3/10
11messi87 2010 máj. 21. - 02:20:11 3/10
(75/139)
Hmm..egynek elment, de nem volt valami nagy film, sõõõt...éjszaka érdemes nézni, mert pár jeleneten azért paráztam :D
izom 2010 máj. 20. - 23:26:48
(74/139)
jo kérdés nem tartom valami nagy filmnek én se de az efektek jok.kinézettel kapcsolatban a vérfarkas az ocsmányabb kinézetü a farkasember emberibb vonásu ennyi.
5/10
Semprini 2010 máj. 20. - 20:36:00 5/10
(73/139)
Na, ja, de miért kell ma olyan filmet csinálni ami úgy néz ki, mintha 50 éve készült volna? Annak ott az eredeti nem?
izom 2010 máj. 20. - 20:21:02
(72/139)
jo a cgi egy szo nem lehet rá.30-40-50 évekre hajaztak a készitök,és az efekteket is szándékosan old stilusura csinálták aki ezzel tisztában van volt aszt nem érte csalodás.
ibacs 2010 máj. 11. - 16:30:20
(71/139)
Abszolút nem szánalmas a vizuális effekt a filmben.Az hogy a csubakka szerû figura valakinek nem jön be az nem a CGI hiányossága. Itt van pár referencia a CGI alkotóitól:
http://www.moving-picture.com/index.php/vfx-breakdowns.html

Alexander
Angels&Demons
Batman
Watchmen
Sweeney Todd
Harry Potter
stb...

Ja, ha már Harry Potter...Abban is õk csinálták a farkasembert( mindkettõt)
Ahány film, annyi farkasember nem hiszem, hogy van erre valami szabvány milyennek kéne lenni. Speciál ez nem is horrorfilm, így nem is hiányolom, hogy nem valami tüskés hátú ragyás-tályogos, nyált csorgató, vérthányó figurának kéne lennie.

Az ezernyi farkasemberes film közül mindenképpen a jobbak közé sorolnám. Szerencsére nem ilyen erdõben tinis futkorászós, nekem inkább a Sátán kutyája ugrott be róla.
6/10
Jenny007 2010 máj. 11. - 13:59:47 6/10
(70/139)
Moziban láttuk,de nem voltunk tõle elájulva.sajnos még nem láttam igazán jó, borzongatós fakasemberes filmet...6/10
trapsteve 2010 ápr. 14. - 16:47:03
(69/139)
A DVD szinkronos lesz!
9/10
PivarnyikKrisz 2010 ápr. 10. - 20:38:02 9/10
(68/139)
Nekem nagyon bejött a film!
Szerintem egy 9es osztályzat....
Panni19 2010 márc. 17. - 16:55:12 Előzmény Illumination
(67/139)
Már a harmadik ember, akitõl ilyesmit hallok/olvasok.:))

Akkor ezek szerint nem baj, hogy nem néztem meg eddig moziban. Pedig Benicio-t úgy bírom! SAjnálom, hogy ilyen jó színészekkel nem voltak képesek valami minõségit letenni az asztalra...pedig a lehetõség benne volt. De hát volt már ilyesmire példa a filmvilágban-és sajna lesz is.
9/10
topi4685 2010 márc. 17. - 15:56:35 9/10
(66/139)
:D:D nem erre gondoltam. De mondjuk egy farkasembertõl vagyis egy ilyen témájú filmtõl sose félnék.. akár milyen véres lenne vagy nem is tudok mit elképzelni h egy ilyen filmtõl féljek.
10/10
Pinhead 2010 márc. 15. - 17:50:02 10/10
(65/139)
Én azt kaptam, amire az elõzetes infók alapján számítottam: Egy igazán jó remake-jét az 1941-es klasszikusnak.
5/10
Semprini 2010 márc. 15. - 15:34:38 5/10
(64/139)
Igazad van, félni inkább a rajzfilmeken vígjátékokon, és musicaleken szoktak az emberek, nem a horroron, én tévedtem bocsi. :-P
9/10
topi4685 2010 márc. 15. - 13:24:39 9/10
(63/139)
Miért vár mindenki ettõl egy félelmetes horror filmet, (oké a megnevezés az az) de nem tudom ki az aki beül egy farkasember címû filmre és azt várja h majd félni fog... , gondoljunk már bele ..
5/10
Semprini 2010 márc. 14. - 14:27:13 5/10
(62/139)
Nekem is egyértelmû csalódás volt a film, bár messze nem annyira borzalmas, mint amennyire szidják. De ha 2009-ben farkasemberes film készül az ember joggal várná el, hogy legalábbis egy kört ráverjen az összes korábbi hasonló témájú opuszra. Ez pedig igencsak elmaradt, mi több, a film közelébe nem jön pl. John Landis 1981-es Egy amerikai farkasember Londonban c. filmjének, ami annál is fájdalmasabb, mivel mindkettõ maszkmestere ugyanaz a Rick Baker volt, aki 81-ben Oscart is kapott munkájáért. Na persze azért pl. a Jack Nicholson és Michelle Pfeifer által fémjelzett botrányosan rossz, Farkas címû szösszenetet így is lazán sikerült felülmúlni, de ez még nem egy szint.
A képek eleinte szép, gótikusan sötét, borongós tienkilencedik századi hangulatot árasztanak, azonban ez még kevés egy jó horrorhoz.
Ami magát a farkasembert illeti, ha nagyon cinikus akarnék lenni, azt mondanám, hogy Benicio del Toro felkérésével a smink nagy részét sikerült megspórolni, ugyanis a színész már az ominózus átváltozása elõtt is elég ijesztõen néz ki, a maszkkal már nem sokat tettek hozzá. És tényleg, bár maga az átváltozás elég jó lett, a végeredmény mégsem elég ijesztõ. Van egy-két letépett fej, kitépett belsõség, de az utóbbi évek Fûrész-sorozaton vagy Motelen edzõdött közönségének ez már édeskevés, több kéne a nagy durranáshoz. A sztori is meglehetõsen lassan csordogál, bár nem ismerem a Lon Chaney-féle eredetit, ez annak a remake-je, és gondolom, nem akartak nagyon eltérni tõle, csak hát ma már nem ugyanott van az ingerküszöb, ahol 70 évvel ezelõtt. És ez bizony így ma kevés, gyenge, nem elég horrorisztikus. Sir Anthony Hopkins is nevét adta a filmhez, sokak szerint méltatlan a pályafutásához ez a szerep - nem nagyon mernék velük vitázni, de azért nem kizárólag remekmûvekben szerepelt eddig sem. Emily Blunt-ot bizonyos (nem egyértelmûen pozitív) szerepekben bírom (Szerelmem nyara, Az Ördög Pradát visel), ebbe a viktoriánus környezetbe valahogy nem illett bele, túl modern nõ ehhez a miliõhöz, a szerepe pedig nem volt elég jól megírva, úgyhogy sápatag, szürke alakításra futotta csak.
Mindent összevetve egy gyenge közepest megérdemel, ugyanennyi pénzbõl sokkal jobb is lehetett volna, de egyszeri megnézésre szódával elmegy.
10/5,5
true.believer 2010 márc. 05. - 22:13:39
(61/139)
egyet kell értenem az elõttem szólókkal
nagyon vártam. gyenge film lett. csalódtam.
Hannibal Lecter 2010 márc. 05. - 21:23:29 Előzmény Illumination
(60/139)
de azokat se láthattuk normálisan. Pedig akkor már megérte volna. Nagyon nagy hibát követtek el a készítõk,sokat is szarakodtak a film elkészítésével, történetesen azt, hogy nem akartak egy szerelmes giccs filmet csinálni de a végsõ jelenetnek meg szüksége lett volna arra, hogy jobban bemutassa a nõ miért szerette a férfit. A csajnak meghalt a férje és valamiért beleszeretett lawrencbe, akibe nõ legyen a talpán ki beleszeret de a készítõk nem ábrázolták elég hitelesen és meggyõzõen, miért is szereti. Emiatt a végsõ jelenet se érthetõ. Az egész film rossz ütemben haladt, pedig a rendezõnek már van pár film a háta mögött, de pl én az apa és a fia közti konfliktust se nagyon értettem, lehet, hogy rosssz passzban néztem, de iskolapéldája annak, hogy miként lehet elbaszni úgy a konfliktusokat, hogy annak nincs megfelelõ érzelmi bevezetése, pl a Villámtolvajban is ennek bizonyítékait látjuk. Nem volt egy jó film, tényleg klisék, sejtelmes hörgéssel lezavart dialógusok,10/5