5/10
napraforgó 2017 márc. 15. - 04:16:37 5/10
(315/1535)
A tegnapi - magyar és szinkronos ! - részben volt egy olyan pillanat, amikor Nine mama épp arról beszél, hogy elutaznak Mukaddesel és Rahmival eladni a házaikat, így Kerim és Fatmagül 2 napra egyedül marad (igaz a kis Muratot otthagyják velük), Kerim egy pillanatig úgy néz Fatagülre, mint éhes farkas a kövér kis báránykára. A fínom kis vacsorára. Csak néztem, milyen jó kép volt. De csak egy pillanatig tartott... Aztán persze biztosította Fatmagült, hogy hozzá se ér, na de az a nézés, az felért száz szóval...

Sajnálom Meltemet, és nagy kár, hogy Fatmagül nem korábban határozta el magát, hogy elmondja neki, miféle szerzet a võlegénye. Nem tudom hogy Meltem most a végére jár-e, vagy megint hagyja magát meggyõzni mindenféle hülyeséggel. Azért mndenesetre jelzés értékû hogy nemigen hiszi, hogy holmi ingatlanügyletek miatt telefonált a lány, pont az esküvõje napján, szerintem érzi õ, tudja, hogy a pasija igenis képes ilyen erkölcstelen akciókra. Erdogán egy dög, ahogy kijelenti, hogy ezt nem tûri, megbosszulja "azon a szajhán". Azon a "szajhán", akinek erõszakkal õ vette el a szüzességét. Hogy nem szégyenli magát. Remélem most már Musztafa is megtudja, ki követte el a gyalázatot a menyasszonyán és ha valakin, akkor rajta kezdi a megbosszulást. Ez az Erdogán vot mindig is a másik három rossz szelleme, mindig õ vitte bele a bajba a többieket.
Érsekvári 2017 márc. 14. - 20:03:50 Előzmény khajni87
(314/1535)
Ez nagyon szuper volt a 30.rész feliratosan ott tart . Nagyon bírtam , de nem hiszem el , hogy könnyû lesz a folytatás . Musztafa nagyon veszélyes lehet meg a gazdag ficsúrok famíliája , Resat Yasaran meg az ügyvéd Münir . Alig várom a következõ részt !
Kedvenc napom a hétfõ - péntek ! :)
5/10
napraforgó 2017 márc. 14. - 12:49:23 5/10
(313/1535)
Köszi!
5/10
napraforgó 2017 márc. 14. - 12:33:07 5/10
(312/1535)
Szent ég, még azok is össze-vissza vannak darabolva? azt hittem, hogy a magyar felírattal ellátottak tartják a török bölümök hosszát.
sorozatkedvelõ 2017 márc. 14. - 11:02:01
(311/1535)
Én is nézem a feliratosat,sõt ,belepörgetve a török részeket is néztem.Számomra egy nagyon érdekes,a kényes témát nagyon jól feldolgozó sorozat.Szerintem Kerim is áldozat,a Yasaranok áldozata.
khajni87 2017 márc. 14. - 09:05:23
(310/1535)
Ti magyarul vagy mi feliratosan ? Ti kb a 20.résznél, mi a feliratos 30.nál
5/10
napraforgó 2017 márc. 14. - 03:13:45 5/10
(309/1535)
Rendben, várom már. Hányadik bölümnél járunk most?
Csak ugye máshogy nézi az, aki még nem látott belõle elõre semmit, és máshogy az, aki már látta, felíratosan, vagy akár eredeti nyelven és tudja, hogy mikor mi fog történni. Pl. valaki utalt rá korában, hogy Kerim eljárkál alkalmi munkákra, hogy pénzt keressen. Az egy szilveszteri munkáján kívül (valami szilveszteri/újévi világítós díszítést kellett szerelnie egy bolt homlokzatára) a tegnapi részben hallottam elõször, hogy ajánlottak neki egy alkalmi munkát. Vagyis valóban dolgozgat, ha épp talál munkát. Nyilván így van ez a többi dologgal is, hisz menet közben ismerjük meg egyáltalán a karaktereket, és hol vagyunk még akkor a jellemfejlõdéstõl? Fatmagül is most kezd csak visszabeszélni a sógornõjének, aki meg is lepõdött némileg, hisz megszokta, hogy az õ házában csak neki van szava, õ irányít mindent és mindenkit. Esküszöm, egy pillanatig azt hittem, hogy Fatmagül az asztalon lévõ vizeskancsóval fejbecsapja Mukaddest, na jó, talán nem, de nyomatékul akár földhöz is vághatta volna, hogy a nõ vegye már észre, hogy komolyan beszél.
10/10
baba24 2017 márc. 13. - 22:03:40 10/10
(308/1535)
És igen :) Tényleg jó volt nagyon :)
khajni87 2017 márc. 13. - 21:10:03
(307/1535)
Anélkül hogy bármit elárulnék a török 30.részbõl elég annyit mondanom ezaz ezaz ezaz........Aki látta érteni fogja :)Aki meg nem annak elég annyi hogy beindul a buli Napraforgó örülni fogsz még talán te is :)
reay 2017 márc. 13. - 20:20:09
(306/1535)
"De nálam a jellemfejlõdés és az, ahogy a karakterek megismerik a végére saját magukat sokkal fontosabb, mint maga a romantikus szál." Nálam is így van. Nem a kedvenc mûfajom a romantika, de megnézek egyébként bármit, ha az adott filmben/sorozatban találok valami érdekeset, vagy izgalmas a forgatókönyv, vagy kiforrott karakterek vannak benne, stb. Morbid dolgok is jöhetnek, meg sérült, pszichopata karakterek. A teljesen makulátlanokat nem birom, ahogy a teljesen gonoszakat sem. Meg azt sem, mikor nincs megmagyarázva egy történetben, hogy ki mitõl vált idegbeteggé, érzéketlenné, antiszociálissá.
reay 2017 márc. 13. - 20:02:25
(305/1535)
Tessék, az esküvõt is Münirnek kell intéznie, ezek meg nyugodtan falatoztak az asztalnál, eh. :)

SPOILER Láttam elõzetesben, hogy Fatmagül telefonon beszél majd a menyasszonnyal. Végre bekeményít, és lesz valami balhé.
5/10
napraforgó 2017 márc. 13. - 15:55:09 5/10
(304/1535)
Pontosabban 1986-ban készült a korábbi verzió.
9/10
kaboca12 2017 márc. 13. - 15:48:34 9/10
(303/1535)
Senki nem felejtkezett meg róla, ahogy mi is írtuk több hozzászólásban. Nem is lehet, mert végig kíséri az egész sorozatot.
5/10
napraforgó 2017 márc. 13. - 15:31:42 5/10
(302/1535)
Félreértettetek, én nem negatív kritikát írtam, illetve nem akarom lehúzni az egész sorozatot an blokk, csak annyit jegyeztem meg többször is, hogy nem szabad a kiindulópontról, a megerõszakolásról megfeledkezni a szépen kifejlõdõ szerelmi szál miatt.
Mert a nagy lelkesedésben ez valahogy elsikkadt, ahogy a többi fórumozó hozzászólásait olvastam.

Amúgy a történet 1980-as változatáról én írtam legelõször itt a fórumon jó pár oldallal korábban, így ez nekem nem újdonság.
9/10
kaboca12 2017 márc. 13. - 14:46:46 9/10
(301/1535)
Köszönöm, amint lesz annyi idõm egyben, megnézem.
9/10
kaboca12 2017 márc. 13. - 14:08:07 9/10
(300/1535)
Megtudnád nekem mondani, hogy hol tudom megnézni azt a verziót?
10/10
baba24 2017 márc. 13. - 13:15:41 10/10
(299/1535)
Szerintem akár melyik országban találsz ilyen példát amit te is le írtál!És nem zárt össze a rendõrség hanem a bíróság ejtette a vádat bizonyíték hiányába!Az hogy mi történik meg itt nálunk és mondjuk Törökországban az szerintem nem egy és ugyan az!De ennek a sorozatnak szerintem akkor is van mondani valója és nem feltétlen a megerõszakolás hanem az hogy milyen az élet utána és milyen egy kényszer házasság vagy esetleg hogy milyen az hogy ha el fordulnak tõled és senkiben se tudsz megbízni!Igen vannak olyan emberek akik nem értik ezt de szerintem az az õ szerénységi bizonyítványuk!Nekem tetszik és nem az erõszak miatt hanem ami végbe megy a történetben!Igen fontos a bizalom is esetleges a szerelem is és még sok más is!
5/10
napraforgó 2017 márc. 13. - 12:17:03 5/10
(298/1535)
"Kicsit már olyan, mintha úgy akarnál engem beállítani, mint aki elfogadja a megerõszakolást." ---- félreértettél, én soha nem állítottam ilyet, mégcsak meg sem fordult ilyesmi a fejemben. Én csak feltételezni mertem, hogy a sorozat, a szép, romantikus szerelmi szál esetleg nem mindenkiben váltja ki a kívánt célt, esetleg pont az ellenkezõjét éri el egyes embereknél. Nem kell magadra venned, nem rád, vagy a fórumozókra gondoltam. Itt általában olyan inteligens emberek nyilvánítanak véleményt, akik értik az alkotói szándékot és nyilván egyet is értenek vele. De utalok a véletlenül meghallott beszélgetésre a szerelõk közt, hát valahogy nekem nem úgy tûnt, hogy õk is megértették volna.
5/10
napraforgó 2017 márc. 13. - 12:08:20 5/10
(297/1535)
Konkrétan hallottam hasonló véleményt. Az utcánkban van egy autószerelõ mûhely, az elõtt beszélgetett 3 férfi. Kettõ láthatta a sorozatot, vagy pár részt belõle, a harmadiknak magyarázták kb. olyan stílusban, mint ahogy korábban leírtam.
Na szóval nem mindenki olyan nyitott a finom rezdülésekre, meg a centirõl centire haladásra. Fõként nem az erõsebb nem képviselõi, akik igen hamar rövidre zárták a történetet a lentebb említett lakonikusan rövid véleményükkel.
Nem vonom kétségbe az alkotói szándékot, amely az erõszakot elszenvedett nõknek próbál biztatást nyújtani, hogy merjék fölemelni a szavukat, stb. De látható, hogy nem mindenkinél éri el ezt a hatást, inkább megy a becsmérlés, meg a lesajnálás, meg a kiröhögés.

Emlékeztek a két-három évvel ezelõtti E.Zsanett-ügyre? Egy szórakozóhelyrõl hazafelé tartó lányt hajnalban igazoltatott 5 rendõr, és közülük kettõ, vagy három helyben megerõszakolta a lányt. A nõ följelentette õket, a rendõrség meg összezárt, védte a mundér becsületét. A delikvenseket sztárügyvéd védte, nem titok, Magyar György volt az illetõ, aki többek között azzal is védte ügyfeleit, hogy a lány nem volt már szûz és különben is szereti a férfiakat, vagyis kapható egy kis szexuális kalandra. Ergó ne ugráljon, csak azt kapta, amit amúgy is szeret. Vagyis egy könnyû erkölcsû nõt miért ne lehetne megerõszakolni? A végén nem is sikerült rábizonyítani a rendõrökre a vétkességet, úgyhogy bizonyítottság hiányában megszüntették az eljárást.
Én azt kérdeztem akkor, hogy vajon miért megy feljelentést tenni egy nõ, ha nem érte atrocitás? Miért tûri el a sajtó nyilvánosságát, a megalázó nyomozati és bírósági eljárást, ha erre nincs nyomós oka?
Vagy ott a Kiss László ügy, annak is igen nagy sajtóvisszhangja volt az elmúlt évben.
És hány olyan hasonló ügy van, ami nem kerül a nyilvánosság elé, mert a sérelmet elszenvedett nõk nem szívesen mutogatják magukat, hogy mit tettek velük.
Milyen lehet a helyzet egy nálunk sokkal bigottabb erkölcsi felfogású iszlám országban?
9/10
kaboca12 2017 márc. 13. - 11:44:32 9/10
(296/1535)
Na igen, erre én is kíváncsi lennék és kérem, hogy ha tudja linkelje be valaki azt, miszerint a sorozat (na és persze Kerim barna boci szemei) miatt enyhítettek az erõszakolók büntetésén a való életben! Azt a cikket nagyon szívesen elolvasnám. Köszönöm!