9/10
kaboca12 2017 márc. 12. - 14:32:04 9/10
(275/1535)
Hát tudod úgy látom, hogy innentõl minden leírt szó felesleges ami a nézõpontunkat illeti. Kettõnk közt az a különbség, hogy én látom, hogy a te részedrõl is van igazság, míg te a saját nézõpontodtól nem tudsz odébb mozdulni. Ha ilyen alapon mûködnének a tévémûsorok, akkor nagyon sok filmet nem lehetne nézni, mert mindegyikben vannak olyan dolgok, ami egy másik ország szokásait, törvényeit zavarja, terjesztésnek tartja. Ott van példának (és ez csak egy példa) egy másik csatorna mûsora, ahol egy kislányt adnak férjhez. Vagy hány olyan filmet láttam már, ahol gyilkosba szeret bele a fõhõs. Ott a Szulejmán, Köszem, Ölene Kadar.... a Szulejmánban szerinted régen minden lány elalélt a szultántól? Az mennyire valósághû, hogy egy nagyapja korabeli emberbe szeret bele minden (!) lány, akit erõszakkal visznek oda és kötelezik, hogy vele aludjon? És Köszem? Milyen hamar elfelejtette, hogy honnan jött, elsõ pillantásra szerelmes lett. Az valósághû? Az Ölene Kadarban a fõhõs abba szeret bele, aki miatt 11 évet volt börtönben. De ne felejtkezzünk meg a nem török sorozatokról sem, mind pl. a Gonosz Álarca. A csaj a késõbbi szerelme miatt kerül börtönbe, akirõl tudja, hogy megölt valakit/valakiket. Szóval ha a valóságalapját keresném, vagy azt ecsetelném, hogy én ezt mennyire elítélem, akkor nem nézhetnék tévét.
5/10
napraforgó 2017 márc. 12. - 11:30:28 5/10
(274/1535)
Egy török sorozatban eléggé nyilvánvaló, hogy egy meggyalázott lány miatt az apa, vagy a fivér bosszút áll. Minimum jól megveri az elkövetõt, de sokszor a gyilkosság, vagy legalább annak kísérlete sem áll távol tõle. Ez most nem azt jelenti, hogy én ezt marhára pártolnám, de azért akárhogy is, láttunk már ilyesmit hasonló történetekben (és nemcsak török filmekben). És persze, az igazságszolgáltatás elé is cibálhatnák a bûnöst (akár egy verés helyett, akár utána). Mindenesetre az arab világ felfogásánál, amely szerint a szerencsétlen meggyalázott lányt kell megölni, bármely más megoldást jobban pártolok...

És már bocsánat, de azt hittem elég világos vagyok, amikor arról írtam, hogy itt egy hazug történet terjesztésérõl írtam.. De ha nem volt neked világos, újra leírom.
Itt egy olyan szerelmi történetet látunk, ahol a fõhõsnõt megerõszakolják, a késõbbi férj segítségével és jelenlétében a batátai. A történet meg arról mesél, hogyan is változik a kezdeti gyûlölet idõvel a lány részérõl szerelemmé. EZT mondom én hazugságnak, mert normális nõ nem szeret bele az erõszakolójába, vagy annak a bûntársába...
Nem tudom, mi ezen a nem érthetõ???
És a terjesztésen pont az ilyen filmeket, filmsorozatokat értem, amelyek eljutnak több országba, nagyon sok emberhez, nõk milliói fognak könnyezni azon, hogy Fatmagül végül is beleszeret Kerimbe, aki pedig ott volt az õ meggyalázásának helyszínén és végignézte azt, és nem segített annak a lánynak, aki már korábban is megtetszett neki.
Erre mondom én, hogy hazug az egész történet és ilyesmibõl bizony nem is szabadna filmeket csinálni. Vagy ha mégis, nem így, nem ilyen fura felhanggal, ilyen végkimenetetellel.
Persze, lehet, hogy a sorozat végén az erõszaktevõk mégis elnyerik a büntetésüket és börtönbe kerülnek, akár azért, mert Fatmagül mégis feljelenti õket, akár azért, mert Mukaddes beszélni kezd, ezt nem tudom. De a Kerim, meg Fatmagül fene nagy szerelmét akkor is hazugnak fogom érezni.

Persze megtehetném, hogy ilyen véleményeket csak az egész sorozat megtekintése után nyilvánítok, és ez talán igaz is. Na de hát mit tegyek, ha már most látom, hová fut ki az egész, és valahogy nem tudom pártolni a történetet.....
9/10
kaboca12 2017 márc. 12. - 10:42:25 9/10
(273/1535)
És bocsánat, lehet, hogy kötekedésnek tûnik, de Isten lássa lelkem, nem. Csak megint figyelmes lettem egy mondatodra. "Fatmagülnek nincs apja, aki megbosszulná...."

Hogy gondolod ezt a megbosszulást? Persze erõszak nélkül. Mert nálam más jelentése van a bosszú szónak és más az igazságszolgáltatásnak.
9/10
kaboca12 2017 márc. 12. - 10:40:06 9/10
(272/1535)
Perszer, hogy hazug, kitalált! Nincs is odaírva és kihangsúlyozva, hogy igaz történet alapján. De javíts ki, ha tévednék!
9/10
kaboca12 2017 márc. 12. - 10:38:55 9/10
(271/1535)
Ez egy film, egy kitalált történet! Mi a fenét terjesztenek ezen???????
5/10
napraforgó 2017 márc. 12. - 10:35:05 5/10
(270/1535)
Köszi, persze, hoy kibírom még jó pár részig a történetet, ha már eddig kibirtam. Ha pedig ezután fordulatosabb, érdekesebb lesz, az még jobb lesz. Talán még a véleményemen is változtat valamennyit (mert ugye most mindenféle erõszakolót elutasítok, nincs az a szép barna pillantás, ami meggyõzne....).
5/10
napraforgó 2017 márc. 12. - 07:30:28 5/10
(269/1535)
Én igazából nem is emlékszem rá, ki is kezdte az erõszakolást, amikor már Fatmagült elfogták és leteperték. Illetõleg én Szelimre tippelek.
Arra emlékszem, hogy amikor Fatmagül bement az elkóborolt birka után a tengerbe, és beleesett a vízbe, akkor mind a négy fiatal szeme felcsillant, ahogy látták a lányt a vizes, rátapadó ruhájában (gondoljunk csak a vizes poló versenyekre!!!). Mindannyiuknak megtetszett a lány - és Kerim találkozott is vele Szelim eljegyzésén. Aztán, amikor meglátták éjszaka a kikötõ felé futni, elkapták. Nem gyõzöm eléggé hangsúlyozni, hogy ebben bizony Kerim is nagyon aktívan közremûködött!!!!
Aztán az elkapott és letepert lányt azt hiszem Szelim vízzel locsoltatta le vízzel - hogy olyan legyen, mint ahogy a tengerben meglátták, a birkával... És aztán már csatolta is ki az övét..... Ami érdekes, hogy török sorozatban eddig még nem láttam meztelen testet, itt is csak a felsõruháját tépték le Fatmagülrõl, az alsó kis pruszlikot nem, azt csak bevizezték... Nekem tetszik, hogy nincsen minden sorozatukban naturális ágyjelenet, mert ugye már a mexikói sorozatok is tele vannak ilyenekkel. Soha semmit nem bíznak a képzeletre...
Tehát én azt hiszem, Szelim lehetett az elsõ, aki megerõszakolta Fatmagült, bár szerintem közülük Erdogán a legszemetebb. Vural lelkifurdalása nem tud meghatni, mivel a tényeken már semmit nem változtat. Vural nyavajgásainak egyébként a szülõk válsága is lehet az oka, õ nehezen viseli, hogy az anyjának szeretõje van.
Szelimmel foglalkozik legkevesebbet ez a sorozat, csak a menyasszonyával való kapcsolatával nyavajognak. Az, hogy egy lány, Fatmagül akarán kívül elvesztette a szüzességét - ami Törökországban még sokkal inkább becsban tartott kincs, mint nálunk - elég meredek kérdés. De Fatmagülnek nincs apja, aki megbosszulja és a bátyja is , hát.... és nem elég, hogy Szelim meggyalázta a lányt, de aztán átengedte a többi társainak, na hát én ezt nagyon elítélem. Az, hogy Kerim nem élt a helyzettel és negyedikként nem erõszakolta meg a lányt, csak kicsikét javít a heléyzetén. Én sehogyse tudom elfelejteni és túltenni magam azon, hogy végignézte mozdulatlanul, hogy a másik három megteszi.... Nem, nem, Kerim nézhet nagyon szépen, viselkelkedhet nagyon aranyosan, nálam soha nem lesz nyerõ!

Akárhogy is, bárhogy szimpatizálnék Kerimmel a késõbbiekben, én ezt az alapszituációt én nem fogom elfelejteni és nem, MEM bocsátom meg. Nézhet tõlem akármilyen barnán, szerelmesen, na nem... Nem szabad bedõlni az ilyen édesbús szerelmes történeteknek... Az erõszak az erõszak, azt nem menti semmi, a szerelem sem!!!!

És sajnos ezért mondom már ne elõször, hogy ez egy hazug történet, amit nem lenne szabad terjeszteni. Az erõszakot büntetni kell, és nem romanikus sztorikat kerekíteni köréje.
10/10
baba24 2017 márc. 12. - 00:52:02 10/10
(268/1535)
Hát nekem inkább megvezethetõnek Musztafa tûnik el hisz mindent nem nagyon rakja össze a dolgokat még a kép után se pedig azért már nem lenne neki annyira nehéz :) Igazából szereti a Fatmagült csak nem tud neki meg bocsájtani illetve hinni neki!Mukeddes kell a sorozatnak õ tud mindent és neki mindig igaza van.Nekem érdekes hogy õ bántja mindig Fatmagült és lényegében õ adta Kerimhez és neki akkor nem az volt a fontos hogy a lánynak legyen becsülete hanem az hogy neki is pénzt ajánlottak szóval õ se jobb csak annak hiszi magát! Viszont nekem a teljes elmebeteg kategória az Erdogan le ül italozni Musztafával és úgy tesz mint ha semmi se lenne és mint ha ezer éve neki dolgozna!Vuralnak van egyedül lelkiismerete a 3 közül õ szólt Kerimnek is hogy nem tett semmit!Nekem õ kicsit pozitív változást jelent ebben a történetben persze tudom hogy õ is bûnös de talán õ az akinek ezzel kapcsolatban vannak érzései és nem igazán tudja el felejteni!
khajni87 2017 márc. 11. - 23:03:37
(267/1535)
Nem mondok többet de ne izgulj letörik majd Mukaddes szarva ,lesz õ még kedvesebb is,azt nem mondom hogy kennyérre lehet majd kenni....... nagyon izgis lesz a 26.résztõl mármint a Török szerint, az még szinkronban soká lesz, de megéri várni :)
9/10
kaboca12 2017 márc. 11. - 20:53:31 9/10
(266/1535)
Semmit sem érne el vele, mert Mukaddes figyelmen kívül hagyja mindenki véleményét. Nagyon bírtam azt a jelenetet, mikor Mukaddes azt mondta Meryemnek, hogy õ a házban a legokosabb. :D Különben Mukaddes nem bolond sõt, megvan neki a magához való esze. Amit egy anyagilag és érzelmileg szegény családban el lehetett érni, azt õ elérte. Egyébként Kerim levegõnek nézi, csak akkor beszél hozzá, ha nagyon muszáj. :)
5/10
napraforgó 2017 márc. 11. - 20:32:41 5/10
(265/1535)
Hát persze, hogy elitélem az erõszakot. Nem is szoktam verekedni, igaz okom sincs rá. Nekem szerencsére nincs ilyen agresszív sógornõm, mit ez a Mukaddes... Inkább csak a cselekmény hatására szoktam kissé fölindulni, amikor látom, hogy az a némber milyen jól szórakozik azon, hogy a többieket szekírozza.
Amúgy meg nõ lévén még akár veszekedhetnék is egy másik nõvel és még akár hajba is kaphatnánk, az mégsem lenne olyan, mint amikor egy férfi megver egy nõt.
Nem is azt hiányolom, hogy Kerim kapja már szájon a sógornõjét, de azért azt megtehetné, hogy félrehívja, pl. az udvaron, hallótávolságon kívül és ott szép csendesen, de igen határozottan megmondhatná neki, hogy ne irányítgassa, kommandírozza se a nevelõanyját, se a feleségét. Elõ lehet ezt adni úgy is, erõszak nélkül, hogy a másik fél azért komolyan vegye. Mukaddes szarvait azért le kéne törni idõnként, mert nagyon elemében érzi magát, mindenkinek õ mondja meg merre, meddig, Fatmagülbe meg mindig belerúg (képletesen persze).
9/10
kaboca12 2017 márc. 11. - 19:54:28 9/10
(264/1535)
Mosolyt csaltál az arcomra. :) Te vagy az elsõ, akivel egyezik a véleményünk a karaktereket tekintve. Mintha leírtad volna a gondolataimat Münirrel kapcsolatban. :) Hozzáteszem nem irigylem, hogy mindenki szennyét és mocskát neki kell eltakarítani. Nem véletlen, hogy a szereplõk úton-útfélen összefutnak. Münir gyûjtötte õket maga köré a hatalmas Isztambulban, hogy rajtuk tudja tartani a szemét. És még így is akadnak problémák. És azt is írtam már korábban, hogy Fatmagülnek is tetszik Kerim, mint férfi. Nyilván haragszik rá meg minden, de a legelsõ találkozásuknál látszott (nekem), hogy bejön neki mint pasi (bár ahogy írtad, te azt nem láttad), csak hát ott volt neki Musztafa, akihez hû volt. Kerimnél is azt érzem amit te is, hogy jobb, hogy nem vitázik és nem bánt senkit, mert Fatmagül sokkal jobban félne tõle, ha agresszívnak látná, aki mindenkivel felveszi a kesztyût.
Rátérve Musztafára, szerintem õ még nem rakta össze a képet, hogy annak dolgozik, aki megerõszakolta a menyasszonyát. Nagyon kiélezte a haragját Kerimre, mert ugye elhitte amit mindenki a fülébe duruzsolt, hogy Fatmagül csalta Kerimmel és nem is történt erõszak. A fejében összerakta azt a kemény egy darab puzzle darabkát, amikor meglátta az eljegyzési bulin, hogy Kerim és Fatmagül éppen beszélgetnek (illetve csak Kerim beszélt) és onnantól szemellenzõsen csak Kerimre van kiélezve. Én egyrészt sajnálom, mert ahogy már írtam is, itt a fiataloknak nemigen van önálló döntésük még akkor sem, ha közelednek a harminchoz. Nagyon befolyásolhatóak. Azt látom, hogy elsõsorban a szülõk a fontosak és onnantól mindenki csak másodlagos.
reay 2017 márc. 11. - 19:02:10
(263/1535)
Nálam is az egyik kedvenc szinkronos Dolmány Attila. :))

"Ott van például egybõl Vurál. Ha visszanézzük egészen a megerõszakolásig, azóta mennyit változott önmagában, legbelül?" Megmondom õszintén, hogy én lemaradtam az elsõ hétrõl, úgyhogy az erõszakot sem láttam. Véletlen botlottam bele ebbe a sorozatba, talán kb másfél hete ment már akkor a tévében. A komplex karakterekért én is odavagyok, Münir is elég jó, egyetértek. A túlzott idegessége is szórakoztat, úgy csinál, mintha Isztambul összes bajbakerült emberének a gondját õ cipelné a vállán. :D Meg olyan érzésem is van vele kapcsolatban, hogy szerinte mindig mindent neki kell csinálni, a többiek idióták. Mártír szagot is érzek. :D

Visszatérve az erõszakolókra, Vurálnál én is érzek bûntudatot. Az egyiknek sunyi rókaképe van, nagyon unszimpi (õ Selim talán?), úgy vettem észre, hogy benne nem maradt nyoma a történteknek. És most itt van aki felvette Mustafát sofõrnek, rajta meg még nem tudtam teljesen kiigazodni, de egyelõre õ is érdekes, mint karakter. Mustafánál meg nem tudok rájönni, hogy számításból dolgozik-e ott. Ez meglepne, mert ahhoz hidegvérre lenne szükség. De el ne áruljátok, szeretek meglepõdni. :) Ja és Mukkades azt is megérezte és észrevette, hogy Fatmagülnek bejön Kerim, na meg fordítva is. Szóval butának nem mondanám, inkább szociopata sokszor.
reay 2017 márc. 11. - 18:45:02 Előzmény napraforgó
(262/1535)
"Mukaddes nagyon kell ide, mert nélküle Fatmagült, meg Nine mamát már rég bedarálták volna Jasaranék." Igen, azért is kell ide, de én még azért is örülök neki, mert életszagú lesz tõle a sztori. Hogy mire is gondolok? Bizony némely embernek az empátia érzéke a nulla felé konvergál, és az olyan esetekben, mint ami Fatmagüllel történt sem tudnak megfelelõ együttérzést mutatni. Rahmi a másik szereplõ, akiért jár a dícséret a forgatókönyveseknek. Szerintem vele azt akarták elérni, hogy a nézõ még jobban érezze át, mennyire reménytelen a helyzete a fõszereplõ lánynak. Csak egy testvére van, akire számíthatna, de õ meg nem teljesen cselekvõképes.

Kerim és Meryem közül egyértelmûen utóbbi az, aki hasznosabb, bölcsebb. Nélküle nem is tudom mi lenne a lánnyal. Meryem olyan igazi küzdõ típus, ráadásul ért a gyógyfüvekhez is, és erkölcsileg is rendben van. Egyébként õ sokáig idegesített a sipákolásával, de ezzel felhagyott szerencsére. :-) Kerimmel kapcsolatban sok mindenben igazad van. Viszont nekem úgy tûnik, hogy a higgadtsága pozitív lehet majd késõbb Fatmagülre nézve. A legutóbbi részekben nálam jó irányba lépett el amúgy, mert nem volt rest cselekedni, és a bajban nem blokkolt le, hanem próbálta megoldani a problémát.
9/10
kaboca12 2017 márc. 11. - 18:25:00 9/10 Előzmény reay
(261/1535)
Én pont ugyanezt írtam egy elõbbi hozzászólásomban, hogy szerintem azért látom másképp a sorozatot, mert nem konkrétan a megerõszakolásra asszociálok, hanem figyelem a jellemfejlõdéseket vagy torzulásokat a karaktereknél. Nem lehet elvonatkoztatni az tény, mert az az alapszituáció, de pont emiatt próbálom több oldalról megfigyelni az embereket. Belátom, ha valakinek igaza van egy ellenvéleménnyel, de tartom magam ahhoz, amit én látok felfedezni benne.
Ott van például egybõl Vurál. Ha visszanézzük egészen a megerõszakolásig, azóta mennyit változott önmagában, legbelül? Azelõtt fölényes volt, szart mindenkire. Most, hogy tudatosult benne, hogy mit is tett, alig-alig jár szórakozni, emberek közé. Azelõtt szinte csak arról szólt az élet. Ha el is megy Szelimékkel, nem érzi jól magát. Betegre issza magát, nem találja a helyét. Amit meg is érdemel, de nem csak ez a lényeg benne. Viszont felébredt magában a lelkiismerete. Ami lehet, hogy ha nincs az az átkozott éjszaka, akkor soha nem jön elõ belõle.
A negatív szereplõk kellenek, hiszen nélkülük tök unalmas lenne az egyébként is vontatott cselekmény. Egyébként Münir is nagyon jó benne és szerintem Rahmi is jól játssza a fogyatékos szerepet.

Megfigyeltétek már, hogy Musztafa magyar hangja, Dolmány Attila milyen szépen ejti ki a szavakat? Az egyik legjobb szinkronszínész szerintem.
9/10
kaboca12 2017 márc. 11. - 18:12:16 9/10 Előzmény napraforgó
(260/1535)
Érdekes amit írsz, itt-ott ellentmondást vélek kiolvasni a sorokból. Az egyikben elítéled az erõszakot, a másikban azt várod Kerimtõl, hogy bár Mukaddes is nõ és tényleg megkeseríti a többiek életét, de jól vágja szájon, hiszen azt írtad, hogy úgy de úgy megtépnéd. Egyébként mint általában mindig (és kérlek ezt ne rossz néven vedd, csak már megfigyeltem, hogy másképp látunk dolgokat) megint nem értek egyet azzal, hogy Kerim nyámnyila. Pont, hogy inkább próbálja nem felvenni a kesztyût, van a házban így is elég nagy feszültség, nem hiszem, hogy jó ötlet lenne visszaszólogatni Mukaddesnek (SPOILER: még!! SPOILER) Egyébként az hol volt látható, hogy költi a Yasaronoktól kapott pénzt? Én nem vettem észre, hogy bármire is költött volna. Különben meg vannak alkalmi munkái (még ha nem is mutogatják állandóan, hogy dolgozik, mert a sorozat nem arról szól konkrétan), és ugye ajándékot is vett Fatmagülnek az azzal kapott pénzbõl. Aztán az megint nem igaz, hogy nem csinál semmit, mert rendesen be van fogva, ha Fatmagül õrült családja valami hülyeséget csinál. Mert mi van azonnal? Kerim intézd el, javítsd meg, hozd vissza... Most is mikor Mukaddes elment Perihanhoz egybõl õt vették elõ Münirék. Még jó, hogy nincs állandó munkahelye, mert ezt a sok szart, amit Fatmagül családja generál, ott nem lehetne teljesíteni. :)
Mukaddes tényleg kell és pont azt beszéltük a lányommal, hogy minket már néha Meryem is idegesít. Õ is ugyanúgy beleavatkozik mindenbe, csak visszafogottabban, mint Mukaddes. És úgy beszél mindenkivel, mintha óvodással vagy legalábbis kisiskolásokkal társalogna. Túlzónak találom ezt a fajta magánszféra megsértését mindenki részérõl. Mondjuk ennek van valóságalapja, mert ennek pont utánaolvastam, hogy a törököknél nagyon nagy hangsúly van a családon. A legtávolabbi rokont is bármikor tárt karokkal fogadják és segítik egymást, ahol tudják. Nem nagyon van olyan, hogy magánélet. Max. tényleg csak a hálószobában. Meg persze a felvilágosultabb, fiatalabb generációnál. Kicsit elvont nép nekem, ezzel együtt elvarázsol a kultúrájuk.
5/10
napraforgó 2017 márc. 11. - 04:15:16 5/10
(259/1535)
Igazad van, Mukaddes nagyon kell ide, mert nélküle Fatmagült, meg Nine mamát már rég bedarálták volna Jasaranék. Õ elég rafkós ahhoz, hogy ne lehessen csak úgy félreállítani. Csak hát amennyire látom, õ nem az egész család érdekeit nézi, csak a saját hasznát. Nekem csak az nem tetszik vele kapcsolatban, hogy annyira gonosz Fatmagüllel, aki pedig sok éven keresztül annyira igyekezett mindig azt csinálni, amit mondott. Szerintem a színésznõ nagyon jól játsza a szerepét, azok a pofák, amiket vág, a pillantásai....
Az, hogy Mukaddes Rahmit irányítgatja, dirigál neki, valamennyire még érthetõ is, hisz láthatjuk, hogy Rahmi bizony nem százas. Amúgy én szeretem Rahmit, olyan kis szeretetreméltó mackó, jólelkû, érzékeny és Meryem és Kerim is tekintettel van a szellemi képességeire.
Kerim, hát, na õ se az a talpig férfi, amit az ember lánya várna. A problémák elõl leginkább elmenekül, soha nem vállalja föl az ütközést. Na jó, talán a gyerekkori gazdag barátaival, õket most lerendezte. De mit lehet egyébként fölhozni mellette a szép barna pillantásain kívül? Fél éve Isztambulban élnek és még nincs munkája. Nem csinál semmit. Leginkább csak elszaladgál hazulról. Mert az útlevél, vízum megszerzése nem tart olyan hosszú ideig és láthattuk, hogy a reptérrõl visszafordult, mégsem ment külföldre dolgozni. Szó volt valami mûhely bérlésérõl, meg, hogy vállalkozásba fog, de hát már elmúlt vagy 6 hónap az esküvõje óta és még nem fogott bele semmibe. Az elsõ egy-két hónapot be lehet tudni a berendezkedésnek, a házikó felújításának, de azóta is eltelt már jó pár újabb hónap.
Kerim is, és Mukaddes is kapott egy csomó pénzt a hallgatásért, illetve az esküvõért, de annak lassan tényleg a nyakára hágnak. Szinte megértem Mukaddest, hogy jelentkezett az utánpótlásért.
Csak ez a szerencsétlen Fatmagül van még mindig nagyon rossz idegállapotban, ahogy most is hisztizni kezdett szegény, ez mutatja, hogy valóban nincs jól, szakértõ segítség és megértõ családi környezet kellene, hogy túljusson a traumán. De ez a Mukaddes állandóan a sebeiben vájkál, nem bírja elviselni, ha a lány jól érzi magát. Állandóan bûntudatot igyekszik kelteni benne, mintha bármiért is hibás lenne.
reay 2017 márc. 10. - 22:39:03
(258/1535)
Hosszú idõ után végre megint egy olyan török sorozat, ami felkeltette a figyelmem. Össze sem hasonlítható a Kuzey-el meg társaival. Igaz, hogy ez is lassú tempójú, de mégis van benne valami érdekes. Ráadásul az alapszituációt én még nem sûrûn láttam filmen (sorozaton). Mármint nem azt, hogy megerõszakolnak egy lányt, hanem az utána lévõ események és a kapcsolatok az érdekesek. Naivan azt hittem, hogy Fatmagül majd bosszút áll szép sorban mindegyiken, de már látom, hogy ez nem az a történet.

A karakterekrõl: Mukkadest tudom, hogy ki nem állhatjátok, de szerintem meg nagyon kell ide. Hatalmas amiket elõad, kiváló ellenpontja Meryemnek és Fatmagülnek. A mai részben is amiket produkált gazdagéknál :D :D A színésznõ kiválóan hozza ezt a hipokrita és sokszor cinikus nõszemélyt. Ja és nem mellesleg, Mukkades az egyetlen, aki valamennyire rafkós, így Müniréknek is meggyûlhet még a bajuk vele. Akik idegesítenek, azok jelenleg Emre és Mustafa. Elõbbi egy balfék, nem tudok rá jobb szót, utóbbiról azonban még nem végleges a véleményem. Ugyanis ha hátsó szándékból dolgozik sofõrként pont annál a pasinál, akkor az úgy már más helyzet. És ki ne hagyjam Erdogan vagy melyik picsogó barátnõjét, annyira unalmas, csak a helyet foglalja. Szóval eddig nem rossz, remélem lesz benne pár csavar is. Jó ötlet volt a tv2-nek ezt megvenni.
5/10
napraforgó 2017 márc. 10. - 19:36:34 5/10
(257/1535)
Mukaddes milyen finom és kulturált stílusban tálalja Perihánnak, hogy több pénz kell a hallgatásáért. Az a kapzsi némber inkább ezért ment, mintsemhogy Fatmagült kereste volna. Mindenki aggódott a lányért, csak õt hagyta hidegen a dolog. Amikor meg elõkerült a csaj, szinte rögtön nekiesett és megint a legfájóbb pontján támadta az elesett, beteg lányt. Musztafának pont azzal a qrvával van viszonya, akihez õ naívan elmenekült. Gonosz egy tyúk.
Én már tettlegességre vetemedtem volna ellene. Ahogy mondani szokták, szóváltásba keveredtem volna vele, amely tettlegességi fajult. Úgy megtépném, de úgy, némi üvöltözés mellett. De hát itt mindenkinek megalszik a tej a szájában....
khajni87 2017 márc. 09. - 21:15:24
(256/1535)
Békén kellene igen, de valahogy a pasikat a tiltakozás jobban tüzeli mintha igent mondana.......Mint amikor randizásra kerül a sor és a lány nem adja oda magát rögtön....a rejtélyes nemet mondó lányok-nõk mindig jobban izgatják a pasik fantáziáját........