5/10
napraforgó 2017 márc. 09. - 18:04:25 5/10
(255/1535)
Isztambul baromi nagy, a lakossága csaknem 15 millió, és ez a néhány ember valahogy mindig összetalálkozik. Musztafa pont azzal a prostival ismerkedik meg, akihez Vurál is jár éa Fatmagül is pont belé helyezte a bizalmát. Musztafa és Kerim is összeakadtak útlevél csináltatás közben. Erdogán meg egyáltalán maga mellé vette azt a férfit, akinek megrontotta a menyasszonyát.
Vajon mit akar Mukaddes Perihántól? Mert ha csak pénzt akarna, akkor Münírhez menne, õ biztos adna újabb tõkeinjekciót a nõnek.
5/10
napraforgó 2017 márc. 09. - 15:17:50 5/10
(254/1535)
Az ilyen filmek, amelyek az erõszaktevõ és az áldozat édesbús, szép romantikus szerelmét zengik, nem nagyon segítenek abban, hogy szigorúbb törvények és szigorúbb ítéletek szülessenek a hasonló ügyekben és ne lehessen egy házasságkötéssel megúszni a büntetést. Mert ugye látjuk azt is, hogy válni éppoly könnyû Törökországban, mint házasodni....
5/10
napraforgó 2017 márc. 09. - 14:23:08 5/10
(253/1535)
Igen, valóban vannak lányok, fiatal és kevésbé fiatal nõk, akik ízléstelenül öltözködnek, mégcsak szórakozóhelyre sem kell menni. Látni az utcán, meg a jármûveken mindenütt. Csípõnadrág kövér, formátlan lányokon, haspólóval, hogy a hasi hurkák mind kilátszanak. Nem épp vonzó látvány. Harisnyadarág szerû leggings hasonlóan molett, X lábú nõkön és véletlenül se húznak fölé hosszú tunikát, ahogy illene, ott is mindent lehet látni, semmit nem bíznak a képzeletre.
És igen, sajnos vannak szép számmal nyomulós nõk, akik azt tartják sikernek, ha sok férfi viszi õket ágyba (vagy csak a mosdóba, a hátsó lépcsõre, vagy a közeli sikátorba egy gyors numerára).
De az erõszak az mégiscsak más, míg itt felkínálkozós nõkrõl beszéltünk, az erõszaknál ilyesmirõl szó sincs.
És bár én sem vagyok híve a kihívó öltözékeknek, de szerintem még egy meztelen nõt sem szabad kényszeríteni, ha õ nem akarja. Elég, ha annyit mond, hogy NEM, és akkor békén kell hagyni
khajni87 2017 márc. 09. - 14:02:45
(252/1535)
Kb igen.....Az a baj hogy amíg ezt a Török Biróság válasz és ítélet nélkül hagyja, amíg a törvények engedik addig akár a pasik az általuk kiszemelt nõt ilyen módon rákényszerítik a házasságra.......A Biróság meg büntetés nélkül elengedi mert milyen jól megoldódik a helyzet......csak nem mindenkinek......:(Sok országban a szemléleten kellene változtatni, többek közt nálunk is és Törökországban is.......

kaboca abban igazad van hogy manapság a 14 körüliek úgy öltöznek átlagban mint a kisku.....k már elnézést, a legtöbb ilyet nem is tudom saccra kinézet alapján mennyi lehet......14 évesen én nem így néztem ki........:(Tisztelet a kivételnek, döbbenet ahogy kinéznek /beszélnek/viselkednek......
5/10
napraforgó 2017 márc. 09. - 13:47:02 5/10
(251/1535)
Fatmagült nyáron erõszakolták meg. Akkoriban nem túl divatos, de praktikus, lenge kis nyáriruhákat viselt és a lábán egy csinos kis szandál volt. Az õszi hónapokban, már Isztambulban hosszú és zárt kardigánokat vett magára. Télen egy ódivatú vacak kis bokacipõ volt rajta, egy lódenzöld öreg kabáttal. Meglehet, hogy ez az öltözék falun az esõben, sárban praktikus volt, de a városban elég csúnyácska, ez igaz. Az új csizmácskája és a bordó télikabátja viszont már elég divatos. És az sem igaz, hogy butának van ábrázolva, bár tanulatlan, ez kétségtelen. Szó volt róla, hogy korán elárvult, a bátyja meg elvette ezt a némbert, aki aztán nem engedte õt továbbtanulni az általános iskola után. Kellett neki az ingyen pesztonka, vele neveltette a gyerekét. Hisz Fatmagül még mindig a kisfiúval együtt alszik egy igen keskeny kis priccsen.
Rahmi egyszerû ember, nincs minden rendben a fejében. Hiába szereti a húgát, olyasmi, hogy neveltetés, meg öltözködés, az õ fejében nem nagyon fordul meg. Mindent ráhagyott Mukaddesre, az meg csak annyiban gondoskodott a lányról, amennyi feltétlenül szükséges volt. Szeretetet, tényleges törõdést nem kapott tõle. Nyilván ezért is vágyott annyira férjhezmenni Musztafához, hogy végre a saját házában a maga ura lehessen. Gyanítom, hogy nagyot csalódott volna az esküvõ után, mert Musztafa sem az a lángelme és benne sem teng túl a szeretet. Gondolom sokszor a lány fejéhez vágta volna, hogy ez az õ háza (és nem Fatmáé), és itt õ parancsol, tehát a dolgoknak úgy kell menniük, ahogy õ akarja. Szerintem a lány a sógornõ helyett a férje cselédje lett volna.
Amúgy meg a városi emberek sem túl okosak ebben a sorozatban. Ott van pl. Emre, aki szintén elég egyszerû ember, és ugye nem is öltözik túl divatosan. Vagy ott van Meltem, aki bár divatos göncöket hord és nyilván tanult nõ, de mégis ostoba, hogy nem veszi észre, mi folyik körülötte....

Ennek a sorozatnak nem az a baja, hogy a vidéki embereket butának és rosszul öltözöttnek mutatja be, hanem az, hogy megpróbálja elhitetni velünk, hogy ez a történet igaz is lehetne. A mondanivalója meg kb. annyi, hogy sebaj fiúk, meg lehet erõszakolni a nõket, csak utána vegyétek feleségül õket, akkor minden okés, rendben van, a becsület helyre van állítva. A nõ meg ne ugráljon, jobb lesz, ha beletörõdik a helyzetébe és kussol.
9/10
kaboca12 2017 márc. 09. - 13:40:07 9/10
(250/1535)
Azért lehet mindent az érem mindkét felérõl nézni. Néhány lány ahogy valóban öltözködik, hagy némi kivetnivalót maga után. Rendszeresen járunk szórakozni akár a férjemmel akár a barátnõimmel (és én sem huszonéves vagyok már), de ahogy egynéhány lány öltözik, az részben undorító, másrészt felháborító! A pólóm hosszabb, mint a szoknyájuk, átlátszó harisnyát hordanak nadrágnak titulálva, a póló kivágása a köldöküket láttatni engedi. Folyamatosan látom, hogy 14-16 éves lányok úgy sminkelik magukat, hogy 20 körülinek néznek ki, és aki nem hiszi járjon utána a saját szemével, hogy hogy csimpaszkodik rá egy-egy ilyen kislány felnõtt férfiakra. Olyat is látunk, aki konkrétan ráakaszkodik. Szerintem szórakozó helyen normális, hogy vannak ittas emberek (most nem taccs részegre gondolok) -annak ellenére, hogy én mondjuk nem iszom-, és az ilyenek alkohol befolyása alatt nem azt nézik, hogy ez a kislány most éppen lehet, hogy csak 14 éves, mert a smink vagy 5 évet dob rajtuk. Aztán meg megvan a baj. És sajnos ez nem csak a kislányokra igaz, hanem az idõsebb generációra is (gondolok itt a 20-30 körüliekre). Ha elmész egy szórakozóhelyre a mai világban, azt látod, hogy a nõk nyomulnak, tisztelet a kivételnek! A férfiak meg melyik korszakban utasították vissza felkínálkozó nõket? Semelyikben!
Aztán ott az érem másik fele, amit ti írtatok, hogy a nyakig felöltözött nõket és a tök slamposakat erõszakolják meg. Lényegében annak, aki olyat elkövet teljesen mindegy, mert az fejben beteg egy torz személyiséggel.
khajni87 2017 márc. 09. - 13:27:23
(249/1535)
Azért tudom mert nem csak ott voltam ahol õket fogadják , velük voltam a csoportüléseken, egyéni beszélgetéseken máskülönben nem tudnám ezt ilyen pontosan...ezt tankönyvbõl nem lehet megtanulni.......nagyjából minden beszélgetés után sírtam mert ezek borzalmas dolgok :( Fatmagül majd fejlõdik, gyógyul majd, de idõ kell hozzá és szaksegítség is
khajni87 2017 márc. 09. - 13:23:23
(248/1535)
Lukrécia és Napraforgó köszönöm szépen , valóban igaz amíg már itt Magyarországon a 21.században ezt mutatják feléjük nem várható változás, egyébként tökmindegy hogyan öltözik, hogy sminkeli magát, láttam már hogy sminktelen, teljesen felöltözött ( értsd kosztüm nadrággal ) nõt erõszakoltak meg......:( Sajnos a világ mindenhol nagyon elfajzott emberekkel van tele, beteg gondolatokkal......:(
9/10
kaboca12 2017 márc. 09. - 13:18:09 9/10
(247/1535)
Bocsánat, de nem értetted a mondanivalóm lényegét! Vagy ha igen, akkor félreértelmezhetõ voltam! Én teljesen megértem és próbálom átérezni (ami lehetetlen) egy megerõszakolt ember gondolkodását és a további életét!! Soha nem kérdõjeleztem meg az érzelmeit. A legnagyobb bajom (azzal is kezdtem a mondandómat) a KARAKTER. És nem a megerõszakolásra tértem ki jobban, hanem arra, hogy miért kell a vidékieket és a szegényebb réteget butának és ódivatúnak beállítani? Ez nem csak ebben a filmben jelenik meg. A szegénység nem egyenlõ a tudatlansággal és azzal sem, hogy nem látom magam körül az embereket. Aztán jött talán Napraforgó (bocsánat, már nem emlékszem pontosan) aki végül elmagyarázta nekem, hogy miért is öltözik például Fatmagül úgy, ahogy. Egyet is értek a magyarázattal. Mondjuk õ az erõszak elõtt is úgy öltözött, tehát az nem igaz, hogy azóta rejtegeti magát (ezt meg már talán nem is õ válaszolta, de lényegtelen). Ettõl függetlenül nem gyõzött meg, hogy a karakter butának van beállítva.
Szóval nem kell engem a véleményem által úgy kihozni a helyzetbõl, hogy mert én nem tudom, hogy..... de igen, gondolom. Ahogy te sem tudhatod, csak gondolhatod, mit éreznek. Attól, mert dolgoztál ilyen szerencsétlen sorsú emberekkel még nem érzed át a fájdalmukat. Láthattad õket közelrõl szenvedni, de te sem és senki nem érezheti át azt, amit õk. Te leírtad, hogy mit láttál ott, én meg leírtam, hogy mit láttam Fatmagüllel kapcsolatban. Még jó, hogy nem látunk mindent egyformán!!
5/10
napraforgó 2017 márc. 09. - 04:43:32 5/10
(246/1535)
Nagyon igazad van, sokszor maga az áldozat is azon rágódik, hogy mit tett, hogy így járt, mit kellett volna tennie, vagy nem tennie, hogy megmeneküljön, hogy ne történjen meg vele az erõszak. Na és akkor ott van a család és a környezet hozzáállása. Az még érthetõ, hogy az elterjesztett hazugságok hatására a falu ellene fordult, na de a család? A bátyja gyenge ember, jószívû, de csak sírni és jajjgatni tud. A sógornõ meg egy vipera, hányszor vetette már a szemére, hogy magának köszönheti, ami vele történt, meg azt, hogy õ volt az, aki "megmentette a becsületét". Na persze, hozzákényszerítette az egyik erõszaktevõhöz. Mert jajj, lehet, hogy Kerim személy szerint nem dugta bele a lányba a micsodáját, de ott volt, végignézte, gyakorlatilag segítette a többieket a gyalázat elkövetésében. Ezt nevezik bûnszövetségben elkövetett bûncselekménynek, õt éppúgy elítélnék, ha vád alá helyeznék õket. És ennek a szegény lánynak egy olyan emberrel kell egy fedél alatt élnie, aki tanúja volt a gyalázatának, némileg az elõmozdítója is, na szóval nem ártatlan, akárhogy bánja is már a történteket.
Mukaddes szemétkedései csak újra és újra fölszakítják a sebeit és igazából nem áll senki melléje. Nine mama csak visszafogottan próbálja Mukaddest visszafogni, Kerim meg, ahogy láttuk, mindig elmenekül inkább, mintsem hogy rendet teremtene. Rahmi meg a síránkozáson kívül semmire se képes, neki elég, ha béke van a családban.
-------
De hát mit mondjon az emebr, ha itt Magyarországon olyan felvilágosító filmeket tett közzé a rendõrség, hogy a fiatal nõk ne menjenek miniszoknyában, kifestve szórakozni, diszkóba, bulizni, társaságba, meg ne igyanak alkoholos italokat, mert így lesznek erõszak áldozataivá. És ha nem így tesznek, akkor vessenek magukra.... És ez nem a múlt századi erkölcsökkel rendelkezõ Törökországban történt, hanem itt és most, hazánkban. A felháborodás hatására le is vették a netrõl ezeket a "felvilágosító" filmeket, mert nõket megerõszakolni sehol, sehogy, semmilyen körülmények között sem szabad, nem számít milyen ruhát viselnek, mennyire vannak kifestve, stb.
-------
Szent Isván és Szent László királyainak törvénye szerint aki egy tyúknál nagyobb értéket lop, annak vágassák le az egyik keze. A saria (iszlám egyházi jog) még ma is hasonlóképp rendelkezik. A tolvaj jobb kezét levágják (Ez egyébként azért különösen súlyos büntetés, mert ezzel a vétkes számûzve lett a társaságból. A muszlimok ugyanis jobb kézzel esznek, a bal kéz a hátsó felük tisztítására szolgál. Õk soha nem esznek két kézzel, mert ételhez nem nyúlnak azzal a kezükkel, amelyikkel a feneküket takarítják. Ha valaki elveszíti a jobb kezét, nem ülhet le egy közös étkezéshez, ahol mindenki ugyanabból a tálból veszi az ételt, jobb kézzel kis gombócokká formálva teszi a szájába a kuszkuszt, a piláfot, stb.)
-----
Ha már a lopást ennyire büntetik, a nemi erõszakot még jobban kellene. Ahogy a lopásnál levágták/levágják még ma is sok helyen az elkövetõ kezét, úgy az erõszaktevõnél is le kéne vágni az erõszak eszközét. Szerintem rögtön megritkulnának az ilyen jellegû bûncselekmények....
5/10
napraforgó 2017 márc. 09. - 04:13:54 5/10
(245/1535)
Én Perihánt inkább sajnálom. Mert adva van egy erõsen ötvenes asszony, közel a hatvanhoz, akinek a hatvanéves férje még fiatal lányok után futkos, és mivel gazdag, mindig talál magának fiatal barátnõt. Ez a nõ idáig legalább abban a hitben élt, hogy van egy rendes fia, aki jól akar nõsülni, a választottja egy magasrangú politikus leánya. És most szembesülnie kellett azzal, hogy nemcsak a férje egy hazug, csalfa disznó, hanem a fia még nagyobb bûnt követett el, erõszaktevõ, aki megrontott egy ártatlan lányt, akirõl gyakorlatilag semmit sem tudott. Még olyasmivel sem lehet mentegetni õt, hogy szerelmes lett volna a lányba és nem tudta tûrtõztetni magát. Nem. Ez egy igazi, könyörtelen bûncselekmény volt egy vadidegen lány sérelmére.
De Perihán anya, valahogy nem akar az egyszem gyermeke, a fia ellen fordulni. A férjét gyakorlatilag már rég elvesztette, mert már csak a megszokás, meg a vagyon tartja õket össze, de a fiában most kellett csalódnia és ha vele is szakít, akkor nem marad senkije, egyedül marad. És ezt nyilván nem akarja, mint ahogy a fiát sem akarja börtönbe küldeni, ahová bizony kerülne, ha a dolog kitudódna. Tehát hazudik, hazudik muszájból, kényszerûségbõl, és megveti magát érte, a férjét, meg az öccsét, Münírt is. Ami szomorú, hogy a két férfi is már úgy beszél a megerõszakolós esetrõl, mintha csak valami kellemetlenség lenne és már rég túl kellett volna lépni rajta. abba ezek a férfiak nem tudnak, és nem is akarnak belegondolni, hogy annak a szerencsétlen lánynak, akinek a fiuk és a haverjai tönkretették az életét, még hosszú évekig a hatása alatt lesz, és biztos, hogy soha az életében nem fogja tudni elfelejteni, mit tettek vele.
khajni87 2017 márc. 08. - 22:42:46
(244/1535)
Én dolgoztam erõszak áldozataival, borzalmas amiken átmennek és itt nemcsak nemi erõszakra gondolok.....te biztos hogy nem....Tudod azok akik ilyesmiken átmennek ha nem is mondják ki de sokszor gondolják azt hogy mit tettek amiért ez megtörtént velük, talán ha másképp viselkednek, nem arra mennek, nem egyedül, nem azt veszik fel....amit õk átélnek azt soha senkinek nem kívánom mert borzalmas.......ettõl a lánytól erõszakkal hárman elvették a boldog élet lehetõségét, meggyalázták, megkínozták, megbecstelenítették aztán segítség nélkül magára hagyták.......Az ilyen emberek teljesen bezárkóznak, másképp öltöznek,távolságot tartanak, negatívan reagálnak szinte mindenre mert rettegnek hogy talán ez okozta a bajt és nem hisznek abban hogy megérdemlik a szeretetet....nem bántás de amíg nem látsz bele egy ilyen ember lelkivilágába addig ne nyilatkozz ilyen élítélõen mert borzalmas tragédia ilyesmit átélni és utána tudni talpra állni.....
Fatmagül is majd változik a végére, de ezekhez rengeteg idõ, segítség és szeretet kell mint az ilyen dolgokat átélt embereknek......Sajnos manapság a világ is ezt sulykolja beléjük hogy õk tettek valamit amivel ezt kiváltották de nem , sajnos erre szoktuk azt mondani hogy rosszkor voltak a legrosszabb helyen, ez egy borzalmas szerencsétlenség és ezen is mint sok mindenen csak az idõ segíthet vagy még az sem.......:(
10/10
baba24 2017 márc. 08. - 22:07:26 10/10
(243/1535)
Egyetértek veled mert van ami már most összerakható lenne elég sok embernek.Nekem az undorító jelzõt az inkább a Perihánt viszi el mert tudja mi is a helyzet hazudik meg tesz mindent, de az zavar hogy nõ és nem érzi annak a súlyát hogy a fia megerõszakolt egy lányt aki nem tehet semmit se ellenne!Az hogy tudja hogy megcsalja a férje és le nyeli arra azt tudom mondani õ a hülye hogy hagyja hogy meg tegyék vele!Mukaddes egy boszorkány aki a saját anyát eladná egy kis pénzért!
10/10
baba24 2017 márc. 08. - 21:55:56 10/10
(242/1535)
Az hogy szûzies az azért van mert arra tartják a hagyományokat és próbálkoznak!De itt azért õt 3 megerõszakolták és nem tud már most önmaga lenni mert nem ilyen volt õ boldog volt és szerelmes de a szerelme nem hisz neki a család fele csak bántja és nem nagyon segítenek neki hogy ezt a helyzetet fel dolgozza és hogy tovább tudjon lépni rajta!Szerintem lényegében fél nem mutogatja magát inkább takargatja ne hogy valaki fel figyeljen rá!A hiszti is érthetõ szerintem addig erõszakolták és bántották még el nem ájult és eszméletlen nem lett!Szóval a hiszti is érhetõ fõleg hogy napi szinten együtt él az egyik olyan emberrel aki nem erõszakolta meg de ott volt és nem segített neki!A ruhákat is megértem mert nem akar kihívó lenni illetve Mukaddes se vesz neki semmit se még egy zoknit se!Egyre jobb és jobb lesz és változni is fog majd a végére szerintem is :)
5/10
napraforgó 2017 márc. 08. - 16:05:00 5/10
(241/1535)
Fatmagül tényleg naív, vidéki lány, és igen, szûzies. Nyilván szûz is volt, amíg az a három rá nem vetette magát. Borzasztó lehet egy lánynak így találkozni elõször a nemiséggel.A võlegényét mindig távol tartotta magától, épp, mert Mukaddes fenyegetõzött, hogy ha odaadod magad, nem vesz el. Most meg azért nem vette el, mert akaratán kívül meggyalázták.
És persze, eléggé nagymamásan öltözködik, de láttuk egyáltalán, hogy akár a félnótás bátyja, akár a gonosz sógornõje vett volna neki valaha valamit? Még egy bugyit sem, nemhogy hálóinget. Pénzt nem adnak neki, a szerencsétlen tényleg csak cselédkedik a hárpia nénje mellett. Milyen boldog volt, amikor Nine mama odaadta neki Kerim ajándékait, a kabátot, a csizmát, a pulóvert. Az a szerencsétlen évek óta nem kaphatott ennyi ajándékot egyszerre.
Amúgy a sok sírás engem is idegesített, de próbáltam türelmes lenni, hisz tényleg nagy megrázkódtatás érhette szegény lányt. Hiszti? Én biztos többet hisztiztem volna a helyében. Még örültem is, hogy nem nyel le mindent, végre vissza-visszaszól dolgokért. Nem is értem, miért tûri el Mukaddes gononszkodásait szinte szó nélkül.
Igazából Kerimet nem értem. Én a helyébem már rég megrendszabályoztam volna azt a nõt. Elég lenne, ha csak annyit mondana neki, bele a pofájába, hogy se az anyjának, se a feleségének ne merjen egyetlen rossz szót se mondani, mert megkeserüli. Ha ezt eléggé komolyan és nyomatékkal mondaná, Mukaddes visszafogná magát. Azzal meg hiába is fenygetõzne, hogy elmegy, én Kerim, és Nine mama helyében még bíztatnám is, hogy csak menjen, a férjérõl, meg a gyerekérõl majd õk gondoskodnak.
Fatmagül karaktere nyilván változni fog valamennyit, kicsit kikupálódik, talán, ha tényleg folytatja a tanulást... Kicsit el kéne szakadnia a családjától, új barátok, ismerõsök kellenének. Ászu, a prosti nem a legjobb választás számára, még akor sem, ha az a lány elég jóindulattal áll hozzá.
5/10
napraforgó 2017 márc. 08. - 15:44:10 5/10
(240/1535)
A Yasaran család alakítása undorító. Ahogy összedolgoznak és hazudoznak Fatmagülrõl, meg Kerimrõl. Szegény Meltem tényleg hülye és szerencsétlen, hogy nem akarja összerakni a mozaikokat. Még a szõke unokanõvére is olyan furán néz, szerintem õ is sejti, itt nincs minden rendben.
Perihánt nem értem, õ is undorodik mindentõl, de még mindig nem szól egy szót sem, holott már tudja, hogy a férje minden percben csalja, a fia meg egy erõszaktevõ, hát... nem irígylem a nõt.
Mûnír, ahogy mindent próbál elsikálni, ha kell, újra, meg újra le fogják fizetni Mukaddest, hogy tartsa féken a lányt, na szóval tényleg undorító.
9/10
kaboca12 2017 márc. 08. - 12:49:37 9/10
(239/1535)
Nekem már magával Fatmagüllel van "bajom". Hihetetlen, hogy hogy tudtak egy ennyire buta karaktert kitalálni. Az mind rendben van, hogy vidéki és naiv. De csupán csak azért mert vidéki miért kell tök sötétnek beállítani? Engem idegesít a szüzikés viselkedése. Nem igaz, hogy azért mert vidéken nõtt fel nem látja maga körül az életet. Úgy öltöztetik a karaktert, mintha nem is mostanában játszódott volna. Az a bakancs vagy csizma vagy mifene a lábán nevetséges a nagymamis szoknyához azzal a szörnyû harisnyával. A hálóingek is olyanok, hogy nem tudom melyik korból való. Nem kell, hogy szexi legyen meg csipkés, de azért gondolom Törökországban is vannak visszafogott, de csinos és amellett kényelmes darabok. És hát ahogy Asuval beszélget... komolyan, mint egy 12 éves. Sajnálom, de számomra egy tudatlan, buta, slampos kislány jön le a tévébõl, akit nem nagyon tudok megszeretni. Arról meg ne is beszéljünk, hogy állandóan sír, hisztizik. Már lassan ott tartok, hogy nem is értem, hogy Kerim egyáltalán mit lát benne? Merthogy a nõiessége nem látszik, az tuti!
10/10
baba24 2017 márc. 07. - 23:18:40 10/10
(238/1535)
Komolyan annyira szép az alakítása már mint Yasaran családnak hogy simán megérne egy díjat!Sajnálom Fatmagült de bele sétált egy kicsit az ellenség tûzvonalába és nem nagyon sejthete ezt.Mustafa meg egy rakás szerencsétlenség már nem tudom jobban meg fogalmazni mert semmi se esik le neki és úgy vezetik ahogy csak akarják!Meltem is tud már mindent csak nem akarja össze rakni inkább hagyja hogy megalázzák õt és ráadásul a võlegénye!
5/10
napraforgó 2017 márc. 07. - 19:41:26 5/10
(237/1535)
Úgy sajnálom, hogy Nine mama tûrtõzteti magát és Kerimet is visszafogja, az a szívtelen Mukaddes megérdemelné, hogy jól leordítsák a fejét.

Furcsállom, hogy Musztafának még mindig nem esett le a tantusz a fénykép hatására. Ahogy ott együtt látta Kerimet a másik hárommal....
10/10
baba24 2017 márc. 06. - 22:47:32 10/10
(236/1535)
Én is el kezdtem eredeti nyelven nézni és nagyon tetszik :) Egyre jobb és jobb lesz :) a 27 rész amit most feliratosan is meg néztem szuper volt szerintem is egy pár dolog ott a helyére került :)