10/10
HZsuzsanna70 2017 okt. 01. - 15:00:50 10/10
(1475/1535)
Köszönöm kedves megszólításod így ismeretlenül is, bearanyoztad a vasárnapom :D


Kerim bûnös, ezt senki sem tagadja, de én úgy gondolom, hogy bûn és bûn között azért van különbség. Nem mindegy hogy a kábítószer és alkohol hatása miatt leblokkolok és nem avatkozok közbe, vagy tudatosan megerõszakolok egy lányt (nemrég megnéztem újra az elsõ részt, és Erdogán illetve Szelim bizony pontosan tudták mit csinálnak). Ugyanúgy különbség van a megbánosok között is. Kerim azt sajnálja és bánja meg, amit Fatmagüllel tettek, és hogy megváltoztatták az életét. A többiek nem a Fatmagüllel történteket bánják meg, hanem hogy amiatt oda lett a fene jó életük.

És hogy én megbocsátanék-e? Eleve nem lett volna alkalom a megbocsátásra, mert ha ez itt történt volna velem Budapesten, én többet szóba sem álltam volna Kerimmel, úgyhogy esélye se lett volna a bocsánat kérésre. De én például az apaként tisztelt és szeretett bátyámnak sem bocsátottam volna meg azt, hogy nem áll mellém. Sõt, ha Kerim helyébe lettem volna, akkor Fahrettin bey-nek sem bocsátottam volna meg hogy kvázi megerõszakolja az anyámat, utána lelép, majd miután megtudja, hogy tök egyedül maradtam a világban, nem hozzám siet, hanem a saját sebeit nyalogatja és vígan új családot alapít.
Ha viszont Fatmagül helyébe képzelem magam, akkor igen, valószínû én is megbocsátottam volna, és nem Engin barna szemei miatt, hanem Kerim tettei miatt.

A büntetések súlyosságáról pedig: valhol olvastam, hogy ahol bemutatták ezt a sorozatot, általában a büntetések súlyosságát hozzá igazították az adott ország jogrendjéhez. Ráadásul Szelim és Erdogán számláján azért nemcsak maga az erõszak volt, hanem bizonyítékok elrejtése, zsarolás, egy kis emberrablás, szökés...

Ja, és még a megbocsátásról... Te nem nézel szét a tágabb környezetedben vagy nem nézel pl. híradót? Nem látod miket képesek megbocsátani egymásnak az emberek? Lásd pl a házasságon belüli erõszakot, ahol a nõk képesek elnézni a bántalmazó férjük viselkedését, mindván hát egy kicsit ivott és ezért megvert, de egyébként egy áldott jó ember?
5/10
napraforgó 2017 okt. 01. - 13:17:47 5/10
(1474/1535)
Ó, milyen kedvesen modod, hogy Kerimke "hibázott" és nem azt, hogy bûnös...., meg hogy kapott eleget... miért, a többiek tán nem kaptak eleget??? És miért is lenne enyhítõ körülmény, hogy elvette Fatmagült, meg tûrte a megvetését??? Hasonló szituban én biztos nem tudnám elképzelni, hogy valaha is valamiféle jóindulattal forduljak az egyik támadómhoz. Mert az, hogy Kerim nem erõszakolta meg, (na jó), az egy dolog, de mindezt Fatmagül már nem tudta, nem érezte, mert akkorra már elájult. számára ott 4 erõszaktevõ volt, akárki, akármit is mond. Lehet, hogy egy idõ után elhitte, hogy Kerim nem, na de mi a fenét változtatott ez a tényeken??? Õ akkor is meg lett erõszakolva, meg lett becstelenítve, és ugye egy is több a kelleténél.
Sehogy, sehogy nem tudom elhinni, hogy vannak nõk, akik képesek lennének ilyesmit megbocsátani! Mert ugye te is megbocsátanád a saját életedben? Mert ha nem, akkor ne dumálj.
És akkor mégis csak Kerim barna pillantása, meg búgó baritonja az oka a fene nagy megbocsátásnak.
khajni87 2017 okt. 01. - 12:58:15
(1473/1535)
Áhhhh nem kápráztatott el, bár 3 sorozatot / filmet látva tõle..............a tehetsége végtelenül lenyûgöz.........a szeme inkább Szelimnek gyönyörû, õ a Felsõ tízezerben nagy kedvencem, Erdogán meg a Kuzeyben.......
khajni87 2017 okt. 01. - 12:56:15
(1472/1535)
Még utoljára leírtam, ennyi........

Faziletet eddig 2 részt láttam, egyszerûen annyira elrohannak a napok, annyi minden van most egyszerre hogy az angolba még nem is tudtam belekezdeni, de szerintem 1-2 részt megnézek belõle angolul is, esténként ha már nincs dolgom és alszik a gyerek/ férj is........Remélem a sorozataimmal végzek idõben mert nemsokára még több dolgom lesz :)
khajni87 2017 okt. 01. - 12:53:29
(1471/1535)
Nem is kell hogy ne legyen bûnös, hiszen azért hibázott õ is, és azért azt hozzátehetjük nyugodtan......kapott eleget és azért elég aktívan segitett abban hogy azok akik ténlegesen rosszat tettek megbünhõdjeenk, az meg hogy õt végül nem küldik börtönbe az egy dolog.......szerintem a Fatmagüllel kötött házasság azért nem volt kis dolog, hiszen õ vitte el a sarat a másik 3 miatt és õ " szenvedte és tûrte " Fatmagül összes haragját amit kb 10 emberre kellett volna ömleszteni azt mind Kerim kapta......nem tudom mi a nagyobb " büntetés" egy valós elkövetett bûnért börtönbe menni és majd kiszabadulni, vagy egy olyan nõ férjének lenni aki jóideig gyûlölte, megvetette.......
5/10
napraforgó 2017 okt. 01. - 12:32:04 5/10
(1470/1535)
Khajni azt mondta, hogy az Engines fórumon sem mentették föl Kerimet, akkor meg nem értem, neked mi bajod? Ti sem mentettétek föl õt, meg én sem, vagyis egy véleményen vagyunk. Azért gondolkozz már ember!
5/10
napraforgó 2017 okt. 01. - 12:28:03 5/10
(1469/1535)
Már bocsánat, de nekem azért nem ennyire sarkos a véleményem. Kerimmel kapcsolatban sem. És nem, nem teszem Kerimet ugyanabba a kategóriába (fiókba), mit Erdogánt, Szelimet és Vurált. Bizony nem. Mert ez a hármas úri fiú volt, gazdag, aki szinte bármit megkaphatott és bármit megtehetett. Kerim meg nem. Apja elhagyta, anyja meghalt, egy olyan nõ nevelte, aki mégcsak nem is volt a rokona. Szegényesen éltek, de megéltek. Ettõl függetlenül jó nevelést kapott, ami számomra azt jelenti, hogy tisztességes, becsületes embernek nevelték.
És ez annyira nem mondható el a másik hármasról. Mert Szelim a kezdetektõl megkapott mindent, el volt kényeztetve, õ volt az "örökös", a királyfi. Erdogán, akinek gyakorlatilag ugyanolyan jó dolga volt, mégis irígykedett rá, mert õrá azért nem várt olyan szép jövõ, akkora örökség, mint a nála fiatalabb unokatestvérére. Vural családja talán még ennyire sem volt tehetõs, de nagy hangsúlyt helyeztek a fiúk jó neveltetésére, milyen büszkék voltak, hogy Cambridgebe mehet a master képzésre. Sokat vártak tõle. És mi lett belõle? egy éjszaka tönkretette az egész család reményeit. És mit is láttak ezek a fiúk a szüleiktõl? Hogy hazudtak, csaltak, rágalmaztak, stb., stb. Ez lenne a jó nevelés? na nyilván nem.
És hiába remélted, hogy ha látom az utolsó részt, megváltozik a véleményem. Ki kell ábrándítsalak, már láttam, nem most, már pár hete végignéztem. És nem, semmit nem változott a véleményem a kezdetekhez képest. Kerim bûnös. BÛNÖS. Nyilván nem teszem egy kategóriába a másik hárommal (pláne nem tekinetm szörnyetegnek), akiket egyébként szintén egyenként bírálnék el. És igen, még azt is láttam, hogy végül is mindannyian megbánták a tettüket. Vurál nem is tudott együtt élni a tudattal, öngyilkosságot kísérelt meg, aztán ugyan nem egészen a saját akartából, de meghalt. Szelim eleinte lazán átlépett az egészen, de amikor már a bõrére ment, menekült, szemétbõl evett, és még a megszeretett Ayce is elhagyta, hát nem hiszem, hogy ne bánta volna meg. És Erdogán? A börtönben az apjáról hallucinált, õszintént beszélgetett az elhunyttal, hát tuti, hogy tudta, hogy nagyon rosszat tett. Õ már csak akkor, a börtönben bánta meg, de megbánta.
Nagyon, de nagyon tetszett, amikor Kerim a nászéjszakájukon kiborult és elmondta, hogy õ nem tud megbocsátani magának, akkor sem, ha Fatmagül erre hajlandó.
Mert Kerim nagyon is jól látta, hogy õ azokért a bûnökért még nem fizetett meg. És bizony nem elég az áldozat megbocsátása, a közösségnek, a társadalomnnak is tartozik elégtétellel! Az õ megbánását, tevékeny bûncselekmény felderítését, életvitelét, az áldozat megbocsátását, a rendes magaviseletét, stb, stb. mind enyhítõ körülményként fogják értékelni, de fel nem mentik! És ez így jó, így igazságos.
És ott vannak a többiek, Erdogán, Szelim, Resat, Münír, az õ magaviseletük, az, hogy Fatmagült több ízben hamisan megvádolták, megfenyegették, stb. a nemi erõszakon kívül a rágalmazás, becsületsértés, hamis vád, stb., bûncselekményi alakzatát is elkövették, csoportosan, bûnszervezetben, stb, stb, ezek náluk meg mind súlyosbító körülményként esnek latba. És az asszonyok... Mert Perihán és Hilmiye is nagyon szépen eltûrték a gyerekeik megmentésére szervezett akciókat, akkor is, amikor azok mások megrágalmazásával, tönkretételével jártak. Bár perihánnak néha fölébredt a lelkiismerete, de ugye még az utolsó pillanatban is hajlandó lett volna Muakddessel egyezkedni...
És persze Mukaddes, na azt hiszem õvele kapcsolatban nincsenek nézeteltérések, õ is bûnös, mert segített elfedezni a történteket és mindezt anyagi haszonszerzési célból...
Mindennek ellenére az én privát véleményem az, hogy az elkövetett cselekményekhez képest túlságosan is súlyos büntetést szab ki a bíróság. De hát azt sejteni lehet, hogy a nagy nyilvánosságot kapott esetben példát akartak statuálni, ami amúgy érthetõ is.

Amúgy a sorozatot szépen megcsinálták, a szereplõk jól játszottak, a két fiatal helyes és szimpatikus volt, a többiek is dettó, csakhát ez mind nem elég ahhoz, hogy én azt mondjam, hogy nem, nem bûnös.... Sorry!
10/10
HZsuzsanna70 2017 okt. 01. - 12:17:32 10/10
(1468/1535)
Szerintem kár a szóért, pont ezért mentek át sokan az Engines fórumra. Még a végén te is megkapod hogy Engin/Kerim barna szeme elkápráztatott és ezért nem látod jól a dolgokat :D

Faziletet csak magyar felirattal néued, vagy tovább mentél angol felirattal is? Keddtõl idõmilliomos leszek, majd írok róla :D
khajni87 2017 okt. 01. - 09:32:07
(1467/1535)
Most már ténleg le sem merem írni, az Engines csoportban ezt már megbeszéltük és fel ott sem mentettük de azért tiszta lett a kép......amíg nem drogoztál össze vissza és ittál rá addig ezt az okot nem minõsiteném le triviálissá.......még ha te hülyeségnek is érzed és ugyanabba a kategóriába teszed Kerimet mint az Erdogán-Szeilm-Vurál hármast addig ténleg nem hiszem hogy miután látod az utolsó részt egy picit is megváltozik amit gondolsz, elsõ részben eldöntötted, és azóta is kitartasz amellett hogy õ is egy ugyanolyan szörnyeteg mint a másik három.........:(
5/10
napraforgó 2017 okt. 01. - 04:41:41 5/10
(1466/1535)
Igen, van egy kialakult véleményem és ezen nem változtatott Kerim késõbbi megnyilvánulásai sem. xxx Spoiler xxxx Nagyon örülök annak, hogy a végül is a bíróság sem mentette fel, nem találta bûntelennek.... Mert nem is az.
Azért örülnék, ha nekem is elmagyaráznád Kerim "bárgyúságának" az okát, mert magamtól rá nem tudok jönni. Nyilván nem az ital, meg a drog, az túl triviális lenne. Aztán ott volt az a tény, hogy mindig csodálta, talán irigyelte is a gazdag barátait, minden tetszett neki, ami azokkal volt kapcsolatos. A könnyû élet, a jó kocsik, a jó nõk, a lazaság... Aztán még szóbajöhet, hogy Fatmagül már korábban megtetszett neki, pl. a tengerben a birkával. Aztán Szelim eljegyzésén, ahol megpróbált szóba elegyedni vele, de ezt Musztafa megakadályozta (itt nagyon szépen lehetett látni, hogy milyen élete is lett volna Fatmagülnek Musztafa mellett... megakadályozta, hogy szóba álljon akárkivel is, bezárta volna a házba, elszigetelte volna a környezõ világtól, emberektõl - nem kell eljárnod dolgozni, te csak a házban legyél, csak énrám dolgozz, blabla).
Mi más oka lehetett még Kerimnek arra, hogy bambán végignézze egy szûzlány erõszakos megbecstelenítését? Nos?
khajni87 2017 szept. 30. - 23:45:14
(1465/1535)
Mi akik végignéztük már ismerjük Kerim " bárgyúságának " okát és noha ez nem menti fel de sok nyitva hagyott kérdésre választ fog adni, de tudom te akkor sem fogod ezt más megvilágításba tenni ami történt.......részben még igazad is lesz.......de mindig ott egy DE........
5/10
napraforgó 2017 szept. 30. - 03:32:59 5/10
(1464/1535)
Igen, tudom, de én tegnap nem láttam õt köztük - persze lehet, csak azért nem, mert akkor épp írtam és nem néztem - de lehet, hogy õ a meglepetés az utolsó bölümre, hogy õ is ott van a vádlottak között. Kíváncsi vagyok a szinkronos változatra, leginkább arra, hogy a bíróság mit mivel indokol, mert szerintem Kerim és persze Mukaddes is jól megérdemelten üldögél a vádlottak között. Kerim azért, mert hagyta, hogy a haverjai megerõszakolják a lányt, nem tett semmit a bárgyú vigyorgáson kívül - na meg õ hívta fel rá a figyelmet, õ kapta el legelõbb. Az, hogy megbánta, nálam nem oszt, nem szoroz, hisz Szelim és Erdogán is megbánta, no persze ki-ki más okból. Attól még mindannyian bûnösök, legfeljebb a mérték más. Mukaddes meg azért, mert alkudozott a bõrére, több ízben is pénzt kapott azért, hogy befolyásolja, hogy hazudozzon, hogy a lányt is hazugságokra, de legalábbis hallgatásra bírja. Mindent tudott, de akadályozta az igazság kiderítését, elferdített mindent, állítólag a lány "érdekében". Közben meg a zsebét tömte.
10/10
bezsuzska 2017 szept. 29. - 22:35:42 10/10
(1463/1535)
És Mukaddes.
5/10
napraforgó 2017 szept. 29. - 17:59:08 5/10
(1462/1535)
Esmét hamarosan eljegyzi Emre, Fatmagül és Kerim nagyon örülnek a hírnek. Sinennek a szomszédasszony meséli, hogyan is ismerkedtek meg õk jobban. Fatmagül szülinapi estéje a hajón a torta felvágásával folytatódott. Zenét hallgatnak, jól érzik magukat. Aztán hazamennek és Fatmagülnek fölfordul a gyomra, a fürdõbesíet, mert hánynia kell. Kerim kétségbeeseztten telefonál Nine mamának, most mit tegyen. Nine mama át akar menni hozzájuk, mert aggódik, de Kadír rávilágít, talán terhes a lány. Kerim már a kórházzal fenyegetõzik, amikor Meryem visszahívja, és megkérdi, nem lehet -e... Kerim azonnal a fellegekben jár, pedig még nem is biztos.
Murat otthon Mukaddesnek mesél a szülinapi ünnepségrõl, de az asszonyt zavarja a téma. Helyette fölhozza, hogy visszaköltöznek Ildírbe. Murat ennek nagyon örül, máris indulna. Rahmi csitítja õket, még megbeszélik. Rahmi mesélni kezd a gyereknek, amikor Mukaddes észreveszi, hogy a fürdõszoba mennyezete beázik. Már menne is a csavarkulccsal föl az emeletre. Faryje asszony becsönget, de nem is tud szólni, Mukaddes az orrára csapja az ajtót.
Másnap már a gyerek nevén gondolkodnak F és K. A szomszédasszony elköszön és folytatják a mesét Sinennek. Elmondják, hogy a gyerek miatt elhalasztották az ausztrál utat. Kadír és Meryem Krétára mentek nyaralni, ahol az asszony anyja született, jól érzik magukat, sok fényképet csináltak.
2012 július 14-én Emre fuvarozza haza a reptérrõl az Ildírbõl hazatérõ fiatalokat, amikor meglátják a lángokat. Megijednek, hogy az õ házuk, de a szomszédéké, Esmáék háza ég. Az asszony a két gyerekével odakinn, õk nem voltak odahaza, de Sükrü még benn van. Kerim és Emre bemennek érte a lángoló házba és kihozzák. A kórházban is meglátogatják, a sok látogató magukra hagyja õket. A tüzet az öreg okozta, mert elaludt az ágyban az égõ cigarettával. Sükrü megköszöni nekik és bocsánatot kér a korábbiakért. Így kezdõdött a barátságuk. Késõbb Esma és az anyja a Rózsa Konyhában kezd dolgozni, mert Fatmagül a terhessége elején nem birta a szagokat és mehmet is letette az utolsó vizsgáit és hazautazott. Kellett a segítség. A házukat meg a szomszédság segítségével rendbehozták, Kerim is segített és Emre is. Emre itt az étteremben kezdett el udvarolni Esmának, meghívta hajókázni. Rahmiék visszaköltöznek Ildirbe, Fatma és Kerim a buszpályaudvaron búcsúztatják õket. Nine mama és kadir is kikíséri õket. Mindenki búcsúzkodik mindenkitõl, csak Mukaddest hagyják ki a nagy ölelkezésbõl. Néhány szóval õ is elköszön a családtól, de elég visszafogottan fogadják. Fatmagül sírva integet a busz után. Késõbb képeket küldenek nekik, épül az új tejüzemük, biotejtermékeket is készítenek.
Sinem elmondja, hogy Fatmagül már beszét a tárgyalás elõtt és után történtekrõl, most meséljen a tárgyalásról.
2012. Július 13. Mindenki ott volt a tárgyaláson, ki a vádlottak között, ki a hallgatóság soraiban. Bevonult a bírói testület. Fatmagül azt kívánta legyen ez az utolsó tárgyalás és bûnhõdjenek meg a bûnösök. A hallgatóság köreiben ott van Perihán és Hilmiye, Ender és Meltem, Hacer is. Kerim a vádlottak padján Szelim és Erdogán mellett. De ott van Resat és Münír is.
5/10
napraforgó 2017 szept. 28. - 17:58:33 5/10
(1461/1535)
Nafiye asszony becsönget Rahmiékhoz, hogy ömlik a víz a fürdõszobájukban, kéri Rahmit, jöjjön, javítsa meg. Mukaddes zsörtölõdik vele, hogy mindenért õt ugráltatja, az a férj nélküli nõ, biztos õrá fáj a foga...
Kadír egy súlyos esetrõl mesél Meryemnek, egy elárvult kisgyerekrõl, akinek az anyja meghalt, az apja börtönben van. Meryem szeretné, ha magukhoz vennék a kisfiiút.
Július 8-án Kerim munkába indul és Fatmagülnek rosszul esik, hogy a férje elfelejtette, aznap van a születésnapja. Sõt, másnap sem ér rá, Gebzébe kell mennie...
Meryem és Fatmagül dolgozik a Rózsa Konyhában, Rahmi és Mehmet segít nekik szokás szerint. Kicsit dumálnak a génmódosított termékekrõl, ami ugye nem egészséges. Mindenki arról beszél, hogy ma este milyen elfoglalt lesz, Rahminak lakógyûlése lesz, Meryem fodrászhoz megy, mert Ömerékhez hivatalosak. Fatmagülnek rossz kedve van, hogy õ senkinek nem jutott eszébe...Otthon vacsorához terít, de Kerim jelzi, még dolgozik, éjfél elõtt nem ér haza... Így hát leszedi az asztalt. Majd Rahmi hívja, összeveszett Mukaddesszel, lenn van a parton, menjen oda, beszélgessenek. Fatmagül hívja magához,vacsorázzanak együtt, de Rahmi nem akar menni, így beleegyezik, hogy a tengerparton találkozzanak.
A szomszédok most is lesik és megszólják, hogy estefelé megy el, ráadásul a férje nélkül...
Rahmi elmondja Fatmagülnek, hogy azt tervezik Mukaddesszel, hogy visszamennek Ildirbe, újra nyitják a tejgazdaságot. Nem igazán érzik itt jól magukat, a gyerekeknek is jobb lenne ott... Fatma miatt már nem kell aggódjon, jó férje van... A mellettük álló hajó többször rájuk tülköl, a fedélzeten ott van mindenki, akit szeretnek és egy molinót tartanak fel, Boldog szülinapot, Fatmagül! Hát persze, hogy senki nem felejtkezett meg a szülinapjáról! Mindenki megállta és alkonyatig titokban tartotta a meglepetést, kihajóznak. Ömer és a felesége adja az elsõ ajándékot, majd Mehmet jön. Emre fotóalbumot ad, Rahmi egy új kis retikült. Murat rajzolt neki. Meryemék egy új ruhát ajándékoznak neki. Miután felvette az új ruhát, Kerim egy arany nyakláncot tesz a nyakába a házilag fûzött gyöngyök helyett, valami kis szõlõlevél (?) medállal. Zeneszó mellett vacsoráznak. Utána meg a Boszporusz fényit nézik. Fatmagül gyomra fölkavarodik, lemegy a mosdóba. A többiiek táncolnak a fedélzeten. Mukaddes otthon üldögél unatkozva, szotyit rágcsálva. Rátelefonál Rahmira, hogy menjenek már haza, de a férfi leteszi. Mennek a tortát fölvágni.
Na itt hagyták ki, hogy Kadír célzást ett arra, hogy Fatmagül talán nem tengeribeteg, hanem talán állapotos. És a lány utába is számol, és rájönnek, hogy talán helyes a megérzés...
Fatmagül 4 hónap múlva megint Sinennek mesélget, amikor a szomszéd lány, Esme átjön és a konyhában elujságolja Fatmagülnek, hogy Emre a hétvégén átjön és megkéri a kezét!
5/10
napraforgó 2017 szept. 28. - 10:49:52 5/10
(1460/1535)
Most már nagyon hamar vége a sorozatnak, jó lenne, ha minden fontos benne maradna...
5/10
napraforgó 2017 szept. 28. - 10:47:51 5/10
(1459/1535)
No, erre én is kíváncsi vagyok. Hisz innentõl miden perc fontos...
10/10
bezsuzska 2017 szept. 27. - 18:57:46 10/10
(1458/1535)
Arra vagyok kíváncsi, miket fognak kivágni a visszalévõ két bölümbõl. Muszáj lesz, mert a visszalévõ két bölüm összesen 180:33. Ma a 79. bölüm 4:48-ig jutottak (fõcímmel együtt). Ha levesszük a 80. bölüm fõcímét: 1:10, akkor marad 179:44. Ez pedig négy részre osztva 45:48 /részenként. Márpedig az egyes részek reklám nélkül, fõcímmel 43-44 perces bontásban vannak fent a sorozatkatalóguson. Tehát legalább 8 percet ki kell venniük a visszalévõ 4 részbõl.
5/10
napraforgó 2017 szept. 27. - 17:51:07 5/10
(1457/1535)
Christine vacsora után odaül Kerimékhez. Fatmagül azzal az indokkal, hogy fázik, hozzábújik a férjéhez, hogy megmutassa, hozzá tartozik. Féltékeny volt, ezt meg is beszélik az ágyban. Ez nagyon tetszik Kerimnek. Reggel, amikor fatma fölébred, egyedül van a szobában. Kinéz az ablakon, majd kimegy a kertbe.Észreveszi, hogy Kerim és Christine együtt sétálnak le a tópartra. Már épp meg akarják csókolni egymást, amikor Fatmagül rájuk kiált. Abban a percben felébred, Kerim ott fekszik melllette és kineveti.
Mukaddes reggel ijedten ébreszti Rahmit, Murat eltûnt! aggódva keresik a házban, a ház körül, majd egyre messzebb. Mukaddes hisztizik, Rahmi csináljon valamit, keresse meg. Murat Fatmagülék házához megy, de hiába kopogtat. Nem tudja, hogy a nénjéék elutaztak a hétvégére. Kadírt és Meryemet is riasztják, õk is keresik a gyereket, pedig azt remélték, oda megy vissza a régi házba. Rahmi szaladozik az utcákon, mindenkit megkérdez, nem látták-e a kisfiát. (pont olyan, mint két éve, amikor fatmagült kereste Ildírben)
Kerim észreveszi az újságban a hírt, elkapták Szelim Yasarant. Fura, de mégcsak nem is beszélnek róla... Fatmagül elõre indul reggelizni, észreveszi, hogy Christine a kertben tornázik. A nõ azt mondja Fatmának, hogy sokat változott, amióta megismerte, sokkal magabiztosabb lesz. Korábban nem tudta, mi történt vele, de azóta olvasta az újságokban. Aztán Fatmagül kérdi meg, hogy szándékosan jött-e ide, talán közéjük akar állni? A lány nem érti a kérdést és azt sem, miért dühös rá Fatmagül. Majd megjelenik a nõ török võlegénye, Nezim, aki éppúgy szeret túrázni, mint Christine.
Hazafelé autózva Fatmagül szégyenli magát, hogy hülyét csinált magából Christinék elõtt. Kerim örül neki, hogy Fatmagül ennyire szereti. Aztán fatmagül úgy dönt, hogy elvállalja a Sinen által javasolt könyvet. A tárgyalás után majd apránként mindent elmesél.
Rahmi végül elmegy a rendõrségre Meryemmel, hogy bejelentsék a kisfiú eltûnését. A rendõrök nem nagyon veszik komolyan, biztos csak játszik valahol a gyerek, majd hazamegy. Mukaddes kétségbe van esve, sms-t küld Salihnak, Talán oda szökött a gyerek, miután megtudta, hogy õ az apja. Salih rögtön felhívja, mérges a nõre, mit akarsz már megint tõlem, milyen újabb hazugságot találtál ki megint? nemigen érdekli, hol lehet a fia.
Meryem és Rahmi róják az utcákat, keresték már a gyereket a játszótéren, Kerimék házánál, a Rózsa Konyhában is, de nem találták meg. Kadír meg otthon várja a híreket.
Szelim és Erdogán beszélget a börtönben, ha akkor mindent beismernek, már túllennének a büntetésen és nem veszítettek volna el mindent. Aztán a halottakat veszik számba, Rifat, Vural, Leman, Semszi, Resat agyvérzést kapott, ráadásul mindenüket elvesztették, a házat, a földeket, a céget. És mindezt fatmagül miatt, mondják.
Fatmagülék a Rózsa konyha felé mennek, haza akarják vinni Lodost, amikor meglátják a rendõrautót elõtte. Megijednek, hogy valami baj van. Bemennek, most együtt a család és mondják, Murat eltûnt. A történet 4 hónap múlva folytatódik, Fatmagül Sinennek meséli, hogy volt akkor
Szomorúan mennek haza és megtalálják a gyereket a kutya házában. A gyerek elõször sír, hogy nem akar hazamenni, de késõbb egy szakember segítségével sikerült feldolgoznia, hogy nem Rahmi az apja. Sõt, az az eset elsimította a szülõk között nézeteltéréseket is.
Sinen Fatmagül terhességérõl érdeklõdik, aki akkor elkezdi elmesélni, hogyan derült ki, hogy állapotos. De ezt majd csak holnap tudjuk meg.
5/10
napraforgó 2017 szept. 26. - 17:50:34 5/10
(1456/1535)
Szelim a kihallgatásánál letagadja, hogy Erdogánnal Máltán volt. Azt is tagadja, hogy külföldrõl beszélt az édesanyjával. Aztán azt is közlik vele, hogy épp az ügyvédje, Münír jelentette föl. Kihallgatnak minden Yasarant, Resatot, Perihánt, Hilmiyét, plussz Yadigárt is. Kadír közli Mukaddesszel, hogy Szelimet Münír jelentette fel, és megkérdi, hogy erre mit mond. Mukaddes bemenekül a WC-be, aztán, és amikor nem figyelnek rá, megszökik. Kadír kineveti, most majd magyarázkodnia kell....
Kerim és Fatmagül romantikus délutánja nagyon jól sikerült a panzióban. végre testileg, lelkileg igazán közel kerültek egymáshoz.
Mukaddes hazaér, már a lépcsõházban telefonon hívja Rahmit és hazudozik neki. Meglepõdik, mert Rahmi nyit neki ajtót. A gyerekeket az étteremben hagyta, mert beszélni akar vele. A férfi ráparancsol, hogy üljön le. A fejére olvassa, hogy a nõ élvezi, ha másokat bánthat, õt meg folyton megszégyeníti. Mukaddes védekezik, Kadír hazudozott neki, Fatmagül bújtotta föl ellene, de Rahmi leinti, közli vele, hogy nem bírja tovább, el akar válni tõle. Mukaddes feldúltan elrohan az étterembe, Rahmi utána. Az asszony veszekszik Nine mamával is, fröcsög össze-vissza. Elválik, kiabálja és viszi a gyerekeket. Elif még csak kisbaba, Murat meg nem is az õ fia, nem fogják neki ítélni. A kis Murat a mosdóban volt, meghallotta a kiabálást. Mukaddes elrohan a gyerekekkel. Késõbb Rahmi is utánamegy Meryem unszolására, hogy megbeszéljék a dolgokat.
Szelimet átviszik a bíróságra, Resat, Perihán és Münír a folyosón egymásnak esnek. Az újságírók megrohanják õket, de õk nem nyilatkoznak. Kadírhoz fordulnak, aki rövid tájékoztatást ad, majd a bíró dönt Szelim letartóztatásáról.
Kerim és Fatmagül a szerelmes délután után lemennek vacsorázni. A kertben egy kétszemélyes asztalt terítettek nekik. Közben egy túristacsoport érkezett, hangoskodnak. A házigazda elmondja, hogy minden évben eljönnek ide. Fatmagül felismeri, hogy az egyik nõ Christine. A nõ is felismeri, odajön üdvözölni õket. Kéri, csatlakozzanak hozzájuk, de elutasítják, inkább kettesben maradnának.
Rahmi lefekteti Muratot, aki most nem ad neki puszit. De a gyerek az anyjával sem beszél. Rahmi nem akart a gyerekek elõtt beszélni. Mukaddes újra veszekszik vele, õ mindent feláldozott értük, de Kadírék ellenük fordították. Rahmi csendesen mondja, te támadtál hátba minket. Mit akartál megint a Yasaranoktól? A nõ nem tud mit válaszolni. Rahmi csak annyit mond, á, tehát még nem találtál ki egy újabb hazugságot. Murat mindent hall a másik szobából, mert persze nem tud aludni.
Este Meryem beszámol Kadírnak Rahmiékról. Ömer jelentkezik, a bíró letartóztatta és elõzetesbe helyezte Szelimet.
Erdogán cellatársat kap, az õrök beállítanak egy másik ágyat. Megérkezik Szelim, Erdogán nem repes a boldogságtól. Szelim szabadkozik, hogy nem tudott segíteni neki, mert akkor õt is elkapták volna. De nem volt jó élete, Ayce is elhagyta, õ meg szemetesekbõl turkálta ki az ételét. Elmondja neki, hogy a család mindent elveszített, Yadigár fogadta be õket. Elmondja azt is, hogy Münír adta fel õt is. Csak az apja miatt jött vissza, látni akarta. Resat egyébként nincs jól, károsodott az agya, nem tud rendesen beszélni.
Mennyit változott az életük 2010 szeptembere óta! Erdogán megmutatja a leírt vallomását Szelimnek, ha ártani akarnának neki, robban a bomba.
Hazaérve Perihánék észreveszik, hogy koszos lábnyomok vannak a padlón, Münír tört be hozzájuk és visszalopta a pénzes táskát.
A vacsora során mind Kerimet, mind Fatmagült zavarja Christine jelenléte, de igyekeznek nem mutatni. ez az õ közös helyük....